Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1922979 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2340 dnia: Stycznia 13, 2009, 10:24:36 am »
A to to się teraz katar nazywa  :P
Ja mam taki katar po dużej butelce martini :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2341 dnia: Stycznia 15, 2009, 12:56:36 pm »
No nie, takiej senzacyi tom się nie spodziewał!

NASA twierdzi, że na Marsie jest życie!!!!
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Znaleziono-zycie-na-Marsie,wid,10751883,wiadomosc.html

(Albo ktoś znów bzdurzy, aż miło  :-[)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2009, 01:27:24 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2342 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:05:03 pm »
Sprawdzilem na stronie NASA (zakladka z wiadomosciami, przelecialem zarowno system sloneczny, jak i ksiezyc i Mars oraz dedykowana strone z wiadomosciami z Marsa) i nie znalazlem tej informacji.
Albo jestem slepy, albo serwis "niewiarygodne.pl" cos zmysla.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2343 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:19:08 pm »
Możliwe, ze jakiś humbug... Ale co isę nacieszyłem to moje, najwyżej za parę minut radość mi przejdzie ::)

Gorzej, że w newsie, który - na wszelki wypadek - wrzuciłem, nie precyzują o 19:00 jakiego czasu chodzi (co już przypomina znaną anegdotę o dzwonieniu...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2344 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:21:20 pm »
Q, ale się dajesz robić w konia  ;D

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2345 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:22:56 pm »
A mnie nazwa serwisu kojarzy sie niezmiennie z porwaniami przez kosmitow, kregami w zbozu i wilkolakami...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2346 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:26:28 pm »
Hoko: jeśłi to bzdura, to w dodatku podstępnie rozpowszechniana, bo link ze strony głównej Wirtualnej Polski, z działu newsów naukowych prowadził do jakiegoś serwisu niewiarygodne.pl, którego nazwa nic mi nie mówi, ale moze okazac sie znacząca...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2009, 01:28:24 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2347 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:43:15 pm »
Q,
zobacz sobie stopkę u tych niewiarygodnych, to się nie będziesz dziwił. wp wymyśliło sobie kolejny tabloid i go tak reklamuje. Tych portalowych szumowin w ogóle szkoda czytać.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2348 dnia: Stycznia 15, 2009, 04:28:03 pm »
Tych portalowych szumowin w ogóle szkoda czytać.

Za to środkową partię tej dyskusji - mniemam - przeczytacie z przyjemnością:
http://www.biblionetka.pl/art.asp?kom=tak&oid=0&aid=81761
;)


Edit: oryginał "marsjańskiego newsa" wygrzebany z "The Sun":
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article2133475.ece
(Więc jeśłi to brednia, to przynajmniej nie z rodzimego palca wyssana, najwyżej spapugowana.)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2009, 05:19:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2349 dnia: Stycznia 15, 2009, 09:09:13 pm »
Wracając do The Sun - mnie rozbroił (umieszczony wewnątrz artykułu) link To read more of our exclusive UFO stories click here;D

Jeśli zaś o NASA chodzi - jest artykuł i na dodatek można do niego trafić ze strony głównej.

A team of NASA and university scientists has achieved the first definitive detection of methane in the atmosphere of Mars. This discovery indicates the planet is either biologically or geologically active. Read More and Comment

Z tego wstępu można wywnioskować, że media nieco uprościły sprawę  ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2009, 09:10:46 pm wysłana przez Miesław »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2350 dnia: Stycznia 16, 2009, 02:46:42 pm »
The Sun to taki odpowiednik Faktu mniej-wiecej. W ''powazniejszych'' gazetach czesto niezle brednie wypisuja, a co dopiero w takim szmatlawcu.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2351 dnia: Stycznia 16, 2009, 04:15:05 pm »
The Sun to taki odpowiednik Faktu mniej-wiecej.

Wiem, i w zwiażku z tym odczuwam dysonans - nie wiem czy cieszyć się, że brukowce zaczynaja interesować się tematyką naukową (a to oznacza i masowa publiczność zaczyna tych tematów chcieć), czy zniesmaczać faktem w jaki sposób ta tematyka jest podawana?

Z jednej strony cieszę się, że szerokie masy ludzi zaczyna interesować to co np. mnie interesowało od dawna, ale z drugiej widzę, że słowa takie jak "Mars", "NASA", "życie pozaziemskie" zaczynają (co słusznie wychwycił Miesław) funkcjonować na rynku prasowym na równych prawach z takimi hasełkami jak "UFO", "zielone ludziki" etc. (A przy tym traktowane są też trochę jak zaklęcia, czy słowa-wytrychy.) Zaś pierwsza ciąża powstała w wyniku klonowania będzie zapewne konkurowała na rynku prasowych sensacji z ciążami rozmaitych "gwiazdek".

Zresztą... Prasa to pół biedy - szmatławców można po prostu nie kupować, ale co z internetem, w którym najpopularniejsze polskie serwisy prezentują "fakty" na poziomie "Faktu", i informacje, wymagajace kilkukrotnej weryfikacji? Wiem, że plotkowanie wywarło istotny wpływ na ewolucję człowieka jako gatunku (tak przynajmniej twierdzi Robin Dunbar), ale czy przez tyle stuleci poziom tych plotek nie mógł ulec zmianie na plus?

Chociaż... ewolucja działa powoli, może jeszcze wszystko przed nami?

EDIT:
A z tego szmatławego newsa paradoksalny pozytek był - pewnie sporo spragnionych senzacyi ludzisków zajrzało o 19:00 tego czy owego czasu, na stronę NASA. Może części z nich się spodoba i zajrzą tam ponownie?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2009, 04:22:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2352 dnia: Stycznia 20, 2009, 08:00:03 pm »
A mnie nazwa serwisu kojarzy sie niezmiennie z porwaniami przez kosmitow, kregami w zbozu i wilkolakami...

ponoć te kręgi w zbożu można zrobić za pomocą deski i sznurka, ale kto powiedział, że kosmici nie mogą używać deski i sznurka :>
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2353 dnia: Stycznia 20, 2009, 08:30:40 pm »
A mnie nieustannie przypomina się scena z "Facetów w czerni" w której Tommy Lee Jones kupuje w kiosku wszystkie brukowce...

Skoro już mówimy o filmie, to jakim cudem jest on dostępny w całości na YouTube i to od lutego?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2354 dnia: Stycznia 20, 2009, 11:17:34 pm »
A'propos filmów... Fajną listę ułożyli:
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,86564,6156300,HAL_i_inni___10_najwazniejszych_zlych_komputerow.html

(Tak a'propos naszych dyskusji o AI.)


EDIT:
A to NEX a'propos naszej dyskusji o obyczajach:
http://www.sfora.pl/Brytyjczycy-gineli-na-Titanicu-bo-byli-uprzejmi,a,1529
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2009, 11:32:05 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki