Autor Wątek: Adam Wiśniewski -Snerg  (Przeczytany 310962 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 14, 2015, 10:36:50 am »
 A moze by tak Q , coś od siebie napisał . Nieścisłości w krytyce JTC, w cytowanym linku są porażające, choć autor zarzuca  warsztat a w zasadzie brak warsztatu naukowego w JTC , czytelnikowi nie znającemu JTC , przychodzi na myśl, że Bóg "pierdnął" i stąd to całe zamieszanie. Co do szczegółów, to chętnie podyskutuje, tylko proszę punktowo, bo temat "szeroki".  Nie zgadzam się też  z tą " krzywdą moralną". Wręcz przeciwnie przeciętny czytelnik pozbawiony tych zdolności matematycznych (zdaje sie takie zdolności posiada jakiś mały procent całej populacji) czytając i próbując zrozumieć JTC,  może wzbudzić w sobie zwyczajnie zainteresowanie szeroko rozumianą nauką. I raczej nie zaowocuje to powstaniem nowej scjentologii itp. Nie spowoduje to też buntu "ciemniaków" w świecie nauki. Życzeniem jednak nadal pozostaje i to jest ta prawdziwa klęska, że do tej pory żaden "młody geniusz" nie zainteresował się dziełem. Sam Snerg napisał w JTC "Teorii mojej nie zamierzam rozbudowywać. Do jej rozwoju, to znaczy do wyprowadzenia z niej pozostałych wniosków, może przyczynić się każdy – kto jest zdolny do przełamania w sobie stereotypów minionej ery. Dzisiaj jestem sam, nie pomniejsza to jednak wagi przedstawionego tu odkrycia, bo prawdy o wszechświecie nie można ustalić metodami głosowania. O przełomie w dziejach nauki nigdy nie decydowało zdanie miliardów – tylko myśl jednego człowieka. Kończy się więc epoka wiedzy i zaczyna epoka rozumienia. Dalszy los mego odkrycia powierzam przyszłym pokoleniom  " I jeszcze jeden cytat adekwatny do wątku próżni tak często przewijającym się na forum  8) "Według uczonych, doskonała próżnia jest to taka przestrzeń, w której nie ma absolutnie niczego – to znaczy nie ma materii w jakiejkolwiek jej postaci. Fakt ten przyjmuje również i moja teoria. Takie stanowisko jest słuszne, dalsze jednak mniemanie uczonych opiera się już tylko na fałszywym wnioskowaniu: że skoro w próżni niczego nie ma – to jest ona niczym! Próżnia – sama w sobie – jest wolnym miejscem w przestrzeni, w zestawieniu zaś z namacalnym bytem konkretnego materiału jest to nic – powie każdy filozof. A ponieważ ta pustka jest niczym albo niczym nie jest – argumentuje dalej, zyskując gładko powszechne poparcie kolejnych pokoleń – to w ogóle nie ma mowy o stworzeniu z niej czegokolwiek, bo przecież coś (czyli materia) nie może być zbudowane z niczego" itd.,itd. Jeśli JTC nie może pobudzić twórczego umysłu do myślenia, to co na tym świecie ma go pobudzić ? Co do krótkiej notki, bo nawet nie felietonu Ziemkiewicza. Nie wiem skąd brał wiedzę na temat samobójstwa Snerga, sa to zapewne tylko jego przemyślenia, ja z nich wyniosłem jedno  ;) że na samounicestwienie każdy z nas ma jeszcze czas  ::)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #496 dnia: Września 03, 2015, 10:15:35 am »
Na stronie http://www.snerg.lh2.pl/index.html nowy dział wywiady, dodany "nowy" życiorys oraz w dziale opowiadania, pierwsze wydane "dziełko" Snerga.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #497 dnia: Września 05, 2015, 08:02:55 pm »
 Gwoli zwolenników Snerga dowiedziałem się, że w Rzepie 2 lata temu ukazal się taki tekst http://beta.rp.pl/artykul/978850-Wojna-Snerga.html&template=printart Nie przytaczał bym tego, ale wyczytałem w nim, że Lem był przeciwny wydaniu "Robota", ciekawe skąd Oramus to wziął i czy ktoś jeszcze może to potwierdzić, nie mówiąc o przyczynach opinii Mistrza, jeśli to prawda oczywiście.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #498 dnia: Września 05, 2015, 08:39:34 pm »
 
Cytuj
Nie przytaczał bym tego, ale wyczytałem w nim, że Lem był przeciwny wydaniu "Robota", ciekawe skąd Oramus to wziął i czy ktoś jeszcze może to potwierdzić,
Ciekawy artykuł.
Te zdanie Oramusa dość warunkowe "podobno";
Ostatecznie książka, odrzucona w Czytelniku, ukazała się w Wydawnictwie Literackim – sam Lem podobno odradzał jej publikację – dzięki zauroczeniu jednej z redaktorek.
I dość niezrozumiałe - co, Lem zauroczył redaktorkę, żeby nie? Czy Snerg zauroczył, bo jednak książka wyszła.
Odradzanie przez zauroczenie? Próbuję sobie to wyobrazić.  :)
Początek tuforowego wątku snergowego tyczy relacji S-L.  Ale też na bazie "podobno".
Cza wrócić do strony 1-wszej.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2015, 08:44:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #499 dnia: Września 05, 2015, 11:42:49 pm »
Cza wrócić do strony 1-wszej.

Chyba Edredon wszystko napisał...

A co do Oramusa... Ten fragment też jakoś b. lemowsko brzmi:

"Skupił się na jednolitej teorii czasoprzestrzeni, jak nazwał koncepcję, która miała zakasować teorię względności Einsteina. Był przeświadczony, że wpadł na trop wielkiego odkrycia, które zrewolucjonizuje fizykę, a jego samego postawi wśród najwybitniejszych naukowców świata. Niestety, tu dał się we znaki brak odpowiedniego wykształcenia: nie potrafił nadać swej koncepcji rygorów formalnych i wykonać potwierdzających jej słuszność obliczeń. W efekcie pętał się jak intruz po instytutach fizyki, naukowcy unikali go jak ognia, widząc w nim jednego z nawiedzonych szaleńców, którym lepiej nie wchodzić w drogę. Za ostatnie pieniądze sfinansował wydanie broszurki „Jednolita teoria czasoprzestrzeni", w której zawarł swą ideę. Nie wzbudziła najmniejszego zainteresowania. Po śmierci autora znaleziono cały nakład w piwnicy."

Jak ze "Wspomnień Tichego...". Tylko tamci jednak coś odkrywali/wynajdowali...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #500 dnia: Września 06, 2015, 09:56:57 pm »

Jak ze "Wspomnień Tichego...". Tylko tamci jednak coś odkrywali/wynajdowali...
No tak Snerg nic nie powynajdywał  ;) w sumie, bo i po co , przecież był sumą wszystkich energii  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #501 dnia: Listopada 03, 2015, 09:59:10 pm »
To ja w związku, czego S.Lem nie poleca , choć do końca tego nie wiem  http://stopklatka.pl/artykul/podwazal-teorie-einsteina-i-byl-autorem-domniemanego-pierwowzoru-matrixa Tytuł linku mało istotny, ma przyciągnąć czytających. Ważniejszym są nowe fakty z życia Snerga, zwłaszcza ostatnie dni.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #502 dnia: Lipca 29, 2017, 05:46:21 pm »
 Trochę spóźniony, ale jest do kupienia numer kwartalnika Elewator, poświęcony w dużej mierze patronowi tego tematu http://www.elewator.org/aktualny-numer/. Mogę zapewnić, że jest arcyciekawy dla wszystkich snergowców i zapewne nie tylko.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #503 dnia: Lipca 29, 2017, 08:08:13 pm »
Trochę spóźniony, ale jest do kupienia numer kwartalnika Elewator, poświęcony w dużej mierze patronowi tego tematu http://www.elewator.org/aktualny-numer/. Mogę zapewnić, że jest arcyciekawy dla wszystkich snergowców i zapewne nie tylko.
Patrzę,  szczecińskie - powiadasz że można kupić? ale gdzie?  będzie w empiku np? czy trzeba wysyłkowo?
Jakoś nigdy nie przyuważyłem takiego elewatora.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #504 dnia: Lipca 30, 2017, 10:29:45 am »
Patrzę,  szczecińskie - powiadasz że można kupić? ale gdzie?  będzie w empiku np? czy trzeba wysyłkowo?
Jakoś nigdy nie przyuważyłem takiego elewatora.
  Nie bądź taki już "dziaduszko"  ;)  https://www.ibuk.pl/fiszka/177794/elewator-20-22017adam-wisniewskisnerg.html ale faktycznie w formie papierowej ciężko namierzyć, no ale ja mam  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #505 dnia: Lipca 30, 2017, 11:56:09 am »
Cytuj
Nie bądź taki już "dziaduszko"  ;)
Ba, trochę jestem i raczej nie jest to kwestia wieku lub tylko odrobinę, ale nie mam już ochoty za bardzo się zmieniać   :)
Papierowe ma być i basta; patrzę , że empik coś tam, a jak nie to mają sklep.

Przy okazji, warto zerknąć na reklamę u góry - zapowiedź wydawnictwa, wprawdzie na rok 2020  :)
Słyszał ktoś więcej o autorze i na czym te zajmowanie się teorią literatury Lema polega?
http://www.wforma.eu/wasilewski-andrzej,70.html
http://www.ifp.uni.wroc.pl/publikacja/171,o-zwrocie-kulturowym-w-teorii-literatury-stanislawa-lema
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2017, 02:33:25 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #506 dnia: Lipca 31, 2017, 11:58:40 pm »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpnia 01, 2017, 12:25:59 am »
O, poczytać można - dzięki  :)
Cytuj
    Słyszał ktoś więcej o autorze i na czym te zajmowanie się teorią literatury Lema polega?

Na nie(obecności)? We Wrocławiu 2015;)
Zatem różę Panu w szybki doktorat.  ::)
Bez ironii.
@ wiesiol
Dzieci się jednak na coś przydają (ale dorosłe), czyli z tym dziaduszką nie tak do końca od czapy.
Wyszedł ojcuszko  ;)
No, w efekcie papierowy idzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2017, 12:31:46 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpnia 07, 2017, 11:13:50 am »
Cytuj
Mogę zapewnić, że jest arcyciekawy dla wszystkich snergowców i zapewne nie tylko.
Cytuj
No, w efekcie papierowy idzie.
Przeczytane, rzeczywiście ciekawe teksty, 70 stron atakujących z różnych pozycji temat autora, jego książek i koncepcji. W sumie dość dokładny rozbiór. Szczególnie ciekawe były uwagi "komparatysty" o Matrixie i ogólnie o plagiatach filmowych; Harry Potter jako plagiat pana Kleksa...ubawił strzeże.  :D
Tak siak dzięki za polecanko, przy okazjo sporo ciekawych wierszy i opowiadań (młodzież atakuje - i dobrze).
A, jeszcze coś - już dawno nie trzymałem w rękach publikacji na tak podłym papierze, normalnie pachniało prlem... ciekawostka.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2017, 11:15:59 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #509 dnia: Października 30, 2017, 11:25:19 pm »
Jeszcze jedna  próba zrozumienia Snerga http://plejbekpisze.blogspot.com/2017/09/nie-ma-absolutu.html
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta