Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447743 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #240 dnia: Lutego 01, 2018, 06:54:29 pm »
Eee rację ma.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #241 dnia: Lutego 01, 2018, 07:00:12 pm »
Kiedy toto w końcu odrobinę wstydu wykaże i wyniesie się stąd, jak tyle razy zapowiadało?
Q, ta żółć cię w końcu zaleje. Odpuść personalia, bo robisz się niesmaczny.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #242 dnia: Lutego 01, 2018, 07:38:10 pm »
liv, nie ma we mnie nadmiarów żółci (na dowód służę ew. linkami do forum startrekowego, gdzie dyskutuję miło i pogodnie, a jako moderator cechuję się wyrozumiałością ;), że tak się wzorem jednego takiego bezwstydnie pochwalę ;) ). Po prostu uważam, że wiadomy typas powinien albo:
1. przeprosić publicznie i naprawić co nawyczyniał (tak, zdejmując parę rzeczy ze swojego blogaska),
albo też:
2. wynieść się stąd raz a dobrze,
ew. jeśli niczego z powyższych nie uczyni:
3. zostać zbanowany lub ostracyzowany tak długo, aż doń dotrze.

I będę temu dawał wyraz (kiedy uznam za stosowne) póki któryś z wymienionych stanów nie zostanie osiągnięty. Preferowałbym wyjście nr 1., bo jestem nastawiony raczej dobrodusznie (i jeśli to uczyni jestem gotów jego obecność tu znosić, o ile nie będzie nas znów zalewał swoim bełkotem, do czego zdaje się znów przymierzać, tylko starał się dyskutować z sensem), ale...
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2018, 07:47:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #243 dnia: Lutego 01, 2018, 09:15:56 pm »
Proponuję głodówkę protestacyjną

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #244 dnia: Lutego 02, 2018, 02:51:03 am »
Stanowczo preferowałbym morzenie głodem trolla, jak obyczaj każe.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #245 dnia: Lutego 06, 2018, 03:23:34 pm »
Przed tygodniem obchodziłem LXX rok życia (dwa Martelle VSOP, jeden Otard XO, Pig’s Nose), a wczoraj ukończyłem obróbkę mniej więcej pierwszej połowy (lata 2009-2014, posty 0001-4000) spośród ponad 7250 swoich dotychczasowych wpisów, które Skrzat zechciał życzliwie wyextrahować do odrębnego pliku. Po selekcji zostało circa 485 000 znaków zawartych w 433 postach. Chcę je – jak kiedyś zapowiadałem na Forum – zachować dla potomnych w postaci druków zwartych zwanych książeczkami (scripta manent).
To niebywale ciekawa lektura, ale i straszna mordęga selekcyjno-redakcyjna, bo wszystko trzeba czytać jeszcze raz i ciągle klikać w  forumowe linki.  W efekcie, zostanie chyba niecałe 10% tej mojej „produkcji”, czyli zapowiadają się dwa mniej więcej dwustustronicowe tomiki A-5 pod roboczym tytułem „Moje ForumLemorum” (na razie link wisi tutaj: http://remuszko.pl/forum-lemorum/ ). Dla rozumnych i dobrych Forumowiczów będą zniżki!
Przy okazji niezwykle aktualizują się (proroctwa, pomyłki, śmiech, podziw, zawstydzenie) wpisy niektórych autorów sprzed lat, i wkrótce skorzystam z tej skarbnicy-pomnika, który wspólnie wystawiliśmy Mistrzowi (.chmura)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #246 dnia: Lutego 06, 2018, 04:38:11 pm »
Proponuję głodówkę protestacyjną

Koniecznie bezglutenową...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #247 dnia: Lutego 07, 2018, 12:05:55 am »
Brawo, łaciaty PAD!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #248 dnia: Lutego 07, 2018, 07:05:42 pm »
Skoro Remuch wciąż się tu bezczelnie a bezwstydnie rozpycha, to może pokażę na jakim poziomie operują przyjaciele tego "obrońcy kultury":
https://marucha.wordpress.com/2015/06/01/mariusz-cysewski-banderowski-cwel/

I jakie pisma w owej kultury "obronie" wiadomy osobnik - jak wieść internetowa głosi - do posłanki Elżbiety "i coś tam coś tam..." Kruk smażył:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,645,58095928,58095928,Szara_eminencja_.html

Niech każdy, kto tu Remucha akceptuje, wie z kim się w jednym rzędzie ustawia, ku czemu ciąży.

ps. Nawet dla mnie jedno i drugie stanowi - mimo wszystko - pewną niespodziankę, ale - przyznam - nie tak wielką jednak.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2018, 08:14:59 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #249 dnia: Lutego 08, 2018, 12:02:05 am »
Motto:
Cham chamem - rzekł, budząc się nagle, pan Zagłoba...

O miłości...

Jak wiadomo, o wszystkim powiedziano już wszystko, ale ja spytam: o czym powiedziano najwięcej razy od zarania dziejów?
Jako stary lowelas i pięknoduch, w sobotę  wybrałem się z Kasią do Wilanowa, aby, na kanwie wystawy „Amor Poloniae”, posłuchać debaty znawców o semantycznej ewolucji różnych miłosnych pojęć. Arcyciekawie mówili wszyscy: dr Grębecka z UW, ks. prof. Sochoń z  UKSW i red. Sosnowski z radiowej „Trójki” – czwarty zaś wykładowca, sam sławny pan profesor Jan Miodek*, zwracając uwagę słuchaczy na wyrazistą odmienność zakochania i miłości, wymienił trzy słowa jako wyróżniki tej ostatniej: pewność, stabilność i bezpieczeństwo (zanotowałem na gorąco). Pragnę od siebie dodać jeszcze trzy: dojrzałość, bliskość oraz czubiastość.
Z moich przebogatych doświadczeń kochliwego siedemdziesięciolatka wynika jasno, po pierwsze, że prawdziwa miłość jest procesem niesłychanie zależnym od czasu: rośnie, rozwija się, zmienia, przekształca, maceruje i właśnie DOJRZEWA przez całe swoje życie. Jako dawny fizyk, porównałbym jej „wykres główny” do fragmentu hiperboli równoosiowej (szybki wzrost od jakichś 10% w stadium zakochania, przez jakieś 50% w dniu małżeństwa, do jakichś 75% dziesięć lat później; potem, jeszcze wolniej, do asymptoty 90% na złote gody).
Po drugie, w trakcie tych procesów powstaje niezwykła duchowa BLISKOŚĆ. Pismo mówi, że mąż i żona opuszczają swych rodziców i z wolna stają się „jednym ciałem” (Mk 10, 11-12), a ja bym porównał dojrzałą miłość dwojga ludzi do korzeni dwóch drzew rosnących latami na wyciągnięcie gałęzi: tak są już wzajemnie przerośnięte i tak ze sobą splątane, że trudno orzec, które kłącza i włośniczki do kogo należą. [Dlatego starych drzew nie rozdziela się i nie przesadza. Stare drzewa schną i umierają]
Najdziwniejszym zjawiskiem w takiej miłości jest jej CZUBIASTOŚĆ (kto się lubi, ten się czubi). Mam na myśli zwykłe spory, czasem kłótnie, niekiedy nawet nawałnice z piorunami i kilkudniową późniejszą ciszą… Wydawałoby się, że tak burzliwe emocje burzą, jak sama nazwa wskazuje, miłosny związek, a tymczasem jest wręcz odwrotnie: mają one (oczywiście w wydaniu umiarkowanym!!!) moc uzdrawiającą i krzepicielską. Powiem więcej: źle wróżę nazbyt zgodnym stadłom…
Wszystkim zakochanym ludziom – młodym, średnim, starszym i starym – z serca życzę prawdziwej miłości :-)

Stanisław Remuszko

________________

*7 czerwca 2018 Jan Franciszek Miodek obchodzi LXXII urodziny – wszystkiego najlepszego, Panie Profesorze!
Na zdjęciu Wilanów, 29.05.10, 17:29. Pan Profesor z Kasią. Fot. S.R. http://remuszko.pl/omilosci/
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #250 dnia: Lutego 08, 2018, 05:00:11 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #251 dnia: Lutego 09, 2018, 05:45:57 pm »
[cytat]

Drogi Przyjacielu,
Właśnie tak jak mówisz: robię co suwerennie uważam, i tak nadal będę postępował. Jestem wolnym człowiekiem w wolnym kraju zabierającym wolny głos na wolnym forum.
Uważam, zapewne tak jak Ty, że nie powinienem nikogo zaczepiać, nie powinienem być agresywny, nie powinienem nikogo obrażać ani nikomu ubliżać, nie powinienem stawiać nikomu fałszywych zarzutów, nie powinienem insynuować, oszczerzać, inwektywować ani pomawiać, w polemice zaś powinienem powstrzymywać się od wycieczek osobistych. Uważam, że tak właśnie postępuję w miejscach publicznych (ukochaną żonę leję wprawdzie codziennie, ale po cichu i  kryjomu).
Owszem, mam swój kolor oczu, swoje buty, swoje ruchy, swoją figurę i swoją fryzurę, swój styl bycia i swój charakter pisma - podobnie jak Ty i jak każdy. Swoją indywidualność. Własną osobowość, której, podobnie jak Ty, nie zamierzam zmienić.
Nigdy do głowy by mi nie przyszło, by sugerować komukolwiek, jak ma się czesać lub ubierać, co i jak ma mówić i pisać (czego i jak nie mówić i nie pisać). Nigdy nie odnosiłem się do czyjegoś prywatnego życia; uważam, notabene, że to byłoby niegrzeczne (eufemizm).
Forum, to nie cela więzienna, gdzie kilkoro współgarowników musi ściśle do siebie się dostosowywać, lecz ogromny pałac/zamek z setkami wygodnych komnat i dziesiątkami niezależnych domowników, którzy, gdy mają ochotę, spotykają się i życzliwie rozmawiają, także o deMaryni, a jak chcą pospać, zjeść obiad, zagrać w brydża albo pojeździć konno po okolicy lub pójść na grzyby, to to po prostu robią.

Za arcytrafnym Livem dodam: kto chce - czyta, kto chce - reaguje, komu wisi - pomija...   
Dodam jeszcze, że jestem takim samym współwłaścicielem forum jak każdy forumowicz. Mogę na Forum robić co mi się żywnie podoba - pod warunkiem, że nie naruszam Regulaminu. Dopóki nie naruszam Regulaminu, nie wolno mnie tknąć. Napisałem to chyba w jednym z pierwszych postów, w odpowiedzi panu Terminusowi, gdy się zjawiłem prawie dziewięć lat temu. Scripta manent.

Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #252 dnia: Lutego 10, 2018, 12:36:10 pm »
We wtorek 27 marca przypada XII rocznica śmierci Mistrza. Dzięki uprzejmości .chmury, będę miał możność zapalić tego dnia znicz na jego grobie, a gdyby ktoś chciał okołogrobowo pogadać, to parę dni wcześniej podam, o której godzinie będziemy na Salwatorze. .chmura ma w swoim samochodzie jeszcze dwa miejsca i życzliwie oferuje je potencjalnym chętnym z trasy Warszawa-Kraków i z powrotem :-)

R.

pjes: teoretycznie wizyta może odbyć się także dzień wcześniej czy później, ale o tym też powiadomię ze stosownym wyprzedzeniem.   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #253 dnia: Lutego 10, 2018, 03:49:01 pm »
muszę sobie zapamiętać ten piękny pojazd pana Zagłoby na przyszłość
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #254 dnia: Lutego 12, 2018, 09:37:19 am »
We wtorek 27 marca przypada XII rocznica śmierci Mistrza. Dzięki uprzejmości .chmury, będę miał możność zapalić tego dnia znicz na jego grobie, a gdyby ktoś chciał okołogrobowo pogadać, to parę dni wcześniej podam, o której godzinie będziemy na Salwatorze. .chmura ma w swoim samochodzie jeszcze dwa miejsca i życzliwie oferuje je potencjalnym chętnym z trasy Warszawa-Kraków i z powrotem :-)

R.

pjes: teoretycznie wizyta może odbyć się także dzień wcześniej czy później, ale o tym też powiadomię ze stosownym wyprzedzeniem.
to przed swietami zaraz jakoś?