Stanisław Lem - Forum

Polski => Hyde Park => Wyszalnia => Wątek zaczęty przez: Q w Listopad 12, 2019, 06:32:50 pm

Tytuł: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 12, 2019, 06:32:50 pm
Forum, które i tak ledwo zipie

Zniknijcie stąd z Kaganem (jeden na stałe, drugi na rok) to odżyje w try miga (ponawiam propozycję zakładu).
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Listopad 12, 2019, 06:38:59 pm
Q, jesteś moderatorem. Zachowuj się. Jeśli masz zamiar zejść do poziomu prywatnych żali na forum - to najpierw zrezygnuj z moderowania.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 12, 2019, 06:46:30 pm
maziuś, to nie są prywatne żale, tylko - dotyczący spraw jak najbardziej organizacyjnych - sprzeciw przeciwko zaniżaniu poziomu Forum (co panowie X. i Y.* ;) - przy twojej zgodzie, bo brak radykalnych środków wobec zamulaczy jest taką zgodą - czynią). IMHO to Forum sprawdzało się najlepiej (także na odcinku przyciągania nowych, ciekawych, ludzi) jako zamknięty elitarny klub.

* I, doprawdy, nic w tym osobistego, gdyby to samo robili panowie A. i B., czy panie C. i D., reagowałbym identycznie.

(Owszem, doceniam, że coś tam zaczęliście w końcu ciachać, coś tam przenosić, ale sądzę, że jest to zbyt mały krok, choć we właściwym kierunku.)

I jeszcze jedno: nie pokrzykuj na mnie, bo cię do tego nie upoważniałem.

Edit:
Policz: pan X. - by przy tym określeniu pozostać - namachał dziś 13 postów, z czego może jeden ma jakąkolwiek wartość merytoryczną, reszta to bicie piany, które powinno być ciachane (nie, nie ze względu na osobę autora, a jako - po prostu - męczący bełkot):
https://forum.lem.pl/index.php?action=profile;area=showposts;u=2642
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Hornet w Listopad 13, 2019, 01:50:56 am
Q, przede wszystkim nie zwracaj się do maźka per maziuś, bo to ani Twój kolega ze szkolnej ławy ani niższy stopniem na tym forum, nie wspominając o różnicy wieku. Wymienione przeze mnie atrybuty wymagają od Ciebie minimum szacunku względem maźka.
Druga sprawa, będę się powtarzał, jak tylko pojawia się dogodny dla Ciebie pretekst, zaczynasz swoją osobistą krucjatę przeciwko metodom administrowania tym forum przez olkępolkę, maźka i moda liva. Co ciekawę, ostatnie zamieszanie wynika z tego, że pojawiły się zarzuty, iż nadużywają swojej moderatorakiej władzy, bynajmniej nie bierności z ich strony na zaistniały stan rzeczy.
Trzecia sprawa, nie uważam, że po zniknięciu stąd Jana Kowalskiego i K, forum, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, by odżyło. Ci, kórzy stąd odeszli, już nie wrócą, bo stracili zainteresowanie tym forum i mają własne zajęcia. Owszem, są i tacy, którzy odeszli i odchodzą na znak protestu, jak Cetarian i teraz Kuzynka Cetariana, pardon, Pirxa. Znów, odejście dwóch wymienionych przez Ciebie użytkowników nie sprawi, że wrócą (zostaną) inni na tym forum, bo nie pasuje im wiele innych rzeczy, lub są zajęci pracą i życiem. Ergo, złoty środek nie istnieje.
Co ciekawe, za sprawą kontrowersyjnego Kagana forum paradoksalnie wróciło na tory dyskusji i polemik. Nawet jeśli przypominają próby przebicia głową muru i nie wpływają na zmianę zdania obu stron, ale tak już bywa na forach dyskusyjnych.
Na koniec, przepraszam czytających mój post, że sprawia on wrażenie zbitego w jedną masę, ale piszę z komórki.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 13, 2019, 02:38:02 am
Hornet, możesz sobie uważać maźka za swojego guru (nie zabraniam ;) ), ja go za jedne rzeczy (interesujące posty) cenię, za inne (rozpuszczenie S.R., którego owoce teraz zbieramy, pozbawienie mnie uprawnień swego czasu, mówiąc w skrócie - za błędne kierunkowanie twardości i łagodności) cenię zdecydowanie mniej (jednym słowem: stosunek mam doń ambiwalentny, co sprawia, że czapkować nie zamierzam, zresztą wazeliniarzem nigdy nie byłem), a przy tym znam go chyba lepiej niż ty, bo trochę z nim współpracowałem jako mod z adminem (nasze ówczesne relacje nazwałbym luźnym internetowym koleżeństwem). Wczoraj zwrócił się do mnie bez szacunku, więc odpowiedziałem tym samym (jak mawiasz: akcja - reakcja). (Nawiasem: nie znasz mojego wieku, więc nie zgaduj. Zresztą gdybyś zgadł, sam musiałbyś - wedle swoich zasad - okazywać mi szacunek jako starszemu 8).) Dalej: obecny styl moderowania olki, maźka i liva podoba mi się dalece bardziej niż wcześniejsza tolerancja dla śmiecenia (tak, umiarkowanie, bo umiarkowanie, muszę go wszakże pochwalić i docenić), ale uważam, że wciąż jest zbyt łagodny. Może tylko ciut za łagodny, ale jednak. Jeśli pozamerytoryczne posty Iksów i Igreków będą cięte równo z glebą, od - coraz łagodniejszej - krytyki przejdę do entuzjastycznych oklasków, masz na moje, publicznie dane, słowo. (To zaś, że jeden czy drugi ów obecny styl oprotestowuje jako zamach na swoje "wolności" mnie nie obchodzi, ze względu na to jak oceniam tutejszą aktywność owych oprotestowujących.)
Ponadto, skoro sam rozważasz taki wariant, gdybyśmy pozbywając się z Forum S.R. odzyskali Cetariana to - owszem - uznałbym to za korzystną wymianę (ze względu na jakościową różnicę pomiędzy postami obu tych gentlemanów, bo to uważam za kluczowe, a nie to kto kogo lubi lub nie).
Wreszcie: nie, nie sądzę by dyskusje z Kaganem służyły Forum, dla mnie to nie jego odżycie, a (oby nie) ostateczny upadek, onetyzacja, jak to się kiedyś mówiło. Natomiast przez odżycie rozumiałbym toczących się równolegle z pięć takich dyskusji, jak ta, jaką odbyliśmy z LA w wątku o "Dialogach" (albo nawet jak nasz spór o naturę Oumuamuy).

And one more thing: pytałem cię wiele razy co konkretnie do mnie masz, że tak lubisz ze mną polemizować (bez szacunku dla wieku i forumowej rangi ;) ). Opowiesz w końcu o tej swojej zadrze? Bom bardzo jej ciekaw...*

* W końcu posiadanie osobistego wroga to pewna nobilitacja, chciałbym wiedzieć czemu ten zaszczyt zawdzięczam ;D.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 14, 2019, 10:12:02 am
zasadniczo wszystkie posty Kagana mają swoje miejsce w Kaganajamie - więc zapytuję czy życzysz sobie z nim kontynuować rozmowę w tym wątku czy mogę je przenieść? Bo akurat tutaj mi jedno.

Cieszę się, ola, że w końcu stawiasz znak równości. Bo - zaiste - po przeczytaniu (przemyconego sprytnie, w charakterze mowy zależnej) brutalnego ataku na Admina i skrzata:
W centrum sieci prywatnych i publicznych układów znajdują się Tomasz Lem (syn pisarza) i Wojciech Zemek (sekretarz), którzy kontrolują charakter przepływu informacji o zmarłym w 2006 roku autorze. Wspólnie podejmują wszystkie istotne decyzje o tym, co w kwestii Lema w Polsce należałoby zrobić, a czego zaniechać, ani myśląc o wypuszczeniu swojej władzy z rąk. W ten sposób właściwie prywatyzują twórczość Lema oraz wszelkie jego wcześniejsze interakcje z ludźmi wraz ze wszystkimi rodzącymi się z nich owocami. Jednym słowem przenoszą Lema, konsekwentnie tabuizowany polski skarb narodowy, do sfery własności prywatnej.

Ze względu na to, że w planowanym tomie na pierwszy plan wysuwa się nie tylko geniusz krakowskiego fantasty, ale także oblicze ekspresyjnej, emocjonalnie reagującej osoby, wydaje się to wspomnianemu duetowi nieszczególnie pasujące do jego koncepcji. O tym, że ów duet bacznie obserwuje wszelkie związane z Lemem wydarzenia na rynku księgarskim, świadczy błyskawiczna reakcja na wydanie niniejszego tomu. Zaraz po jego ukazaniu się Remuszko otrzymuje bowiem pismo z groźbą nałożenia kary sądowej za rozpowszechnienie zebranych materiałów bez zgody tandemu Lem-Zemek. Burzliwa wymiana opinii, która się po tym rozpętuje, i w której obie strony, a zwłaszcza wspomniany już feralny duet, zawzięcie przerzucają się różnorodnymi uzasadnieniami prawnymi, nie zagłębiając się w zakres argumentów, lecz pozostając przy prawnym aspekcie ataków werbalnych, nie przynosi pozytywnego skutku.

Trudno zachować (czy udawać, że się je zachowało) złudzenia, i nie przyznać, że skrzatowe słowa sprzed lat:
Widzę, że narodził się na forum Kontynuator dzieła niejakiego Kagana.
były prorocze.
Maski opadły.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Listopad 14, 2019, 10:41:58 am
Q, to nie jest wątek po to, żebyś mógł tu się produkować i edytować wielokrotnie swoje posty i sam sobie odpowiadać. Uwagi do działania forum zamieszczaj w organizacji forum. Ponadto scalaj swoje posty. To jest uwaga ogólna dotycząca Twych postów. Przyjmij do wiadomości bez dalszej dyskusji.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 14, 2019, 11:03:46 am
Trudno wstrzymać się od dyskusji - a minimum zadawania pytań - dostając sprzeczne sygnały. Raz uwagę dotyczącą pana X przenosisz (chyba ty?) tu, teraz znów domagasz się bym pisał w organizacyjnym. Raz olka mi pisze bym po upływie pewnego czasu zamieszczał raczej nowe posty, niż edytował, teraz ty oczekujesz edytowania (i znów na mnie pokrzykujesz...). Zgłupieć można.

(Jak chcesz - scal, jak chcesz przenieś, ale nie pokrzykuj, i określ jasne reguły.)

Poza tym: czy naprawdę nie masz teraz wrażenia, że broniąc pana X przede mną stanąłeś po niewłaściwej (etycznie) stronie?
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Listopad 14, 2019, 02:15:54 pm
Trudno wstrzymać się od dyskusji - a minimum zadawania pytań - dostając sprzeczne sygnały.
Od monologu raczej.
Może wystarczy zdrowy rozsądek?
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 14, 2019, 05:40:39 pm
Może wystarczy zdrowy rozsądek?

Skoro o nim mowa... Miałem dziś wielką przyjemność rozmawiać ze skrzatem. Wygląda na to, że Naczalstwo szykuje prawdziwie salomonowe rozwiązanie, które zadowoli i Ciebie, i mnie, i naszych zbuntowanych Iksów z Igrekami. Ale nie będę wyprzedzał faktów... ;)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 19, 2020, 05:15:36 pm
Skoro już i tak quasi-organizacyjny offtop się zrobił...

ola, świadomie powstrzymuję się od moderowania postów wiadomego użytkownika. Dlaczego? Ponieważ 1. zarzucaliście mi swego czasu zbytnią surowość, czy prywatną urazę, i nie mam ochoty słuchać ponownie tych zarzutów, wolałbym więc by decyzje dotyczące jego... hmmm... wypowiedzi zapadały w szerszym gronie, 2. uważam, że po... Iksińskim sprzątać powinien ten, kto go rozpuścił. Natomiast raporty są formą wyrażenia swojej opinii na ich temat (w formie for maintenance personnel only, bo nie ma sensu publicznie powtarzać +/- tego samego i do jednego zamulania dorzucać kolejne zamulanie). Jeśli zgadzasz się z choć częścią w/w opinii - wiesz co czynić ;) (proponuję nieco łagodniejszą - bo mimo wszystko... - wersję kagan treatment, czyli kolektywne ustalenie, i publiczne ogłoszenie, że wszystkie zaczepno-niemerytoryczne i odczapne* posty lądują w jednym - znanym - miejscu, i trzymanie się tego).

* Mam wrażenie, że inne trafiają się rzeczonemu userowi b. rzadko, ale skoro nikt nie reaguje, mogę źle widzieć - kolejny powód, by zostawić decydowanie kolektywowi ;).

Edit:
Poniższy post jest odpowiedzią na:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1989.msg81693#msg81693
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 19, 2020, 07:26:05 pm
Myślę, że ten powyższy post to kolejna odsłona tego tematu, więc przeniosłam go tutaj.

Tutaj jest "szersze grono" - po to jest wyszalnia i tutaj możesz wyrażać swoje opinie.
Jeśli nie ma sensu powtarzać - to nie ma. Ale ciągle powtarzasz i chcę by to było jasne dla wszystkich.
Jeśli ktoś chce z Tobą podjąć rozmowę w tym temacie - proszę bardzo - po to on nie jest.Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 19, 2020, 07:48:58 pm
Przeniosłaś... Niech będzie... Powiedz jednak gdzie powinny wylądować poniższe posty:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1989.msg81689#msg81689
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1989.msg81692#msg81692
które z dyskusją o Trójce nie mają nic wspólnego, albo taki imponujący monolog:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=537.msg81648#msg81648
kórego związek z tematyką religijną też jest arcyluźny? Nie mówiąc już o bezsensownych przycinkach typu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=537.msg81174#msg81174
Czy:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1987.msg81525#msg81525
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 19, 2020, 09:44:38 pm
Natomiast to, że ktoś komuś pokazuje esemesy...toż to czysto pisowskie metody  :D
widocznie zasłużeni pracownicy mają swoje prawa i nit im nie zagląda, tolerując...

Hehe, nie chcę wskazywać palcem kto tu jest czołowymi specjalistami od ujawniania treści PM-ów (niedaleko od SMS-ów) i od tolerowania - jeśli nie zasłużonym, to lubianym (czy kiedyś lubianym) - tego czy owego, ale trudno uciec od skojarzeń, trudno... Widać... arcyludzkie...

(To tak tytułem jednorazowej wcinki.)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 19, 2020, 10:22:13 pm
Mam nadzieję, że jako wyjątkowo zgodny i sprawiedliwy moderator będziesz od teraz pełnił swoje obowiązki - gdyż ja nie zamierzam szarpać się o każdego waszego posta.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 19, 2020, 10:33:46 pm
Mogę przenosić, ale chciałbym żebyśmy ustalili reguły tego przenoszenia, żeby potem nie było, że nadużywam uprawnień.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 19, 2020, 10:40:43 pm
Musisz znaleźć reguły w sobie, w swoim sumieniu:)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 20, 2020, 08:51:25 am
Na początek dbałości o forum zastosuj się do reguły wypowiedzianej przeze mnie konkretnie pod Twoim adresem - nie pisz posta pod postem. W przeciwieństwie do użytkowników możesz edytować swoje posty. A pisanie posta pod postem, co ja mówię 3, 4 czy 5 postów pod postem, przebija nawet kagana. Jak to ogarniesz, to zastanowimy się, czy ulepszyć coś jeszcze.


Z ciekawości zajrzałem do raportów - rzeczywiście, "zarzucanie Ci swego czasu zbytniej surowości, czy prywatnej urazy" było bardzo nietrafione - problem wygląda na znacznie poważniejszy. Licząc na szybko napisałeś 37 raportów na Remuszkę na 55 aktywnych raportów w ogóle (i na nikogo innego, poza jednym na mnie, zresztą uroczym w treści, ale też w związku z Remuszką). Pozostałe z bardzo nielicznymi wyjątkami napisał kagan przy swoim ostatnim, krótkim pojawie. Bezpośrednio po tym, kiedy Remuszko, po raz kolejny, poprosił Cię uprzejmie, żebyś dał mu spokój (https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg81632#msg81632) natychmiast zaraportowałeś 4 jego posty i jeszcze jeden następnego dnia. Nagły skok rzetelności moderatorskiej? 300% normy? Czy skok ciśnienia?


Remuszko konsekwentnie się do Ciebie nie odzywa już latami, całkiem konsekwentnie siedzi od 3 niemal lat w swoim wątku (czego nie uważam za zdrowe) - a Ty od tych kilku lat konsekwentnie zwalczasz go nadal wszelkimi dostępnymi Ci środkami, konsekwentnie też robisz mu czarny PR i wykorzystujesz każdą sposobność, aby mu dokopać. Ma się rozumieć z rzetelności moderatorskiej i w imię forum - a nie osobistej urazy.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 20, 2020, 12:42:19 pm
Po pierwsze: jak Ci już wyjaśniałem, piszę posta pod postem jeśli posty te dzieli ileś dni, i robię to na wyraźne życzenie olki, która stwierdziła swego czasu, że dopisywane do starych wypowiedzi po takim czasie przechodzi niezauważone. Trzeba albo złej woli, albo emocjonalnego zaślepienia by tego nie pamiętać. (Nie wspomnę już o tym, że lemolog, czy liv - w wątkach pirxowym i genealogicznym, potrafili walić posta za postem w dużo krótszych odstępach czasu, i wszyscyśmy to uznawali - i, mam nadzieję, będziemy uznawali nadal - za normę ze względu na walor informacyjny tych wypowiedzi. Ich też się czepisz za to?)
Po drugie: piszesz nieprawdę*. Remuszko od pewnego czasu nie siedzi "u siebie" (póki to czynił, nie poruszałem problemu jego wypowiedzi, jakkolwiek absurdalne niektóre z nich nie były), tylko zalewa resztę Forum bełkotem (w mniejszym stężeniu niż kiedyś - teraz to są średnio 4, nie 10 postów dziennie, i jakby - statystycznie - nieco mniej bełkotliwym niż ongiś, nie przeczę, ale jednak...), a zwracam na to uwagę nie z powodów jakie insynuujesz, a jako przeciwnik niskich standardów wypowiedzi. To co zwiesz "dokopywaniem" jest przecież wskazywaniem merytorycznych czy logicznych luk w tym co pisze, a więc przejawem chęci skłonienia wiadomego użytkownika do większej odpowiedzialności za słowo, niczym więcej. Gdyby wszystkie zamieszczane przez niego treści przypominały wpis o Armstrongu (https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg76724#msg76724) (który uważam za wypowiedź b. cenną, choć i tam pojawiła się nieścisłość, którą zresztą wytknąłeś w sposób jaki Cię u mnie razi), byłbym szczęśliwy, że Rem. z nami jest, niezależnie od wszelkich zaszłości.
Po trzecie: zajmujesz w wiadomym sporze stanowisko jakie zajmujesz z prywatnej sympatii... i to bardzo widać. Postaraj się przekroczyć siebie. Zajrzyj - skoro olka i sam S.R. poruszyli ten temat - na forum "Wyborczej". Poczytaj, jak ludzie reagowali tam na remuszkowe posty, a reagowali ostrzej niż ja kiedykolwiek (+/- tak samo jak większość polskiego Internetu reaguje na posty kagana). Wtedy może zauważysz, że jesteś w postrzeganiu internetowej aktywności swojego kolegi dość osamotniony, i klapki z oczu spadną.

* Nie wiem czy intencjonalnie, czy po prostu zmiana sytuacji Ci umknęła. Tak czy owak każdy może sprawdzić, gdzie trafiła zdecydowana większość jego 32 ostatnich postów i spora część wcześniejszych dwóch dych:
https://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=2642;area=showposts

Edit:
B. cieszę się z poniższego posta:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81732#msg81732
Jego autor napisał wprost, iż ma świadomość, że 1. jego tutejsze wypowiedzi to plecenie (niech będzie, ładniejsze słowo niż bełkot), 2. zamieszcza je mimo dawnych solennych obietnic ("zamierzam przez dłuższy czas „produkować się” tylko tam") częściej (55%) poza "JaRermą", niż na owym parablogu. To się zwie szczere przyznanie się do winy! Jednakże wybranie cezury 50 dni wydaje się cwaną sztuczką starego statystyka (doceniam, lubię przejawy inteligencji), która ma odwrócić uwagę od tego, jak prezentowała się jego postotwórczość w ciągu ostatnich dni. A wyglądała ona tak:

19 V - 7
18 V - 5
17 V - 4
16 V - 7
15 V - 2
14 V - 2
13 V - 2
12 V - 3

Średnio (dobrze na oko oszacowałem) 4 posty na dobę, z tendencją do zwiększania ich liczby.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 20, 2020, 10:18:13 pm
Potrafisz rozbawić - już raporcik wysłałeś (do siebie?), bo Remuszko śmieci (16 minut po poście) - owszem, post o niczym, ale jakoś dwa posty jeden pod drugim Smoka - w tym samym wątku -  są git! Ihhaa! ;D

Zaiste sprawiedliwości na tym świecie nie ma - a innego nie będzie:)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 20, 2020, 10:25:44 pm
Co do postu Smoka, to póki co usiłuję wygooglać jaki ma związek z polityką, bo nie wiem czy scalić, czy przenieść. (Przy czym - w temacie braku sprawiedliwości - wiem, że cokolwiek zrobię burz to nie wywoła.)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 20, 2020, 10:26:55 pm
Wydaje mi się, że nalezy go poddać kwarantannie do czasu ustalenia właściwego miejsca 8)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 02:24:39 pm
@olka

Przyznam, że mam z wiadomym postem S.E. zagwozdkę. Źródła internetowe (np. TO (https://www.wprost.pl/sport/10327465/sensacyjna-wygrana-jana-krzysztofa-dudy-nad-mistrzem-swiata-w-szachach-prezydent-duda-gratuluje.html)) nie sugerują pokrewieństwa obu Dudów (rodzina nie mówi do siebie per "Pan"), co oznacza, że post Smoka należałoby przenieść (wątków do których pasuje jest kilka). Wobec tego jednak stanowiący odpowiedź nań post S.R. okazuje się usprawiedliwioną szyderą, która... zarówno gdy przesunąć ją wraz z wypowiedzią S.E. w inne miejsce, jak i - tym bardziej - gdy zostawić samą gdzie jest, straci ostrze. A szkoda dobrego żartu, jakich zastrzeżeń do całokształtu aktywności jego autora by się nie miało.

@maziek

Patrząc na poniższy post:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg81749#msg81749
Cieszę się, że potrafisz ostro reagować na homofobiczny trolling, nawet gdy uprawia go osoba dość znana:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Strzyżewski (https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Strzyżewski)
I kumpel "Twojego" Remuszki (jak nic tu przez niego zaproszony):
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=958
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2406
Ciekaw tylko jestem jak godzisz (słuszną) surowość wobec pierwszego z tolerancją wobec ekscesów drugiego...
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 21, 2020, 06:24:09 pm
robię to na wyraźne życzenie olki
Możesz zacytować to życzenie?
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 08:51:43 pm
Oczywiście,  poszukam i zacytuję, choć przy obecnym stanie przeglądarki może to zająć nawet kilka dni*. W międzyczasie może znajdziesz czas by mi odpowiedzieć w końcu na b. konkretne pytania, nad którymi się póki co prześlizgnąłeś:
1. czy zapoznałeś się z reakcjami na posty S.R. na forum "GW"?
2. skąd dwoistość standardòw (tj. czemu innych trolli tępisz, a tego jednego, choć sam porównałeś go do kagana**, tak hołubisz)?

* No, chyba, że olka mnie wyręczy i uczciwie przyświadczy, że taki apel wystosowała, lub sama wskaże/zacytuje stosowny pozt.

** Tekst o wyspie z palmą.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 21, 2020, 08:59:39 pm
Odpowiem: nie znajdziesz, bo niczego takiego nie napisałam - żadnych "wyraźnych życzeń" co do pisania posta pod postem - graniczących z poleceniami - nie umieszczałam nigdzie. Mogłam napisać, że coś przeoczyłam, bo nie zauważyłam edycji. I tyle.

Za to lata temu napisałam co myślę o rozkminianiu każdego posta (jak wyżej Smokowego - scaliłam go bez gadki) i ustalaniu co z nim zrobić. Wiesz gdzie to jest.
Oraz o rozwalaniu forum personalnymi jazdami.

Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 21, 2020, 09:07:11 pm
Oczywiście,  poszukam i zacytuję
To poszukaj i zacytuj. A póki nie znajdziesz - nie pisz posta pod postem. Co do reszty - nie mam zamiaru uczestniczyć w Twoich osobistych problemach, nie chcę jedynie, aby wyłaziły na brzuch forum.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 09:14:39 pm
ola, napisałaś. Nie pamiętam dokładnie słów, ale wydźwięk był taki, że jeśli się coś po iluś dniach czy tygodniu dorzuca do starego posta, to zostanie to prawdopodobnie przeoczone, i po takim czasie lepiej jest zamieścić nowy. Zakładam, że nie jesteś na tyle perfidna, by tę wypowiedź w międzyczasie usunąć lub przeedytować, więc mam nadzieję, że ją znajdę, i przypomnę.

maziek - powyższym wykazałeś, że jesteś człowiekiem złej woli, zapamiętam to, i wyciągnę konsekwencje.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 21, 2020, 09:17:07 pm
Nie żartuj - niczego swojego nie usuwam - nie sądź innych po sobie.
Wyraźne życzenie graniczące z żądaniem to nie jakieś tam zdanko o przeoczeniu.
Czekam na kwity.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 09:19:29 pm
Nie wiem czy żądanie, może koleżeńska sugestia. Ale jednoznaczna.

Edit: tyczasem w ramach poszukiwań wygrzebało mi się coś takiego:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=497.msg34409#msg34409
Nasz trollolubny wtedy-jeszcze-nie-admin, nie dość, że walnął trzy posty pod rząd, to jeszcze napisał, że robi to intencjonalnie:
Któryż to już przykład maźkowej dwoistości standardów? Nie zliczę..
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 21, 2020, 09:28:10 pm
Najlepiej znajdź. Bo jakbyś go nie znalazł, to by było bardzo nieładnie z Twojej strony mówić tak brzydkie rzeczy o mnie i do mnie. Ja sobie niczego takiego nie przypominam, olka też jak widać, ale pamięć ludzka jest tak ułomna... Chyba mam prawo poprosić o wskazanie, gdzie olka tak napisała? Czy to pytanie to już wykazanie złej woli?


PS, o przeglądarka zaczęła lepiej działać, to teraz pewnie szybciej pójdzie :) .
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 09:34:09 pm
Wykazaniem złej woli jest to, że - nie po raz pierwszy - unikasz odniesienia się do krytyki swoich poczynań, tylko albo udajesz, że jej nie widzisz, albo zbywasz ją w sposób buńczuczny (sławetne "nie będziesz wybierał mi kolegów" do Cetariana, teraz te śmieszne próby zastraszenia, czy zakrzyczenia, mnie). I udawanie, że Remuszko to spoko facet niezależnie od tego co jeszcze odwali i ile osób trollem go nazwie.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 21, 2020, 09:38:09 pm
Czy już znalazłeś?
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 09:40:46 pm
Jak znajdę - zlinkuję (napisałem, że przeczesanie Forum może zająć kilka dni). W międzyczasie przemyśl swoje postępowanie jeśli jesteś do tego zdolny.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 21, 2020, 09:50:38 pm
Super. Jakbyś nie znalazł, to też napisz.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 21, 2020, 09:55:19 pm
Znajdę. Może jednak odniesiesz się do mojej krytyki, korona przez to z głowy nie spadnie.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 21, 2020, 10:01:17 pm
Ciekawe jakie miałam życzenia - chociaż jakie by nie były albo ich nie było wcale - nie są sednem tej wymiany:)

Nawiasem: wystarczy (współczuję) przesiać moje posty:)))


Niemniej: jakby co - to to był posag Lusi! 8)

Pss...poważniej - życzeń na pewno nie wyrażałam - daremne szukanie - ton i sposób wyrażania uczuć przez Q - nie komentuję. Już to robiłam - widać kolejny cykl się domyka.

Natomiast nie wiem już o co rzecz idzie?
Postów pod postami nie klepiemy - tak, jak to zrobił Smok w rzeźbie - mógł edytować. Inaczej można klepać każde zdanie w osobnym poście. Nie ma co się nad tym rozwodzić.

Ale chodzi o dopisywanie wiadomości do wątków sprzed miesięcy? Lat? Albo tak, jak liv robi w szkicach? Ma tworzyć wiadomość rzekę - aż pęknie w szwach i wywali go na drugi brzeg czy tam post?
To już nie wiem - czyli jak mój ostatni post sprzed 120 dni Sodomy - to mam go edytować?
To kto zauważy nową wiadomość?
Jeśli chodzi o takie "klepanie" posta pod postem to chyba jednak inny rodzaj. :-\
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 22, 2020, 09:19:25 am
Q, do Twojej i nie tylko Twojej krytyki odnosiłem się wielokrotnie - ostatnio 6 moich postów wyżej w 3 wersie. Nie zamierzam bić piany. Nie mam chęci z Tobą gadać i staram się tego nie robić. Jeśli jednak widzę Twoje usilne próby zrobienia z igły wideł to zabieram głos, bo po to jestem. Dla mnie wzorzec Twojego zachowania nie budzi wątpliwości - Remuszko wszedł Ci na rozum i jedyne czemu się dziwię, to że jako tak inteligentna osoba musisz zdawać sobie z tego sprawę i musisz też zdawać sobie sprawę, że inni to widzą - a przede wszystkim Remuszko - więc dziwi mnie, że nie jesteś w stanie tego ukryć "przez inteligencję", nawet jeśli rozum zasypia.


Natomiast faktyczna szkodliwość (używając Twojego języka) Remuszki jest przyzerowa. Nie mam czasu ani chęci liczyć, ale stawiam kratę piwa, że wszystkim tu obecnym zdarza się pisanie zupełnie totalnie offtopic - i czasem kogoś to obruszy (vide Trójka) a czasem nie (vide poradnia językowa). Zgodzisz się? Pewnie także każdemu zdarzyło się napisać post pod postem w pewnych specyficznych wątkach typu własnie się dowiedziałem, humor, fotokawiarnia albo i w jakimś innym. Prawdą jest, że po edycji wątku nie ustawia się flaga "nieprzeczytane" - i jeśli ktoś chce o czymś szczególnym gwałtownie donieść, żeby wszyscy zobaczyli - to nie widzę problemu, i nikt nie widzi problemu, żeby napisać post pod postem. Ale od czasu - do czasu.


Natomiast pijaka od niepijaka nie odróżnia fakt spożywania alkoholu, tylko częstotliwość i dawka. Rzut oka na forum pokazuje, że niemal wszystkie wątki kończą się Twoimi "merytorycznymi" postami. Bardzo wiele tych wątków odkopałeś w ramach akcji archeologicznej chyba tylko po to, żeby na końcu dopisać merytoryczny post. A w bardzo wielu są Twoje serie postów po 3-4-5 sztuk. Przypomnę Ci po raz wtóry, że z powodu takiego zachowania dawno temu otrzymałeś bezpośrednią reprymendę od Centrali a także z tego powodu, to znaczy konkretnie z powodu Ciebie, utworzono Hyde Park, aby tam poprzenosić Twoje seryjne produkcje. Potem było dużo lepiej i bez kurtuazji dużo ciekawych rzeczy napisałeś, a teraz z powrotem jest źle. Robisz kwity do emerytury czy co? Chodzi mi o to, żebyś trochę wyluzował i nie wychodził poza górne stany typowej średniej. Remuszko ma para-blog w jednym wątku a Ty na całym forum. Weź pod uwagę, że nie wszyscy czytają forum kilka razy dziennie, a niektórzy nawet niecodziennie.


Nie mam szczególnej nadziei, że odbierzesz pozytywnie ten przekaz, ale przynajmniej jeszcze raz spróbowałem.


Na koniec, nie trudź się, nie szukaj gdzie Ci olka napisała, żebyś dopisywał post pod postem. Niczego takiego nie było. To Twoja bujda, na podstawie której byłeś łaskaw mówić o mnie brzydkie rzeczy. A jeśli zamierzasz dokonać jakichś cudów interpretacyjnych, to my poznamy na tym. Wynika z tego to, co wynika.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 22, 2020, 02:14:09 pm
ola - dzięki. Wiedziałem, że stać Cię na obiektywizm lub coś do niego b. zbliżonego. Podtrzymuję opinię, że z perspektywy czasu jawisz mi się całkiem dobrym (może nie idealnym, ale bodaj najlepszym możliwym w tych warunkach) administratorem.
(Za współczucie dzięki, bo faktycznie przekopuję się teraz przez Twoje posty ;), choć teoretycznie już nie muszę, bo to, co napisałaś powyżej w ostatnim akapicie, brzmi praktycznie tak samo jak to, co twierdzę, że napisałaś kiedyś ;).)

maziek - mówiłem, że straciłeś miarę i postrzegasz pewne rzeczy (m.in. mnie) w sposób skrajnie fałszywy, i była to - niestety - diagnoza słuszna. Po pierwsze wymyśliłeś sobie, że "HP" założono dla mnie, co jest bzdurą, założono go - o czym już była mowa - dla kagana (Wayback Machine (https://web.archive.org/web/20060622202754/http://www.lem.pl/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=hyde_pl) przedstawi dowód; z roku 2006, ja się tu zjawiłem 15 sierpnia 2007); tak mnie demonizujesz, że nawet to Ci się miesza (bo mimo wszystko nie sądzę byś świadomie mijał się z prawdą). Po drugie - o czym też była mowa - Centrala udzieliła mi reprymendy za aktywność znacznie większą niż dziś (średnio kilkanaście postów dziennie) i znacznie mniej merytoryczną; w ramach ustanowionego wtedy przez skrzata limitu (max. 10 postów dziennie - tego też nie pamiętasz?) staram się mieścić, i każda statystyka to potwierdzi (a ten sam skrzat zwie mnie jednym z filarów Forum oraz nieocenionym Q (https://forum.lem.pl/index.php?topic=1529.msg67416#msg67416); i nawet w poście, w którym klepnął Twoją samowolkę pisał: "doceniamy wkład Q w animację i rozwój forum"). Po trzecie - czasy się trochę zmieniły - gdy przychodziłem tu odkopywanie starych wątków było passe, obecnie nie ja jeden wracam do dawnych dyskusji, na co da się znaleźć liczne przykłady (zapewne jest to pochodna tego, że większość okołolemowskich tematów została już poruszona, a i luźniejsze wątki trudno mnożyć w nieskończoność, łatwiej dorzucać cegiełki do tego co jest). Po czwarte - tak jesteś zacietrzewiony, że nawet nie zwróciłeś uwagi na to, co odpisała olka, tylko jedziesz dalej. Jednym słowem wszedłem Ci na rozum i nie jesteś w stanie tego ukryć "przez inteligencję", nawet jeśli rozum zasypia.
Choć w tym, że atakujesz mnie jest pewien komponent logiczny - jako tak inteligentna osoba musisz zdawać sobie sprawę, że wiadomego trolla na argumenty bronić się nie da (skoro trollem zwą go i Terminus, i ja, i forumowicze oraz administracja Wyborczej.pl, a i olka napisała coś o negatywnym pętleniu się Forum dookoła niego), więc usiłujesz zmienić przedmiot sporu (byle tylko nie musieć odnieść się do tego, że - owszem - wszystkim tu obecnym zdarza się pisanie zupełnie totalnie offtopic, ale tylko jednemu użytkownikowi pisanie na temat, i do rzeczy, zdarza się niezmiernie rzadko, a na wszelkie próby ograniczenia swojej swobody plecenia - którą myli z wolnością słowa - reaguje w sposób, którego nawet nie chce mi się nazywać). Zmienić w dość zabawny zresztą sposób, bo postów na tym Forum namachałeś więcej niż ja (11302 > 10819), i o ile część jest b.cenna, o tyle sporo stanowiło bycie piany (często, ale nie zawsze, w duecie z S.R.), co średnio Cię uprawnia do krytykowania mojej aktywności.
Po prostu mnie nie lubisz, a lubisz S.R. - Twoje święte prawo... do momentu, w którym nie wpływa to na Twoje decyzje jako administratora, a wpływa.

Edit:
I jeszcze jedno małe ale (skoro o "HP" mowa)... w pierwotnej, sformułowanej przez Terminusa, koncepcji Forum Hyde Park miał być działem, w którym każdy może pisać co chce, i jak chce. W takim wypadku zapewne nie powinienem "czepiać się" tamtejszej - i tylko tamtejszej - produkcji Remuszki*, ale pod warunkiem, że wszyscy inni byliby traktowani tak samo. Skoro jednak sam podniosłeś hydeparkowe standardy, a to zmuszając S.E. do rozmowy o Smoleńsku na twarde argumenty, to znów - niedawno - goniąc stamtąd Strzyżewskiego, obiektywizm nakazuje by podobne granice stawiać i S.R.. Czego jednak i sam nie czynisz, i mnie usiłujesz w tym przeszkodzić.

* A Ty, tym bardziej, tego, że napisałem - na przestrzeni miesięcy! - 3 czy 5 postów pod rząd w np.  "no nie mogę...".
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 22, 2020, 07:47:32 pm
Co do Hyde Parku masz podwójnie rację (nie dla Ciebie powstał i rzeczywiście mi się pokręciło), odszczekuję i przepraszam za pomówienie. Co do reszty to pozostaję przy swoim.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 22, 2020, 07:56:22 pm
Przeprosiny przyjmuję. Co do reszty - przemyśl, prześpij się z tematem.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 22, 2020, 08:14:02 pm
Q, Ty mnie nawet nie gniewasz. Ty mnie rozwalasz ;) ...
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 22, 2020, 08:19:02 pm
Ty mnie tylko rozczarowujesz jako administrator ;).
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 24, 2020, 03:38:07 pm
Bardzo ładnie sobie poradziłeś z moderacją tego jednego posta (którego wystarczyło scalić bez dyskusji i co zrobiłam) - mamy o nim i z nim 9 postów - nie mówiąc, że jest zdublowany:)
Gratki;)

No chyba, że ciągle myślisz jak z kolegą wybrnąć z tej sytuacji  :-\ :D
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 24, 2020, 03:54:30 pm
Wszystko przez bezcenny remuszkowy komentarz do niego, inaczej bym po prostu przeniósł pierwszy post S.E. i offtopu by nie było  ;D
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 24, 2020, 04:16:30 pm
Bzdura. Mogłeś przenieść z komentarzem.

Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 24, 2020, 04:31:04 pm
I słuchać, że gwałcę wolność chronionego administracyjnie trolla przenosząc jego wypowiedzi...
Naprawdę, ola, zacznij(cie) pilnowanie porządku od S.R. zamiast szukać dziury w całym i rozpaczliwie zmieniać temat... Bo zachowujecie się jak dobrozmianowi politycy, których krytykujecie (temat przykryć innym tematem, na zarzut - kontrzarzut).

Przeczytaj(cie) raz jeszcze, nie ja to pisałem:
Q, skoro chwilowo powróciłem na forum, to pozwolę sobie wyrazić pełne wsparcie Twojej pozycji w sporze z SR. Od dawna zastanawia mnie dlaczego jesteście tak tolerancyjni wobec jego wybryków i oczywistego zaśmiecania forum. /.../ A odsiewanie wartościowych treści od jego uporczywych i irytujących wtrętów szybko nuży.

Jestem wręcz przekonany, że osobnik ten w znacznej mierze przyczynił się – bądź też wręcz spowodował – wyludnienie się tego miejsca. Wiem, że było tak w moim przypadku.

Pan Remuszko swój podziw dla Putina ukształtował - świadomie lub nie, z naciskiem na opcję drugą - będąc klientem SputnikNews i innych temu podobnych narzędzi sterowanych z Krelmla. Technika siania wątpliwości w działania i sens polityki Zachodu jest stosowana przez Rosjan od grubo ponad wieku, i jak widać, ciągle działa. Gdy w 1921 wojska Tuchaczewskiego planowały herbatkę na Krakowskim Przedmieściu,  podobni p. Remuszce cieszyli się, że oto Lenin, mąż stanu, zaprowadzi wreszcie porządek w tym chaotycznym, polskim quasi-kraju.

Nic nowego, zajrzałem tu gdy Rosja przejmowała Krym, i już wtedy R. ich bronił, pełna stagnacja. Włazicie tu i karmicie trolla.
Listy otwarte Cetariana też możecie.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 24, 2020, 04:37:04 pm
A Ty Q? Jak Ty się zachowujesz? Jak kto?
Pomyśl.
Pomyśl - zanim wyplujesz kolejny ukwiecony post z ocenami innych i linkami do przebrzmiałych wątków.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 24, 2020, 04:48:56 pm
ola, to nie jest przebrzmiałe (nie przypominam sobie, żeby Luca, Term. czy Cet. wycofali się z przywołanych wypowiedzi, czy stwierdzili, że się zdezaktualizowały). Chcę po prostu by jeden użytkownik nie miał więcej praw niż pozostali. I dążę do tego byście to Wy - jako administracja - o to zadbali, dowodząc, że potraficie wznieść się ponad osobiste sympatie. (M.in. dlatego nie przenoszę jego postów, a tylko je zgłaszam, do moderacji, czyli do szerszego grona niż ja sam*. Kpisz sobie z tego... Poniekąd rozumiem, wyrzut sumienia uwiera, trzeba go zbyć żartem.**)
I nie, nie oceniam Was, oceniam konkretne zachowania.
(Mało tego, nie chcę walczyć z Wami, a tylko skłonić Was do tego, byście aktywniej korzystali z prawa do ostrzejszego reagowania na trolling i warcholstwo uprawiane przez osobę, która notorycznie porównuje Was do komuszych cenzorów:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg81763#msg81763
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81728#msg81728
I wokół której - co sama przyznałaś - Forum się negatywnie pętli.)

* Drugim powodem jest to, że nie chcę działać jak "dyktator", wolę kolegialny tryb podejmowania, i egzekwowania, decyzji.

** Nawiasem: zauważ, że to Ty wywlokłaś ten temat ponownie na forum publiczne, tak Cię te zgłoszenia poruszyły, ja chciałem sprawę załatwić w węższym gronie.

Edit:
Ponieważ, jak widzę, zaczęłaś przenosić pozamerytoryczne posty S.R. gdzie ich miejsce, chciałbym zakończyć ten spór. IMHO jest w tym momencie bezprzedmiotowy.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 24, 2020, 06:47:46 pm
Jasne Q. Dążymy. Kto to powiedział: "znowu scaliłem, takie walenie posta za postem to chyba >>lekka przesada<<"? Qwiz, nagród nie ma. Wynik jutro, jakby nikt nie zgadł. Chcesz, żebym Ci zacytował kilka wypowiedzi Terma konkretnie o Tobie, z których się nie wycofał? A może pragniesz cytatów kilku innych użytkowników o sobie, z których się nie wycofali? Masz tak zgrabne paluszki - to może jednak, tak dla sportu, mimo, że Cię zwolniłem (nie do końca, patrz zakończenie tego zwolnienia), wyguglasz wreszcie ten prikaz olki, żebyś namnażał posty? Pomóż nam po prostu, żebyśmy mogli sobie sami wytłumaczyć, że nie łżesz w oczy ;) .
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 24, 2020, 07:53:57 pm
Hmm...ani słowa o sobie - za to szereg nicków. Norma.

Cytuj
Drugim powodem jest to, że nie chcę działać jak "dyktator", wolę kolegialny tryb podejmowania, i egzekwowania, decyzji.
Mylisz forum z partią.
Powtarzam od co najmniej 8 lat:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=984.msg44687#msg44687 (https://forum.lem.pl/index.php?topic=984.msg44687#msg44687)

- zacznij wymagać od siebie.

Cytuj
Nawiasem: zauważ, że to Ty wywlokłaś ten temat ponownie na forum publiczne, tak Cię te zgłoszenia poruszyły, ja chciałem sprawę załatwić w węższym gronie.
Oczywiście, że ja. Ale nie dlatego, że mnie poruszyły Twoje zgłoszenia.
Po prostu nie będę niczego z Tobą załatwiała w "węższym gronie".
Masz coś dotyczącego funkcjonowania forum, innych użytkowników - po to jest organizacja i wyszalnia.
Ja z Twoją nienawiścią nie zamierzam zmagać się w prywatnych wiadomościach i donosach do moderacji (sic!).
Na forum luz, a w prywatnych jazda - potem reszta forumowiczów się dziwi czego też chcemy od Q?
Świętego spokoju i nie klepania w kółko tego samego.

Posty - nie tylko Remuszki - przenoszę - bez słowa.
Zresztą wszystko jest zapisane w forumowej pamięci.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 24, 2020, 08:15:15 pm
@maziek

Dziękuję za czynną demonstrację kto tu jest stroną agresywną i dążącą do starcia.

Skoro jednak już się do mnie zwróciłeś chciałbym wiedzieć czy to co teraz robisz to czynna realizacja Twojej dawnej "doktryny" "Remuszce trzeba pozwalać na więcej" (którą sam w PM-owej korespondencji ze mną uznałeś swego czasu za swój błąd, co jednak nie zmienia faktu, że byłeś jej wierny długie lata, i najwidoczniej trzymasz się jej dalej), i próba odbicia sobie na tym, który śmie próbować podcinać skrzydełka owego trolla, czy może co innego?

ps. W kwestii zamieszczania posta pod postem w dłuższym odstępie czasu (ja scalałem S.R., takie, które dzieliły minuty czy godziny, nie dni), może jeszcze raz przypomnę słowa olki, te nowsze, bo jakbyś ich nie zauważał:
Postów pod postami nie klepiemy - tak, jak to zrobił Smok w rzeźbie - mógł edytować. Inaczej można klepać każde zdanie w osobnym poście. Nie ma co się nad tym rozwodzić.

Ale chodzi o dopisywanie wiadomości do wątków sprzed miesięcy? Lat? Albo tak, jak liv robi w szkicach? Ma tworzyć wiadomość rzekę - aż pęknie w szwach i wywali go na drugi brzeg czy tam post?
To już nie wiem - czyli jak mój ostatni post sprzed 120 dni Sodomy - to mam go edytować?
To kto zauważy nową wiadomość?
Jeśli chodzi o takie "klepanie" posta pod postem to chyba jednak inny rodzaj. :-\
(Cytatu, którego się domagasz szukam, ale dajże mi z tym spokój w weekend.)

@olka

Nie czuję nienawiści. Mylisz retorykę z odczuwanymi emocjami.

Upragniony święty spokój będziecie mieć jeśli przestaniecie realizować przytoczoną powyżej "doktrynę maźka". I to sami z siebie, bez niepotrzebnych awantur. (Bo, doprawdy, mam lepsze zajęcia niż użeranie się z Wami.)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 24, 2020, 08:23:56 pm
:) .
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 24, 2020, 08:25:29 pm
Nie czuję nienawiści. Mylisz retorykę z odczuwanymi emocjami.
Rajt - masz misję. A człowiek z misją niczego nie myli. Nawet się.


Maziek mnie ubiegł...również ślę:
 :)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 24, 2020, 08:28:46 pm
Tedy odwzajemnię, z większą sympatią niż myślicie :).
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 24, 2020, 09:02:56 pm
No Q, pośmieliśmy się, jedni do rozpuku, a drudzy skąpo, półgębkiem. A odpowiedzi na moje i nie tylko agresywne i atakujące (bezprzykładnie ma się rozumieć) pytania? Cytując "miszcza" (znaczy Ciebie) - "nie udawaj, że pada deszcz... czy jak to tam leciało (dać linka?)...
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 24, 2020, 09:28:23 pm
Pytanie zadałeś jedno, o cytat. Powtarzam - nie zamierzam przeszukiwać tysięcy postów w weekend.

Ale skoro tak lubisz szybkie odpowiedzi, może pierwej odniesiesz się do przytoczonego fragmentu wypowiedzi olki, który Twojej napaści na mnie jakby sens odbiera.

Oraz do poniższych zdań:
Kiedyś wiele ciekawych linków wieszał Maziek. Ale mu się odechciało, może siły zużył na potyczki z S.R.
Szacuję, że większość linków, do których zajrzałem w ciągu ostatniego roku - półtora, powiesił tutaj Q.
(Znajdź pół osoby, która podobnie oceniła forumową aktywność Remuszki, poza nim samym, rzecz jasna.)

I może jeszcze wyjaśnisz czemu lat tyle stosowałeś (i zdaje się nadal stosujesz) zasadę, że S.R wolno więcej (od tego problem się zaczął, więc rozwiązujmy sprawy po kolei).

ps. Jeszcze jedno... Może zanim znajdę cytat (i nawet niezależnie od tego czy go znajdę - jeśli nie znajdę, przyznam to szczerze) ustalicie w administratorskim gronie (formuła szerszej dyskusji też mile widziana) po jakim odstępie czasu wolno zamieszczać post pod postem, żeby było to jednoznacznie i jasno rozstrzygnięte, i nie budziło kontrowersji. Do ustalonego, rzecz jasna, się dostosuję.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 25, 2020, 08:27:38 pm
Czy do Ciebie coś dotarło?

Uprzejmie informuję, że Q znowu wysłał dwa raporty z donosem.

Od następnych zacznę je tu wklejać i kto chce - niech z nim dyskutuje.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 25, 2020, 08:42:22 pm
A do Ciebie, że niepotrzebnie znów rozpętujesz awanturę?

Bo mnie to wygląda tak, że tak bardzo nie chcesz zając się zaśmiecaniem przez S.R. Forum, że aż usiłujesz obrzydzić mi zwracanie Waszej uwagi na w/w problem, uciekając się do mało sympatycznych zagrań.

Szkoda, że nie poświęcisz tej energii na zwyczajne przenoszenie śmiecio-postów wiadomego.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 25, 2020, 08:49:22 pm
A do Ciebie, że niepotrzebnie znów rozpętujesz awanturę?
:)

Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 25, 2020, 08:50:50 pm
Uśmiech zawsze odwzajemnię :), ale problem od tego nie znika.

Nawiasem: zacytuję te strraszliwe donosiska, żeby każdy mógł ocenić, co tak Koleżankę ol. zbulserwowało. Pierwszy dotyczył odpowiedzi udzielonej .chmurze i brzmiał:

Pustosłowie.

Drugi dotyczył offtopa o Magnum:

Nie na temat, ja bym przeniósł, ale Wy decydujcie.

W istocie podnoszące ciśnienie, i proszące się o urządzanie seansików nienawiści, prawda? 8)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 25, 2020, 08:59:51 pm
Dodajmy: Twój problem. Osobisty.

Owszem, posty Remuszki niczego nie wniosły, ale Twoja histeria i natychmiastowa donosicielska reakcja to taka groteska, że trzeba żeby wszyscy się pośmiali. Mnie już brzuch boli.

Z mojej strony EOT.

Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 25, 2020, 09:04:52 pm
Dla mnie groteskowe jest raczej wszystko co robicie z maźkiem byle tylko umożliwić trollowi zamulanie Forum. Choćby tylko takie tycie, malutkie, zamulanko.

I to raczej Ty wpadasz tu w histeryczne tony, nie ja.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 29, 2020, 01:06:02 pm
O, biedacy-administratorzy... Tak Was krytyka boli, żeście możliwość zgłaszania postów dla niektórych działów powyłączali... ;D Słusznie, odciąć alarm przeciwpożarowy, niech uszu hałasem nie rani  ;D.

ps. Przy okazji odnotuję, że dwa dni temu oznaczyłem regulaminową literką [M] i przeniosłem gdzie trzeba parę zabłąkanych wątków maturalnych...
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Maj 29, 2020, 01:09:16 pm
Była dyskusja, czy odebranie zabawki spowoduje reakcję, czy nie :) .
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 29, 2020, 01:13:44 pm
Fajnie, że pokazujesz tak konsekwentnie, iż możliwość niezakłóconego dyskutowania z trollem jest dla Ciebie wartością najwyższą, ważniejszą niż poziom merytoryczny Forum czy Użytkownicy, którzy przez to stąd odeszli (Cetarian, Luca - wedle ich własnych publicznych deklaracji - i jeszcze jedna osoba, która mi o tym PM-owo pisała; xpil chyba też). Maska do końca opadła.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 29, 2020, 01:34:04 pm
O, biedacy-administratorzy... Tak Was krytyka boli, żeście możliwość zgłaszania postów dla niektórych działów powyłączali... ;D Słusznie, odciąć alarm przeciwpożarowy, niech uszu hałasem nie rani  ;D.

ps. Przy okazji odnotuję, że dwa dni temu oznaczyłem regulaminową literką [M] i przeniosłem gdzie trzeba parę zabłąkanych wątków maturalnych...
Propozycja była moja.
Wyłączyć raporty do moderacji.
Owe raporty śle tylko jeden użytkownik forum, który jest w dodatku moderatorem. Czyli Ty. Pisałam o tym w tym wątku.
Wczoraj - po Twoich kolejnych raportach - wyłączyłam opcję raportowania.
Ja - nie maziek. Biorę to na siebie i tyle.

Krytykować możesz do woli tutaj - jawnie.
Już Ci to proponowałam - nie skorzystałeś - so.


Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 29, 2020, 01:45:23 pm
maźka jeszcze bym zrozumiał (przyjaźń bywa silniejsza od rozsądku), ale czemu Ty w to brniesz - nie mam pojęcia.

Tak czy siak z mojej strony EOT, choć nie tracę cienia nadziei, że przemyślicie jeszcze bilans strat.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Maj 29, 2020, 02:38:08 pm
Forumowe statystyki generalne (na dole strony) podają: "użytkowników w sumie - 1209".
 
Jak to rozumieć?

Po pierwsze: kim jest użytkownik? Osobą formalnie zarejestrowaną na Forum czy przypadkowym/okazjonalnym czytelnikiem/oglądaczem, takim jak ja, gdy kliknę np. w interia.pl?

Po drugie: jak należy pojmować liczbę 1209 w ujęciu czasowym? Tylu było użytkowników zarejestrowanych kiedykolwiek (od początku istnienia Forum do dziś; dodawanie wykonuje automatycznie forumowy arytmometr), czy też tyle różnych ID wykazuje dziś jenże sumator?

Po trzecie: skoro dziś użyszkodników byłoby stukrotnie mniej (1209:100=12,09), czy znane są konkretne powody takiego ewentualnego zmalenia, albo przynajmniej hipotezy na ten temat?

R. 
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: liv w Maj 29, 2020, 03:17:04 pm
Cytuj
Forumowe statystyki generalne (na dole strony) podają: "użytkowników w sumie - 1209".
 Jak to rozumieć?
Wyobraziłem sobie tylu aktywnych użytkowników i każdy z workiem dziennych wieści w stylu Q i Remuszki.
Nie da się nie uśmiechnąć  ;D ...a dorzucić element rywalizacji?  ::)
Nowy list co sekunda - to się chyba nazywa inflacja. A wtedy Kosmos byłby za mały, co dopiero skromniutkie forum.
Q, daj spokój, pisanie tajnych raportów do samego siebie jest bardo lemowskie (z fazy wanniej), ale jeszcze bardziej Dickowe z fazy ciemnego zwierciadła.
Kto ma uwagi, niech daje tutaj - jakie to proste.
Nie przypiekamy rozżarzonym prętem.
Lub do "Właśnie stworzyłem", bo patrzę -  niektore raporty rymowane, za co oczywiście szacun.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Maj 29, 2020, 04:01:37 pm
W ramach SF (Samopomocy Forumowej):

Ad 1. Nie wiadomo.

Ad 2. Domyślam się, że od początku do dziś, i że nie można tego napisać wprost.

Ad 3. Powody/hipotezy nie są znane.

R.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 29, 2020, 04:22:27 pm
@liv

Po namyśle... Może i masz (czy też macie z olką) rację, że krytyka jawna jest co do zasady lepsza od zaplecowej.

Inna sprawa, że ani jedna, ani druga nie byłaby potrzebna, w takim stężeniu, gdyby krytykowani choć trochę brali ją sobie do tzw. serca.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Maj 31, 2020, 09:32:22 pm
Uprzejmie informuję, że blokuję również PM od Q - ponieważ nie zrozumiał, że nie ma w nich donosić i mnie pouczać - oczywiście w temacie Remuszki - chociaż sam odpowiada na jego posty.

Może zwróć się publicznie z apelem do np. Nexa i LA żeby przestali odpowiadać na posty osób, które Ty uważasz za zbyteczne?

W każdym razie blokuję Ci PM do mnie - masz coś - powtarzam: tutaj jest miejsce.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Maj 31, 2020, 10:09:07 pm
Zatem powtórzę publicznie. To, co robicie jest niekulturalne. Pozwalacie Remuszce panoszyć się w "Eksploracji..." i zalewać ją bezsensownymi pytaniami (które w najlepszym wypadku powinny trafić do "Pytam"), chociaż wątek ten założył Luca, którego krytyczny stosunek do ględzenia S.R. znacie. Aż tak kochacie tego trolla?
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Sierpień 17, 2020, 10:37:16 pm
Drogi LA,

Tu nie jest Ukraina, Anglia, Rosja ani Niemcy. Tu jest Polska. Pan Lem był Polakiem i jego forum jest po polsku. Proszę, niech Pan szanuje ten zwyczaj, a jeśli Pan już koniecznie MUSI używać obcego języka, to niech Pan dodaje chociaż polską wersję swojego wpisu. Odwołuję się do Pana kultury osobistej.

Stanisław Remuszko
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Sierpień 17, 2020, 11:12:52 pm
Lemowi zdarzało się pisać (i - tym bardziej - czytać) w językach obcych:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1087.msg54611#msg54611
W związku z tym nie sądzę by podpisał się pod obcesową "prośbą" z posta wyżej. Mniemam, LA, że możesz ją więc potraktować z obojętnością na jaką zasługuje.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: maziek w Sierpień 18, 2020, 11:07:20 am
LA nie przejmuj się proszę, że ktoś ma zły dzień ;) .
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Lieber Augustin w Sierpień 18, 2020, 05:51:31 pm
Nie przejmuję się :)


@ Pan Stanisław
Cytuj
Tu nie jest Ukraina, Anglia, Rosja ani Niemcy. Tu jest Polska. Pan Lem był Polakiem i jego forum jest po polsku. Proszę, niech Pan szanuje ten zwyczaj, a jeśli Pan już koniecznie MUSI używać obcego języka, to niech Pan dodaje chociaż polską wersję swojego wpisu. Odwołuję się do Pana kultury osobistej.
Cóż, przed Panem otwiera się wachlarz możliwości. Pan może:
- w ogóle nie czytać postów, zawierających obcojęzyczne fragmenty;
- podciągnąć swój angielski;
- wreszcie skorzystać z usług Translatora im. Gugla.

Co się zaś tyczy ostatniego Pańskiego zdania, nie jestem pewien, czy Ktoś, kto wyzywa innych użytkowników od idiotów (https://forum.lem.pl/index.php?topic=677.msg83456#msg83456), niech i w formie zawoalowanej, ma prawo mówić o kulturze osobistej. Dixi ;)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Sierpień 18, 2020, 07:16:42 pm
@ LA
Czy dobrze rozumiem, że Pan sugeruje, że ja "wyzywam Pana od idiotów"?

Gdyby tak było, to musiałbym uznać, że jest Pan urażalski ponurak/smutas, a nie wesoły bystry odessany ukraiński Brat.

Co do Pańskiego wachlarza możliwości, to wydaje mi się, że jeszcze prościej by było, gdyby właściciel lub/i zarządca  forum dali mi do zrozumienia, żebym sobie poszedł, albo po prostu zbanowali chama. Oni są tu gospodarzami domu, nie Pan, i nie moderatorzy-dozorcy z miotłami.

Jeszcze dodam, że specjalnie dla obcojęzycznych powstały odrębne wersje forum po angielsku, forum po niemiecku i forum po rosyjsku. One są na dole :-)

Nawet sam pan Tomasz Lem nie może zmienić faktu, że wszystkie książki Mistrza są napisane PO POLSKU. Czas przeszły dokonany. Owszem: próbę uznania na forum po polsku wpisów obcojęzycznych za RÓWNOPRAWNE z wpisami polskojezycznymi odebrałbym jako wyraz braku szacunku dla pana Stanisława Lema.

R. 

pjes: teraz dostrzegłem, że - wbrew temu, co Pan pisze - nie chodzi o obcojęzyczne fragmenty, wtręty i cytaty. Chodzi o całościowe wpisy obcojęzyczne.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Sierpień 18, 2020, 07:47:32 pm
Zdaje się, że wszystkie posty od #1108 począwszy należałoby wydzielić do Wyszalni ::)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Remuszko w Sierpień 18, 2020, 11:22:23 pm
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1107.msg83715#msg83715

@ LA
Czy dobrze rozumiem, że Pan sugeruje, że ja "wyzywam Pana od idiotów"?

Gdyby tak było, to musiałbym uznać, że jest Pan urażalski ponurak/smutas, a nie wesoły bystry odessany ukraiński Brat.

Co do Pańskiego wachlarza możliwości, to wydaje mi się, że jeszcze prościej by było, gdyby właściciel lub/i zarządca  forum dali mi do zrozumienia, żebym sobie poszedł, albo po prostu zbanowali chama. Oni są tu gospodarzami domu, nie Pan, i nie moderatorzy-dozorcy z miotłami.

Jeszcze dodam, że specjalnie dla obcojęzycznych powstały odrębne wersje forum po angielsku, forum po niemiecku i forum po rosyjsku. One są na dole :-)

Nawet sam pan Tomasz Lem nie może zmienić faktu, że wszystkie książki Mistrza są napisane PO POLSKU. Czas przeszły dokonany. Owszem: próbę uznania na forum po polsku wpisów obcojęzycznych za RÓWNOPRAWNE z wpisami polskojezycznymi odebrałbym jako wyraz braku szacunku dla pana Stanisława Lema.

R. 

pjes: teraz dostrzegłem, że - wbrew temu, co Pan pisze - nie chodzi o obcojęzyczne fragmenty, wtręty i cytaty. Chodzi o całościowe wpisy obcojęzyczne.

Senkiewiczowski pjes II: - Cham chamem - rzekł, budząc się, pan Zagłoba.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Sierpień 26, 2020, 05:46:18 pm
A ja, gdybym był pewnym tutejszym forumowiczem, to bym dawno przeprosił wszystkich, od Admina i skrzata począwszy, i ze wstydem opuścił niniejsze Forum.
Cóż, nikt z nas nie siedzi w cudzej skórze ;).

ps.
wypowiedzi UE

Cieszę się, że jednak zostały przyjęte do wiadomości ;).
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Październik 07, 2020, 04:18:13 pm
@Nikto

Widzisz... Remuszko zawsze, gdy schodziło na zapalne kwestie jakoś tam zahaczające o Rosję, twierdził, że czeka na wyrok niezawisłego sądu (i jeszcze wybrzydzał - np. coroner's court wypowiadający się w sprawie Litwinienki nie był dlań dość sądowy ;) ), zdarzało mu się też apriorycznie nazywać fejkami wszystko, co mu do linii nie pasowało. W sprawie tu dyskutowanej, natomiast, na sądy się nie ogląda, za to powołuje na dokumenty, fakty, dlatego jest zabawnie (abstrahując od meritum, na poziomie samej remuszkowej metodologii).

(Równie zabawne, acz i trochę smutne zarazem, jest - mówiąc nawiasem - to, że maziek, który dość heroicznie walczył o trzymanie się faktów w niniejszym wątku, na oderwane od faktów wrzutki swojego, przed chwilą nazwanego, kolegi nie reagował już równie stanowczo, choć - przyznać trzeba - jeśli się do nich odnosił, wskazywał ich kontrfaktyczność. No, ale nasz administrator taką ma do owego trollika słabość, że kiedyś mu nawet swoją głowę na tacy podał (https://forum.lem.pl/index.php?topic=1559.msg68185#msg68185).)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Nikto w Październik 07, 2020, 05:48:42 pm
Dziękuję za ukierunkowanie. Tak naprawdę to niewiele się przejmuję brakiem absorpcji faktów przez osoby. To jest ich brak, nie mój.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Październik 08, 2020, 08:33:32 pm
Nie ma za co. Zresztą... Sam widzisz (https://forum.lem.pl/index.php?topic=677.msg84666#msg84666) z czym/kim masz do czynienia...
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Październik 12, 2020, 12:42:40 am
Uprzejmie informuję, że jeśli jeszcze raz Q napisze do mnie poza forum - będą to tutaj publikowała. Już to kiedyś obiecywałam i tego dotrzymam.
Dziękuję.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Październik 12, 2020, 01:11:08 am
Sam opublikuję.

Remuszko zamieścił właśnie naruszającą Art. 216 § 2 KK wypowiedź na mój temat:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg84739#msg84739

Nie zamierzam sam tego dotykać, ale przepisy o odpowiedzialności administratora portalu za treści bezprawne zapewne znacie?


Skądinąd - b. dobrze, że przyznałaś, iż to otrzymałaś. Ponieważ...
http://www.codozasady.pl/zasady-odpowiedzialnosci-administratora-portalu-internetowego-za-bezprawne-tresci-zamieszczane-przez-uzytkownikow/
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Październik 13, 2020, 11:43:55 pm
PM od Q:
Albo usuniecie w/w wpis i doczekam się publicznych przeprosin (najlepiej połączonej z waszą dymisją), albo pozywam Lem Society (bo to skrzata w pierwszym rzędzie wkopujecie tolerując chamstwo, nie siebie).
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Październik 13, 2020, 11:49:32 pm
Cieszę się, że odebrałaś wiadomość, i jesteś świadoma konsekwencji.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: olkapolka w Październik 13, 2020, 11:50:12 pm
Cieszy mnie Twoja radość:)
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Q w Październik 14, 2020, 12:41:11 am
Skoro zaczynasz wywiązywać się z administratorskich obowiązków w innych zakresach, może odpuszczę temat, jak wspominałem - nie jestem wrażliwy na słowa*, zwł. słowa osób (eufemizm) nie będących dla mnie autorytetem ;).

* Niewrażliwość owa - na ile znam sam siebie - jest pochodną mojej skrajnej niewiary w istnienie wolnej woli. Trudno przeżywać, że atomy, w ramach brownowskich ruchów, coś Morse'm wystukały ;).
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Nikto w Październik 15, 2020, 12:09:02 am
Czy ja, młody ( och, jak to miło napisać ) na forum, moga napisać, co mje starzyk uczył i co sie sprawdzo? "Obrazic mnie mogą mniejsi lub równi".
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: Smok Eustachy w Listopad 03, 2020, 03:23:47 pm
Gdzie jest kol. Remuszko ja się pytam? Powinien nam zrobić wieloletnią prasówkę z ałtorytetów Wyborczej drących szaty....
Oczywiście kłamali.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: xetras w Grudzień 11, 2020, 02:00:51 pm
Zaprzestałem zaśmiecania się po nieudanej apologetyce prezydenckiej pana Mazowieckiego.
Już wtedy mi cuchnęło.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: xetras w Wrzesień 15, 2022, 11:23:14 am
Uściślę, bo w zwyczaju mam niejednoznaczną pisaninę:

Po ówczesnych manipulacjach Tymińskiego, Samsela, Wałęsy, Kaczyńskiego (letnio jesienne wybory  prezydenckie 1990 roku) przestałem cenić roztropność w masowej praktycznej polityce (także medialnej).

Filozofowie nie zmienią świata, bo zbiorowy wyczyn im jest obcy, a zbiorowości kierują się bezmyślnymi (nagłymi) emocjami i wcielaną realnie i formowaną w wyobraźni dwubiegu-nowością.

Mimo tego, że przygodę z lat 88-97 z czlonkowstwem w UPR też zaliczyłem, ale tylko jako niepraktyczną ciekawostkę.
Tytuł: Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
Wiadomość wysłana przez: xetras w Wrzesień 24, 2022, 12:58:17 pm
Graficzny temat akademicki uważam za najbardziej merytoryczny wśród bractwa forowego.

Jest najbliżej wyobrażonego sedna - w swym twórczym zuchwalstwie i zarozumialstwie.

Pomysł Terminusa to logiczna konsekwencja zabaw Autorskich - odskocznia od suchego pojęciowego konkretu realizmów ku swobodnej spekulacji duchowej.
PS.
Chyba to jedyny temat [Grafiki], gdzie wpierw trzeba się wczuć, a dopiero potem pomyśleć.
:)