Autor Wątek: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?  (Przeczytany 228848 razy)

Vancalar

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #270 dnia: Października 24, 2007, 05:05:34 pm »
Heh chyba sam znalazłem odpowiedź, muszę powiedzieć, że ta powyzsza informacja pochodzi z kilkunastu różnych portali więc mnie zmyliła ale w międzyczasie postanowiłem sam poszperać oraz sprawdzić i o to , co znalazłęm:

http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_adn07.htm

Teraz to sam sie wygłupiłem :P
Natomiast z Sitchinem i innymi "cudami" roku 2012... wg Majów, w tym roku skończy się pewien PERIOD
więc przewidywanie, że w tym roku przylecą kosmici, czy ziemia zapadnie się w sobie, to trochę jakby obawiać się sylwestra :) bo zacznie sie NOWY rok i na pewno wszystko wybuchnie :)
Zresztą na każdy koniec wieku, tendencje do "totalnej załamki" i oczekiwania końca świata mocno się nasila :)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2007, 05:15:07 pm wysłana przez Vancalar »

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #271 dnia: Października 24, 2007, 07:30:30 pm »
Cytuj
muszę powiedzieć, że ta powyzsza informacja pochodzi z kilkunastu różnych portali więc mnie zmyliła

Co tylko pokazuje jak łatwo rozchodzą się rozmaite "senzacje" (dlatego właśnie tak trzeba uważać na humbugi.)

Cytuj
http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_adn07.htm

Teraz to sam sie wygłupiłem :P

Wbrew pozorom nie. Bo:
1. zadałeś sobie trud weryfikacji informacji,
2. przyznałeś się do błędu.
A to świadczy o tym, że trzymasz sie reguł myślenia naukowego.

(Zresztą nie tylko Ty dałeś się nabrać...)

Cytuj
Natomiast z Sitchinem i innymi "cudami" roku 2012... wg Majów, w tym roku skończy się pewien PERIOD
więc przewidywanie, że w tym roku przylecą kosmici, czy ziemia zapadnie się w sobie, to trochę jakby obawiać się sylwestra :) bo zacznie sie NOWY rok i na pewno wszystko wybuchnie :)
Zresztą na każdy koniec wieku, tendencje do "totalnej załamki" i oczekiwania końca świata mocno się nasila :)

 :o A ja myślałem, że będziesz Sitchina bronić. W końcu to jeden z czołowych astroarchelogów (i ponoć wnioski opiera nie tylko na tym, że kalendarz się kończy, a i na indiańskich mitach; choć jego wiarygodność bywa mocno kwestionowana).

(Co do milenijnych histerii: merytorycznie oczywiście racja.)

ps. jeszcze a'propos:
Cytuj
"Daniken/.../ jest kretynem

Trudno mi uznać za kretyna kogoś kto umiał wziąć cudzą (Agresta) hipotezę, dodać do niej naciągane argumenty. I tak rzecz rozreklamować, że zarobił na tym miliony, spowodował, że uchodzi za tejże hipotezy twórcę, nakręcił jeden film, wystąpił jako "konsultant naukowy" (sic!) drugiego, doczekał się tego, że uznani naukowcy poświęcali mnóstwo czasu na "wojny" z nim, i - last but not lesat - zyskał uznanie jednego z nich (w/w Hoyle'a). Do tego też trzeba swoistego geniuszu...
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2007, 07:34:10 pm wysłana przez Q »

ANIEL-a

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #272 dnia: Października 25, 2007, 12:06:03 pm »
Vancalar ja bym bardzo chciała, żeby możliwy był kontakt z obcą cywilizacją, ale jednak te wszystkie dowody, które przytoczyłeś są diabelnie niespójne logicznie. Wyobraźmy sobie, że byli, że coś zbudowali albo uczyli budować[ch8230] ale gdzie byli: w Azji, Azji Mniejszej, Afryce, Ameryce Południowej? Wycieczki sobie robili? Ciepłolubni jacyś, nie pamiętam żadnych artefaktów z Europy czy Ameryki Północnej[ch8230] ani Australii i okolic. Dlaczego? Albo wylądowali w jednym miejscu, posiedzieli chwilę i się zmyli albo rozpełzli się po całym globie[ch8230]  Jasne, pytanie zadane przez człowieka o przyczyny zachowania kosmitów to antropomorfizacja, ale skoro nasi przodkowie jakoś się z nimi zgadali, to my chyba też możemy dać radę[ch8230] ;)  

Po drugie [ch8211] kiedy oni tu byli? No kiedy? Piramidy budowali tysiące lat temu? Czy może odbierali ofiary od Azteków [ch8222]na chwilę[ch8221] przed odkryciem Ameryki? To co, paradowali sobie przez czas także? Cholerni turyści, powinni chociaż klimatyczne zapłacić[ch8230]

No i jeszcze te miejsca podawane jako lądowiska [ch8211] zbudowane przez lub na życzenie kosmitów: żeby zrobić lądowisko na planecie, na której się nie wzrastało, trzeba chyba najpierw na niej[ch8230] wylądować. Czyli jakoś dali radę. No to jak umieli lądować bez lądowiska, to po co je budowali?

Wszystko to kupy się nie trzyma. Jasne, pojedyncze rzeczy są zastanawiające, ale jak się spróbuje to jakoś uspójnić, to nie wychodzi. No, chyba że rzeczywiście założyć, że nas cały czas odwiedzali, uczyli, monitorowali[ch8230] To czemu przestali? Gdzie są teraz? Może by nam pomogli postrzątać ten bałagan z łaski swojej[ch8230]

A jeżeli byli przypadkiem, na chwilę czy w celach naukowych i starali się nie ingerować, to też spartaczyli: wtedy powinni praktycznie w ogóle nie pozostawić śladów (okej, papierek po batoniku, ale nie LĄDOWISKA) i może jeszcze pozałatwiać małpiszonki, co ich obserwowały albo zabrać ze sobą, a nie pozwalać na jakieś przekazy o bogach[ch8230]

I co z tą bronią atomową? Gdzie na Ziemi jest miejsce, którego promieniowanie jest wystarczające, by je uznać za nienaturalne? Albo parę miejsc, no bo właściwie wszędzie, gdzie się pojawiają bogowie w światłości nieziemskiej, to jest interpretowane jako pokaz broni atomowej:
- Jahwe niemal nagminnie
- Faeton
- Agni, indyjski bóg ognia albo Sawitar, bóg światła słonecznego[ch8230] i różni tacy[ch8230]

Więc co, strzelanki sobie u nas urządzali?

Hokopoko

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #273 dnia: Października 25, 2007, 02:25:16 pm »
Bo to nie byli kosmici, tylko dzieci kosmitów - plac zabaw sobie na ziemi urządzili i stąd tyle w tym dziwów i niespójności. A jak rodzice zobaczyli do czego doszło, ślady z grubsza zatarli, dziatwę wpakowali do kosmolotu i uciekli na drugi koniec wszechświata...  ::)

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #274 dnia: Października 25, 2007, 02:35:18 pm »
Cytuj
I co z tą bronią atomową? Gdzie na Ziemi jest miejsce, którego promieniowanie jest wystarczające, by je uznać za nienaturalne? Albo parę miejsc

Należałoby przebadać Subkontynent Indyjski (w końcu w ich legendach jest to "nagminne użycie broni atomowej" i obszar dawnych Sodomy i Gomory conajmniej... (Właśnie w ramach falsyfikowalności, o której mówię.)

ps. ANIEL-a, pyszny wywód :).
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 02:36:37 pm wysłana przez Q »

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #275 dnia: Października 25, 2007, 02:41:15 pm »
Cytuj
Bo to nie byli kosmici, tylko dzieci kosmitów - plac zabaw sobie na ziemi urządzili i stąd tyle w tym dziwów i niespójności. A jak rodzice zobaczyli do czego doszło, ślady z grubsza zatarli, dziatwę wpakowali do kosmolotu i uciekli na drugi koniec wszechświata...  ::)

Dzieci Kosmitów? To musiał być The Squire of Gothos.

W dodatku antropomorficzny jak sie patrzy :P
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 02:42:08 pm wysłana przez Q »

Hokopoko

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #276 dnia: Października 25, 2007, 02:55:52 pm »
Q, nie ogladaj tyle durnot, bo Ci w końcu zaszkodzą...  ::)

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #277 dnia: Października 25, 2007, 03:47:33 pm »
Cytuj
Q, nie ogladaj tyle durnot, bo Ci w końcu zaszkodzą...  ::)

Bardziej od ksiazek Dänikena?  :o :o :o










(A swoją drogą klasykę, także SF, trzeba znać. Choćby po to by móc potem na niej suchej nitki, jak Mistrz, nie zostawić.)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 03:53:13 pm wysłana przez Q »

Vancalar

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #278 dnia: Października 25, 2007, 09:50:11 pm »
O witam nową dyskutantkę w tym temacie :P

Cytuj
Vancalar ja bym bardzo chciała, żeby możliwy był kontakt z obcą cywilizacją, ale jednak te wszystkie dowody, które przytoczyłeś są diabelnie niespójne logicznie. Wyobraźmy sobie, że byli, że coś zbudowali albo uczyli budować[ch8230] ale gdzie byli: w Azji, Azji Mniejszej, Afryce, Ameryce Południowej? Wycieczki sobie robili? Ciepłolubni jacyś, nie pamiętam żadnych artefaktów z Europy czy Ameryki Północnej[ch8230] ani Australii i okolic. Dlaczego? Albo wylądowali w jednym miejscu, posiedzieli chwilę i się zmyli albo rozpełzli się po całym globie[ch8230]  

Oj oj :) Stonehenge ?? na ten przykład, odkrycia w Meksyku (Am. północna)... Wyspa wielkanocna...

Ale wracając do tematu... Dlaczego widzisz nielogiczność w tym, że ktoś nie odwiedzał Alaski ??? Czy jeśli nie byłaś w Patagonii to jest sensowna przesłanka do tego, że nie istniejesz ? :P
Według mnie, jak się odwiedza nieznaną planetę, to przez wiele lat nawet NIE DA się "wszędzie być" :)
I idąc dalej, nie zastanawia Cię fakt, że w momencie, kiedy już dawno istniały monumenty ze Stonehenge, piramidy i być może budowle inkaskie (Nie da się tak naprawdę ustalić, ile mają lat)
Na "naszych" "nieodwiedzanych" terenach powstał... BISKUPIN! WOW! Cóż za genialny przejaw myśli technicznej! Słowianie wymyślili wał z błota i drewna, o konstrukcji Hakowej, i żyli setkami w kurnych chatach. Czyżbyśmy my, słowianie jakimiś debilami byli ?? Zastanawiający kontrast. Wytłumacz mi proszę, co nielogicznego jest w tym, że "nie wszędzie byli"...

Cytuj
Jasne, pytanie zadane przez człowieka o przyczyny zachowania kosmitów to antropomorfizacja, ale skoro nasi przodkowie jakoś się z nimi zgadali, to my chyba też możemy dać radę[ch8230] ;)

Emm nasi przodkowie to padali przed nimi na pysk w panice i uznali (hipotetyzując) "Ich" za bogów...
Jakieś kruche to porozumienie... Bardzo często nie rozumiemy postępowania swoich sąsiadów, przyjaciół, znajomych prawda ?? A Ty każesz nam zrozumieć obcą cywilizację, która najprawdopodobniej wyprzedzała nas technicznie o tysiące lat, w związku z czym miała zupełnie inne pojęcie o otaczającym nas świecie, oraz inne cele i założenia.

Cytuj
Po drugie [ch8211] kiedy oni tu byli? No kiedy? Piramidy budowali tysiące lat temu? Czy może odbierali ofiary od Azteków [ch8222]na chwilę[ch8221] przed odkryciem Ameryki? To co, paradowali sobie przez czas także? Cholerni turyści, powinni chociaż klimatyczne zapłacić[ch8230]
Wszystko wskazuje, że było to ok 4000 - 3000 lat temu, a NIE PÓŹNIEJ.

Cytuj
No i jeszcze te miejsca podawane jako lądowiska [ch8211] zbudowane przez lub na życzenie kosmitów: żeby zrobić lądowisko na planecie, na której się nie wzrastało, trzeba chyba najpierw na niej[ch8230] wylądować. Czyli jakoś dali radę. No to jak umieli lądować bez lądowiska, to po co je budowali?

Hmm.. Gdzie to napisałem choć słówko o lądowiskach jakichś ?? To chyba niesprawiedliwe, że zarzucasz mi nielogiczność i brak spójności, jednocześnie wkładając mi w usta coś, czego nigdy nie "twierdziłem"...

Cytuj
Wszystko to kupy się nie trzyma. Jasne, pojedyncze rzeczy są zastanawiające, ale jak się spróbuje to jakoś uspójnić, to nie wychodzi. No, chyba że rzeczywiście założyć, że nas cały czas odwiedzali, uczyli, monitorowali[ch8230] To czemu przestali? Gdzie są teraz? Może by nam pomogli postrzątać ten bałagan z łaski swojej[ch8230]

Hm a może jeszcze będą za nas zmywać naczynia i myć nam samochody? Co za bezczelne stwory no!
Skoro zmodyfikowali nas genetycznie, to teraz niech nas prowadzą za rączkę i kupują zabawki...

Cytuj
A jeżeli byli przypadkiem, na chwilę czy w celach naukowych i starali się nie ingerować, to też spartaczyli: wtedy powinni praktycznie w ogóle nie pozostawić śladów (okej, papierek po batoniku, ale nie LĄDOWISKA) i może jeszcze pozałatwiać małpiszonki, co ich obserwowały albo zabrać ze sobą, a nie pozwalać na jakieś przekazy o bogach[ch8230]
Dalej: o jakich to lądowiskach mówisz ??

Cytuj
I co z tą bronią atomową? Gdzie na Ziemi jest miejsce, którego promieniowanie jest wystarczające, by je uznać za nienaturalne? Albo parę miejsc, no bo właściwie wszędzie, gdzie się pojawiają bogowie w światłości nieziemskiej, to jest interpretowane jako pokaz broni atomowej:
- Jahwe niemal nagminnie
- Faeton
- Agni, indyjski bóg ognia albo Sawitar, bóg światła słonecznego[ch8230] i różni tacy[ch8230]
Więc co, strzelanki sobie u nas urządzali?

Gdzie to twierdziłem, o wykorzystaniu energii atomowej ??? Znów niepotrzepna atropomorfizacja i błędne założenie, że energia atomowa jest jedynym dostępnym we wszechświecie źródłem wielkich energii...  I dalej, masz "pretensje" do kosmitów, że używali pojazdów kosmicznych ??? Trudno by im było inaczej się tu znaleźć prawda ?
To jak to z tą logiką panno NIEliniowa :)
Pozdrawiam.


« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 09:51:36 pm wysłana przez Vancalar »

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #279 dnia: Października 25, 2007, 10:30:42 pm »
Cytuj
Oj oj :) Stonehenge ??

Wyjaśnialne i bez obecności kosmitów...

Cytuj
Wyspa wielkanocna...

Jw.

Cytuj
nie zastanawia Cię fakt, że w momencie, kiedy już dawno istniały monumenty ze Stonehenge, piramidy i być może budowle inkaskie (Nie da się tak naprawdę ustalić, ile mają lat)
Na "naszych" "nieodwiedzanych" terenach powstał... BISKUPIN! WOW! Cóż za genialny przejaw myśli technicznej! Słowianie wymyślili wał z błota i drewna, o konstrukcji Hakowej, i żyli setkami w kurnych chatach. Czyżbyśmy my, słowianie jakimiś debilami byli ?? Zastanawiający kontrast.

1. nie jestem pewien czy Biskupin wybudowali Słowianie, czy aby wcześniej nie powstał? :P
2. różne ludy były (i są) na różnym poziome rozwoju (np. Buszmeni wieżowców nie budują)
3. Słowanie przybyli do Europy jako ostatnia fala ludów "wylewajacych się" z azjatyckich stepów...

Cytuj
Emm nasi przodkowie to padali przed nimi na pysk w panice i uznali (hipotetyzując) "Ich" za bogów...
Jakieś kruche to porozumienie... Bardzo często nie rozumiemy postępowania swoich sąsiadów, przyjaciół, znajomych prawda ?? A Ty każesz nam zrozumieć obcą cywilizację, która najprawdopodobniej wyprzedzała nas technicznie o tysiące lat, w związku z czym miała zupełnie inne pojęcie o otaczającym nas świecie, oraz inne cele i założenia.

To dlaczego w tych mitach i legandsach "bogowie" są tak bardzo ludzcy i zrozumiali?

Cytuj
Wszystko wskazuje, że było to ok 4000 - 3000 lat temu, a NIE PÓŹNIEJ.

A od kiedy tu siedzą skoro ponoć wcześniej nas wyhodowali??? Toż gwiazdoloty musiały w tę i nazad śmigać (albo ileś ich pokoleń u nas żyło i pomarło).

Cytuj
Hmm.. Gdzie to napisałem choć słówko o lądowiskach jakichś ?? To chyba niesprawiedliwe, że zarzucasz mi nielogiczność i brak spójności, jednocześnie wkładając mi w usta coś, czego nigdy nie "twierdziłem"...

Przypuszczam, że chodziło o Nazca. (Albo o Baalbek, od któego zresztą zaczęła się argumentacja Agresta.)

Cytuj
Skoro zmodyfikowali nas genetycznie, to teraz niech nas prowadzą za rączkę i kupują zabawki...

Wszak wg. mitów właśnie prowadzili... A to pismem obdarowali, a to pierwocinami medycyny...  A to se Vimaną polatać pozwolili...

Cytuj
Dalej: o jakich to lądowiskach mówisz ??

Przypuszczem, że ponowanie o Nazca.

Cytuj
Gdzie to twierdziłem, o wykorzystaniu energii atomowej ??? Znów niepotrzepna atropomorfizacja i błędne założenie, że energia atomowa jest jedynym dostępnym we wszechświecie źródłem wielkich energii...

To nie ANIEL-a, to sam Däniken i inni astroarcheolodzy... Wszak "blask jasniejszy niz 10.000 słońc" z hinduskiego eposu w paleoastronautycznej literaturze tłumaczy się właśnie jako opis broni atomowej. (Sodomę i Gomorę takoż.)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 10:49:27 pm wysłana przez Q »

maziek

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #280 dnia: Października 25, 2007, 10:31:02 pm »
Cytuj
powstał... BISKUPIN! WOW! Cóż za genialny przejaw myśli technicznej! Słowianie wymyślili wał z błota i drewna
Ty masz jednak podstawowe braki. Czy nie sądzisz, że zanim ogłosisz kolejną rewelację elementarnym działaniem jest sprawdzić w popularnych źródłach wiedzy, czy nie pleciesz jak Piekarski na mękach??

edit: Widzę, że Q też się gapnął. Dla Piłsudskiego był słowiański, dla Hitlera germański...
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 10:36:18 pm wysłana przez maziek »

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #281 dnia: Października 25, 2007, 10:39:49 pm »
Owszem. Biskupin to dzieło kultury łużyckiej. A kultura (najpewniej) powstała zanim na obecny teren Polski przybyli Słowianie. Ostatnie hipotezy wiążą ja z Gotami. (Choć owszem, trwał długi spór historyków polskich i niemieckich, czy zbudowali to pra-Słowianie, czy pra-Germanie i pewnie jacyś wyznawcy tamtych hipotez jeszcze sie ostali...)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 10:44:14 pm wysłana przez Q »

Vancalar

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #282 dnia: Października 25, 2007, 11:06:25 pm »
Cytuj
Cytuj
powstał... BISKUPIN! WOW! Cóż za genialny przejaw myśli technicznej! Słowianie wymyślili wał z błota i drewna
Ty masz jednak podstawowe braki. Czy nie sądzisz, że zanim ogłosisz kolejną rewelację elementarnym działaniem jest sprawdzić w popularnych źródłach wiedzy, czy nie pleciesz jak Piekarski na mękach??

edit: Widzę, że Q też się gapnął. Dla Piłsudskiego był słowiański, dla Hitlera germański...

"Kultura łużycka - kultura archeologiczna występująca na terenach: Łużyc, Polski, Słowacji, północnych Moraw i części Ukrainy, między 1300 a 400 p.n.e.. Należała do kręgu kultur pól popielnicowych."

"W historii archeologii tacy archeolodzy jak m.in. z Czech; Píć, Lubor Niederle (1865-1944) i Ćervinka oraz polscy (Erazm Majewski, Józef Kostrzewski (1985-1968), Leon Kozłowski (1892-1944) uważali kulturę łużycką za prasłowiańską, natomiast niemiecki archeolog Alfred Götze (1865-1948) uważał ją za tracką, a Gustaf Kossinna (1858-1931) początkowo za Karpo-Daków, szczep wymieniany przez Zosimusa, a potem za kulturę iliryjską.

Spory wśród naukowców miały swoje źródło w nierozstrzygnięciu podstawowego zagadnienia jakim była kwestia czasu pojawienia się Prasłowian. Według jednych Słowianie ewoluowali na tych terenach, według innych napłynęli dużo później. Zgodnie z drugą teorią prehistoryczne kultury powstały zanim przybyli Słowianie."
"Zazwyczaj nazwy kultur pochodzą od miejsc, w których odkryto pierwsze znaleziska. W tym przypadku pierwszego odkrycia dokonano w Łużycach nad Łabą."
"
Osada w Biskupinie wiąże się z tzw. kulturą łużycką, czyli kręgiem kulturowym trwającym od środkowej epoki brązu, od ok. XIV w. p.n.e. po wczesną epokę żelaza, czyli do ok. V w. p.n.e. Kultura łużycka to pojęcie archeologiczne, pod którym różni badacze widzieli różne etnosy [ch8211] albo Prasłowian, albo Pragermanów, albo Ilirowie . Biskupin był kolejno wykorzystywany ideologicznie przez różne siły polityczne w sporach dotyczących praw różnych narodów do ziem dzisiejszej Polski. Obecnie powszechnie przyjmuje się, że etniczności kultury łużyckiej, podobnie jak i innych kultur archeologicznych nie da się konkluzywnie ustalić.
"

Zanim zaczniesz mnie obrażać, zajrzyj do encyklopedii...  
Można śmiało powiedzieć, że Biskupin zbudowali prasłowianie...
A NAWET jesli ze 100 uczonych 51 stwierdzi, ze nie słowianie, to właśnie coś takiego pokazuje, jakich argumentów lubisz używać czyż nie ?? Spór o pochodzenie budowniczych Biskupina:
a) Nie ma żadnego związku z tematem.
b) Ma wykazać, jaki jesteś wspaniale mądry a ja przy tym malutki i głupi...
Cytuj
Ty masz jednak podstawowe braki.
c) Istnieje między o wiele tęższymi głowami od mojej, więc jeśli dla Ciebie to "podstawowy brak" to zgoda, jestem półanalfabetą i całkiem mi z tym dobrze.

Zdaje się, że z braku argumentacji merytorycznej, zaczniesz zaraz wertować moje wypowiedzi, czy gdzieś literówki nie zrobiłem... Ponieważ taki sposób prowadzenia dyskusji, przypominający piaskownicę mi nie odpowiada, wszelkie wypowiedzi z Twojej strony nie na temat będą przeze mnie ignorowane.

Tak na marginesie, chciałbym powiedzieć, że gdyby nie moje "odmienne zdanie" to temat dawno by umarł :P

Q: ANIEL-A mówiła o "dowodach" przytoczonych przeze mnie, poza tym,  jak sami wiecie, nie uznaje tego za "dowody" na cokolwiek, tylko na PRZESŁANKI.
"
Vancalar ja bym bardzo chciała, żeby możliwy był kontakt z obcą cywilizacją, ale jednak te wszystkie dowody, które przytoczyłeś są diabelnie niespójne logicznie.
"
To ja się grzecznie zapytywam, gdzie ja o atomówkach i innych lądowiskach wspominałem :P
Na pewno WSZYSTKIE są aż tak nielogiczne ?? i niespójne?? :P

Ponieważ temat w hyde parku, w dodatku na forum o tematyce sci-fi więc o co kurna chodzi :) Moje wywody nawet nie pretendują do miana
naukowych, o takowych możemy porozmawiać przy okazji problemów z BGP czy koncentratorami PPPoE. Bierzcie przykład z Q, chociaż ma odmienne zdanie, potrafi czasem przyznać mi rację, albo wspólnie pozastanawiać się "jak to było" czy poszukać źródeł. TAKI właśnie jest cel mojej pisaniny,
jeśli "zboczy" to w innym kierunku, we stronę udowadniania sobie nawzajem, kto jest mądrzejszy a kto potrafi lepiej szukac w google, to uznam tę dyskusję za mało twórczą i sobie pójdę :)
Pewnie niektórzy się ucieszą :)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 11:22:35 pm wysłana przez Vancalar »

maziek

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #283 dnia: Października 25, 2007, 11:22:23 pm »
Cytuj
Zanim zaczniesz mnie obrażać, zajrzyj do encyklopedii...
Może masz starą encyklopedię. Vanclar. Ja po prostu o Biskupinie przeczytałem nie 2, nie 10 i nie 20 artykułów i nie w popularnonaukowej prasie. Teza, że jest to protosłowiańskie, czy protogermańskie jest tak samo dobra jak taka, że Mozart był protoelvisem a Lucy protomerlin. Ja też mam sprawne paluszki i mogę Ci z googla powklejać, jednak lepiej przyswoic sobie tą informację, niż ją powielać.

Jeśli jesteś taki obraźliwy, że proste stwierdzenie faktu jest dla Ciebie obelgą, to lepiej odłącz sobie internet.

Q

  • Gość
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #284 dnia: Października 26, 2007, 12:34:14 am »
Cytuj
Można śmiało powiedzieć, że Biskupin zbudowali prasłowianie...
A NAWET jesli ze 100 uczonych 51 stwierdzi, ze nie słowianie

Można, wtedy jednak nieco :P się upraszcza...

Cytuj
Tak na marginesie, chciałbym powiedzieć, że gdyby nie moje "odmienne zdanie" to temat dawno by umarł :P

A TO akurat racja...

Cytuj
ANIEL-A mówiła o "dowodach" przytoczonych przeze mnie, poza tym,  jak sami wiecie, nie uznaje tego za "dowody" na cokolwiek, tylko na PRZESŁANKI.

Przesłanki. Otóż to. To co przedstawiasz można interpretować w duchu Dänikena, lub odwrotnie... I to "odwrotnie" wydaje się być bardziej prawdopodobne... By przyjąć hipotezę wolałbym dowody.

Cytuj
To ja się grzecznie zapytywam, gdzie ja o atomówkach i innych lądowiskach wspominałem :P

Ty nie wspominałeś... Za to tzw. literatura tematu, a i owszem...

Cytuj
na forum o tematyce sci-fi

No Forum o tematyce LEM. Zresztą zwracam uwagę na to "sci" w nazwie fantastyki naukowej.

Cytuj
Bierzcie przykład z Q

No nie oczekiweałem, że będę za wzorzec robił... ::)

Cytuj
to uznam tę dyskusję za mało twórczą i sobie pójdę :)

Mam nadzieję, że podyskutować w innych topicach...  (Bo z kim bym tu gadał? ;).)