Autor Wątek: Gdzie Stanisław Lem to powiedział  (Przeczytany 9523 razy)

Wojtek

  • Gość
Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« dnia: Marca 07, 2005, 01:43:57 pm »
Cześć,  
Potrzebuję pomocy - gdzie i kiedy znalazła się wypowiedź Stanisława Lema (cyt. z pamięci) - Przyszłość na pewno nie będzie taka jaką ją dziś przewidujemy...
Pozdrawiam,
Wojtek

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 07, 2005, 03:27:34 pm »
On to w kolko powtarza :)

This user possesses the following skills:

Wojtek

  • Gość
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2005, 07:15:15 pm »
No tak  :), wiem potrzebuję jednak zacytować ten pogląd i muszę znaleźć dokładny adres bibliograficzny, a mam z tym problem

nty_qrld

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • . . . . ...
    • Zobacz profil
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2005, 08:03:34 pm »
Wydaje mi się, że w grę wchodzą trzy opcje:
1.[size=18]Summa technologiae[/size] (mój szczgólny nacisk)
2.Fantastyka i futurologia
3.Jakiś wywiad
Na pewno gdzieś to czytałem. Było to zdaje się w kontekście rozważań futurologicznych (a w szczególności opisywania książek "futurologicznych" Fukujamy (chyba :) ) )

Przeczytałem i doszedłem do wniosku, że możliwe jest jeszcze Tako rzecze Lem oraz DyLEMaty

W dniu N o godzinie entej, w entym sektorze entego rejonu zostaniecie wyentowani z pokładu jednostki N."
Pamiętnik znaleziony w wannie

Terminus

  • Gość
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2005, 03:24:51 am »
Nty jeszcze tylko dziesięciu książek nie wymieniłeś  ;) Mnie to się kojarzy  z wywiadem... stawiałbym na ''Tako rzecze Lem'' albo ''dyLematy''.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2005, 03:25:34 am wysłana przez Terminus »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 08, 2005, 10:37:19 am »
Ja tez bym stawial na wywiad, nie wiem nawet czy nie taki "zwykly", w internecie czy gdzies... Nawet tu na stronie by sie pewnie znalazlo...
No i ba, nawet w Golemie moze byc taki text, no ale to juz nie cytat slow Lema ;)

This user possesses the following skills:

Antea

  • Gość
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2005, 08:07:12 pm »
Dzień dobry! jasne, że na Stronie - w wywiadzie "Małpa w podróży". Odwołuje się do cytatu: "przyszlość polega na tym, że wszystko jest inaczej...
Bardzo tu jest ciekawie.
Pozdrawiam. Antea.

Terminus

  • Gość
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2005, 11:37:08 pm »
Witaj, Anteo, zapraszamy do zarejestrowania się i zostania na dłużej :)

Antea

  • Gość
Re: Gdzie Stanisław Lem to powiedział
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 26, 2005, 11:54:11 am »
Witaj, Terminus! bardzo dziękuję, za zaproszenie - i ja bym chciała, tylko chyba nie umiem,  nawet z tymi ikonkami, które pokazuje rączka nie radzę sobie. Głupio mi, bo ja się nie interesuje techniką,i dlatego tak długo nie sięgnęłam po pana Lema,  myslałam, że to tylko dla milosników techniki. Nawet "Opowieści o pilocie Pirxie" nie przeczytałam (ale teraz to robię, zaczęłam już!!!) Bardzo dokładnie przeczytałam stronę i  niektóre tematy na Forum i to  rzuciło na mnie urok. Nie wiem, czy już nie popełniłam nietaktu i czy to nie jest prywata, ale skoro mam teraz dostęp do komputera to już napiszę wszystko, co od wczoraj "w duszy mi gra" . Chciałabym mieć  wydrukowane to "składkowe" opowiadanie, albo te historie ze ślubem i Sherlockiem! Może tu w szkole ktośby mi to zrobił, ale nie wiem czy to dopuszczalne i możliwe.  Więc bardzo dziękuję, będę czytać Lema, "Doskonała próżnia" urzekła mnie, chociaz trudna, ale przeczytałam już dwa kolejne rozdziały, bo będę dyskutować z panem Deckardem! Pozdrawiam. Antea.