Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359727 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3315 dnia: Stycznia 31, 2020, 12:53:37 am »
Wkręciłaś się w tę Arenę  :D I dobrze, bo dobrze się słucha, choć 1505. Wybierasz się?
Za to andaluzyjskie zajawki, tam anonsowali zerwany koncert, nomenomen w listopadzie,  bo...oj!... przypomniały mi, że istniał taki zespół Kayak, całkiem dobry i w klimatach. Klimatach...pętelkując, czego mi tu ostatnio brak? no czego? W tym więźniu?  ;)

Cytuj
Spotkanie z igielnego, ale okładka bardziej z rozdania?
Taa,  prawdaż, plus ten linkowany niedawno Red Box why so few , się pruję, lub plecie, ale co z fantem tym , że ostatnie rozdanie było przedostatnie? Spięcie zwojów?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2020, 01:01:53 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3316 dnia: Lutego 01, 2020, 10:11:20 am »
W "klimatach" jeden z moich ulubionych bluesów


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3317 dnia: Lutego 01, 2020, 09:05:57 pm »
I tak mi odleciało tymi bocianami w trzy korony,

To ja teraz odlecę w kosmos ;). Oto niewykorzystana ścieżka dźwiękowa pisana pod kątem "Odysei...":

Krótko o historii jej powstania i odrzucenia:
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2020, 09:08:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3318 dnia: Lutego 02, 2020, 09:19:36 pm »
Wkręciłaś się w tę Arenę  :D I dobrze, bo dobrze się słucha, choć 1505. Wybierasz się?
Bo ja wiem? Jakoś się rzepnął ten ucieczkowy - i tyle.
Zostawię - samo się rozwiąże - jak sobie przypomnę w czasie i będą bilety oraz chęciny - to może. Ale z premedytacją - nie.
Nawiasem - ten dom kultury Anda - już kiedyś pisałam - dosyć rozkręcony na prog i blues - bo taki zacny cel postawił sobie jego dyr.

Fajny blusik, ale ten Odys...w dokowaniu jakby panienki kwiatki na łące zbierały;))

A ja trafiłam w takiego Swana, który zabrzmiał mi znajomo - mało tutaj pań, to możet byt:
https://www.youtube.com/watch?v=ENQGCQTzRd8
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3319 dnia: Lutego 04, 2020, 06:55:31 pm »
Odys taki, że tak powiem, he he...

Skoro mało pań, proszę bardzo, jeszcze jeden bluesik, dopiero co wydany


Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3320 dnia: Lutego 07, 2020, 09:17:59 am »


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3321 dnia: Lutego 07, 2020, 07:54:05 pm »
Co tu dodać - tyle tego. Dwa pierwsze albumy Budki, absolutna klasyka. Więc może bardziej osobiście. Pierwszy numer który mnie chwycił, akurat kapela była w kryzysie... marzyłem, by kupić tę płytę. I jakoś zawsze się rozmijaliśmy. Pierwszy raz w Trójmieście, jak akurat miałem kasę i tam byłem, poczułem tylko zapach właśnie wyprzedanych z tego dodatkowego tłoczenia, widziałem klientów którzy wychodzili ze sklepu i nieśli płytę pod pachą. Dla mnie zabrakło - na osłodę kupiłem wtedy pierwszą płytę The Wall (ale na taśmie...pirackiej ze straganu) Jak rok później rzucili do empiku na Ogarnej, a to ze dwa razy bylo, - to ja akurat spóźniony o pół godziny i zostawałem z Bankiem, który na hektary, lub Exodusem... finalnie i tak kupiłem dopiero w antykwariacie. Za to dwie, bo jedna bardziej trzeszczała...

I do dziś lubię.
Ale przecież Lipko to nie tylko Budka - iluż on śpiewaków, i śpiewaczek obdarował kompozycjami, ot choćby;

No, żal.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2020, 07:55:47 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3322 dnia: Lutego 07, 2020, 09:22:18 pm »
Dużo za dużo zejść - ostatnio.
Do wyliczanki:
https://www.youtube.com/watch?v=i2gjAszEX-Q
Ale w ogóle - to musi być - trudno - i już:)
https://www.youtube.com/watch?v=NpZHBMjyzN0
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maxuld000

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3323 dnia: Lutego 12, 2020, 02:52:40 pm »
Szkoda Lipko

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3324 dnia: Lutego 13, 2020, 12:50:07 pm »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3325 dnia: Lutego 15, 2020, 02:23:55 pm »
Stara kadra odchodzi  >:( Idzie nowa. Stąd wyjątkowo - z zupełnie innej beczki.
Bardzo innej.
Takiej, przy której nasze tu pogrywanie tchnie starożytnością, mumią, faraonem, Foggiem i Adelą Comte.
Miałem ostatnio okazję przyjrzeć się upodobaniom muzycznym 17-latków.
Ich idole nie z radia, nie z telewizji - a z netu. Nie mówię o skrajach a o grupie "środka" Taki ichni pop znany przez wszystkich. Znają teksty, wspólnie śpiewają i nie dwie linijki a całość. Różni ludzie, z różnych środowisk łączy ich jedno - wiek.
Tak jakby obecni gwiazdorzy młodzieży mocno byli tym związani. 17 latek śpiewa dla 17 latków. Plus minus dwa lata i wypad - inny target. Dwudziestoparolatek, dla nich, to już zgred.
Coś, co dla mojego pokolenia było jolkąjolką, czy ojciecbógwiegdzie dla nich jest tym co linkuję niżej - hymnem pokoleniowym? Jednym z wielu? No, znają słowa, czyli ważne. Jeden z takich idoli;
Nazywa się  Schafter (oczywiście nazywa się inaczej)

I jego starszy kolega, ale pogrywają razem, więc ujdzie (dla oglądanych nastolatków) - Żabson  :D
Tu młody kopernik (bo tak o nim mówią, i nie dla odkryć naukowych) z rzeczonym żabsonem
W sumie to całkiem miło się słucha. Ot, takie mają problemy ci młodzi - przyszłość narodu  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 02:29:28 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3326 dnia: Lutego 16, 2020, 08:57:36 am »
Swoją drogą ciekawe, jak rozproszenie źródeł wpływa na rozcieńczenie szlagierów. Dawniej była w zasadzie tylko Trójka, teraz Trójki w zasadzie nie ma, natomiast są kanały na jutubie i wiele innych radyjek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3327 dnia: Lutego 16, 2020, 10:41:10 am »
maziek,
radyjek internetowych są tysiące i mnóstwo z nich nadaje samą muzykę, z reguły określonego typu. sam słucham tego bardzo dużo - przerzucając tylko kanały, jak mi się jak mi się jedno znudzi na inne :)

liv,
nie ma co porównywać, za parę lat nikt nie będzie o tym pamiętał :)


z innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3328 dnia: Lutego 16, 2020, 10:44:45 am »
Cytuj
Dawniej była w zasadzie tylko Trójka, teraz Trójki w zasadzie nie ma,
Zaraz po zmianie, bodaj Piotr Kaczkowski taki obrazek wspominał ;
- Wczesne lata 80-te, wakacyjnoletni dzień powiedzmy że lipiec, skwar, duchota. Stacja benzynowa i oczywiście długie kolejki do dystrybutorów. Sznury samochodów. Wszystkie samochody mają drzwi otwarte na oścież; z wszystkich słychać - no, właśnie - trójkę. Po polach o dolinach na full leci "Błagam Pepe wróć".
I - że to se ne vrati.
A`propos - Perfekt właśnie dał ostatni koncert, więc może wspomnienie wczesnych...

https://warszawawpigulce.pl/oni-wiedza-kiedy-zejsc-ze-sceny-niepokonanym-ostatni-koncert-zespolu-perfect/
Cytuj
Swoją drogą ciekawe, jak rozproszenie źródeł wpływa na rozcieńczenie szlagierów.... natomiast są kanały na jutubie i wiele innych radyjek.
Chyba jutubka kluczowa - te powyższe numery nie maja roku a wyświetlenia w naście milionów. To chyba zamiennik miernika dawnych "sprzedanych płyt". Kto dziś płyty kupuje... Oni mają te smartfony, do nich głośnik na blutut i lecą wprost z netu  i jest git. Ranking gwiazdorów ustala się może na imprezach? Natomiast jakieś atraktory chyba są - obstawiam płeć - ważny wygląd (dla dziewczyn), plus jakiś element wyróżniający, jak choćby ta fryzura na kopernika i już wtedy działa mechanizm mody;  a chłopaki słuchają tego samego, z zazdrości? By się upodabniać? Startem bywają jednak, jak widzę, telewizyjne showy. Ten Szafter akurat nie, ale zaczynał w wieku lat 14... słuchacze/śledzący  :)  dojrzewają razem z idolem? Natomiast muzycznie jest to bardzo hmm... homogeniczne. Dla radosnej i zadowolonej większości "bez przeklinania", dla radykałów/buntowników "z przeklinaniem".
Cytuj
iv,
nie ma co porównywać, za parę lat nikt nie będzie o tym pamiętał
Prawda, ci gwiazdorzy maksymalnie kilkusezonowi. I zmiana. Na podobnych. To też jakiś znak czasów.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2020, 11:24:17 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3329 dnia: Lutego 19, 2020, 11:59:45 am »
z innej beczki