Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 320640 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #870 dnia: Lipca 21, 2022, 02:11:01 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.

To jest omijanie sedna.
Cytuj
(fakt, potężne USA mogą sobie pozwolić na więcej):
Na większe stężenie głupoty? Niby dlaczego? Z racji "wielkości"?
To Rosja też może...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #871 dnia: Lipca 21, 2022, 02:29:17 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.

Wskazywanie na powszechność to jeszcze nie usprawiedliwianie, raczej chęć zastanowienia się dlaczego tak to wygląda.

Na większe stężenie głupoty? Niby dlaczego? Z racji "wielkości"?

W tym znaczeniu, że skoro mają atom i pierwszą gospodarkę świata, a Meksyk i Kanada im nie zagrażają, to i durnota rządzących (jak długo pewnego progu samobójczości nie przekroczy) może mieć dla tamtejszych obywateli mniejsze znaczenie, niż dla nas, którzy (jako państwo) broń posiadamy konwencjonalną, gospodarkę gdzieś na pograniczu G20, a na granicy Łukaszenkę z (Kaliningrad!) Putinem.
(Per analogiam: na zakrapianej imprezie entuzjastycznie chrzaniący głupoty koleś może być towarzyską atrakcją; na pierwszej linii, w okopach, staje się zagrożeniem dla towarzyszy broni.)

To Rosja też może...

W sensie czysto opisowym (tj. biorąc pod uwagę co się dzieje, a nie - co o tym myślimy) niestety może, i końca tego nie widać...
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2022, 03:28:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #872 dnia: Lipca 21, 2022, 02:34:24 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.
Towarzyszkę odhibernowali wczoraj?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #873 dnia: Lipca 21, 2022, 03:16:53 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.
/.../
Zasada niedyskryminacji.

Chciałam dać do "no nie mogę", ale to jednak nie jest śmieszne ani nie jest żadnym hitem - więc w patriotycznym odruchu: tutaj.
Wobec realnego kryzysu energetycznego, który stoi w drzwiach - a nawet bez niego - za taką wypowiedź ów pan powinien zostać natychmiast pozbawiony wszelkich publicznych stanowisk i płynących z nich profitów - żenada!
https://www.youtube.com/watch?v=7OkygtCuI88
Kryzys energetyczny to spadek emisji CO2 i walka z GLOBCIEM
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2022, 03:24:36 pm wysłana przez Q »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #874 dnia: Lipca 21, 2022, 06:42:31 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.
Towarzyszkę odhibernowali wczoraj?
Coś panpanietowarzyszu...gdybym teraz była zahibernowana, to nie dałabym się od...po prostu pan K. mnie nie rozbawił i nie jest dla mnie hitem.
Cytuj
Wskazywanie na powszechność to jeszcze nie usprawiedliwianie, raczej chęć zastanowienia się dlaczego tak to wygląda.
Z braku konsekwencji i odpowiedzialności (realnej np. finansowej) dla polityków.

Chciałam dać do "no nie mogę", ale to jednak nie jest śmieszne ani nie jest żadnym hitem - więc w patriotycznym odruchu: tutaj.
Wobec realnego kryzysu energetycznego, który stoi w drzwiach - a nawet bez niego - za taką wypowiedź ów pan powinien zostać natychmiast pozbawiony wszelkich publicznych stanowisk i płynących z nich profitów - żenada!
https://www.youtube.com/watch?v=7OkygtCuI88
Kryzys energetyczny to spadek emisji CO2 i walka z GLOBCIEM
Właśnie o tym mówię - świetny przykład. Ja o konkretnym człowieku, który bredzi w bardzo ważnej kwestii i powinien być z tego rozliczony, a Ty jego brednie uzasadniasz błędami Unii. Absurd!
Jego brednie i brak wiedzy nie wynika ze spadku emisji i walki z globalnym ociepleniem.
Uważasz inaczej?
To byłby chyba pierwszy przypadek kiedy komuś padło na głowę od spadku emisji...
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2022, 07:14:56 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #875 dnia: Lipca 21, 2022, 07:23:52 pm »
Z braku konsekwencji i odpowiedzialności (realnej np. finansowej) dla polityków.

Zgoda - pytanie jednak kto taki system rozliczania wprowadzi? Bo o ile umiem sobie wyobrazić, że część przedstawicieli obecnego układu rządzącego poniesie jakąś odpowiedzialność, gdy sytuacja polityczna się zmieni (nastroje temu mogą sprzyjać, powiedzmy), o tyle jakoś nie wyobrażam sobie by jacykolwiek wybrańcy narodu dobrowolnie uchwalali przepisy, które mogą zostać wykorzystane przeciwko nim (kłania się solidarność ponad podziałami w sprawie diet, czy wyjątku dla tzw. superaut - gdzie można podejrzewać skuteczny lobbing). Tzn. może i wyobrażam, ale w okolicznościach nadzwyczajnych typu - ogłoszenie niepodległości USA, Konstytucja 3 maja, wybuch entuzjazmu po upadku jakiegoś paskudnego totalitaryzmu, inaczej trudno będzie.
Ponadto... Ktoś przecież na ludzi o omawianych walorach etyczno-intelektualnych głosuje... (Posła K. wybrało na kolejne kadencje - odpowiednio - 12790, 10194 i 19747 obywateli. Późniejszego wiceprezydenta D.Q. - najpierw do izby reprezentantów, potem do senatu USA - odpowiednio 55%, 64%, 54% i 61% czynnych wyborców ze stanu Indiana; z czego ten ostatni wynik był rekordem.)

ps. Przy czym - co w sprawie zabawne - obie wydukane wypowiedzi były... zasadniczo prawdziwe, bo i Afryka (RPA, Mozambik) i Ameryka (nie tylko Południowa, bo Kolumbia, ale i Kanada), choć lepiej by było mówić o Australii i Indonezji):
https://polskieradio24.pl/42/3167/artykul/3004262,skad-polska-moze-importowac-wegiel-w-razie-niewystarczajacego-wydobycia-krajowego-minister-klimatu-wyjasnia
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2022, 12:25:56 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #877 dnia: Grudnia 12, 2022, 10:16:07 pm »
Daję to tutaj, bo uważam, że państwo polskie robi nas na czysto.
Ciąg dalszy z Tauronem.
O firmach już pisałam. Żeby mieć 100% podwyżki cza się zgodzić na 400% podwyżki (500% okazało się nadgorliwością pracownicy - albo pomieszała dwa systemy walutowe)
Ale teraz przyszła pora na gospodarstwa domowe.
Myślicie, że wszystkich dotyczy Tarcza Solidarnościowa (2MWh mrożone)? Nic nie trzeba składać? Niczego zmieniać? Tak wszędy głoszą...otóż radzę wam: sprawdźcie swoje umowy.
Jeśli macie "cennik z gwarancją ceny" (około połowa gospodarstw domowych go ma) to nie obowiązuje was ta tarcza, a od stycznia 2023 Tauron  doliczy wam miesięczną "opłatę handlową" w wysokości 154.80zł:)
Do końca grudnia można zmienić taryfy...
Naprawdę coraz trudniej mi to ogarnąć.
Zwłaszcza, że Skarb Państwa ma 30% w Tauronie.
Communication Breakdown.

https://www.gramwzielone.pl/trendy/109478/czesc-klientow-taurona-musi-zmienic-umowe-aby-skorzystac-z-nizszej-ceny

https://energia.rp.pl/ceny-energii/art37444141-koniec-z-umowami-sprzedazowymi-na-prad-tauron-ma-atrakcyjniejsze-taryfy
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2022, 11:30:50 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #878 dnia: Lutego 28, 2023, 09:41:37 am »
Wracając do dyskutowanej swego czasu kwestii chłopskiej. Ciekawe spojrzenie na temat:
https://www.onet.pl/informacje/newsweek/mateusz-wyzga-nie-chce-zebysmy-mieli-sie-za-potomkow-niewolnikow-rozmowa/p50jp93,452ad802
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #879 dnia: Maja 29, 2023, 01:39:38 am »
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2023, 01:52:51 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki