Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hornet

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
16
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Listopada 16, 2019, 03:47:14 pm »
Nom, ale przy wyborze Teodor musiał odpowiedzieć na osobiste pytania, typu jego relacje z matką itp. IMO to też miało wpływ na to, jaki Samanta (lub Sam) miała charakter i stosunek do niego, ale to tylko moje gdybanie.

17
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Listopada 16, 2019, 01:26:49 pm »
W sumie ten OS1 jest łagodną wersją Golema, a Teodor mógłby udać się z reklamacją do producenta;)

Lem nie przewidział, że Golem okaże się kobietą ;) Co oczywiście jest spłyceniem tematu i fabuły z mojej strony, bo OS1 dobierał płeć i charakter systemu operacyjnego względem użytkownika i jego cech osobowościowych.

18
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopada 16, 2019, 11:20:59 am »
Beethoven skomponował tylko 9, no góra 10 symfonii, a Haydn aż 106. Kto był pańskim zdaniem lepszym kompozytorem symfonii - Ludwik czy Józef?

Nie odpowiem za Remuszkę, ale wyrażę swoje zdanie. Otóż ja preferuję symfonie Haydna od tych skomponowanych przez Beethovena.
Klasyk Haydn działa na mnie kojąco, w przeciwieństwie do porywczego romantyka Beethovena. Spotkałem się z humorystyczną opinią, iż Beethoven był pierwszym heavymetalowcem, gdyż z powodu swojego namiętnego stylu, ale i stopniowej głuchoty, uderzał w klawisze fortepianu, niczym współczesny gitarzysta w struny wiosła elektrycznego. Coś w tym jest.

19
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopada 16, 2019, 09:39:10 am »
Smoku, ale wymienione zarzuty można już postawić samemu Lucasowi. Ów reżyser przyznał, że kiedy kręcili Powrót Jedi, był zmuszony znów sięgnąć do scenariusza z Nowej Nadziei, bo worek z pomysłami się wyczerpał, czyli mamy tutaj autoplagiat. Tak naprawdę oryginalna trylogia powstawała w podobnym trybie, co obecna, na zasadzie prób i błędów oraz niewykorzystanych decyzji (dlatego Lucas w 1997 zrobił remaster oryginalnej trylogii z własnymi korektami).
Co do motywu z Nowej Nadziei, to on wciąż się powtarza, w prequelach również (Mroczne Widmo).
Odnośnie youtuberów i ich opinii, to je znam. Powtórzę się, do czasu pojawienia się na ekranach Last Jedi, mieli o trylogii Disneya duże lepsze zdanie, bo była nadzieja, że zaczęte wątki w Przebudzeniu Mocy rozwiną się inaczej niż miało to miejsce w Ostatnim Jedi. Tak to jest, jak się zatrudnia trzech różnych reżyserów (z trzeciego zrezygnowano), którzy mają zupełnie inne wizje i pomysły na bohaterów i rozwój fabuły, tutaj ich zarzuty są zasadne.
Wątek Hana Solo i jego relacji z synem bardzo mi się podobał. IMO strzał w dziesiątke. Uśmiercenie tak ważnego dla uniwersum Star Wars bohatera zawsze będzie budzić kontrowersje i dzielić fanów, ale według mnie w jego przypadku wybrano mądrze, w przeciwieństwie do „odejścia“ Luca w Last Jedi.

20
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopada 15, 2019, 02:53:21 am »
Wtedy, owszem, wkracza Straszny Cenzor z nożyczkami i sprzątaczka z mopem.
R.

Nie wiem, kogo Pan w swojej analogii nazywa Strasznym Cenzorem i sprzątaczką z mopem, ale biorąc pod uwagę, iż nie ma Pan w tym miejscu mocy sprawczej, to jest możliwości edytowania ani kasowania postów innych użytkowników, mowa jest tutaj o administratorach, maźku i olcepolce.
Jeżeli tak w istocie jest, to proszę, z łaski swojej, zwracać się do nich z szacunkiem i powagą, albowiem to jest forum dyskusyjne a nie publiczny szalet, olkapolka nie pełni na nim roli babci klozetowej, tylko administratora forum z obowiązkami moderatora (porządkowymi).
Owszem, może się Panu wydawać, iż są oni na każde pańskie zawołanie, ale to wynika tylko z tego, że ich celem nadrzędnym jest ład i porządek na całym forum, nie tylko w pańskim wątku.

21
Organizacja forum / Odp: Usunięcie konta na forum
« dnia: Listopada 14, 2019, 04:53:04 am »
Doprawdy, nie rozumiem. Użytkowniczka Kuzynka oznajmia wszem i wobec, że chce stąd odejść, ba!, pragnęłaby, żeby nawet ślad po niej na tym forum nie został - co swoją drogą przypomina lustrzaną sytuację z Cetarianem, wówczas maziek przystał na tę prośbę i nawet pokasował jego posty, wedle życzenia, tylko po to, żeby jakiś czas później bohater tej opowieści wrócił jako nemo, więc olkapolka przywróciła mu jego starą nazwę użytkownika, za co nie spotkała jej wdzięczność, tylko dalsze pretensje i żale - po czym ów Kuzynka bynajmniej nie odchodzi, tylko dyskutuje, jak się zdaje, wbrew własnej woli i swoim słowom, że odchodzi.
Już Marx powiadał, że historia powtarza się jako farsa.

22
Wyszalnia / Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« dnia: Listopada 13, 2019, 01:50:56 am »
Q, przede wszystkim nie zwracaj się do maźka per maziuś, bo to ani Twój kolega ze szkolnej ławy ani niższy stopniem na tym forum, nie wspominając o różnicy wieku. Wymienione przeze mnie atrybuty wymagają od Ciebie minimum szacunku względem maźka.
Druga sprawa, będę się powtarzał, jak tylko pojawia się dogodny dla Ciebie pretekst, zaczynasz swoją osobistą krucjatę przeciwko metodom administrowania tym forum przez olkępolkę, maźka i moda liva. Co ciekawę, ostatnie zamieszanie wynika z tego, że pojawiły się zarzuty, iż nadużywają swojej moderatorakiej władzy, bynajmniej nie bierności z ich strony na zaistniały stan rzeczy.
Trzecia sprawa, nie uważam, że po zniknięciu stąd Jana Kowalskiego i K, forum, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, by odżyło. Ci, kórzy stąd odeszli, już nie wrócą, bo stracili zainteresowanie tym forum i mają własne zajęcia. Owszem, są i tacy, którzy odeszli i odchodzą na znak protestu, jak Cetarian i teraz Kuzynka Cetariana, pardon, Pirxa. Znów, odejście dwóch wymienionych przez Ciebie użytkowników nie sprawi, że wrócą (zostaną) inni na tym forum, bo nie pasuje im wiele innych rzeczy, lub są zajęci pracą i życiem. Ergo, złoty środek nie istnieje.
Co ciekawe, za sprawą kontrowersyjnego Kagana forum paradoksalnie wróciło na tory dyskusji i polemik. Nawet jeśli przypominają próby przebicia głową muru i nie wpływają na zmianę zdania obu stron, ale tak już bywa na forach dyskusyjnych.
Na koniec, przepraszam czytających mój post, że sprawia on wrażenie zbitego w jedną masę, ale piszę z komórki.

23
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Listopada 09, 2019, 11:15:48 pm »
W świetle tego, co zachodzi, podpisuję się pod wnioskiem miazo o przeniesienie parablogów (wyjątek zrobiłbym dla dracowego) do Wyszalni.

Na tę chwilę jestem przeciw. Po co nam jeszcze większa awantura?. Przecież gdyby przenieść wiadomy temat do wyszalni, to podniósłby się taki raban i zrobiłoby się takie zamieszanie, jakie to forum jeszcze nie widziało.
Niech X sobie pisze o cenzurze i zamordyzmie w swoim kąciku w Hyde Parku, a nawet na własnym blogu, nikomu krzywda z tego powodu się nie dzieje.
Gorzej, gdyby próbował ten tekst opublikować po dawnej znajomości w jednej z gazet, co pewnie próbowałby zrobić po przeniesieniu jego wątku.
Myślę, że ani nam ani właścicielom tego forum nie jest potrzebny negatywny rozgłos, nieważne, jak bardzo byłby niesprawiedliwy i niezgodny z prawdą.

24
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopada 09, 2019, 05:19:23 am »
W pełni popieram wszelkie działania administracyjne (moderatorskie), jakie są wykonywane na tym forum przez olkapolka jak i maźka. Uważam, że mają jedynie na celu pilnowania porządku i pełnienia ról arbitrów, nie cenzorów, czy forumowych dyktatorów.
Wszak mnie też korekta z ich strony spotkała, gdy mój własny list do m został przeniesiony do wyszalni, to jest forumowej kozy, za co nie mam do nich żalu ani pretensji. Przypuszczam, że nie miałbym również zażaleń, gdybym w każdym wątku pisał zdawkowe posty z treścią czy Pan Remuszko powinien dostać bana?. Zakładam, że w takiej sytuacji moje posty zostałyby przeniesione do tematu ja, Hornet - który zostałby założony nie przeze mnie, ale przez któregoś z adminów - czy jakiegokolwiek innego wątku, gdyż do kasowania postów szarych użytkowników dochodzi sporadycznie rzadko.
Wystarczy odrobina dobrej woli, chwili wyciszenia na przemyślenie własnych kroków, żeby zrozumieć czynności administratorów i moderatorów, do czego serdecznie zachęcam każdego użytkownika.

25
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Listopada 07, 2019, 10:16:06 pm »
Przyznać się, kto zepsuł forum? ;)

26
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopada 07, 2019, 12:18:09 am »
liv podał źródło, to i ja jestem zmuszony (ale i chętny) zrobić to samo.27
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopada 06, 2019, 10:59:40 pm »
Rozumiem znaczenie słowa antysemicki. Poza tym pisałem o swoich subiektywnych odczuciach dyskomfortu i osobistym poczuciu winy, z powodu faktu, że w ogóle zabieram głos w tej dyskusji, Tobie Kaganie nic do tego, jak ja odbieram tę dyskusję.
Skoro, jak twierdzisz, Lem gardził jidysz (nie podając na poparcie tego twierdzenia żadnego dowodu), a język hebrajski był językiem świętym, używanym jedynie w czasie obrzędów religijnych i w rozumieniu potocznym był martwy i nie używany przez diasporę żydowską w codziennym użytku, to znaczy, że językiem głównym, którym Lem się posługiwał był język polski, bo wątpię, że rozmawiał, pisał w języku, którym według Ciebie gardził, lub jest zarezerwowany do modłów.
Co swoją drogą, według mnie, to się kupy nie trzyma. Z tego co wiem, to diaspora żydowska posługiwała się właśnie głównie językiem jidysz. Mianem żargonu przezywali ten dialekt tylko ci Żydzi, którzy byli syjonistami i marzyli o niepodległości państwa Izrael. O ile mi wiadomo, Lem nie był syjonistą, nie marzył o własnym państwie dla Żydów w Palestynie, co w związku z tym, nie miał powodu, żeby dyskredytować język jidysz. No, chyba, że w ogóle nie uważał się za członka społeczności żydowskiej, ale wtedy cały Twój wywód trafiłby do kosza.
Co do narodowości Miłosza, to sam się wypowiedział na ten temat: Jaki ja Litwin!?. Przecież na Litwie wszystko było jasno określone, posługiwałeś się językiem polskim, to byłeś Polakiem.
Wracając do sportu, to odnoszę wrażenie, że mylisz pojęcia. Nie każdy Żyd jest Izraelczykiem, Lema nic nie łączy z Izraelem, więc nie wiem dlaczego miałby czuć dumę z osiągnięć sportowców z Izraela.
Podałem Einsteina jako przykład tego, czy Lem odczuwał dumę narodową (używając Twojego aparatu pojęciowego) z tego, że osoba pochodzenia żydowskiego odniosła sukces i miało to dla niego większe znaczenia od, bo ja wiem, nobla dla Skłodowskiej. Fakt, że się nie znali - Lem na pewno znał osiągnięcia, prace i teorie Einsteina - nie ma większego znaczenia.

28
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopada 06, 2019, 08:28:26 pm »
Odczuwam dyskomfort zabierając głos w tym temacie, albowiem uważam, że ma wyraźny podtekst antysemicki, ale dobrze, bawmy się.
Załóżmy, że to co pisze Kagan jest prawdą. Lem nie czuł się Polakiem, wszystko co polskie, jest mu obce (poza językiem ojczystym, w jakim posługiwał się w rozmowach z żoną, myślał i tworzył oraz miejscem zamieszkania, co jest oczywiste).
W takim wariancie osobiste preferencja Lema, co do warunków jakie określił Kagan do odczuwania dumy narodowej przekładają się na pochodzenie żydowskie. W związku z tym, czy są dowody na to, że Lem cieszył się z sukcesów ziomków pokroju Einsteina, Hertza i były mu bliższe niż osiągnięcia polskich naukowców czy pisarzy (choćby jego bliskiego przyjaciela i noblisty Miłosza)?. Sport w ogóle nie był w orbicie zainteresowań Lema, pomimo, że wspominał, iż za młodu chciał tylko haratać w gałę z kolegami z podwórka, więc o radość z medali sportowców pochodzenia żydowskiego nie pytam.
Jeżeli takowych dowodów nie ma, świadczy to o tym, Kaganie, że walczysz z wiatrakami, niczym Don Kichot i Twoje twierdzenia, włącznie z obdzieraniem Lema z polskości na podstawie tego, z czego się cieszył i odczuwał dumę są funta kłaków warte.

29
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopada 06, 2019, 01:01:54 am »
Przyznam szczerze, że się pogubiłem, to Lem w końcu nie przyznawał się do swojego żydowskiego pochodzenia, wypierał się go i ukrywał, czy wręcz przeciwnie, nie bał się mówić o swoich korzeniach i w ogóle Lema to nie krępowało?.

30
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Listopada 05, 2019, 12:31:59 am »
Wybrałaś najlepsze możliwe rozwiązanie, olkapolko.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14