Autor Wątek: Śmieceniu mówimy nie ;)  (Przeczytany 83995 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 25, 2020, 08:50:50 pm »
Uśmiech zawsze odwzajemnię :), ale problem od tego nie znika.

Nawiasem: zacytuję te strraszliwe donosiska, żeby każdy mógł ocenić, co tak Koleżankę ol. zbulserwowało. Pierwszy dotyczył odpowiedzi udzielonej .chmurze i brzmiał:

Pustosłowie.

Drugi dotyczył offtopa o Magnum:

Nie na temat, ja bym przeniósł, ale Wy decydujcie.

W istocie podnoszące ciśnienie, i proszące się o urządzanie seansików nienawiści, prawda? 8)
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 09:00:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 25, 2020, 08:59:51 pm »
Dodajmy: Twój problem. Osobisty.

Owszem, posty Remuszki niczego nie wniosły, ale Twoja histeria i natychmiastowa donosicielska reakcja to taka groteska, że trzeba żeby wszyscy się pośmiali. Mnie już brzuch boli.

Z mojej strony EOT.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 25, 2020, 09:04:52 pm »
Dla mnie groteskowe jest raczej wszystko co robicie z maźkiem byle tylko umożliwić trollowi zamulanie Forum. Choćby tylko takie tycie, malutkie, zamulanko.

I to raczej Ty wpadasz tu w histeryczne tony, nie ja.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 09:21:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 29, 2020, 01:06:02 pm »
O, biedacy-administratorzy... Tak Was krytyka boli, żeście możliwość zgłaszania postów dla niektórych działów powyłączali... ;D Słusznie, odciąć alarm przeciwpożarowy, niech uszu hałasem nie rani  ;D.

ps. Przy okazji odnotuję, że dwa dni temu oznaczyłem regulaminową literką [M] i przeniosłem gdzie trzeba parę zabłąkanych wątków maturalnych...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 29, 2020, 01:09:16 pm »
Była dyskusja, czy odebranie zabawki spowoduje reakcję, czy nie :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 29, 2020, 01:13:44 pm »
Fajnie, że pokazujesz tak konsekwentnie, iż możliwość niezakłóconego dyskutowania z trollem jest dla Ciebie wartością najwyższą, ważniejszą niż poziom merytoryczny Forum czy Użytkownicy, którzy przez to stąd odeszli (Cetarian, Luca - wedle ich własnych publicznych deklaracji - i jeszcze jedna osoba, która mi o tym PM-owo pisała; xpil chyba też). Maska do końca opadła.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 01:23:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 29, 2020, 01:34:04 pm »
O, biedacy-administratorzy... Tak Was krytyka boli, żeście możliwość zgłaszania postów dla niektórych działów powyłączali... ;D Słusznie, odciąć alarm przeciwpożarowy, niech uszu hałasem nie rani  ;D.

ps. Przy okazji odnotuję, że dwa dni temu oznaczyłem regulaminową literką [M] i przeniosłem gdzie trzeba parę zabłąkanych wątków maturalnych...
Propozycja była moja.
Wyłączyć raporty do moderacji.
Owe raporty śle tylko jeden użytkownik forum, który jest w dodatku moderatorem. Czyli Ty. Pisałam o tym w tym wątku.
Wczoraj - po Twoich kolejnych raportach - wyłączyłam opcję raportowania.
Ja - nie maziek. Biorę to na siebie i tyle.

Krytykować możesz do woli tutaj - jawnie.
Już Ci to proponowałam - nie skorzystałeś - so.


« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 01:37:27 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 29, 2020, 01:45:23 pm »
maźka jeszcze bym zrozumiał (przyjaźń bywa silniejsza od rozsądku), ale czemu Ty w to brniesz - nie mam pojęcia.

Tak czy siak z mojej strony EOT, choć nie tracę cienia nadziei, że przemyślicie jeszcze bilans strat.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 29, 2020, 02:38:08 pm »
Forumowe statystyki generalne (na dole strony) podają: "użytkowników w sumie - 1209".
 
Jak to rozumieć?

Po pierwsze: kim jest użytkownik? Osobą formalnie zarejestrowaną na Forum czy przypadkowym/okazjonalnym czytelnikiem/oglądaczem, takim jak ja, gdy kliknę np. w interia.pl?

Po drugie: jak należy pojmować liczbę 1209 w ujęciu czasowym? Tylu było użytkowników zarejestrowanych kiedykolwiek (od początku istnienia Forum do dziś; dodawanie wykonuje automatycznie forumowy arytmometr), czy też tyle różnych ID wykazuje dziś jenże sumator?

Po trzecie: skoro dziś użyszkodników byłoby stukrotnie mniej (1209:100=12,09), czy znane są konkretne powody takiego ewentualnego zmalenia, albo przynajmniej hipotezy na ten temat?

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 29, 2020, 03:17:04 pm »
Cytuj
Forumowe statystyki generalne (na dole strony) podają: "użytkowników w sumie - 1209".
 Jak to rozumieć?
Wyobraziłem sobie tylu aktywnych użytkowników i każdy z workiem dziennych wieści w stylu Q i Remuszki.
Nie da się nie uśmiechnąć  ;D ...a dorzucić element rywalizacji?  ::)
Nowy list co sekunda - to się chyba nazywa inflacja. A wtedy Kosmos byłby za mały, co dopiero skromniutkie forum.
Q, daj spokój, pisanie tajnych raportów do samego siebie jest bardo lemowskie (z fazy wanniej), ale jeszcze bardziej Dickowe z fazy ciemnego zwierciadła.
Kto ma uwagi, niech daje tutaj - jakie to proste.
Nie przypiekamy rozżarzonym prętem.
Lub do "Właśnie stworzyłem", bo patrzę -  niektore raporty rymowane, za co oczywiście szacun.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 03:27:47 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 29, 2020, 04:01:37 pm »
W ramach SF (Samopomocy Forumowej):

Ad 1. Nie wiadomo.

Ad 2. Domyślam się, że od początku do dziś, i że nie można tego napisać wprost.

Ad 3. Powody/hipotezy nie są znane.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 29, 2020, 04:22:27 pm »
@liv

Po namyśle... Może i masz (czy też macie z olką) rację, że krytyka jawna jest co do zasady lepsza od zaplecowej.

Inna sprawa, że ani jedna, ani druga nie byłaby potrzebna, w takim stężeniu, gdyby krytykowani choć trochę brali ją sobie do tzw. serca.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 31, 2020, 09:32:22 pm »
Uprzejmie informuję, że blokuję również PM od Q - ponieważ nie zrozumiał, że nie ma w nich donosić i mnie pouczać - oczywiście w temacie Remuszki - chociaż sam odpowiada na jego posty.

Może zwróć się publicznie z apelem do np. Nexa i LA żeby przestali odpowiadać na posty osób, które Ty uważasz za zbyteczne?

W każdym razie blokuję Ci PM do mnie - masz coś - powtarzam: tutaj jest miejsce.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 31, 2020, 10:09:07 pm »
Zatem powtórzę publicznie. To, co robicie jest niekulturalne. Pozwalacie Remuszce panoszyć się w "Eksploracji..." i zalewać ją bezsensownymi pytaniami (które w najlepszym wypadku powinny trafić do "Pytam"), chociaż wątek ten założył Luca, którego krytyczny stosunek do ględzenia S.R. znacie. Aż tak kochacie tego trolla?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 17, 2020, 10:37:16 pm »
Drogi LA,

Tu nie jest Ukraina, Anglia, Rosja ani Niemcy. Tu jest Polska. Pan Lem był Polakiem i jego forum jest po polsku. Proszę, niech Pan szanuje ten zwyczaj, a jeśli Pan już koniecznie MUSI używać obcego języka, to niech Pan dodaje chociaż polską wersję swojego wpisu. Odwołuję się do Pana kultury osobistej.

Stanisław Remuszko
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2020, 11:21:46 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )