Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 121
1
Hyde Park / Odp: Pytanie o Teatr Telewizji, spektakl sci-fi
« dnia: Wrzesień 20, 2022, 03:15:07 am »
Było coś takiego. Ale beka.

2
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Wrzesień 18, 2022, 09:58:59 pm »
Serial Pierścienie Władzy nie zasługuje na recenzję dlatego mamy nierecenzję światotwórczą.

#pierscieniewladzy #koloczasu #Amazon #sherwood

No to porozmawiajmy o immersji czyli zanurzaniu się w światotwórstwie:

Mniemałem początkowo że Pierścienie Władzy to serial wege: jeżdżenie na koniu to dręczenie, każda krowa jest gwałcona itp. Taka ideologia. Ale nieoczekiwanie konie się pojawiły i teraz to już nie wiem czemu wszyscy drałują na piechotę w Śródziemiu? Zerobudżetowy film Magnaci i Czarodzieje praktycznie obywa się bez koni bo nie ma na nie budżetu. Na nic nie ma bo ma budżet zero. Ale ci mają budżet pół miliarda?

Dalej mamy zerobudżetowy film Magnaci i Czarodzieje praktycznie obywa się bez koni bo nie ma na nie budżetu. Na nic nie ma bo ma budżet zero.

Dalej mamy Harfuty:

Czemu Harfuty nie mają żadnych zwierząt, ani jucznych ani pociągowych, ani kur ani kóz, ani nic? Myślałem że jest to postępowo-wegańska społeczność ale czemu żrą ślimoki? Jaki to ma sens?

Ludy koczownicze polują tez na co mogą a Harfuty nie polują. Co one jedzą w zimie? Zapasów przecież nie wystarczy. Chciałbym zobaczyć inspirację jakimś ludem zbierackim ale nie widzę. Pomijam już ich obyczaje czyli porzucanie kogo się da na pastwę losu ale odzież skąd mają? Ubrania? Mają warunki na tkactwo wędrowne? Nie mają nawet psów i kóz i kur. Absurd tej sytuacji ujrzałem dopiero przy okazji wędrówki Harfutów, wiele z nich nie ciągnie wózków ale nie pomogą. Słusznie jawią się widowni bestiami gorszymi od orków.

Dalej mamy Arondira: tam ludzie tez nie mają zwierząt we wiosce, uciekają bez zwierząt wszak. A nie zostawisz krowy na pastwę losu. Do uprawy potrzebują zwierząt pociągowych jak woły. Bo konie to jest luksus jednak. Ale orać trzeba.

Przypuszczam że krowa którą pokazali jest nieprawdziwa tj generowana komputerowo. I cały budżet poszedł na animację krowy i nie starczyło na nic innego stąd taki ogólny bieda-efekt tego serialu.

Tymczasem można zrobić dobrą immersję: dajemy ludziom kostiumy na kilka miesięcy wcześniej aby się trochę zużyły, żeby były sprane, cerowane itp. Używamy kożuchów, wyprawionych skór itp. Niech statyści mają role rozpisane i każdy niech robi coś konkretnego: kupuje, sprzedaje, itp. Wprowadźmy świniaki które chrumkają, króliki w klatkach, etc. etc.

Amazon przepala kasę ewidentnie i nie ma ludzi którzy by się znali na rzeczy. Powinni dać scenarzystom wózek Harfutów i kazać przejechać nim 50 kilometrów po bezdrożach.

Pilnowanie tych aspektów ma zbawienny wpływ na fabułę.

3
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 12, 2022, 03:19:55 am »
Ataki na sieci energetyczne, trzeba będzie odbudować.
2.
https://twitter.com/mic_marek/status/1569042945117937664
3.
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że na północy atakują nasze T-72.
https://wpolityce.pl/swiat/613905-anatomia-kleski-rosjan

4
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 11, 2022, 02:38:00 pm »


Ppłk Artiom Chlemiendik z Rus 18 dywizji zmechanizowanej
Dywizja stacjonowała w Królewcu i zamiast nam zagrażać zbiera bęcki na Ukrainie.

7
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 10, 2022, 01:49:34 pm »
Izium wyzwolone. Tak donoszą media.
Ja jestem batomiast powalony przez katar i kontynuując dodam, że to pisostwo wyciągnęło deklarację z 1984 aby pokazać skale upadku.

8
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 07, 2022, 11:11:17 pm »
Sprawa rzekomej proniemieckości znalazła nieoczekiwaną kontynuację:
https://youtu.be/xkpGLtOLt3A
Ale nie o tym chciałem pisać: otóż Roger Waters palnął:
https://dorzeczy.pl/opinie/342679/waters-krytykuje-zachod-za-pomoc-ukrainie-jest-odpowiedz-oleny-zelenskiej.html

Cytuj
Waters opublikował wpis skierowany do Ołeny Zełenskiej, w którym krytykuje państwa Zachodu za wspieranie Ukrainy. Jak twierdzi, dostawy broni to "tragiczna pomyłka", a Stany Zjednoczone są zainteresowanie tym, aby wojna trwała jak najdłużej.

Waters podkreśla, że na Ukrainie rządzą "skrajni nacjonaliści". Muzyka apeluje jednocześnie o "zaprzestanie rzezi".

"Rzeź służy tylko interesom klas rządzących i skrajnych nacjonalistów zarówno tu na Zachodzie, jak i w waszym pięknym kraju, kosztem reszty nas, zwykłych ludzi zarówno tu na Zachodzie, jak i w Ukrainie" — podsumował muzyk" – stwierdził.
No nie. Za 10-12 lat powinniśmy być w stanie wykopać ruskich za Ural.

10
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 06, 2022, 12:20:07 am »
/..../
Apopośny komentarz Wiktora Suworowa:

A to dopiero sensacja.
Mały aparacik latający zrzucił granat przeciwpiechotny do otwartego włazu czołgu. Czołg już nigdzie nie pojedzie. W sieci huczy. Oglądajcie materiały filmowe. Ale nie na tym polega sensacja. Zwróćmy naszą wyostrzoną uwagę na położenie włazu mechanika-kierowcy. Nie jest w centrum! Albowiem to jest T-62, który NIE służy w armii rosyjskiej. T-62 został przyjęty na uzbrojenie Armii Radzieckiej 1 lipca 1962 roku. ZA CHRUSZCZOWA. 7 sierpnia 1973 został zastąpiony przez T-72. Przygotowanie do seryjnej produkcji T-72 trwało ponad rok. Oznacza to, że ostatnie T-62 opuściły halę fabryczną w 1972 roku. T-62 już dawno wycofano z eksploatacji. Przez wiele lat stoją w magazynach. Ich wiek waha się od 50 do 60 lat. Oznacza to, że są dwa i pół, a nawet trzy razy starsze od załóg. Ani załogi, ani dowódcy, ani technicy nigdy się nie uczyli "sześćdziesiątego drugiego". Ponadto "62" posiada działo U-5TS. Kaliber 115 mm. W innych czołgach takiego kalibru nie ma. Oznacza to, że pociski leżały również w magazynach przez pół wieku lub dłużej. Tak sprawy stoją.

https://t.me/victor_suvorov/281
Rosja używała T 62 bardzo długo i ich wysłanie na Ukrainę było głośne.

11
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Wrzesień 03, 2022, 02:17:15 am »
Pierścienie Władzy SPOILERY
Amazon chciał chyba podbudować swoją markę w sferze kultury, dlatego zapragnął stworzyć serial będący adaptacją dzieł Tolkiena. Zamysł tej jednak się nie udał gdyż promocję swojej platformy strimingowej prime połączył z rewolucją październikową, czyli z promowaniem wokizmu. Tutaj błędy strategiczne popełnili takie, że wybrali sobie fundamentalną „franczyzę” mającą setki milionów fanów na całej Ziemi. Wraz z kolejnymi materiałami promocyjnymi zaczął się robić dym. Kolejne trailery dostawały negatów w proporcji 1 pozytyw na 9 negatów a nawet gorzej. Liczne filmy na Youtube miażdżące ten wytwór chorej idei. Itp. poruszenie ogólnoświatowe. Amazon zaczął to przepierać wydając kasę i kupując opinie. Tzw. „superfani” zaproszeni na imprezę nie dali rady bo film z nimi został zdjęty. Potem jeszcze jacyś fani. Oczywiście takie myki jeszcze bardziej zirytowały fanów. Dzisiaj mieliśmy premierę dwóch pierwszych odcinków i mamy jednak pewną klapę wizerunkową. Jest ona skutkiem łapania dwóch srok za ogon: albo robicie rewolucję październikową albo budujecie markę. Przecież Amazon konsekwentnie twierdził że idee Tolkiena są przestarzałe i on zastępuje je swoimi: lepszymi i nowoczesnymi. A tera będzie spoiler:
SPOILER
II
Marksizm kulturowy, który w oczywisty sposób nie istnieje, wywarł największy wpływ na kreację Pierścieni Władzy. Nieistnienie jego w żaden sposób nie przeszkadza w kreacji rewolucjonistycznych postaci silnych kobiet walczących z patriarchalizmem: Rey w Gwiezdnych Wojnach, Michasia Burnham z Star Treka Discovery, Reva z serialu Obi Wan Kenobi. W Ostatnim Jedi mamy Holdo, która ostrzega o swej toksyczności fioletową grzywą. Atomic Blondie jeszcze jest i Prey – najnowsza odsłona Predatora. Tu zaś mamy Galadrielę. Sposób, w jaki wypaczyli tą postać woła o pomstę do nieba.
Bohaterki takie jak Ripley, komandor Greyson itp. funkcjonują w ramach patriarchalizmu. Nowoczesne rewolucjonistki fikają zaś. Popatrzcie na Revę i jej stosunek do reszty inkwizytorium. Faceci nic nie robią, gadają gupoty i hamują słuszne poczynania. Podobnie tutaj Elrond i Gil-Galad są męskimi szowinistycznymi świniami i nie słuchają światłych poleceń Galadrieli. A w Star Treku kto nie posłucha się Burnham ten ginie. W każdym razie kobieta musi kwestionować samcze przywództwo.
Drugą fundamentalną cechą rewolucji jest marysuizm. Ma on uzasadnienie teoretyczne które zgłębiłem w czasach Ostatniego Jedi: kobieta musi się sama kreować i jakoś tak nie może być niczego uczona tyko Zosia Samosia. Rey była taką Mary Sue i przyjęła się średnio. Dlatego następne pokolenie już poznajemy w momencie, kiedy jest wyszkolone i ma doświadczenie. Taka Reva i Galadriel. Ale wciąż najmądrzejsze są. Podsumowując: może teorii tu nie ma za dużo ale jest praktyka do tego.
III
Przecież Galadriel jest porąbana. Rzuca się w Ocean śmiało powiem że Atlentycki aby go przepłynąć wpław. To jest idiotyzm czego nie zauważają recenzje klaki. Przecież to jest absurd. Gupota. Poznajemy Galadrielę w momencie kiedy doświadcza samczej przemocy ze strony swych kolegów rzucających kamienie w jej stateczek. Potem jest porąbana bo pcha się przez jakieś urwisko, którego pokonanie wymaga sprzętu taternickiego. Ona ze swoim oddziałem nie ma takiego sprzętu i nie ma możliwości przetrwania takiej pogody. W sensie mrozu i wichury. W lecie się powinna tam pchać. Przecież tam były orki kiedyś i one musiały się jakoś tam dostawać w prosty sposób. Żytłuje ona jednak swoich podkomendnych nie wiadomo dlaczego w sumie.

12
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 02, 2022, 03:53:17 am »
Ta Tusk podpiął się chwilowo do ogólnego wzmożenia. NA razie nie mogę się rozwodzić bo leci dalszy ciąg raz a dwa zara Ring of Power startuje.
https://twitter.com/PawelKuki/status/1565391563857055744

13
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 31, 2022, 06:30:33 pm »
Śmiem myśleć, że inna ekipa z łatwością znalazłaby powód wykręcić się sianem.

L.A., a czy nie jest tak, że polityka polska miała zawsze - w ciągu ostatnich lat - orientację proamerykańską (co w omawianym przypadku musiałoby oznaczać silniejszą, niż tylko werbalna, proukraińskość), także pod rządami SLD (które - zanim wygrało jedne czy drugie wybory - przeciwnicy posądzali, że z racji historycznych powiązań będzie nas ciągnąć na wschód)? I czy środowiska, z których wywodzi się elektorat PO (i ogólnie niechętne dobrozmianowcom) nie są tymi, które pierwsze, błyskawicznie się organizując, pospieszyły z pomocą uchodźcom z Twojej Ojczyzny?
Pronniemiecką
A Scholz wygłosił ostatnio w Czechach manifest z sensem morda w kubeł nie bulgotać.
Aspiruje do zniesienia egoistycznego weta którym inne państwa blokują decyzje Niemiec.

14
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 30, 2022, 10:47:59 pm »
/.../
Ano. Fakt, że ekipa sprawująca obecnie władzę w Polsce, pomimo licznych minusów, wad i braków, ma taką egoistyczno-zdroworozsądkową świadomość, podczas gdy wielu "demokratów nad demokratami" na Zachodzie - nie. I miotając na pisiorów gromy i pioruny, nie należy imho o tym zapominać. Po prostu gwoli sprawiedliwości...
 8)

Tymczasem w Niemczech:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1408710%2Cmedia-kraje-europy-wschodniej-nie-kupuja-juz-niemieckiej-broni-stracily

Niemcy straciły na razie zdolność pancerną zresztą

Strony: [1] 2 3 ... 121