Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - olkapolka

Strony: [1] 2 3 ... 442
1
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Marzec 26, 2023, 07:00:02 pm »

2
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Marzec 24, 2023, 11:21:14 am »
Pamiętacie jak jechano po reżimie Putina, że aresztuje ludzi stojących z pustymi banerami i kartkami papieru? On tymczasem po prostu chciał być europejski i zachodni w ściganiu myslozbrodni :)

Ale nie czujesz, że te przykłady są nierównorzędne czyli nie nadające się do porównań? Jeno do forsowania różnych tez?

3
Ale to tak - możliwe, że z chęci zniszczenia Tichego wyszła hybryda niszcząca oprogramowanie...a może to właśnie był ten dodatkowy program Laugera: samozniszczenie oprogramowania i wtedy Tichy odcięty bezpowrotnie. Selenocyty tylko go przejęły.
Hm, wygląda jednak na to, że zdolność selenocytów do niszczenia oprogramowania to nie ziemski wynalazek. Raczej powstała i udoskonaliła się w toku tej... nekroewolucji:
- To, co z przodu wygląda jak zawiła tajemnica, z tyłu zwykle jest proste jak drut - powiedział. - Posłaliśmy najlepsze broniotwórcze programy na Księżyc? Posłaliśmy. Doskonaliły się przez iks lat? Jeszcze jak się doskonaliły! Wjechały na siebie całą parą? Jasne, inaczej nie mogło być. Kto zwyciężył? Jak zawsze, ten, kto w najmniejszej objętości zawarł największą zjadliwość. Pasożyty wygrały, molekularne maciupstwa.
i
Najlepiej zabezpieczone musiały być programy zbrojeniowe na Księżycu, więc z ziemskimi poszło im jak z nut. Totalna bitodemia. Parazytarny bitocyd. Z wyjątkiem tego, co żywe, bo na Księżycu nie miały do czynienia z niczym żywym. Gdyby nie to, pewno zakatrupiłyby nas wszystkich razem z antylopami, mrówkami, sardynkami i z trawą na dokładkę.
I tak i nie - wynalazek Lexa nie był bez znaczenia - co sam wyjaśnił Tichemu:

- Moje obawy potwierdziły się, lecz z odwrotnym znakiem. Przypuszczałem, że coś się na Księżycu zrodzi z powstałej kotłowaniny, ale nie przypuszczałem, że TAM powstanie coś, co będzie mogło skorzystać z naszego posłańca. - mówi Lax

i

Z obrony przeszły do ataku. Przyspieszyły, i to gwałtownie, ruinę księżycowego wyścigu zbrojeń...
- Ten pył?
- Ten pył. A kiedy pozostały tam już tylko dogorywające szczątki wspaniałego projektu genewskiego, selenocyty otrzymały nieoczekiwane posiłki.
- Mianowicie?
- Dyspersanta. Skorzystały z niego. Nie tyle go zniszczyły, ile go wchłonęły, albo lepiej rzec, że zaszła logiczno-elektroniczna wymiana informacji. Nastąpiła hybrydyzacja. Krzyżówka.


Stawiam tezę, że triplet wymyka się śledczym badaniom i kwadruplet (raczej imho - tetraplet winno być najlepszym słowem) oraz inne mnożenie bytów jest zbędne.

Na razie mi na to brak argumentów.
Dublet - łatwy do rozpoznania, lojalny agent - ten jest zawsze podejrzany, ale taki triplet jest najbezpieczniejszy w siatkach szpiegowskich.
I jak znalazłeś argumenty?
Teza zdaje się zależeć od ilości zaangażowanych stron.

4
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Marzec 16, 2023, 07:19:07 pm »
Jak bum cyk cyk! :D

A tu znowu Śląsk w głównej roli u ruskiej propagandy - nie chcieliśmy pomocy w referendum, to zrobili z nas złodziejaszków;)
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-propaganda-oszalala-oskarza-polske-o-wywozenie-ukrainy-po-kawalku/19mw5k95
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Marzec 16, 2023, 04:05:18 pm »
Kobiety często przeze mnie płaczą...
Ale ja nie jako kobieta...a jako zwykły, neutralny przedstawiciel gatunku HS.

Przykro mi, ze wrzuciłam taką prostotę, że wydawała się za prosta ;D

6
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Marzec 16, 2023, 03:18:46 pm »
Zaraz będę płakać rzewnemi...co tu jest do łapania i co ma do tego oglądanie telewizji? :'(
Przecież to jest z netowego portalu - nie tv.

Po prostu rozbawił mnie fakt medialny z bieżącej chwili (błąd redaktora, który zamienił podpis pod zdjęciem i tak puścił w świat ) przypisujący premierowi Izraela cudze słowa w kwestii polskiego skoczka i to w dodatku "na żywo".

7
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Marzec 16, 2023, 01:21:03 pm »
Myślisz, że Netanjahu (i cały Izrael) czekał na "taki skok Stocha"?;)

Pierwotny podpis pod tym zdjęciem brzmiał: Przełomowa decyzja Izraela. Ukraińcy mają powód do radości .
Chodziło o sprzedaż antydronowych systemów zagłuszających.


8
Cytuj
Czyli - częściowo program Laugera - częściowo badany obiekt wyewoluował do nowego ziemskiego środowiska z tym zadaniem i programem wirusowym
Ot, zbieg okoliczności, bo psim swędem udało się Tichemu wrócić do rakiety, ale zabierając pył (do badania?).
W książce tylko podczas późniejszych rozmów Tichemu opowiadają to co się działo. On sam próbuje sobie układać, ale dość nieudolnie.

Z tego programu zniszczenia Tichego powstaje miecz obosieczny dla ziemskiego dominium nad księżycowym wojennym pandemonium.
Tichy nie zabrał pyłu - on po prostu był na skafandrze...o tym pisałam...pył zabrał się "na gapę".

Ale to tak - możliwe, że z chęci zniszczenia Tichego wyszła hybryda niszcząca oprogramowanie...a może to właśnie był ten dodatkowy program Laugera: samozniszczenie oprogramowania i wtedy Tichy odcięty bezpowrotnie. Selenocyty tylko go przejęły. W sumie to Tichy nie musiał osobiście lądować? :-\
Gdyby nie wylądował to nie przywiózłby tego ustrojstwa.
Cytuj
Mi się to tak ułożyło - że księżycowy pył przejął zdalnika i jakąś metodą tak przekręcony zdalnik zwabił Tichego.
By użyć jako listonosza.
Ale jednak Lauger - jako triplet - zapodał jakiś dodatkowy program zdalnikowi...
Cytuj
Optymistka  :D
Nawet nie trzeba nic niszczyć, wystarczy zlikwidować pole, czyli zasięg.
To wykluczyłoby wiele urządzeń ( i ludzi;)), ale nie cofnęłoby nas do XIX wieku.
Np. cadillac Gramera śmigałby nadal po hamerykańskich autostradach:)

9
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Marzec 16, 2023, 12:28:45 am »
Właściwie to fakty medialne, ale z bieżącej chwili;)


10
Przecież skoro Lauger zawirusował chmurę/mgłę po to żeby Tichego pogrzebać na Księżycu to ten z kolei zamierzył to  rozplenić na to co nieuodpornione jest na pomór księżycowy.
(Dla równowagi w naturze wyeliminować porządek danych - co już wcześniej uknuł Lauger - ale nie przewidziawszy wymyku Tichego)
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?
To znaczy w kwestii Tichego - gdzie i na co Tichy chciał rozplenić tego zawirusowanego zdalnika?

Ale właśnie...wiadomo jakie konsekwencje poniosła elektronika na Ziemi a w sumie nie wiadomo co zrobił Lauger.

Zmienił program - czy dołożył kolejny - dyspersantowi, ale co właściwie miał on spowodować? Tichy przecież był na statku, a zdalnik na Księżycu - Lauger nie mógł zaprogramować Tichego by ten zdecydował się osobiście lądować...a jak niby zdalnik mógł go do tego skłonić? Jakim programem? Śpiew Syren?
Zaś oprogramowanie tego zdalnika zdaje się było w rękach Tichego - na pokładzie? To on decydował o postaciach i ruchach zdalnika.

Z tym, że selenocyty jednak działały celowo i strategicznie?
Wszak gdyby były chmurą zdolną do obrony czy ataku, to działałyby tylko w stanie zagrożenia i na miejscu czyli Księżycu.
A one świadomie nie unieszkodliwiły sprzętów Tichego, a wręcz wykorzystały go niby tym przypadkiem do transportu na Ziemię.

Tak-siak wizja rozkładu oprogramowania jest apokaliptyczną wizją - teraz znacznie bardziej niż prawie 40 lat temu. Jesteśmy uzależnieni. Epoka chaotycka jak nic.


11
Czy ja wiem czy nijako? Finałowo?
W sumie w miejsce papyrolizy mamy elektrolizę...

Wg mnie zakończenie jest dosyć "mocne" - groźba porażenia systemów elektronicznych jest całkiem realna - natomiast całość jest dosyć rwana...myślę sobie, że ten temat mógł być przedstawiony bardziej serio - nie w konwencji Tichego.

12
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« dnia: Marzec 13, 2023, 11:25:55 am »
Ha proszę, no i co, a może to ja będę kolejnym papieżem?
A Ty się cieszysz z tego, czy się martwisz? :-\
Bo ja bym się martwiła;)

13
A nie wkleił się popularny wtedy film? Bardzo dobry, zresztą.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gry_wojenne_(film_1983)
O zapomniałam! A faktycznie pasowny...wtedy to była niezła SF - komputery, jakaś sieć...a tu hula hop...
A propos edukacji...zajrzałam do komentarzy na filmwebie i czytam (bo nie pamiętałam tego szczegółu), że te 40  lat temu oni mieli tam już librusa;)
Uczeń podobno fałszował oceny w elektronicznym dzienniku...

Też myślę, że pył nie był pacyfistyczny - ale też nie był wrogi - po prostu wykonywał swoje zadanie - robił to, do czego został zbudowany.
Nie kojarzył mi do etykosfery - raczej do "Niezwyciężonego"...ale jak teraz myślę, że te pandemiczne drobinki tak właśnie przejęły stery, jak te tworzące etykosferę.

Co zresztą wyjaśnia Lax w rozdziale dziesiątym "Kontakt": z nekrocytów powstały selenocyty i selenosfera wkracza do biosfery...
Kolejne spotkanie z Gramerem kończy wszelkie spekulacje i jakoś nie pasuje do przygód Tichego...do tej pory z wszystkich opresji wychodził obronną ręką i wracał na Ziemię...teraz nie ma ucieczki...czyli rozdział XI "Da capo".

14
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« dnia: Marzec 08, 2023, 04:38:56 pm »
Ale ja się odezwałam właściwie przez Twoja słowa, których nie zacytowałeś:

Cytuj
Tak, czy siak, ocena wczesnego Wojtyły z dzisiejszego punktu widzenia jest równie sensowna co ocena palenia na stosie czarownic z punktu widzenia obecnego KK (PS, dodam dla jednoznaczności - KK - kodeks karny).
W sensie, że "tamte czasy" (wczesnego Wojtyły) to jakaś zamierzchła przeszłość, którą trudno sądzić dzisiejszymi przepisami.
Otóż te przepisy były jednakowe.
Do licha olka, nie załamywuj mnie :) . Więc chodzi o moje kiepskie porównanie sklecone na szybko w pierwszym wpisie między jedną a drugą wkręcaną śrubką przy wciąż przesuwającej się taśmie? Po tym, jak już kilka razy, przywołany, napisałem precyzyjnie o co mi chodzi (i że nie o to, że wówczas to było niekarane w świetle prawa)?
Nie no...odezwałam się z tego powodu, a następnie doszły inne - powiedzmy - nieścisłości :D 8)
Dlatego już sama nie wiem czy pytać co xetras miał na myśli w powyższych postach ???

15
Hyde Park / Odp: Życzonka
« dnia: Marzec 08, 2023, 04:34:28 pm »
Jakem olek...przyłączam się do życzeń :-*

Ale na wszelki wypadek na szyldzie mam: Dziękuję! :)

Strony: [1] 2 3 ... 442