Autor Wątek: Pomysły  (Przeczytany 53203 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 12, 2014, 05:48:06 pm »
Pomysł: opublikować (książka) ciekawsze Forumowe dyskusje/wątki lub ich fragmenty. Zadanie dla Pana Informatyka: napisać program, który zaznaczone kawałki Forum przerabia na plik(i) w Wordzie.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 18, 2014, 08:33:09 pm »
Pomysł: filtr złych wieści. No, lepiej: niechcianych. Każdy posiadacz filtra mógłby sobie sam nastawić.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat świat się bardzo zmienił informacyjnie (mentalnie), bo nastał internet i - wraz z nim - straszliwie zaostrzyła się walka o ogień, czyli o słuchacza, widza, czytelnika, odbiorcę. Mało kogo (przynajmniej w europejskiej populacji, choć się zdarza: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2813) stać duchowo na to, by żyć bez netu (portale), telewizji, radia i papierowych okładek. Te zaś epatują przede wszystkim  zajawami "serwisów informacyjnych", czołówkami i nagłówkami (przykład: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2589). Zanim człowiek naciśnie guzik na pilocie lub przeniesie wzrok na inny tytuł - nolens volens dowiaduje się, niechby pobieżnie, o rozlanej krwi, spermie, okrucieństwie, zbrodni i potwornościach. Taki jest nasz ludzki umysł http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2248.
Gdyby można było kupić i założyć medialny filtr łagodyzujący (rodzaj cenzury), życie stałoby się przyjemniejsze, a przynajmniej mniej przykre. Przez prawie pół wieku biłem się o wolność słowa, lecz na starość uważam, że ta wolność wymknęła się spod naszej kontroli i teraz pogoń za sensacją czyni więcej psychicznych szkód niż pożytku.
Kto wymyśli taki program (appsa), rychło zostanie miliarderem.
Dopraszam się krytyki :-)
vosbm         
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2014, 09:18:33 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 18, 2014, 09:17:25 pm »
Analog takiego filtru wymyślono już dawno - nazywa się koza rabina.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 18, 2014, 09:20:36 pm »
Może i zgrabna erystycznie, lecz marna, a nawet bardzo marna merytorycznie odpowiedź. Ja napisałem to serio.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 18, 2014, 09:24:34 pm »
Jestem tylko demiurgiem pomniejszego rodzaju, serio to z moim szefem ;) ... Ale dziękuję za uznanie co do formy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 19, 2014, 09:22:38 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 19, 2014, 10:08:58 am »
Teraz mi przychodzi do głowy, że skonstruowanie takiego filtra (dla internetu) mogłoby być wcale proste. Potrzebny byłby "czytnik" oraz "słownik". Słownik sam ułożę,  czytnik zaś, znalazłszy "niechciany" tytuł, przykrywałby go jakąś maską, tak jak w przypadku ekranółw kompowych (gdzie to było ledwo co?), które pod wieczór powinny wygaszać składnik błękitny i zastępować go żółcią z brązem.
Ale 10% zysków - moje!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 19, 2014, 06:23:00 pm »
Zasadę miecza i tarczy znasz? Nie denerwuje Cię, że reklamy są głośniejsze od reszty programu? Spróbuj opracować urządzenie techniczne, które temu zapobiegnie. Staniesz się miliarderem :) . Pierwszy się na to zrzucę (choć właściwie to już za późno, m.in. z tego powodu zupełnie nie oglądam TV).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 19, 2014, 06:42:45 pm »
Reklamami zajmę się w następnej kolejności.
A czemu Ty nie odbierasz telefonu? Właśnie dzwoniłem, i to dwa razy!
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 19, 2014, 07:52:53 pm »
Abo ja mam taki dzwonek "cisza i bez wibracji" ustawiony na Ciebie! W tym wypadku problem rodzaju powyżej poruszonego było łatwo rozwiązać.

;)

Żartowałem. Telefon mam w portkach wyjściowych, kiedy zdejmę portki - nie mam telefonu. Chyba już Ci to tłomaczyłem? Teraz jestem na dole - mam leźć na piętro po ten telefon?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 19, 2014, 08:07:14 pm »
Kto ma piętro, ten ma piętro...
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:55:59 pm »
Cytuj
Pomysł: filtr złych wieści.
Już od starożytności znany.
Występuje w formie grzybków albo trawki. Można też przyjmować w płynach.
Jednak obudzenie bywa niemiłe.
Jak już weszły te złe - zostaje patent Tarantogi (słabo reklamowany);
 Był również wynalazcą płynu do wywabiania przykrych wspomnień, banknotów z poziomą ósemką – wyobrażającą nieskończenie wielką sumę pieniędzy, oraz aparatury do wyzyskiwania trwoniącej się energii dzieci w postaci systemu wystających w różnych miejscach mieszkania korb, bloków i dźwigni, które dzieci popychają, ciągną i przesuwają w czasie zabaw, nieświadomie pompując w ten sposób wodę i wytwarzając elektryczność (Podróż dwunasta).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Profesor_Tarantoga
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2014, 03:23:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 19, 2017, 10:38:33 pm »
Najlepszy, jaki mi do głowy przyszedł w tym roku: zamilknę, no, nie na zawsze, ale, powiedzmy, na tydzień. Ale frajda dla P. T. Forumowiczów : - ) ) )
Baj, baj...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 19, 2017, 10:41:31 pm »
Czekaj! Najpierw dawaj rozwiązanie w muzycznym;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pomysły
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 20, 2017, 12:18:56 am »
Nie znasz się na matmie i roku?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )