Autor Wątek: Re: Kobiety  (Przeczytany 79650 razy)

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« dnia: Kwietnia 21, 2004, 09:49:46 am »
Wydaje mi się, że jedną z potencjalnych przyczyn jest to jak różne ksiązki chłopcy i dziewczynki wybierają w wieku szkolnym. Chłopcy wybierają zazwyczaj książkę awanturniczą i szybciej natrafią na książkę fantazy czy s-f, a potem następną i następną, i następną....
Do tej teorii za bardzo się nie przywiązuje ;) ale od czegoś poszukiwania zacząć trzeba :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2004, 06:06:19 pm wysłana przez Bio »

Karolina

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 21, 2004, 03:32:07 pm »
Jestem kobieta i wielbicielka s-f. Znam kilka dziewczyn, ktore znaja i cenia tworczosc Stanislawa Lema i ani jednego mezczyzny, z ktorym mozna by o niej porozmawic. Stereotypy sa zle! Nie skazuj biednych kobiet na lekture romansidel!  ;)

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 21, 2004, 06:18:51 pm »
Wynikać z tego może, że takowy podział w rzeczywistości nie istnieje. Wśród moich znajomych jest odwrotnie niż u Karoliny ale to o niczym świadczyć jeszcze nie musi :)
Na czytanie romansideł lekko na pewno bym nikogo nie skazał... brrrrr   ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2004, 06:20:33 pm wysłana przez Bio »

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2004, 03:25:57 am »
Cytuj
Stereotypy sa zle!


Dobrze; w takim razie zamykam temat. Nie chcialem nikogo obrazić. Przepraszam wszystkie Panie.

Usuwam post inicjujący.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 08:17:37 pm wysłana przez Terminus »

czajnikodaj

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 22, 2004, 01:20:05 am »
tak czy siak temat poruszyłeś, i nie wymiguj się teraz od konsekwencji. nikt niczego nie bendzie usuwał tylko dlatego że postanowiłeś sobie napisać coś "z dupy".

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 23, 2004, 01:14:21 pm »
Cytuj
tak czy siak temat poruszyłeś, i nie wymiguj się teraz od konsekwencji. nikt niczego nie bendzie usuwał tylko dlatego że postanowiłeś sobie napisać coś "z dupy".


To forum nie służy do obrażania innych, tylko do konstruktywnych dyskusji. Jeśli ja się z czegoś wycofuję,  to możesz albo to uszanować i zachować swoje wielce oryginalne i stojące na niebanalnym poziomie artystycznym dywagacje dla siebie, albo zignorować to i wziąć udział w dyskusji na temat zadany w wątku (czyli na temat kobiet). A nie na temat mój, tudzież mojej ,,dupy'', cokolwiek to znaczy.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2004, 01:34:54 pm wysłana przez Terminus »

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2004, 10:54:53 am »
Najwyraźniej osoba podpisująca się jako -czajnikodaj- znalazla się na tym forum na skutek nieszczęśliwego przypadku.

Socrates

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 209
  • I shall become the world's best fencer.
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2004, 05:03:09 am »
Chociaz z drugiej strony, czy to dobrze tak wymazywac co sie poprzednio napisalo?  Slowo pisane to slowo swiete.  Obojetnie co by to nie bylo.

Socrates

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 28, 2004, 03:45:46 am »
No DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOBRA...

[glb]LUUUDZIE !!!
W tym poście staramy się dociec dlaczego Panie mniej lubią science-fiction od Panów !!! [/glb]

Allo !

Piszcie co myślicie. (Tylko nie pisać na temat moich, jak to anglicy mówią, buttocks.)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2004, 03:46:03 am wysłana przez Terminus »

Socrates

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 209
  • I shall become the world's best fencer.
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 29, 2004, 09:22:57 pm »
Aha.  Hm....nie wiem.  Ale przynajmniej dowiedzialem sie o co chodzi.  I to jest najwazniejsze.

Socrates

Basia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 05, 2004, 01:24:59 pm »
Wydaje mi się, że przy czytaniu s-f (a szczególnie pozycji pana Lema) nie ma znaczenia płeć, tylko poglądy i indywidualne upodobania, więc rozróżnianie kobieta-mężczyzna nie jest potrzebe.
pozdrawiam

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 05, 2004, 03:10:40 pm »
Tak, to chyba prawda.

hadaly

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 05, 2004, 08:35:11 pm »
Cóż... Mamy równouprawnienie ;) Człowiek czyta to, co mu się podoba, a płeć raczej nie ma większego znaczenia.  
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2004, 08:36:20 pm wysłana przez hadaly »

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 06, 2004, 03:09:05 am »
No tak. Równouprawnienia dyskutować nie zamierzałem.
W ogóle niepokoi mnie sprawa, czy ten wątek był jednoznacznie odebrany. Ja nie pytałem czy to dobrze czy źle, że kobiety nie lubią sf*, ani czy mają do tego prawo, czy nie mają. Ani co kto o tym myśli. Ani czy to narusza naszą nowopowstającą liberalną, nowoczesną quasi-moralność.

Pytałem tylko d l a c z e g o  tak jest.
I tylko bio coś tam napisał na początku,  a potem budyń z kisielem się z tego zrobił. I tak już chyba zostanie.

_______
* Do Pań lubiących sf: Ja piszę tylko nt. statystycznych danych.  

Zamociarz

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 14, 2004, 07:26:25 pm »
Apropos kobiet... jak skomentujecie moj poglad, ze mescy bohaterowie ksiazek Lem'a sa nieco "ciotowaci" i zniewiesciali? Nie irytujcie sie od razu tylko zastanowcie sie... Chyba nie bez powodu ktos w wypozyczonej przeze mnie z biblioteki ksiazce Lema poprawil zdanie: "siegnal do kieszeni spodni" na: "siegnal do kieszeni SPODNICY" :). I wtedy w pelni sie z tym kims zgodzilem. Odnioslem identyczne wrazenie...Ci bohaterowie sa naprawde ciotowaci... A tak w ogole to Lem rzadzi na wieki .... :)