Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 557002 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #225 dnia: Lutego 18, 2011, 09:54:26 pm »
Przerwałem zmywanie, bo - podczas - właśnie mi się złożyło:

Mętny Maziek Moderator
Mrożąc Miny Mdlał Marudnie


A co do kliringu - proszę uprzejmie:
Cytuj
...nie wykluczam, że kiedyś gdzieś niedbale cisnąłem w jakiś kąt (a może w kont?) zwitek, rulon albo zwój stu zielonych not bankowych z podobizną prezydenta bodajże Salomona, potem przez sklerozję zapomniałem, a teraz WSzPan psychologicznie to rozgryzł i globalnie zmoderował, czyli shackował to konto...
Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #226 dnia: Lutego 18, 2011, 10:07:04 pm »
Nic mnie nie zdziwi, ale żeby wiersze o mnie pisać...

Chodzi o wartość kolekcjonerską, czy zwyczajnie nominał?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #227 dnia: Lutego 18, 2011, 11:05:50 pm »
Nominał. I to bezprocentowy.
R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2011, 03:31:05 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #228 dnia: Lutego 18, 2011, 11:23:00 pm »
Pani Aleksandro, proszę o ratunek, ja żadnych wierszy, tylko plagiat/parafraza, niech Pani, błagam, potwierdzi swym Autorytetem, że pierwszy to był Gniewny Gienek Generator Garbiąc Garści Grzązł Gwałtownie...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #229 dnia: Lutego 19, 2011, 02:04:30 am »
Nie do końca rozumiem co to znaczy "skrzynka forumowa", i nieco niepokoi mnie moja 'nadmoderatywność' (jestem tu tak rzadko, że raczej nazwałbym się submoderatorem); ale chętnie poznam drugie imię Lema bo zdaje mi się, że mam to samo :)

(innymi słowy, też mam tylko jedno)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #230 dnia: Lutego 19, 2011, 02:05:03 am »
nie wiem czy jestem bardziej wściekły czy rozbawiony drugiem imieniem Lema.

pierogi jem w dwóch formach: gotowane zamrożone z plastiku, albo smażone ziębione z plastiku.

a w żłobku są panie nadprzedszkolanki :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #231 dnia: Lutego 19, 2011, 09:12:38 am »
Warunki zadania spełnia 100 banknotów haitańskich o nominale 50 gourdów z podobizną prezydenta Lysiusa Salomona, są zielone i były dostępne od 1986 roku więc w czasie, kiedy mógł je Pan rzucić w kąt lub kont i do dziś zapomnieć. Niestety, obecnie wycofane z obiegu, poza tym wartość tego zwitka nominalnie to dziś ledwie 350 złotych :( .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #232 dnia: Lutego 19, 2011, 10:19:50 am »
Panie Maźku, gratuluję kolejnej wygranej, masz Pan ją jak w BANKU, na moim KONCIE (do którego Pan jeden na świecie znasz klucz).
Dodam, że u Pana SubMorderatora Terminusa zdeponowałem wcześniej swoje rozwiązanie, na które prywatnie wpadła życzliwa mi Kasia (ona też dostanie wedlowską z o.o.), cytuję:
Chodzi o bankowe noty, czyli banknoty. Zielone, czyli "zielone" (zwane też sałatą), czyli amerykańskie dolary. Było ich sto. Z podobizną prezydenta Salomona. Gdy wpiszemy do gugli np. banknoty dolarowe, to ukazuje się m.in. Wikipedia, a w niej tabelka z dwunastoma nominałami papierów, z których jedynym pasującym jest Salmon Chase, za 10 000 $ sztuka, co razy 100 daje okrągły milion, i ta liczba jest rozwiązaniem zagadki.
Ale Pana rozwiązanie równie dobrze - a nawet lepiej! - spełnia założenia, bo nie trza żydowskiego króla przerabiać na łososia :-)
Dwie tabliczki wręczę grobowo...
Senior Męber
P.S. Muszę dla Państwa wymyśleć coś trudniejszego. [Czy: wymyślić?]
Modify: @ Smok Latający. Między nami pismakami żartobliwie mówi się o naczelnym: nadredaktor...
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2011, 10:25:03 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #233 dnia: Lutego 19, 2011, 10:42:18 am »
Panie Męberyto Starszy, wiedziałem przypadkowo o tych banknotach, nie dlatego, żem taki mądry tylko że występowały w jakimś podrzędnym kryminale, który czytałem w latach tych mniej więcej, kiedy Panu te papiery się zawieruszyły - a jakoś tak się dziwnie składa, że to co czytałem wówczas na ogół pamiętam w przeciwieństwie do tego, co wczoraj. Tym tropem więc moja myśl pobiegła natychmiast - ale, z całym szacunkiem, ten leszcz NIE był prezydentem USA!

Mętny maziek, marudnie.

P.S. Duchowe ojcostwo utworu, który wymydlił Pan macki mając mydlinami marszczone było dla mnie oczywiste od początku, więc ratunek niepotrzebny, choć nad "g" przedkładam poezję na "c". No ale podejrzewam, że w przeciwieństwie do zmywania naczyń nie grywa Pan na cytrze :) .
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2011, 03:03:29 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #234 dnia: Lutego 19, 2011, 12:50:42 pm »
atociekawe. i hip hip na Twoją dwusetną karmę którą mam przyjemność ;P
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #235 dnia: Lutego 19, 2011, 03:04:04 pm »
Dziękuję mimo że.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #236 dnia: Lutego 19, 2011, 03:16:06 pm »
Każda łapa LEM-a po wylądowaniu na Srebrnym Globie musiała wytrzymać obciążenie niespełna 700 kg (jeśli mniej więcej dobrze liczę). Pytanie zagadkowe (za - przypominam - dwie czekolady w pierwszych 24 godzinach; za tylko jedną tabliczkę w drugiej dobie):
Jeśli tak samo rachować dla "Hermesa", jakie obciążenie musiała wytrzymać każda z jego łap po wylądowaniu na Księżycu Kwinty? Można się pomylić o 10%
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #237 dnia: Lutego 19, 2011, 04:01:03 pm »
A można podbić stawkę? Co w tym pytaniu, i w tym zdaniu w którym Lem na nie odpowiada, jest złego?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #238 dnia: Lutego 19, 2011, 05:03:33 pm »
Niech Pan podbija, proszę :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #239 dnia: Lutego 19, 2011, 06:35:38 pm »
doprawdy. o jakie zdanie lema chodzi? ja od kilkunastu chyba już stron nic nie rozumiem z tego wątku O.o
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.