Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595359 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1560 dnia: Lutego 22, 2023, 03:16:06 pm »
Taaajest! Czujność podstawą zaufania;)

Tak nawiasem - zerkając na ten monodram rzuciło mi się w oczy wyblakłe tło - znaczy biało-niebieskie - rzucający się w oczy brak czerwieni.
Później trafiłam w arty, że to mogło być celowe, bo:
Biało-niebieskie barwy są używane od lutego 2022 roku. Wówczas Kaja Katonina, która z pochodzenia jest Rosjanką, ale mieszka w Niemczech, udostępniła w mediach społecznościowych zmienioną rosyjską flagę, z której usunęła kolor czerwony, zastępując go kolorem białym. Później biało-niebiesko-białe flagi zaczęły pojawiać się na protestach przeciwko wojnie w Ukrainie wśród manifestujących w Pradze, Toronto czy na Cyprze. Kreml zareagował, uznając ją za "ekstermistyczną" flagę i zaapelował o zakazanie jej używania. 
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29485710,wladimir-putin-przemowil-na-tle-barw-antywojennej-opozycji.html

Nie wiem kto by się odważył...czy czasem te dwa kolory nie mają też znaczeń poruskich? :-\

Tak siak, że to przeszło...nikt nie zechciał zauważyć. Hm.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1561 dnia: Lutego 22, 2023, 07:06:04 pm »
Nie wiem kto by się odważył...czy czasem te dwa kolory nie mają też znaczeń poruskich? :-\
Chyba nie. W każdym razie nic mi o tym nie wiadomo.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82o-niebiesko-bia%C5%82a_flaga
 :-\

BTW, ciekawym, co tam z zawieszeniem udziału w traktacie o redukcji strategicznych zbrojeń ofensywnych? Co to, pusta pogróżka, czy też nakręcanie nowej spirali wyścigu zbrojeń?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1562 dnia: Lutego 22, 2023, 07:09:38 pm »
Z mojej linki:
Biało-niebieskie barwy są używane od lutego 2022 roku. Wówczas Kaja Katonina, która z pochodzenia jest Rosjanką, ale mieszka w Niemczech, udostępniła w mediach społecznościowych zmienioną rosyjską flagę, z której usunęła kolor czerwony, zastępując go kolorem białym.

I Twojej:
Jej pomysłodawcą jest mieszkający w Berlinie Rosjanin Kai Kantonina, który opublikował ją 28 lutego 2022 na Facebooku[5]


Fiu...dobrze, że pasy się zgadzają;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1563 dnia: Lutego 22, 2023, 07:33:05 pm »
BTW, ciekawym, co tam z zawieszeniem udziału w traktacie o redukcji strategicznych zbrojeń ofensywnych? Co to, pusta pogróżka, czy też nakręcanie nowej spirali wyścigu zbrojeń?
To pierdu-pierdu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1564 dnia: Lutego 22, 2023, 07:35:21 pm »
Z mojej linki:
Biało-niebieskie barwy są używane od lutego 2022 roku. Wówczas Kaja Katonina, która z pochodzenia jest Rosjanką, ale mieszka w Niemczech, udostępniła w mediach społecznościowych zmienioną rosyjską flagę, z której usunęła kolor czerwony, zastępując go kolorem białym.

I Twojej:
Jej pomysłodawcą jest mieszkający w Berlinie Rosjanin Kai Kantonina, który opublikował ją 28 lutego 2022 na Facebooku[5]


Fiu...dobrze, że pasy się zgadzają;)
Zarówno w Twojej, jak i w mojej lince zaimki osobowe są niepoprawne. Nie "ona" i nie "on", tylko "ono":

Ostatecznie organizatorzy nie zgodzili się nawet na jeden symbol, który chcieli jako swój wyróżnik przynieść członkowie ZWR — antywojenną, opozycyjną biało-niebiesko-białą flagę, którą tak na marginesie zaprojektowało Kai Katonina, osoba niebinarna.
https://z-upload.facebook.com/wolnarosja/posts/392607009571013
 8)
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2023, 07:40:22 pm wysłana przez Lieber Augustin »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1565 dnia: Lutego 22, 2023, 09:39:23 pm »
Cytuj
którą tak na marginesie zaprojektowało Kai Katonina, osoba niebinarna.
Jak niebinarna, skoro z trzech kolorów zrobiła dwa?  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1566 dnia: Lutego 22, 2023, 11:22:55 pm »
Cytuj
którą tak na marginesie zaprojektowało Kai Katonina, osoba niebinarna.
Jak niebinarna, skoro z trzech kolorów zrobiła dwa?  ;)
Ale trzy paski: biały-niebieski-biały :P
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1567 dnia: Lutego 23, 2023, 08:39:11 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1568 dnia: Marca 06, 2023, 08:07:44 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1569 dnia: Marca 20, 2023, 09:20:24 am »
Meski ból :) . Ten z 15 sprawdza, czy jest o co walczyć :) . Lewandowski nabrał zapas powietrza i zamierza dmuchać, żeby odbić. 14 już wie, że przegrał, a 6 z odrobiną cynizmu i zdziwienia uważa, że pójdzie bokiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1570 dnia: Marca 20, 2023, 11:04:10 am »
Napastnik jak zwykle wali w napastnika.
(A ten z 15 - gnie się w ukłonie? Na główkę chce odbić?)
Zmyślna stopklatka.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1571 dnia: Marca 21, 2023, 12:50:49 am »
A to Polska właśnie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1572 dnia: Marca 22, 2023, 06:38:03 am »
Kto bogatemu zabroni? Poza tym to logiczne: Drogi samochod wymaga dodatkowego ubezpieczenia. Nie wiem czemu, ale z tym mi sie to skojarzylo:
https://www.youtube.com/watch?v=pWYRktdiXt0

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1574 dnia: Kwietnia 07, 2023, 06:14:49 am »