Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 187413 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #270 dnia: Marca 27, 2016, 11:47:21 pm »
Nie odbierając palmy pierwszeństwa znakomita większość tych zamachów to rąbanie się muslimów z muslimami, czyli porachunki domowe, Iran, Irak, poza tym Somalia, Pakistan i tak dalej. Taki tam mają urok miejscowy. Największe zasługi w tej dziedzinie położył co by nie mówić Bush rozwalając bez powodu Saddama, czym spowodował reakcje domina i rozpad trzymających to w ryzach totalitaryzmów, które jak teraz widać były najwidoczniej najperfekcyjną możliwą formą sprawowania władzy w regionie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #271 dnia: Marca 28, 2016, 12:29:31 am »
Cytuj
czyli porachunki domowe, Iran, Irak, poza tym Somalia, Pakistan i tak dalej. Taki tam mają urok miejscowy
Tylko ze ich jest juz duzo w Europie i tutaj mieszkaja, wiec te "porachunki domowe" obejmuja juz  teraz Europe. A skoro innym muzlimom robia kesim na taka skale, to wyobraz sobie co zrobia niewiernym.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #272 dnia: Marca 29, 2016, 11:30:44 am »
Bardzo ciekawy wykres: http://bi.gazeta.pl/im/01/e4/12/z19812097Q,Ofiary-terroryzmu-w-Europie-Zachodniej.jpg ,

Co ciekawe rekordowy rok 1980 uważany jest za oficjalną inaugurację terroryzmu islmistycznego (wtedy jeszcze zwanego islamskim), rok '88 - następny rekord - to był zamach nad Lockerbie - tu motywy trudno uznać za islamistyczne, ale sprawcami niewątpliwie byli wyznawcy islamu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_nad_Lockerbie

Jednak, jak przy historii terroryzmu jesteśmy, ciekawostka z własnego podwórka:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztyletnicy
liczbę ofiar sztyletników szacuje się na 1007 osób w tym 951 śmiertelnych
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2016, 12:10:01 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #273 dnia: Lipca 12, 2016, 05:19:35 pm »
http://wyborcza.pl/1,75398,20385620,odtajnione-recenzje-muzeum-ii-wojny-zgodnie-z-zamowieniem-pis.html

Jeśli to prawda, co coraz groźniej się robi. Uprzejmie polecam także lekturę ichnich komentarzy na ichnim forum...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #274 dnia: Lipca 13, 2016, 12:07:24 am »
Jeśli to prawda, co coraz groźniej się robi.

Chyba, że to takie prężenie muskułów w ramach jakiegoś piętrowego bluffu neo-zimnowojennego (pisane było toto - dajmy na to - właśnie po to, by wyciekło), wpisującego się w szersze natowskie strategie. (Inna rzecz, że nawet jeśli tak, to cud istny, że się te bluffy w ubiegłym wieku spod kontroli nie wyrwały, a i pewności żadnej, że teraz to się im nie zdarzy...)
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2016, 12:09:09 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpnia 04, 2016, 10:09:49 pm »
Wydaje się, ze osobnik przerobiony na kobitkę powinie w damskiej szatni się przebierać.

Jeśli wygląda tak, to niech sie przebiera w męskiej, chętnie popatrzę  8):
http://www.o2.pl/hot/ta-piekna-brazylijka-skrywa-sekret-trudno-uwierzyc-6022356133667457g
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpnia 04, 2016, 10:12:07 pm »
Ja bym to przeniósł do wątku ":Ogóry'. Wojna jest zbyt poważną sprawą.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #277 dnia: Grudnia 19, 2016, 07:35:14 pm »
@ Liv
No i jak będzie z tą wojną po przedchwilnym zamordowaniu rosyjskiego ambasasdora w Turcji, Livie Kochany?
R.

pjes: http://wyborcza.pl/7,75399,21145124,turcja-rosyjski-ambasador-zastrzelony-podczas-wystawy-w.html
także moje zdanie:
wyatearp  6 minut temu
Na szczęście nie mamy roku 1914, lecz 2016. Trzecia wojna światowa z powodu zamordowania ambasadora (prezydenta, papieża, kalifa, króla, arcyksięcia) nie wybuchnie, lecz tylko dzięki mądrości pana Putina, pana Obamy, pana Trumpa, pana Erdogana i jeszcze paru rozsądnych ludzi. Ale jest źle :-(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2016, 07:38:58 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #278 dnia: Grudnia 20, 2016, 07:55:55 pm »
Wygląda, że wojny jednak nie będzie. P. Putin w istocie zareagował mądrzej, niż się spodziewałem (a +/- tak, jak miałem nadzieję).

Choć mam wrażenie, że PT. islamiści b. się starają takową rozpętać, próbując grać na - zadawnionych czy nowszych - antagonizmach. A to zabijając rosyjskiego ambasadora w Turcji (metodą, jakby, u Niewiadomskiego podpatrzoną, bo na wystawie), a to rozjeżdżając Niemców ciężarówką na polskich numerach. Szczęśliwie ludzie teraz za mądrzy by się na to łapać, jeśli się wykończą, to na życzenie własne, nie - typków z ISIS.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #279 dnia: Grudnia 20, 2016, 09:40:34 pm »
Mozie...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #280 dnia: Stycznia 10, 2017, 10:12:57 pm »
http://forum.lem.pl/index.php?topic=689.msg35201#msg35201

Lektura wątku 10 stycznia 2017, to czysta żywa przyjemność intelektualna. Dla mnie :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #281 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:39:28 pm »
Boże, coś Polskę... Jaki ten pan prezydent-elekt Donald Trump jest światły, inteligentny, mądry i ludzki (szczery, ciepły, otwarty). Gdy wejdzie w paragon z panem Putinem, na świecie nareszcie zapanuje pokój i dobrobyt. A ile na tym skorzysta moja ukochana Ojczyzna :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #282 dnia: Października 06, 2018, 03:06:31 am »
Nie jestem pewien, w którym wątku wyrazić to, co zamierzam. Po prostu chcę rzec, że dzieje się na naszym łez padole.
Ostatnio, dosłownie, pojawiły się informacje, teraz znajdujące się w kategorii newsów, które mnie wielce niepokoją:

https://www.spidersweb.pl/2018/10/podsluchy-na-serwerach-chiny.html
https://www.wprost.pl/swiat/10158683/zaginal-szef-interpolu-nowe-informacje-w-sprawie.html

Jeżeli Chińczycy istotnie bezprawnie przetrzymują i przesłuchują "zaginionego" szefa Interpolu, to wkraczamy na nowy poziom, sam nie jestem pewien czego. Uważam, że nawet Rosjanie nie odważyliby się obecnie się na taki krok. Oczywiście, to tylko medialnie doniesienia. Tak, jak pierwotna depesza, która podawała, że szef Interpolu zaginął i nie wiadomo, co się z nim dzieje.

W XXI wieku nie sposób narzekać na nudę. Aczkolwiek, obiektywnie, wciąż jest spokojniej niż w krwawym XX-tym.

PS: Nie, nie uważam, żeby z tych dwóch informacji miała wyniknąć wojna, europejska czy też światowa, ale wywiadowcza, moim zdaniem, już trwa.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #283 dnia: Października 06, 2018, 08:56:21 am »
Opodatkował bym się dobrowolnie, aby problemy światowe rozwiązywane były tylko za pomocą szpiegostwa i pokrewnych, ale bez wojny.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #284 dnia: Października 06, 2018, 09:51:15 am »
Jeżeli Chińczycy istotnie bezprawnie przetrzymują i przesłuchują "zaginionego" szefa Interpolu, to wkraczamy na nowy poziom, sam nie jestem pewien czego.

Zwróćmy uwagę, że wspomniany szef Interpolu jest obywatelem (i czynnym politykiem/funkcjonariuszem bezpieczeństwa) chińskim, a Chińczycy ogólnie słyną z tego, że z własnymi obywatelami się nie patyczkują (zresztą nie tylko oni, przypomnijmy sobie choćby trwającą do dziś sprawę córki b. prezydenta Uzbekistanu, która również rozmaite międzynarodowe funkcje pełniła, co prawda w sektorze NGO i biznesie). Nie żebym to pochwalał, po prostu odnotowuję.
Warto przy tym zauważyć, iż Interpol miewał b. różnych szefów, taki np. Ernst Kaltenbrunner powędrował z tego stanowiska do Norymbergi i na szubienicę. Jego poprzednicy Nebe i Heydrich również zeszli w gwałtowny sposób.

Nie, nie uważam, żeby z tych dwóch informacji miała wyniknąć wojna, europejska czy też światowa, ale wywiadowcza, moim zdaniem, już trwa.

Wywiadowcza zaczęła się z momentem kiedy ktoś (źródła - m.in. traktaty "Sztuka Wojny" i "Arthaśastra", gdzie zagadnienia szpiegostwa omawiane są z detalami - wskazują na istnienie takich praktyk już u starożytnych Chińczyków, Hindusów i Egipcjan, o Hebrajczykach, Grekach i Rzymianach nie mówiąc, a pewnie jest to jeszcze starsze) wymyślił, że można podpatrywać co robi sąsiednia banda Ohydków, albo wymuszać z brańca - zanim się go zarżnie - rozmaite informacje.
(Tu zacytowałbym na żywca opowiadanie "To zdarza się codzień" Macieja Parowskiego, jako, że krótkie, ale tego nie uczynię, bo odebrałbyś to jako robienie na złość ;).)
A czy skończy się kiedykolwiek? Któż to może wiedzieć...
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2018, 10:57:52 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki