Ankieta

Czy zmienić nazwę działu Hyde Park na:

 piąty eLEMent
3 (30%)
Lem Park
0 (0%)
inną
1 (10%)
nie zmieniać
6 (60%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]  (Przeczytany 132735 razy)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #165 dnia: Października 26, 2019, 03:21:37 pm »
O ile dobrze rozumiem, Q jest moderatorem incognito, a uczynienie go globalnym zmieni jedynie to, że będzie się świecił na niebiesko, na czym mu bardzo zależy.
Administrator to większy rozmiar butów. No, chyba, że i zwykły globalny mod jest w stanie zagrozić adminowi, to wtedy rzecz jasna jestem przeciw.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #166 dnia: Października 26, 2019, 04:08:12 pm »
Czy mogę na chwilę przerwać Państwu dyskusję o uprawnieniach i złożyć trochę spóźnione, ale szczere gratulacje dla olkipolki? :)

Zuch z Ciebie, olka, odwaliłaś kawał naprawdę dobrej roboty ;D



Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #167 dnia: Października 26, 2019, 04:42:29 pm »
No, chyba, że i zwykły globalny mod jest w stanie zagrozić adminowi, to wtedy rzecz jasna jestem przeciw.

Zagrozić? Hornet, czy nie mylisz przypadkiem forumowej koegzystencji z - bo ja wiem - "Gwiezdnymi wojnami"?  8) (No, chyba, że to był żart.) Nawiasem: przypuszczam, że każdy swoim zdaniem niesprawiedliwie potraktowany na Forum i tak odwołałby się do skrzata, co czyni wszelkie zakusy kogokolwiek przeciw komukolwiek (typu podstępnego odbierania uprawnień czy skrytobójczego ;) banowania) marnowaniem czasu i atłasu ;).
(A tak serio: Globalny jest poniżej Administratora, jeśli Cię to interesuje.)
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 04:47:42 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #168 dnia: Października 26, 2019, 04:53:34 pm »
Zagrozić? Hornet, czy nie mylisz przypadkiem forumowej koegzystencji z - bo ja wiem - "Gwiezdnymi wojnami"?  8) (No, chyba, że to był żart.)

Nie, to nie był żart. Wbijasz szpile Olce, przy każdej możliwej okazji, jaka się tylko napatoczy, nawet w tym wątku było ich kilka. Miałeś i masz poważne zastrzeżenia, co do jej metod administrowania tym forum, dlatego wyraziłem swoje obawy, co do podwyższenia Twojej rangi.
Nie widzę natomiast większej szkody, w przywrócenia Ci tytułu globalnego moda, bo i tak nim jesteś, tylko nie jest to podkreślone. Tyle.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #169 dnia: Października 26, 2019, 05:02:31 pm »
Nie, to nie był żart. Wbijasz szpile Olce, przy każdej możliwej okazji, jaka się tylko napatoczy, nawet w tym wątku było ich kilka.

W tym wątku - chyba ;) nie. W poprzedniej inkarnacji wszyscyśmy sobie wbijali.

Miałeś i masz poważne zastrzeżenia, co do jej metod administrowania tym forum

Z poważnymi bym nie przesadzał, zapędziła nas wszystkich do konstruktywnej roboty (która przy okazji dawała trochę zabawy), sama świecąc przykładem i w tejże robocie przodując - jeśli to nie są kwalifikacje forumowego lidera, to nie wiem co nimi jest  :).

Nie widzę natomiast większej szkody, w przywrócenia Ci tytułu globalnego moda, bo i tak nim jesteś, tylko nie jest to podkreślone.

Dzięki, czyli Bóg zapłać ;).
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 05:04:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #170 dnia: Października 26, 2019, 05:58:26 pm »
Jeszcze ze dwa posty i trzeba będzie wyszalnię założyć 8)

Owszem, widziałam apel Q, pisał do mnie też PM-y – w różnym tonie – w tej sprawie.
Powiem tak: to skrzat zrobił admina z maźka i ze mnie. Maziek zrezygnował sam – nie został wyrzucony przez skrzata – wróciłam go, bo nie wbrew właścicielom forum, a sytuacja była bezprecedensowa.
Skrzat nie zdjął ponownie maźka.
Q został modem z ręki maźka i został zdjęty i przywrócony przez skrzata i tenże ustawił mu co chciał.
Stąd – chociaż chciałabym żeby zniknęły te podpisy o moderatorach w każdym dziale i wylądowały na dole, w statystyce  – nie zdejmę przecież FA i skrzata ze strony głównej ani nie podważę ich decyzji w sprawie Q :)
Tym samym - abstrahując od mojej subiektywnej opinii - nie zamierzam zmieniać niczego w ustawieniach moderatorskich Q, bo nie ja mu je dawałam, ani nie zamierzam zdejmować go ze strony głównej - chociaż to tylko napis.
Więc Q nie pisz do mnie więcej w tej sprawie  - zwłaszcza w tonie rozkazującym.

Do Q:
myślę, że Ty mylisz forum z Gwiezdnymi Wojnami. I to od lat. Łatwo to teraz sprawdzić w organizacji.
Gdybyś nie mylił - nie pisałbyś do mnie, do maźka, do liva i nie wiem do kogo jeszcze tych wszystkich urągających zdrowemu rozsądkowi wiadomości - chociaż ja na nie nie odpowiadam (wątpię by koledzy) od przynajmniej roku, a na forum udawał, że nic się nie dzieje. My też mamy udawać? Liczysz na naszą dyskrecję? Dzieje się. W Twojej głowie. Piszę to bez złośliwości. Zawsze ceniłam sobie rozmowy z Tobą o SF - bo masz ogromną wiedzę w tym temacie.
Hm...właśnie straciłam wątek i nie wiem co to chciałam - wiekopomnego...? :-\

To może wyszalnia i "jarząbek"?;))

Dzięki LA. Forum na pewno zyskało na Twoim pojawieniu się tutaj;)

I naprawdę mam nadzieję, że maziek nie odpuści:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #171 dnia: Października 26, 2019, 06:23:13 pm »
ola, chyba Ci wiadomości do których się odwołujesz (a które brały się z poczucia pewnej forumowej niesprawiedliwości) za bardzo w pamięć zapadły skoro widzisz tryb rozkazujący gdzie go nie ma. Przestałem Cię demonizować, liczę na to i w drugą stronę.

Poza tym niezbyt rozumiem tę mikro-burzę prawie wyszalnianą ;). Chciałaś wywalić podpisy Yabbów pod sub-forami, przedstawiłem - bo miałem wrażenie, że Ci na tym zależy z powodów estetycznych - rozwiązanie, które uznałem za technicznie optymalne (więcej zresztą zajmując się uhonorowaniem Prohora, niż tym, co mi pod nickiem wisi), a tu nagle jakieś takie tony się pojawiają...

(Aha, drobne sprostowanie: skrzat ustawił mi jak sam poprosiłem w danym momencie.)
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 09:38:48 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #172 dnia: Października 26, 2019, 09:43:09 pm »
ola, chyba Ci wiadomości do których się odwołujesz (a które brały się z poczucia pewnej forumowej niesprawiedliwości) za bardzo w pamięć zapadły skoro widzisz tryb rozkazujcy gdzie go nie ma. Przestałem Cię demonizować, liczę na to i w drugą stronę.

(Aha: drobne sprostowanie skrzat ustawił mi jak sam poprosiłem w danym momencie.)
Doprawdy - dziękuję, że wyszłam ze strefy demonów - strach się pytać w jakiej jestem :D
Q mamy zupełnie inaczej ustawione radary na to co wypada, co można, co uchodzi, na to jak postępuje się z ludźmi i jak załatwia się życiowe niesprawiedliwości.

Ja tylko proszę żebyś przestał do mnie pisać prywatne wiadomości - ponieważ one nie współgrają (eufemizm) z tym, co piszesz tutaj.

Ok - forum nie jest ani Twoje, ani moje więc dajmy przestrzeń innym.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #173 dnia: Października 26, 2019, 09:58:25 pm »
Q mamy zupełnie inaczej ustawione radary na to co wypada, co można, co uchodzi, na to jak postępuje się z ludźmi i jak załatwia się życiowe niesprawiedliwości.

Zdaje mi się, że te różnice są jednak kosmetyczne, skoro niezależnie od zaszłości, nawet w najgorętszych momentach, nie zachowywaliśmy się wobec siebie jak te amerykańskie astronautki, o których wspominał kiedyś maziek. Ale trudno, widać, co dla jednego naskórkowe, dla innego jak Rów Mariański ów ;).

Ja tylko proszę żebyś przestał do mnie pisać prywatne wiadomości - ponieważ one nie współgrają (eufemizm) z tym, co piszesz tutaj.

Sądzę, że źle je odbierasz, bo patrząc na mnie ustawiłaś sobie jakiś filtr przyczerniający, ale nic na siłę  :P.

Ok - forum nie jest ani Twoje, ani moje więc dajmy przestrzeń innym.

I to jest chyba najlepsza konkluzja na jaką nas w tym momencie stać :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #174 dnia: Października 27, 2019, 10:31:33 pm »
Ośmielam się przypuszczać, że PIERWSZY gratulowałem Pani znakomitego pomysłu i realizacji forumowego remontu, w związku z czym kupiłem Ci z nadzieją takie oto numerki LOTTO na wtorek 29 października: 5,12,19, 34, 37 i 41. To jest przyrzeczenie publiczne w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Jakbym sam sobie życzył! Mam nadzieję, że nie będziesz śwnia i 1% odpalisz emerytowi po starej znajomości (- tylko nie starej, tylko nie starej...)
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #175 dnia: Października 28, 2019, 12:02:27 am »
Chociaż to nie ma niczego wspólnego z organizacją, aleć...o ile nikogo nie pominęłam: liv, miazo, Hornet, Q, LA, ja - 60% czyli po 10%, a dla wysyłającego 40% - za fatygę;)
Teraz 7 osób ma powód by sprawdzić wtorkowe numerki;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #176 dnia: Października 28, 2019, 01:01:20 am »
ola, pytałaś żartem:
Doprawdy - dziękuję, że wyszłam ze strefy demonów - strach się pytać w jakiej jestem :D

Odpowiem serio: ludzi godnych szacunku i sympatii, choć pewne sprawy widzimy b. inaczej.

(Ale, że coś wygramy niezbyt liczę 8).)
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2019, 01:02:56 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #177 dnia: Października 28, 2019, 04:39:02 pm »
W przypadku przegranej, Panie Stanisławie, zawsze może Pan przesłać naszej Oli w podzięce, tradycyjnie, tabliczkę największej wedlowskiej czekolady. Owszem, czekolada jest droższa od losu na loterii, ale w tym przypadku myślę, że warto - jeśli komuś zależy na wyrażeniu swojego uznania. 
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 04, 2019, 02:20:26 pm »
Gdyby ktoś nie mógł znaleźć postów dotyczących wzajemnych ocen Kagana i St. Remuszki - są tutaj:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1776.0
To nie jest wątek do personalnych jazd.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2019, 08:43:19 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 04, 2019, 03:31:13 pm »
Cytuj
daję ten wątek jako "luźny" w organizacji - nie wiem czy ma być przyklejony, czy podrzędnym w HP?

Moim zdaniem powinno być podforum "Wyszalnia" pod Hyde Park (obok "Organizacja forum"). Dodatkowo przerzuciłbym tam też parablogi, listy otwarte i inne, itp.