Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hornet

Strony: 1 ... 12 13 [14]
196
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Sierpnia 15, 2009, 04:55:43 pm »
Q: Powrót z gwiazd sobie przeczytaj ;)
Jak, tak obserwuję swoje otoczenie (Warszawa) naocznie, jak i przez telewizję, to są takie momenty, kiedy żałuję, że w naszej rzeczywistości nie przeprowadzono betryzacji :-\. Q piszę o zaangażowaniu ludzkości w rozwój cywilizacji kosmicznej i eksploracji głębin oceanów w celu rozładowania żądzy krwi... tzn adrenaliny, nawiązując do Arthura C. Clarka. Wspomniany autor pisał również w swoich książkach o TOTALNEJ inwigilacji i natychmiastowej reakcji służb porządkowych. Efekt był taki, że przestępstwa były dokonywane tylko przez osoby chore psychicznie, bo dla wszelkich zadymiarzy przestało się to opłacać. Od razu przed oczami mamy 1984 Orwella, ale czasami nachodzą mnie czarne myśli, iż tylko inwigilacja, albo betryzacja, czy system elektrycznych obroży może sprawic, że będzie się nam żyło bezpieczniej :'(. Przynajmniej do czasu przeistoczenia się Homo-sapiens sapiens w nową jakość :P.

197
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Lipca 01, 2009, 12:06:13 am »
Hihi, od razu widac, ze chlopak to model nowszy, ulepszony, z duzym cachem, na malenkich tranzystorkach i z gigahercami, wiec smiga w pamieci w sekunde, a model starszy, lampowy musi sie najpierw rozgrzac i dopiero zaczyna dzialania, liczy, rozpisuje (z braku cache'u) na papierze i mu to zajmuje 5 minut  :D
Ewentualnie syn maźka, to przedstawiciel nowego złączonego pokolenia, które działa między sobą na zasadzie przetwarzania rozproszonego, jak w Końcu Dzieciństwa i Świetle Minionych Dni, Clarka (Clarke'a - whatever) ;) .

Post humorystyczny :D

198
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwca 26, 2009, 08:53:40 pm »
To zastanawiające, że z całej książki, tylko ta mało istotna, ale symboliczna scena startu z Bajkonuru, zapadła Ci w pamieci. To nie fikcja, a nasza rzeczywistość.

Na pocieszenie napiszę, że Clarke podczas swoich 90ch urodzin powtórzył po raz kolejny, że złota era kosmicza dopiero przed nami.

[spoiler]Natomiast w książce po zintegrowaniu rzeczywistości wirtualnej z tunelami podprzestrzennymi, loty w kosmos straciły rację bytu. Aczkolwiek epilog... ;)[/spoiler]

199
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwca 26, 2009, 06:44:22 pm »
Hornet: ino, że to już po ptokach (znaczy po drzewku z "Summy..." i po "GOLEMie...") było...
Q czytałeś wymienioną przeze mnie pozycję, czy sobie odpuściłeś z w/w powodu ?.

200
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwca 26, 2009, 03:08:50 am »
Tzn. Clarke może i chciał tu coś mądrego powiedzieć - bo w końcu głupi to on nie był - o tym, że jeno etapem jesteśmy, i że po nas przyjść może coś czego nasze rozumy nie ogarną, ale wybrał dla tego przekazu najgorszą z możliwych - bo podpartą pseudonauką i zabobonem - drogę*. A można było tą samą tezę wyartykułować w jezyku technologii, jak -naście lat później w "Odysei...".
Tak zrobił razem z Baxterem w Świetle Minionych Dni. Just stunning!.

201
DyLEMaty / Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« dnia: Kwietnia 08, 2009, 04:46:48 am »
Dziękuję i gratuluję. Uważam, że potencjał maźka i dzi nie został w pełni wykorzystany. Może następnym razem ?. Mam taką nadzieję.

202
DyLEMaty / Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« dnia: Kwietnia 04, 2009, 06:33:13 pm »
maziek i dzi to teraz ważne osobistości jak Gagarin albo kto inny ;D

Odnośnie płytki:

Pierwszy sposób: Normalna płyta DVD składa się z plików VOB. Jeżeli, jest to dysk DVD, proponuję skorzystać z prostego w obsłudze programu DVDx:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=809&DVDx+2.10
Drugi sposób: Korzystam z VirtualDubMod z kodekami K-Lite Codec Pack. Dzięki temu mogę edytować i konwertować do avi pliki VOB:
http://www.instalki.pl/programy/download/obrobka_video/VirtualDubMod.php

203
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Marca 25, 2009, 10:53:15 pm »
Zimna Fuzja powraca w blasku chwały ?. Pod nową nazwą LENR - Low Energy Nuclear Reaction.

http://www.rp.pl/artykul/2,280864.html

Przy okazji polecam czwartą część wywiadu z ŚP Arthurem C. Clarkiem, gdzie mówi o tym, jak jego zdaniem Cold Fusion wpłynęłaby na nasze życie i całą cywilizację.

&feature=channel_page

Strony: 1 ... 12 13 [14]