Autor Wątek: Ogóry  (Przeczytany 207017 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 20, 2012, 08:54:00 am »
1. Nikt (prawie), to nie przeczyta raczej mej pisaniny.. Tamto jednak, obawiam się, przeczytają - jako arcywiarygodne* źródło - badacze następnych pokoleń i uzyskają grubo fałszywy obraz polskiej debaty spolecznej po Okrągłym Stole. To jest manipulacja najwyższych lotów, taka w białych rękawiczkach wypranych trzykroć w Arielu.
2. Masz Pan słusznego, to jest prezent od sławnego i niezwykłego mecenasa Andrzeja Hermana.
3. Plujralizm piękny :-)
4. Mam cały pierwszy rok "Wyborczej". W papierowym oryginale. Tak mi się wydaje w każdym razie. Jak Pan kiedyś zajrzysz na Ursynów, to po lanczu razem odwiedzimy mą piwnicę.
5. Numer z "zalotami" doskonale pamiętam. To chyba pani Stanisława Domagalska (wpisz w gugle) dała taki arcytrafny podpis.
6. Toś mnie Pan  sprawił sentymentalny prezent na przetarcie oczu. Dzięki :-)
7. Zbieram się i idę na Kiszczaka do sali nr 221 Sądu Okręgowego w Warszawie na niechrześcijańską godzinę 10:00.
sługa i wdzięcznik
VOSM
-------------------
*przecież same gołe cytaty tylko...
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2012, 10:00:56 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 20, 2012, 05:54:47 pm »
Ludzie Dobre,
Tu gdzieś był guzik do klikania: show all your posts, albo coś podobnego. Chcę napisać felieton, a do niego potrzebna mi nasza minidebata o zarobkach, o której pamiętam tyle, żeśmy się trochę pospierali na Forum, ale gdzie (topik) i kiedy - czarna dziura (wujek Alc, SKS etc.).
Więc gdzie ten guzik? - Pomożecie, torzysze?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 20, 2012, 10:21:56 pm »
Nie wiem czy Męberowi się ozbiega o to:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=957.30 ?
Ale przy okazji...jak się ma moja nietakpięknie (jak darowana...której się nie zagląda) wydana książka - o ile pamiętam - w granatowych...miękkich okładzinach?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 21, 2012, 09:53:47 pm »
Bezcenna Pani Olu, przede wszystkim dzięki za podpowiedź. To je ono!
Co zaś tyczy się wiadomej Xięgi, to poślę Pani zdjęcie podłóżkowe z mej sypialni, na którym widać jasno, jak czule traktowana jest Pani doczytywana pożyczka, a także pożyczka odTzokowa, z którą mam większe kłopoty, bo pan Środowiskowy cały czas wykłada/omawia sto wątków naraz. Il nome della rosa było - w tym porównaniu - kompletnym prymitywem. Może człowiek (a w każdym razie SR) potrafi z wiekiem zachwycać się już tylko prostszymi kompozycjami?
VOSM
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2012, 10:04:30 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 01, 2012, 09:14:09 pm »
Kwiz (czelokada we własnym zakresie).
Jakiej płci jest Japończyk na zdjęciu?



Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 01, 2012, 09:35:07 pm »
GW podała ostatnio, że one są cztery. Hetero, homo, bi i trans. Świat się zmienia, Panie Globalny. Płcie także. Kiedyś wiadomo było, po czym poznać. A teraz? Zwłaszcza na Olimpiadzie, gdzie już tylko sami(e)(o) nastrzykane?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 01, 2012, 09:46:02 pm »
Panie kuchany, to nie jest luźne ćwiczenie na narrację za pomocą swobodnego strumienia świadomości na zajęciach z filozofii samowgłębnej na uniwerku, jeno poważny kwiz ogórkowy, końkrety, końkrety...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 01, 2012, 09:55:29 pm »
O każde piniondze, że to bywsza kobita...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 01, 2012, 10:12:27 pm »
Dobra, dawaj ile masz, bo przegrałeś. Czekam na dalsze zgłoszenia ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 01, 2012, 10:58:50 pm »
To Kopernik nie była kobietą?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 01, 2012, 11:15:10 pm »
Kopernik była Supernikiem!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:08:47 am »
No dobra, nikt nie chce wziąć za udział, pewnie bo czelokadę trzeba samemu kupić, leniwe jednostki...
To jest Brytyjka Natasza Perdue.

Nawiasem mówiąc, ja się sportem nie interesuję, ale czytałem kiedyś art. nt. kwestii kto jest kobietą w sporcie no i początkowo oczywista sprawdzano to bezinwazyjnie na wizus, a i to mało szczegółowo, bo badając tylko odpowiednie ekhm... krągłości. Ale w raz z rozwojem genetyki przeszło to na chromosomy i o ile nic od tego artykułu się nie zmieniło (parę lat minęło) to kobieta to jest osoba posiadająca dwa i tylko dwa chromosomy płciowe X, a mężczyzna po jednym i tylko po jednym chromosomie X i Y. Po tym przejściu z podziwiania kobiecych kształtów na twarde badanie kariotypu wiele miszczyń przestało z nagła startować (choćby takie Press sisters z CCCP) - bo najprawdopodobniej część z nich była zwyczajnie facetami, a część miała rozmaite formy hermafrodytyzmu* o podłożu genetycznym (np. komplet chromosomów XXY powoduje, że osoba jest zasadniczo mężczyzną, czasem, choć rzadko, nawet płodnym, ale może mieć bardzo kobiecą sylwetkę i inne trzeciorzędowe cechy płciowe).

Więc, jeśli w temacie nic się nie zmieniło (a mogło, wraz z hm... rozwojem cywilizacji), to czy sobie ktoś coś obciął czy też przyfastrygował to mu kariotypu nie zmieni - apropos Twoich przypuszczeń co do kobiety, która jest bywszym mężczyzną.

*potocznie, nie ściśle.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:25:52 am »
Maźku, tyle akurat wiem, choć to pewnie marny jeden promil Twej wiedzy biologicznej. Mówiąc: bywsza kobieta*, miałem na myśli potoczność słowa "bywsza". Chromosomy chromosomami, lecz z nimi nie umawiasz się na randkę. Otóż ja uważam, że to, co z sobą zrobiła - przez lata ciiężkiej usilnej pracy fizycznej - spora część zawodników startujących na olimpiadzie, czasem odbiera im płeć w tradycyjnym pojęciu. A gdy chodzi o sprawność i wyniki, to również człowieczeństwo (przynależność gatunkową), bo to, co robią na drążkach i poręczach gimastycy (widziałem wczoraj) jest właściwe małpom, a i to niektórym (chyba tylko ogoniastym). Po dziesiątym (dwudziestym) zawodniku ze złości przestałem oglądać, bo mi tylko w oczach migało, a wyniki (oceny sędziowskie) różniły się o tysięczne części punktu (jedną dziesięciotysięczną wielkości mierzonej!), co każe podejrzewać, że również sędziami nie są ludzie, lecz roboty.
Piepszyć taki sport!
Staszek
-------------
*czemu zmieniasz mi kobietę na mężczyznę?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2012, 10:32:56 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:22:17 am »
Ojtam, ojtam, bo teraz można w te i wewte i mię skołowało...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 02, 2012, 09:34:58 pm »
Juz byly problemy z ta pania (Caster Semenya):
Track Meet Gender Controversy