Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481006 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 09, 2011, 01:23:39 am »
Panie Smoku E, czymeś Pan sobie "zarobił" na ujemną karmę?
VSOM
Tym co zawsze. Prawdę pisze.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 09, 2011, 06:12:45 am »
Przyjmij Pan - nomen omen - Drakońską Radę od Bardzo Starego Seniora co do prawdy: nie wszystkim nie zawsze nie wszędzie nie bez ogródek. Ale miarkować się nie znaczy kłamać. Tu jest granica dość absolutna. Ja tam dałem Panu karmę i dam jeszcze jedną na zarybek, lecz dopiero po upływie 96 godzin (tako rzecze simplemachines forum).
VOSM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 09, 2011, 09:40:22 am »
Prawdę pisze.

Obawiam się, że jest ona zbyt często trzeciego rodzaju i stąd to wszystko... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 09, 2011, 12:32:13 pm »
Przyjmij Pan - nomen omen - Drakońską Radę od Bardzo Starego Seniora co do prawdy: nie wszystkim nie zawsze nie wszędzie nie bez ogródek. Ale miarkować się nie znaczy kłamać. Tu jest granica dość absolutna. Ja tam dałem Panu karmę i dam jeszcze jedną na zarybek, lecz dopiero po upływie 96 godzin (tako rzecze simplemachines forum).
VOSM
A po co mi to? Myślicie, że Lem by się przejął że mu się jakaś karma spada? A Norwid?
Karma ot może być dla kota.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 09, 2011, 01:39:23 pm »
Nie to nie
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 09, 2011, 01:57:23 pm »
Przyjmij Pan - nomen omen - Drakońską Radę od Bardzo Starego Seniora co do prawdy: nie wszystkim nie zawsze nie wszędzie nie bez ogródek. Ale miarkować się nie znaczy kłamać. Tu jest granica dość absolutna. Ja tam dałem Panu karmę i dam jeszcze jedną na zarybek, lecz dopiero po upływie 96 godzin (tako rzecze simplemachines forum).
VOSM
A po co mi to? Myślicie, że Lem by się przejął że mu się jakaś karma spada? A Norwid?
Karma ot może być dla kota.

ROTFL :) No, nareszcie jakiś normalny człowiek:)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 09, 2011, 02:42:49 pm »
Ta, dobrze powiedział (za co mu zresztą tego whiskasa też podrzuciłem).

Tedy i ja powtórzę swój apel o likwidację tego całego karmnika. Dezaprobatę da się inaczej wyrazić (zresztą odkąd Kagan sobie poszedł, kogo tu tak poważnie dezaprobować?). Aprobatę takoż. Gadamy ze sobą jak ludzie. Nikt poza Mębrem,a i on raczej z przekory ;) o podbijanie sobie tych punktów nie zabiega. Więc po co toto?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 09, 2011, 04:01:11 pm »
Ja jestem przeciw likwidacji karmy i jej podajników.
Likwidować należy raczej to, co szkodzi, zawadza, dokucza, psuje etc. Tego, co nie przeszkadza, nie psuje, nie dokucza etc. NIE NALEŻY likwidować (nie mówiąc już o Dobru, Pięknie i Prawdzie, których likwidować nie należy także wówczas, gdy komuś wadzą lub/i kogoś irytują).
Jeśli w tej sprawie - likwidacji rzeczy złych, neutralnych oraz dobrych - mam generalną rację, to uprzejmie poprosiłbym o zabranie wyrazistego głosu tych Państwa, których istnienie karmników dyskomfortuje, oraz o zwięzłe wyjaśnienie, na czym te przykrości polegają. 
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 09, 2011, 05:01:28 pm »
uprzejmie poprosiłbym o zabranie wyrazistego głosu tych Państwa, których istnienie karmników dyskomfortuje, oraz o zwięzłe wyjaśnienie, na czym te przykrości polegają.

Sie przewodniczący zebrania znalazł ;), ale proszę...

Primo: w jakimś sensie (w jakimś, bo im samym zapewne to zwisa) cierpią na tym ci, którzy Forum kształtowali a potem gdzieś w Kosmosie zaginęli ;), bo należy Im się honorowa karmiczna dwusetka (przynajmniej) na starcie.
Secundo: sam żeś (Pan) dowiódł jak miarodajna jest ta "karma" - starczy poprosić, a dają. Nie mówię, że to jest jakieś zło straszliwe, ale w takiej sytuacji trudno mówić o "karmicznej miarodajności" (Terminus kiedyś postulował, by plusować za najmądrzejsze wypowiedzi, nie jestem pewien czy tak to działa).
Tertio: "karmą" - z tego co widzę - nagradzana jest w sumie stała obecność na Forum (nie za rzadka, bo raczej nie plusuje się nieobecnych), ale i nie za częsta (bo ileś tam czasu odczekać trza zanim znowu można, czyli za 100 mądrości pod rząd dostaniesz Pan tylko jednego "plusa").
Quatro: z racji swoistej "demokracji" można dostać "minusa" nie tylko za mówienie bzdur (skoro tak, czemu nikt mnie już nie minusuje?;)), ale i za niepopularne - acz uczciwe intelektualnie - opinie. Nie wiem czy tak się zdarza (chyba nie), ale sam mechanizm tego nie wyklucza.
Quinto: "karma" została wprowadzona by rozstrzygnąć dawne napięcia między Terminusem, a mną, które to napięcia dawno przebrzmiały (skoro teraz filmy sobie polecamy ;)). Zawsze miałem ją za prowizorkę służącą rozładowaniu w/w minionych spięć, więc tym bardziej wydaje mi się dziś bezcelowa. (Zresztą gdyby - Przypadku nie daj - znów się z jakiejkolwiek przyczyny na Forum wojennie zrobiło, zawsze ją można przywrócić, prawda?)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2011, 05:07:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 09, 2011, 05:08:41 pm »
Ja jestem przeciw likwidacji karmy i jej podajników.

Ja jestem zdecydowanie przeciwna likwidacji podajników. Co to za ludobójczy pomysł, Męberyto? :o ;)
O karmie pisałam u zarania - w stosownym wątku - zdania nie zmieniłam od tamtej pory.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpnia 09, 2011, 05:28:28 pm »
@ Q
1. Gdyby jeszcze zechciał Pan odnieść się merytorycznie do meritum tego, co napisałem... Na wszelki wypadek od razu wyjaśniam, że za takie meritum uważam drugie zdanie ze swego postu z godziny 03:01:11 PM.
2. Bez względu na zasługi założycielskie, uważam, że Pan, ja, a także wszyscy inni (prócz moderatorów) mają na Forum równe prawa i obowiązki, jeśli nie naruszają Regulaminu.
3. Nie jestem i nie chcę być żadnym przewodniczącym zebrania, ale sądzę, że - tak jak każdy - mam prawo prosić, a moja prośba może zostać spełniona lub niespełniona, podług wolnej woli jej P.T. Adresatów.
@ olkapolka
Ośmielam się prosić o zwrócenie uwagi na fakt, iż opowiedziałem się stanowczo przeciw "ludobójczemu pomysłowi" (jak go Pani nazwała).
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpnia 09, 2011, 05:40:19 pm »
Co do równości, to uważam, że nic jej tak ładnie nie podkreśli jak równy brak karmy.
Co do meritum, to uważam (i tu pierwszy raz podpiszę się pod zdaniem Smoka), że takie rankingi popularności pasują do serwisów dla nastolatek lubujących się w anime (a Pokemonami zwanych), a nie do forów gdzie się o poważnych sprawach gada.
To w sumie daje odpowiedź na Pańską wypowiedź ;).

Z "przewodniczącym" to był oczywiście żart. I kto jest teraz ponurak? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpnia 09, 2011, 05:48:05 pm »
Niezrażony, przytoczę więc to drugie zdanie: Likwidować należy raczej to, co szkodzi, zawadza, dokucza, psuje etc. , i spytam wprost: czy Panu osobiście istnienie karmy "szkodzi", "zawadza", "dokucza", "psuje" etc. ?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpnia 09, 2011, 06:31:44 pm »
Modify: @ Cetarian

Jednak, skoro zabiera Pan głos ze względu na moją prośbę (nie z innego względu), to może zrobiły Pan to, czego nie zrobił Q? Czyli może odniósłby się Pan do mojego cytowanego drugiego zdania? 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2011, 06:33:53 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:20:10 pm »
Mi nie przeszkadza.
Była źródłem kilku wątków okrągłościowych. Zresztą, chyba lubię dokarmiać. :)
Zabiegi Rememberemeryta V.S. odbieram jako żartobliwe. Zaś próby poważnej debaty na w/w temat, za jeszcze bardziej zabawne.
Widać, już taki mieńszesierioznyj jestem. 8)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2011, 12:13:13 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana