Autor Wątek: Adam Wiśniewski -Snerg  (Przeczytany 310936 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwca 21, 2012, 09:09:24 pm »
Hmm... mówią o mnie, że jestem babiarz (nie Przymysław ;)), ale bez słodyczy byłbym jednak dalece bardziej nieszczęśliwy niż bez wiadomych królewskich klejnotów...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwca 21, 2012, 09:30:37 pm »
A no, uspokoiłem się, skoro piszesz w trybie warunkowym. Czyli nie wiesz o czym mówisz, uff...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwca 22, 2012, 12:23:19 am »
Cytuj
Pytanie za ćwierć wedlowskiej.
Czeski Udalryk pozbawił naszego wykształconego króla...no, czego, czego?
Maziek nieznacznie wygrał. Wiedział, że cenne.
Prawidłowa odpowiedź - Moraw :)
Ale czemuś zrezygnował z nagrody.
Dukan? ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwca 22, 2012, 12:28:06 am »
No to piękne. Czyli jednak Freud się mi kłania :) ... Nie nie, żadnych Duncanów ani innych świństw. Po prostu myśl, że przyjaciel przeze mnie miałby iść na pocztę, jak sobie wyobrażę pocztę i pocztowe panienki, napawa mnie wstrętem... :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwca 22, 2012, 09:45:56 pm »
I co ,coś nie widać zainteresowania "kwantomatyką" w szukaniu żródeł świadomości.Zdaje się,gdzieś na forum były już różne koty,superpozycje itp. może dlatego frustracja i brak zainteresowania.Tylko Ogóry w głowie.W sumie u mnie w ogródku też rosną coraz większe i też mi się nie chce.ALE JA TU JESZCZE WRÓCĘ  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #485 dnia: Września 28, 2012, 10:57:03 pm »
No i pomału wracam. "Teoria bezpieczeństwa" wyjęta z "Arki".Kwantowość zostawiam na długie zimowe wieczory.Na początek cytacik"W odróżnieniu od koncepcji psychoanalitycznej (akcentującej motywy seksualne) teoria bezpieczeństwa wychodzi z założenia, że wszystkie postawy w zachowaniu człowieka, każdy przejaw jego psychicznej czy fizycznej aktywności można wytłumaczyć w sposób prosty i zarazem naturalny, przypisując mu działanie pod wpływem jednego tylko motywu: jest nim pragnienie przyrostu bezpieczeństwa"Pokrywa się z motywem rozpoczętym przeze mnie "pełnego brzuszka" w temacie o patriotyzmie(freudy,bakuniny i te rzeczy).Czytając ten nie za długi tekst, w zasadzie nic w tym za wiele nie znajdujemy odkrywczego(przynajmniej takie jest wrażenie).Ciekawy jest sposób "selekcji" ludzkiej psychiki(szachownica),jak i również założenie,że oligofrenia nie jest chorobą.Wszystko spójne,logiczne może stanowić ciekawy materiał dla specjalisty.Dalej nie chce mi się absorbować klawiatury,bo nie wiem czy któryś z "lemowców" zechce zabrać głos.Dla przypomnienia żródło http://www.snerg.lh2.pl/index.html
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #486 dnia: Września 29, 2012, 07:31:30 pm »
Może to i niektórych ludzi opisuje, ale nie mnie a już na pewno nie tych rozmaitych zawodników co skaczą i fruwają... na motorach i tak dalej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #487 dnia: Września 29, 2012, 07:39:19 pm »
Może to i niektórych ludzi opisuje, ale nie mnie a już na pewno nie tych rozmaitych zawodników co skaczą i fruwają... na motorach i tak dalej.
Ja bym ci dał H7,niebezpiecznie blisko H6.Coś w tym musi być,ale kto się przyzna  8) No dobrze,tak dla mnie jesteś E5  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2012, 07:57:41 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #488 dnia: Września 29, 2012, 08:16:46 pm »
Nic nie kumam?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #489 dnia: Września 30, 2012, 02:53:52 am »
Ja bym ci dał H7,niebezpiecznie blisko H6.Coś w tym musi być,ale kto się przyzna  8) No dobrze,tak dla mnie jesteś E5  ;)

Na mnie np. owa teoria się rozkłada. Z usposobienia jestem D5 z domieszką C3, w życiu towarzyskim bywam postrzegany jako H7, a ktoś kiedyś oskarżył mnie na forum startrek.pl o szczególną odmianę A3, schizofrenię moderatorską mianowicie, kto inny zaś tamże o H3... ;D

ps. natomiast serio mówiłem już o owej teorii parę stron temu, widząc w niej interesującą postać czegoś scholastykopodobnego...
http://forum.lem.pl/index.php?topic=359.msg44734#msg44734
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #490 dnia: Września 30, 2012, 11:05:56 am »
Ach, ta szachownica... zupełnie zapomniałem. H7 jak najbardziej, w dużej części, E5 zdecydowanie nie, moja osoba nie jest "otwarta na relacje interpersonalne, towarzyska, beztroska. Lubi być w centrum zainteresowania, władcza i dominująca, czasem dumna i spoglądająca na innych "z góry". Jest emocjonalna i spontaniczna" (za wiki). Pewne z tych cech owszem przejawiam, ale tylko w otoczeniu osób, które dobrze znam i z którymi dobrze się czuję. H6 - wydaje mi się, że paranoi nie mam (ale wiadomo, że żadnemu paranoikowi się nie wydaje, żeby ją miał). F6 miewam siłą rzeczy zawodowo (to znaczy mimo 20 lat pracy w zawodzie jeszcze życie tego we mnie nie stłamsiło ;) ). H8 zdarza mi się jednak, niestety, coraz rzadziej. Za to 3F coraz częściej wchodzi do gry, szczególnie jak za dużo zaczynam myśleć o narodzie, który mnie wydał, tzn. kiedy gazet się naczytam. H3, 2, 1 - zdecydowanie nie. Z kwadratu A-D/1-4 to nic. Może z rzadka, krótkookresowo D4, ale nie samodzielnie, raczej z E4. i z odbiciem do prawej górnej ćwiartki w okolice G7.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #491 dnia: Października 15, 2012, 09:16:36 am »
No i proszę ,jakie piękne samodiagnozy a Q autorowi teorii zarzucał "rozłażenie się z empirią w szczegółach"   ::)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #492 dnia: Stycznia 08, 2015, 01:27:20 pm »
Komplet ebuków Snerga za co łaska, jakby kto chciał  :)

http://bookrage.org/

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #493 dnia: Stycznia 10, 2015, 01:51:31 pm »
W sumie wszystkie snergi mam na półce, w e-formie też wszystkie, poza "Oro". Może się skuszę? (Choć wiadomo co to "Oro" warte...)

Tak, czy siak, fajna wiadomość i fajna inicjatywa.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #494 dnia: Maja 26, 2015, 12:17:12 am »
Jan Czerniawski (dziś już dr hab.) o "Jednolitej teorii czasoprzestrzeni" (z b. mocną konkluzją):
http://niniwa22.cba.pl/swiat_wedlug_snerga.htm

Oraz Ziemkiewicz - tym razem z sensem, acz plotkarsko - o Snergu jako przypadku psychologicznym:
http://niniwa22.cba.pl/przypadek_snerga.htm
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki