Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hornet

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14
31
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Listopada 04, 2019, 10:49:13 pm »
Moim całkowicie subiektywnym zdaniem, teraz jest lepiej niż było wcześniej i nie powracałbym do starej koncepcji wymieszania wątków organizacyjnych z innymi dyskusjami o Lemie itp. Jedyną alternatywą wydają mi się pełnoprawne działy Forum Organizacyjne i ewentualnie nieszczęsna Wyszalnia (AKA przy piwku). Widziałbym te działy na samym dole polskiej sekcji forum.

32
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopada 04, 2019, 10:39:49 pm »
3) gdyż dobrze wiedział, że mało kto by go w ‎Polsce czytał z własnej, nieprzymuszonej woli, gdyby znał jego pochodzenie

Abstrahując od kontrowersyjnych tez, to tak postawiona diagnoza - Kagana, przypominam - stawia w złym świetle nie Lema, człowieka, który rzekomo wstydzi, bądź nawet wyrzeka się swojego żydowskiego pochodzenia, tylko naród polski ogólnie. Ergo coś w tych legendach o wyssanym antysemityzmie z mlekiem matki musi być na rzeczy, skoro Lem obawiał się podkreślać, jaka krew płynie w jego żyłach po przodkach i tutaj nie miałbym do Niego większych pretensji (jeśli tak w istocie było).

33
Wyszalnia / Odp: Trzeci - jeśli dobrze liczę - otwarty list do maźka
« dnia: Listopada 02, 2019, 10:32:48 pm »
Cuda, cuda ogłaszają!. Sieroty wreszcie doczekały się powrotu ojca marnotrawnego (żarcik). Oby został z nimi, jak najdłużej.   

34
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Października 31, 2019, 01:39:30 am »
To jest istny sen wariata. Pozer i fałszywy punkowiec, który mógłby Sidowi Viciousowi buty czyścić, autor tekstów o paleniu trawki, waleniu konia i kosmitach, oczywiście, zakłada własną grupę badań UFO i podpisuje milionowe kontrakty z US Army, niech mnie ktoś obudzi, bo nie chcę być tym wariatem.

Tom DeLonge był też gościem u Joe Rogana (wspomniany na poprzedniej stronie podcast). Odniosłem wtedy wrażenie (podobnie jak prowadzący), że Tomowi brakuje piątej klepki, lub cierpi na tę samą przypadłość, co John Nash z Pięknego Umysłu (z tą różnicą, że nie jest ani inteligentny ani genialny).
Cóż, wygląda na to, że jednak nie opowiadał bajek, że kontaktują się z nim wysoko postawione persony z rządu i armii USA [sic!].

* Tekst tegoż:
https://documents2.theblackvault.com/documents/army/TTSA-ARMY-CRADA.pdf
(Dająca do myślenia jest kwota, na którą w/w umowa opiewa - 750 tys. $. Niby w miarę poważna, ale zbyt mizerna jak na naprawdę przełomowe technologie, co uprawdopodobnia domysł o jakichś grach wywiadowczych.)

Dobrze, że dopisałeś to i dodałeś do pierwotnego posta. Moim zdaniem to świadczy o grze pozorów, ale o co w niej chodzi, nie mam bladego pojęcia. Mam nadzieję, że dowiemy się za mniej niż 50 lat, kiedy wyciekną akta z FBI, CIA i Pentagonu ;)
IMO na pewno nie o kosmitów, w każdym razie.

35
Hyde Park / Odp: Użyteczny patriota Putina
« dnia: Października 29, 2019, 07:07:06 pm »
Q, w związku z tym, że Ty masz podzielną osobowość, niczym Doktor Jekyll i Pan Hyde, lub zachowujesz się, jak ta przysłowiowa chorągiewka na wietrze, która jednego dnia kupuje z Panem Stasiem dla niego książkę, a drugiego podnosi raban, że to przez niesfornego Stasia cały ten bałagan, przypominam Ci, że Stanisław Remuszko znów z Tobą nie rozmawia, więc nie odpowie na żadne pytanie od Ciebie. Naprawdę, nie musisz go przyciskać, bo to nie ma sensu i jest kontrproduktywne.

Nie ma za co.


36
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Października 29, 2019, 01:50:54 am »
Tak Pokemon Go to dobry przykład tego, co nas czeka w nadchodzącej dekadzie. Jest to tzw rzeczywistość rozszerzona, gdzie świat cyfrowy nakłada się na nasz analogowy. Dodajmy, że dzieciaki (i dorośli) grali w Pokemon Go jeszcze przy użyciu smartphonów, gapiąc się w ekran, a nie w goglach VR na oczach, to się pewnie zmieni i nie obejdzie bez ofiar w ludziach ;)

Co do Her, to oczywiście Ci polecam, ale nie gwarantuję, że wywrze na Ciebie podobne wrażenie, jak na mnie. Jeśli ja się wzruszyłem, nie znaczy, że podziała tak na Ciebie.
Dlaczego zaliczyłbym go do SF? (sam zadaje pytanie i na nie odpowiadam, heh) bo Her stawia te same znaki zapytania, co pierwsza Odyseja Kosmiczna (przypadek Hala), Łowca Androidów, czy A.I Sztuczna Inteligencja. Co czyni nas ludźmi, czy sztuczna inteligencja jest gorsza/mniej prawdziwa od ludzkiej itp.
Poza tym, dzięki temu, że film dzieje się w nieodległej (niemalże tu i teraz), przyszłości, można go odnieść w skali 1:1 do świata za oknem, więc obrazuje, jak bardzo jesteśmy samotni we współczesnym społeczeństwie i zależni/uzależnieni od technologii.

37
DyLEMaty / Odp: Jacek Dukaj
« dnia: Października 29, 2019, 12:53:01 am »
Ale myślicie, że zanik pracy zarobkowej to nasza najbliższa przyszłość?

Cóż, są tacy, którzy żyją wyłącznie z rent i innych zasiłków. Jeszcze inni np bezrobotni/bezdomni po prostu żyją. Podobno ich liczba stale wrasta, ale na pewno wciąż jesteśmy daleko od scenariusza, gdzie co drugi obywatel jest bezrobotny, choć kto wie.
Co do idei i modelu państwa opiekuńczego (ale nie w wydaniu prawicowo-narodowym), to nie mam nic przeciwko, ale świat, w którym każdy by się utrzymywał z zasiłków wydaje się dziś odległą, nieosiągalną utopią, zwłaszcza w Polsce (jak ten biedny, polski ZUS miałby to udźwignąć? ;))

38
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Października 28, 2019, 11:40:03 pm »
Przy każdym losowaniu, nie każdy wygrywa, zawsze ktoś będzie stratny.

Pjes: proszę moich postów nie odczytywać jako odbieranie Panu prawa do marzeń o wygranej w Lotto, każdy może marzyć i grać, jeśli go stać na losy. Życzę szóstki.

39
Wyszalnia / Odp: Trzeci - jeśli dobrze liczę - otwarty list do maźka
« dnia: Października 28, 2019, 10:39:52 pm »
Otwarty to chyba pierwszy? :-\
Ale tak-siak: niech się tłumaczy!:)

Cetarian napisał dwa listy do maźka, jeden okraszając tytułem półotwarty. Uznałem, że mój jest trzeci. Różnica między listem zwykłym, półotwartym i otwartym na publicznym forum jest znikoma i ma wartość jedynie humorystyczną.

40
Wyszalnia / Trzeci - jeśli dobrze liczę - otwarty list do maźka
« dnia: Października 28, 2019, 09:08:49 pm »
3. Sprawa pojedyncza i delikatna. Maziek – dla mnie poniekąd Ojciec-Fundator oraz najbardziej zasłużona postać Forum – jakby zamilkł. I to nie od tygodnia. Oczywiście ma do tego święte suwerenne prawo. Osobiście uważam jednak, że powinien sierotom po sobie CÓŚ rzec, typu „wcześniejsza emerytura”, „urlop”, „L-4”, „walę kasę życia”, a choćby i „kij wam w oko!”. Może ktoś ma jakieś dojście i namówi go do paru słów wyjaśnienia?

Jestem podobnego zdania. Myślę, że zasługujemy na słowa wyjaśnienia, ewentualnie pożegnania.

Jeżeli mógłbym coś napisać w swoim imieniu, to chcę tylko prosić maźka, żeby po prostu wrócił i został z nami. Bez niego - Ciebie - to forum nie jest już tym samym miejscem. Pustka, jaka po Tobie pozostała jest nie do wypełniania.
Jeżeli powrót nie jest możliwy, to przynajmniej napisz do nas kilka ostatnich słów w stylu Żegnajcie, to już koniec. Na zawsze. Chociaż tyle, żebyśmy wiedzieli.

Podpisano, Twoje osierocone dzieci.

Można się już śmiać.

41
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Października 28, 2019, 08:45:51 pm »
Ależ oczywiście, jeśli ktoś podchodzi do gier losowych (liczbowych), jak do sytuacji win-win, to jego święte prawo, a nuż, widelec za którymś razem się trafi upragniona wygrana.

42
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Października 28, 2019, 07:32:04 pm »
Najważniejsze to myśleć pozytywnie. Niektórzy, w wypadku braku wygranej, stratny los uznają za przegraną, co nie znaczy, że każe Panu tak uważać. 

43
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Października 28, 2019, 06:43:52 pm »
Na loterii można też przegrać, jeśli uznamy wydane pieniądze na los za przegraną.

44
Lemosfera / Odp: Pierwsze zdania z książek Lema (i nie tylko)
« dnia: Października 28, 2019, 05:44:26 pm »
Niedawno cytowałam też fragment książki pani Sobolewskiej pt. „Książka o czytaniu” – z rozdziałem o pierwszych zdaniach – w którym była mowa o Lemie i jego pierwszym zdaniu z „Powrotu z gwiazd”:
Nie miałem żadnych rzeczy, nawet płaszcza. Mówili, że to niepotrzebne.[/i]

Od razu w pierwszym swoim poście zepsułaś mi całą zabawę, Olu, albowiem Powrót z gwiazd to moja ulubiona książka Lema (znam ją chyba na pamięć), do której czuję największy sentyment i lubię do niej wracać. Pewnie z tych samych powodów, co niegdyś Cetariana do niej przyciągało (wizja przyszłości).
Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, iż książka ta jest pełna wad i ułomności, jak na pozycję z prozy Lema. Trochę się ją czyta, jakby się oglądało film ze Schwarzeneggerem.

Skoro pierwsze zdanie padło, to co stoi na przeszkodzie, żeby zamieścić inne, ze środka książki, które zapadło mi szczególnie w pamieć:

Pozostają kobiety, Bregg. Tylko kobiety.

45
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Października 28, 2019, 04:39:02 pm »
W przypadku przegranej, Panie Stanisławie, zawsze może Pan przesłać naszej Oli w podzięce, tradycyjnie, tabliczkę największej wedlowskiej czekolady. Owszem, czekolada jest droższa od losu na loterii, ale w tym przypadku myślę, że warto - jeśli komuś zależy na wyrażeniu swojego uznania. 

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14