Autor Wątek: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.  (Przeczytany 316183 razy)

dzi

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 24, 2006, 10:12:42 am »
Tak w ogole to czemu oni daja co roku ten sam temat? Przeciez niedlugo beda filmiki z prezentacja (w najgorszym wypadku we flashu) i ludzie beda sie na pamiec uczyli co maja na prezentacji robic po kolei.  :D

paulvan

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 24, 2006, 03:49:47 pm »
Jako jeden z Owych maturzystów mam zamiar część swojej prezentacji wykonać właśnie jako prezentacje multimedialną na komputerze. Lecz wydaje mi się że Ja różnie się tym od moich rówieśników, maturzystów że nie szukam gotowej prezentacji. Moim załozeniem, celem jest wykonanie w pełni samodzielnie prezentacji. Szukam tylko pomocy i wskazówek jak mogę ją wykonać i właśnie szukając tych wskazówek trafiłem na to forum.

P.S Narazie przeczytałem tylko 60 stron Solarisa. Jak do tej pory wrażenia jaknajbardziej pozytywne, szczególnie jeśli czyta się coś co mnie interesuje:)

Falcor

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 24, 2006, 05:38:45 pm »
Ehh, powróciły wspomnienia ::) Ja nie mogłem się oderwać od "Solarisa". Moja szefowa też mnie nie mogła oderwać i w końcu odpuściła mi przez kilka dni abym mógł dokończyć lekturę. To była kobieta do rany przyłóż :)

dzi

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 24, 2006, 05:49:31 pm »
Masz moze zdjecie?  ::)

Falcor

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 24, 2006, 06:42:27 pm »
Może gdzieś by się i znalazło, ale po pierwsze nie wiem czy Ona by sobie życzyła abym je gdzieś publicznie zamieszczał, a po drugie to była taka potężna kobieta i miała syna w moim wieku, więc nie wiem czy by Cię interesowała ;D

dzi

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 24, 2006, 07:16:40 pm »
...













O czym to rozmawialismy?

Lostris

  • Gość
Re: Falcor
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 25, 2006, 07:11:19 am »
Cytuj
Ja dopiero zaczynam coś tworzyć w tej pracy, zbieram materiały, szukam źródeł i informacji na ten temat.

Odnośnie tego na czym chciałbym się skupic sprawa jest relatywnie prosta. Tak jak temat mówi Future. Np. 5-ty Element moim zdaniem prawie w 100% odzwierciedla to co chciałbym przedstawić. Świat innych problemów, inne życie. Chciałbym się zastanowić na problemami "ludzi przyszłości" co ich trapi, czy np. na orbicie ziemskiej krążą wielkie niszczyciele Obcych których zadaniem jest ostateczne znniszczenie świata.


Juz ci mowie, co bedzie prawdziwym problemem ludzi "przyszlosci", bedzie to pozbycie sie przez ich generacje tobola genetycznie wszczepionych bredni przez ich pra i pra-praojcow o ostatecznym zniszczeniu swiata. Jesli nawet szlag trafi Ziemie, to Swiat jak stal, tak stac bedzie. Wystarczy ruszyc glowa, Glowa, znaczy rozumem. Zaden Obcy, ktory swoja droga upatrzyl sobie na swiadka li tylko chlopa z kosa, zaden Obcy [ nie wiem, dlaczego pisze o zielonym z duzej litery  :D :D  glupota genetyczna, czy co?  ;D], ktorego nie bedzie w tej czesci wszechswiata przynajmniej przez najblizsze kilkaset tysiecy lat [tyle to juz Lem byl zdolal ustalic], nie bedzie zainteresowany powrotem do odleglej przeszlosci i bombardowaniem tego, co z powodzeniem samo potrafilo wysadzic sie w powietrze. Pomysl.  :D

dzi

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 25, 2006, 09:36:25 am »
Yyyy, on chyba ma na bazie istniejacej literatury sie oprzec tak?

Mieslaw

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 25, 2006, 05:06:18 pm »
Przepraszam z góry, że trochę odbiegnę od tematu.
Pisaliście na poprzedniej stronie o tym, że nie udało się Wam znaleźć jakiegoś filmu w wypożyczalni. Mnie ostatnio nie udało się znaleźć wypożyczalni...

nty_qrld

  • Gość
Re: [M] Literackie i filmowe wizje świata przyszło
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 28, 2006, 01:46:26 pm »
Hehe dobre.
A co do Orwella - straszna książka. Na początku takie niby nic, aż dochodzimy do przesłuchania...
Po jej lekturze kolega z klasy wpadł na pomysł, aby cała klasa uznała że nie ma lekcji, ergo ich nie ma rzeczywiście :D
pzdr

Michal_Sapka

  • Gość
Re:
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 29, 2006, 10:03:38 pm »
Cytuj
Jakim tytułem? Tytułem wątku? A co to przeszkadza?  Przecież nie musisz go ani czytać, ani zmieniać, ani wpisywać, ani w ogóle być świadomym jego istnienia.


Wyskakuje blad ze za dlugi przy odpowiadaniu

Terminus

  • Gość
Re: [Matura] Wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 30, 2006, 03:48:32 am »
Ok, niech będzie.

Michal_Sapka

  • Gość
Re: [Matura] Wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 30, 2006, 10:36:52 pm »
Dziekuje

DamiansABZ

  • Gość
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 03, 2006, 12:23:27 am »
siemanko.  pisze ten temat na maturze i nie wiem od czego zaczac. prosze o pomoc!!!!!   mój e-mail: damians-abz@wp.pl

Terminus

  • Gość
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 03, 2006, 02:02:28 am »
Cytuj
siemanko.  pisze ten temat na maturze i nie wiem od czego zaczac. prosze o pomoc!!!!!   mój e-mail: damians-abz@wp.pl


Wątek cały przeczytałeś?