Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481531 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #870 dnia: Czerwca 14, 2014, 11:21:11 pm »
http://wyborcza.pl/1,75477,16156791,Ukrainskie_sily_w_ciagu_doby_zlikwidowaly_250_rebeliantow_.html#ixzz34e9Fiz64
"GW" napisała, że ukraińskie siły "zlikwidowały 250 rebeliantów". Nie wytrzymałem i się wpisałem:
Zlikidowały ludzi? Jak pluskwy? Niczym hitlerowcy gazujący Żydów?
Stanisław Remuszko

Ale zostało to źle ocenione...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #871 dnia: Czerwca 18, 2014, 01:33:49 pm »
zadzwoniłbym do Pana ale nie moge znalezc numeru telefonu ktory pan kiedys gdzies tu podawal
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #872 dnia: Czerwca 18, 2014, 11:20:23 pm »
On jest na mojej stronie
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:37:57 am »
Miał prawo Latkowski nie oddać laptopa? Blokować przeszukanie? Moim zdaniem nie miał takiego prawa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #874 dnia: Czerwca 19, 2014, 11:22:24 am »
Na mój rozum (wiedza + intuicja) - nie miał. A jeśli nie miał, to ze mną (jako dowódcą) by sobie nie pożył w pozycji stojącej ani siedzącej dłużej niż trzy sekundy. A potem mógłby się swobodnie skarżyć do Strasburga, a nawet do Sekretarza Generalnego ONZ, nie mówiąc już o papieżu Franciszku oraz prezydencie KomuchuRuskim.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwca 19, 2014, 11:25:31 am »
Dlaczego więc umnyje mówią, a gazety piszą co innego?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwca 19, 2014, 11:30:19 am »
Nie wiem, czy Latkowski miał, czy nie miał... W każdym razie szambo wylewa się coraz szerzej, nawiązując do Twojej wypowiedzi... Zdaje mi się, że to się faktycznie może skończyć przedterminowymi...

W sumie dobra okazja by snuć teorie spiskowe kto za tymi taśmami stoi... Jakaś frakcja wewnątrz Służb? Domniemani mocodawcy Rostowskiego z kręgów międzynarodowej finansjery (słyszałem już krążące pośród prostego ludu wersje o 1. patriotach Belce i Sienkiewiczu co bohatersko ŻydaRostowskiego wygryźli, 2. czystym Rostowskim spoza układu, którego pozbyli się skorumpowani S. i B., a nawet jakieś tych skrajności mieszanki)? Putin (na rękę mu teraz destabilizacja u nas)? PIS? Korwin? (Kilka z w/w naraz?)
Choć mnie się snuć nie chce, za mało danych...

No i faktycznie liv ma trochę racji, że z tymi PISowymi procentami to trzeba się przyjrzeć, bo albo minister nie wiedział co mówi, albo w ramach jakiegoś bluffu usiłował wprowadzić w błąd prezesa NBP (inna sprawa, że Belka tematu nie podtrzymał), albo sondaże są bardziej przekłamywane niż się zdaje (przypuszczalnie w różnych kierunkach), albo nawet pojawia się obawa fałszowania. Trzymając się Brzytewki roboczo obstawiam dwie pierwsze opcje (lub zwykle przejęzyczenie), ale powinno to być jednak dokładnie wyjaśnione...

A gazety piszą w interesie... Swoim (mediów, które chcą się czuć władzą, choćby i czwartą), czy czyimś (jak spiskujemy)...

ps. Jak się rozpędziłem przenieś to do "Rzeźby..." ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:22:29 pm »
Źródłowo (wczorajsza rozmowa rodzących braci):


----- Original Message -----
From: Mieczysław Remuszko
To: Stanisław Remuszko
Sent: Wednesday, June 18, 2014 6:05 PM
Subject: Re:

Wiem, że nigdy nie było takiego wyniku (podanego do publicznej wiadomości). Nie dziwisz się, że rozmówca ministra Sienkiewicza się nie zdziwił?
m
Nie. Przypuszczam, że pan Sienkiewicz miał retoryczną wizję, a pan Belka ją pominął ją z pijackim zrozumieniem.
s.

A do wszystkich, których interesuje medialnyy fakt "43% dla PiS w CBOS": takiego faktu nigdy nie było :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:48:20 pm »
Przypuszczam, że pan Sienkiewicz miał retoryczną wizję, a pan Belka ją pominął ją z pijackim zrozumieniem.

Serio to ja też skłonny jestem tak sądzić, ale wolałbym to wiedzieć z prawdopodobieństwem bliskim pewności. W imię tzw. standardów.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:49:01 pm »
Co do procentów (PIS) podzielam opinię, że Sienkiewicz mówił hipotetycznie, dla prostoty w czasie teraźniejszym (wówczas końcówki są krótsze, co w tym wypadku było zaletą) - a Belka pojmował. Zresztą Bielecki skasował Sienkiewicza w roli "cokolwiek wiedzącego o finansach państwa" więc wychodzi to na gorliwość katechumena i przebiegłość starego wygi, który w danym momencie nie widzi korzyści by powiedzieć "idź se młody coś poczytaj na początek, jakąś choćby broszurkę, te, jak ona tam, konstan...,  konstata..., konstytucje na ten przykład - potem pogadamy".

Co do przedterminowych. PO musi wreszcie odejść od władzy. I to będzie dobre, bo zmienność jest potrzebna, a PO zaczyna być jak wiele lat nie reinstalowany Windows w rękach Remuszki. To nie jest problem. Problemem jest, kto do władzy przyjdzie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwca 19, 2014, 01:11:47 pm »
To nie jest problem. Problemem jest, kto do władzy przyjdzie.

Prywatnie - patrząc na realny układ sił i zakładając, że PO do władzy nie wróci - najbardziej by mi tu odpowiadała techniczna koalicja PIS-SLD. Byłby to tryumf wyrachowania, ale w koalicji takiej mielibyśmy dostateczny brak wzajemnej miłości, by zapewnić mechanizm patrzenia sobie na ręce (który jest zdrowy dla państwa, szczególnie w tym wypadku). Prawdopodobniejsza jednak jawi mi się koalicja Kaczora z Korwinem.

Pytanie przy tym, czy przy obecnym rozkładzie głosów da się łatwo zbudować większościowy rząd, bo  może konieczne będą koalicje (sformalizowane, lub tylko de facto) trójskładnikowe?

(Największą niewiadomą jest niezbyt mocny, ale znany z obrotowości PSL, da się go wpasować w każdy układ.)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 01:18:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwca 19, 2014, 01:30:47 pm »
Jeśli chodzi o PiS to w moim wypadku (osobniczo) nie jestem w stanie rozdzielić guseł od nauki. Jeśli ktoś w jakiejś dziedzinie skłania się ku gusłom - nie przekonam sam siebie, że w innym wypadku będzie racjonalny. Gusła okołosmoleńskie w tym wypadku wykluczają dla mnie osobiście PiS jako podmiot zdolny do racjonalnego działania w jakiejkolwiek dziedzinie bardziej wysublimowanej od wstrzymania oddechu, kiedy się idzie pod wodę.

Można oczywiście uznać, że to nie gusła, a czysty biznes (nic osobistego, to tylko deratyzacja). Tzn. uznać, że Kaczyński, bądź większa nawet grupa nie wierzy w te gusła, a korzysta z nich jedynie instrumentalnie. Dla mnie jednak taki kaliber zakłamania nie jest do przyjęcia, choć samo zakłamanie łatwiejsze do zrozumienia niż gusła w XXI wieku.

Oczywiście, per saldo, to się może skończyć "lepiej" (bo nie: "dobrze"). Całkiem jak na wojnie - w natarciu urwało mi nogi na minie, ale to dobrze, bo ci, co nie weszli na minę - wszyscy zginęli. Może więc "niechcący" PiS+SLD urwie obie nogi ale nie zabije, jak niechcący PO. Byle ptaszka nie urwało, ot co. Tyle, że to nie ma nic wspólnego z racjonalnym podejściem do rzeczywistości. Niewołanie ratunku jak się człowiek topi też może skończyć się "lepiej" - bo może jednak się nie utopi, a wołanie może usłyszeć oprych, pobić i okraść. Jednak racjonalniej jest wołać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwca 19, 2014, 01:51:11 pm »
Tu nie chodzi o to kogo ja lubię, albo chciałbym tam widzieć, maźku, tylko skoro uczyniłeś założenie, że PO władzę odda, to jeśli ustawiamy PO apriorycznie w opozycji, nie umiem - chcę, czy nie - wyobrazić sobie większościowej (czy nawet rozsądnie mniejszościowej) koalicji bez PISu, tym bardziej, że nie wiemy czy Palikot w ogóle do Sejmu wejdzie, na ile Korwin powtórzy sukces eurowyborów (i czy będzie miał szczególną zdolność koalicyjną, mimo deklarowanego ultrapragmatyzmu), PSL natomiast jeśli się tradycyjnie przeciśnie procentowo nie zaważy...

Matematyka  - podparta wynikami ledwo co minionych wyborów - wskazuje, że jeśli nie nastąpią jakieś znaczące przeszeregowania (które by np. umożliwiały - dajmy na to - zdolny do sprawowania władzy sojusz SLD z Palikotem), koalicja musi się budować wokół PO, albo PISu. A Ty PO wykluczyłeś....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 01:56:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwca 19, 2014, 02:11:42 pm »
Piszesz, że prywatnie by Ci koalicja PiS-SLD odpowiadała - a mi prywatnie nie :) . Poza tym, to jednak SLD byłaby przystawką PiS, a nie odwrotnie, żeby nie wiem co.  Prywatnie wolałbym już koalicję SLD-wszyscy_poza_PiS_i_PO - bo liczy się, czyja głowa, a nie czyje nogi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwca 19, 2014, 02:19:47 pm »
Piszesz, że prywatnie by Ci koalicja PiS-SLD odpowiadała - a mi prywatnie nie :) .

Z realnych wariantów, bo zdaje mi się, że każdy inny wariant z PISem oznaczałby ponowną konsumpcję przystawek.

Prywatnie wolałbym już koalicję SLD-wszyscy_poza_PiS_i_PO - bo liczy się, czyja głowa, a nie czyje nogi.

Dobra, zakładając, że Korwin i PSL na to pójdą (Palikot pewnie by poszedł, jak by musiał, ale czy wejdzie...?)... Ile to będzie miało procencików? Więcej niż Campari?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki