Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1945796 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2325 dnia: Grudnia 17, 2008, 03:07:58 am »
w kapslach nie ma magnesu.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2326 dnia: Grudnia 17, 2008, 11:24:14 am »
Musisz potrzeć o sweter.

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2327 dnia: Grudnia 21, 2008, 02:26:07 am »
Zazwyczaj lubię gdy realizują się wizje z utworów SF.

Wizji z "Mechanicznej pomarańczy" to jednak nie obejmuje:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Mlodziezowe-bandy-grasuja-w-Wielkiej-Brytanii,wid,10687552,wiadomosc.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2328 dnia: Grudnia 29, 2008, 12:14:23 pm »
Witajcie w wyszalni!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 12:17:06 pm wysłana przez ANIEL-a »

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2329 dnia: Grudnia 29, 2008, 12:28:50 pm »
O rety... To nie lepiej sprawic, by szkola nie stresowala i jakies idiotyczne odreagowanie nie bylo potrzebne?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2330 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:29:34 pm »
U mego syna w pokoju wisi worek treningowy i jak syn się na mnie bądź na mamę wkurzy (posprzątaj w pokoju np.) to wychodzi od nas, znika w pokoju skąd dobiega dźwięk serii ciosów a'la Tiger Michalczewski i po chwili synek wychodzi już zrelaksowany, uśmiechnięty... W sumie fajny pomysł ;). To działa. Nie ma to jak sobie ulżyć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2331 dnia: Grudnia 29, 2008, 03:59:07 pm »
Nie od dziś wiadomo, że wysiłek fizyczny (niekoniecznie akurat "bitewny") powoduje zwiększenie wydzielania serotoniny i w efekcie - poprawę humoru.

Widzę jednak zasadniczą różnicę pomiędzy wyżyciu się na worku treningowym, a na kukle przypominającej nauczyciela i wydającej dźwięki przypominające płacz! Jest to de facto pozwolenie na bicie kogoś (czegoś) co czuje - na razie udawane, ale jednak...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2332 dnia: Grudnia 29, 2008, 05:28:16 pm »
Masz rację. To w sumie bardziej pasuje nie do wyszalni tylko do tego jak to lalę można sobie zrobic i ją piłą na pół rżnąć, z gramofonem, aby płakać mogła. Tylko nie pmiętam, gdzie to Lem napisał... Może w Cyberiadzie? Kobyszcze?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2333 dnia: Grudnia 29, 2008, 08:54:14 pm »
Masz rację. To w sumie bardziej pasuje nie do wyszalni tylko do tego jak to lalę można sobie zrobic i ją piłą na pół rżnąć, z gramofonem, aby płakać mogła. Tylko nie pmiętam, gdzie to Lem napisał... Może w Cyberiadzie? Kobyszcze?

Nie pamiętam która podróż Tichego... Jak "kalkulator zwartusiał" i powstało państwo robotów

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2334 dnia: Grudnia 29, 2008, 08:57:27 pm »
W ostatnich miesiącach chińska prasa donosiła o przypadkach zabójstw, popełnianych przez uczniów na nauczycielach.  :o Jestem nieco przerażony, znaczna część mojej rodziny jest (lub była) nauczycielami (co prawda w Polsce)...

Cytuj
To w sumie bardziej pasuje nie do wyszalni tylko do tego jak to lalę można sobie zrobic i ją piłą na pół rżnąć, z gramofonem, aby płakać mogła. Tylko nie pmiętam, gdzie to Lem napisał... Może w Cyberiadzie? Kobyszcze?
Mnie też pierwsze na myśl przychodzą Dzienniki Gwiazdowe, Kalkulatora reliktów rewindykacja, podróż chyba jedenasta, z tym że tam lalki się kupowało. A żeby samemu zrobić - też mi się wydaje, że coś było w Cyberiadzie.

Zakładając, że wiadomość jest prawdziwa (a coś mi kaczką dziennikarską pachnie) - nie wystarczyłyby zwykłe worki treningowe właśnie ??

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2335 dnia: Grudnia 29, 2008, 09:26:01 pm »
Nie to nie to. Do dom wrócę to może znajdę. To chyba ta powiastka gdzie Trurl i Klapaucjusz do powszechnej szczęśliwości dążyli.

edit: naszoł ;)

WYPRAWA SIÓDMA,CZYLI O TYM, JAK WŁASNA DOSKONAŁOŚĆ TRURLA DO ZŁEGO PRZYWIODŁA

...Naprzeciw szedł mu mąż ogromnej postury, irydiowo - wanadowy cały, chrzęszczący i dzwoniący, który wyjawił, że zwie się Eksyliuszem Tartarejskim i jest władcą Pankrycji i Cenendery, którego to królestw obojga mieszkańcy w przystępie szału królobójczego strącili go ze stolca monarszego i osadzili, wygnawszy, na pustynnej kruszynie, aby się po wieczność wałęsał wraz z nią wśród ciemnych drygów grawitacji. Dowiedziawszy się z kolei, z kim rzecz, zaczął się ów monarcha domagać, aby Trurl, dobroczyńca wszak niejako zawodowy, niezwłocznie przywrócił go do poprzednich godności, i sama myśl o takim obrocie sprawy rozjaśniła mu oczy ogniem pomsty przeczuwanej, a jego stalowe palce jęły kurczyć się, jakby już za gardła chwytały wiernych poddanych.

Trurl nie mógł ani nie chciał spełnić wszakże życzeń Eksyliusza, gdyż pociągnęłoby to za sobą mnóstwo zła i zbrodni...

Dlatego, przysiadłszy fałdów i wezwawszy całe swoje mistrzostwo do pomocy, Trurl skonstruował mu państwo zupełnie nowe. Pełne było grodów, rzek, gór, lasów i ruczajów, z niebem i chmurami, z drużyną wojów, pełnych chuci bitewnej...

A wszystko to razem mieściło się, zespolone, sprzęgnięte i doszlifowane, w pudle, nie nazbyt dużym, takim akurat, że bez wysiłku mógł je Trurl unieść...

<na to Klapaucjusz>

- Mój Klapaucjuszku! Utożsamiałżebyś nasz byt z bytem tego, w pudle szklanym zamkniętego, niby - państwa?! - zawołał Trurl. - Nie, tego już za wiele! Przecież intencją moją było sporządzić jeno symulator państwowości, model cybernetycznie doskonały, nic więcej!

- Trurlu! Doskonałość nasza jest naszym przekleństwem, które nieobliczalnością skutków obarcza każdy nasz twór! - wielkim głosem powiedział Klapaucjusz. - Gdyż naśladowca niedoskonały, pragnąc zadawać tortury, wybudowałby sobie niekształtnego bałwana z drewna lub wosku, a przydawszy mu niejakie zewnętrzne podobieństwo do istoty rozumnej, znęcałby się nad nim namiastkowe i sztucznie! Lecz pomyśl ciąg doskonalenia takich praktyk, mój drogi! Pomyśl następnego rzeźbiarza, który buduje lalę z gramofonem w brzuchu, by mu jęczała pod razami; pomyśl taką, która, uderzona, pocznie błagać o litość, taką, która z bałwana staje się homeostatem, pomyśl lalę roniącą łzy, krwawiącą, lalę, która obawia się śmierci, choć zarazem pociąga ją jej spokój, ze wszystkich najpewniejszy! Czy nie widzisz, że doskonałość naśladowcy sprawia, iż pozór staje się prawdą, a udanie rzeczywistością? Oddałeś okrutnemu tyranowi we władanie wieczne niezliczone rzesze istnień, zdolnych do cierpienia, popełniłeś więc rzecz haniebną...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 11:45:57 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2336 dnia: Stycznia 07, 2009, 03:35:01 pm »
Oprucz tego nieszczesnego kolidera we Francji/Szwajcarii, ktory bedzie gotowy za pol roku (albo i nie), w USA robia nastepne ciekawe urzadzonko, do odtwarzania warunkow w jadrach planet i gwiazd. Tym razem uzywaja najmocnieszego lasera na swiecie.
http://www.telegraph.co.uk/scienceandtechnology/4126873/How-the-National-Ignition-Facility-lets-us-journey-to-the-centre-of-the-Earth.html

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2337 dnia: Stycznia 08, 2009, 10:26:44 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80355,6135498,Na_poczatku_byla_czarna_dziura___.html?skad=rss

szarne ziury powstay fsześniej nisz kalaktyki, cokolfiek by to f faszym szyciu nie smieniło ;]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2338 dnia: Stycznia 12, 2009, 06:27:50 pm »
nie wiem czy ktoś już linkował urzeczywisnioną wersję "Do yourself a book" ...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2339 dnia: Stycznia 12, 2009, 11:14:49 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80355,6135498,Na_poczatku_byla_czarna_dziura___.html?skad=rss

szarne ziury powstay fsześniej nisz kalaktyki, cokolfiek by to f faszym szyciu nie smieniło ;]

A Draco ma kataaaar ;)