Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2020  (Przeczytany 31942 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 07, 2020, 03:31:17 pm »
Niestety, dobrze widzę, że elegancki pan Eustachy Smok wielkoformatowo i w kolorze powiela w celach wyborczych plugawe ploty z brukowego magla, a nieznany pan MarcinK postępuje podobnie.

To już nie w moim towarzystwie.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 07, 2020, 03:57:41 pm »
Chyba nikt tego jednoznacznie nie obalił  ;)

Jednoznacznie nie obalił, ale i jednoznacznie nie potwierdził (potwierdzeniem mógłby być wyrok skazujący dla P.K.). Sprawa może i dobra jako kampanijne uderzenie, i pewnie warto by ją było dokładnie zbadać (bo możliwość, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie wychwycił powiązań mafijnych tak blisko siebie, co stawiałoby pod znakiem zapytania jego prokuratorskie kompetencje, jest dość niepokojąca), ale nie przeceniajmy jej znaczenia. Gdyby kto nagrał jak Z.Z. przyjmuje na stacji benzynowej, czy na cmentarzu, od podlinkowego "Brody", dulary w reklamówce - to co innego.

jeszcze zabawniejsze jest to że szczepionka jeszcze nie istnieje.

Tradycje składania, w dużym stopniu wymuszonych okolicznościami, hołdów przywódcom rozmaitych (najpierw ościennych, potem i zamorskich) potęg nasza klasa polityczna ma dość bogate. Ot, p. prezydent się rozpędził z wiernopoddańczością, i przesadził. Ale to raczej anegdotyczna śmiesznostka (coś jak inne planety Junckera), choć sporo mówiąca o tym, jak partnerskie są nasze relacje z USA. Jeśli uważasz za stosowne uderzyć w miłościwie nam panującego ;) poszukaj poważniejszych argumentów (ich znalezienie nie powinno być trudne).

(No, chyba, że wejdziemy na meta-poziom, i skonstatujemy, że fakt, iż polityk ochoczo składa sprzeczne deklaracje wystawia mu jednak świadectwo... elastyczności, nadmiernej.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2020, 07:37:39 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 07, 2020, 04:41:59 pm »

Jednoznacznie nie obalił, ale i jednoznacznie nie potwierdził (potwierdzeniem mógłby być wyrok skazujący dla P.K.). Sprawa może i dobra jako kampanijne uderzenie, i pewnie warto by ją było dokładnie zbadać

Gdyby przyjąć zasady metodologii naukowej to postawiona przez Stonogę teza, podparta udostępnionymi dowodami jest prawdziwa dopóki ktoś nie podda tych dowodów falsyfikacji.  :) A jedynymi komentarzami przeciw były głosy oburzenia.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 07, 2020, 05:02:01 pm »
Gdyby przyjąć zasady metodologii naukowej to postawiona przez Stonogę teza, podparta udostępnionymi dowodami jest prawdziwa dopóki ktoś nie podda tych dowodów falsyfikacji.  :)

Nie do końca, bo "dowodem" są tu słowa, zeznania, nic więcej. A relacja naoczna - abstrahując od stopnia jej wiarygodności* - nie jest dowodem w sensie naukowym (choć bywa jednym z dowodów procesowych), gdyby było inaczej - duchy, ufoki i kolor sukienki Matki Boskiej ustalony na podstawie wypowiedzi pastuszków z paru wsi miałyby status solidnych faktów naukowych.

* Z którą, dodajmy nawiasem, u p. "Brody" bywało rozmaicie (choć, jak widać, nie tylko Stonoga usiłował jego zeznaniami do protokołu grać):
https://wiadomosci.wp.pl/gangster-broda-i-afera-z-patrycja-kotecka-nowe-informacje-o-swiadku-koronnym-6483218936878721a
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sad-byly-szef-cba-mariusz-kaminski-ma-przeprosic-miroslawa-d,nId,2348589

ps. Wracając do wczorajszych "debat":
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-prezydenckie-2020-duda-i-trzaskowski-przegrali-sami-ze-soba-opinia/hpb3fdx,79cfc278
https://opinie.wp.pl/makowski-prezydenckie-debaty-korespondencyjne-przegrany-jest-tylko-jeden-opinia-6529430237517953a
(Spostrzeżenia autorów tekstów są b. bliskie moim.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2020, 07:26:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 07, 2020, 06:06:18 pm »
Tu mnie masz.

To może inaczej, przedstawione przesłanki sugerują że bardziej prawdopodobne jest to że żona Ziobry ma powiązanie z mafią niż to że ich nie ma  ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 07, 2020, 06:20:52 pm »
Że jakieś ma - owszem, w końcu była dziennikarką śledczą, musiała mieć znajomych w tym środowisku (powiązanie towarzyskie - to też powiązanie). Że takie, jak zeznał "Broda"... trudno powiedzieć... Z jednej strony Prokuratura Krajowa twardo oświadczyła, że informacje jakich ów świadek udzielił były latami badane, i zostały - na wiadomym odcinku - zweryfikowane negatywnie:
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/6446717,prokuratura-patrycja-kotecka-artykul-gazeta-wyborcza-zbigniew-ziobro.html
Z drugiej... Wiadomo pod kogo owa Prokuratura podlega, co zostawia margines dla różnych domysłów.
Zdaje się, że wybory mamy tu dwa: albo uczciwie stwierdzić "nie wiem", albo wybrać sobie którąś z baniek informacyjnych i wygodnie rozsiąść się w niej. (Przy czym: dobry obyczaj nakazuje interpretować wątpliwości na korzyść oskarżonego, czy - w tym wypadku - oskarżonej.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2020, 09:28:25 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 08, 2020, 09:56:57 am »
O, jeszcze taki, gruby fejk na urzędującego prezydenta (ulepiony z widocznym wysiłkiem w redakcji GW, bo gdzie?) wszedł mi w oczy:



Andrzej Duda, 5 sierpnia 2015.
DO CZYTELNIKÓW „WYBORCZEJ”
SZANOWNI PAŃSTWO,
Wiem, że są wśród Państwa moi wyborcy, jak również ci, którzy głosowali na mojego konkurenta. Jednym i drugim chcę oświadczyć, że obejmując zaszczytny Urząd Prezydenta RP, staję gotowy do udziału w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej.

Zobowiązuję się, że moja prezydentura będzie aktywna w prowadzeniu polskich spraw i otwarta na inicjatywy obywateli. Będę niezłomnie realizował wszystkie zobowiązania, które złożyłem Polakom. W najbliższym czasie chcę przedstawić projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem zwolennikiem otwarcia debaty nad nową Konstytucją i zaproszenia do niej wszystkich obywateli Rzeczypospolitej. Obowiązująca Konstytucja z 1997 r. została napisana w innych politycznych realiach. Jesteśmy dzisiaj w NATO i w Unii Europejskiej. Musimy lepiej zabezpieczyć naszą suwerenność, zadbać o zachowanie tożsamości kulturowej, a także naszych interesów ekonomicznych. Mocniejszych gwarancji wymagają również prawa obywatelskie.

Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty, nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa. Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia. Rozwarstwienie społeczeństwa gwałtownie pogłębiło się w ostatnich latach, dlatego polityka, którą będę prowadzić, będzie opierać się na zasadzie zrównoważonego rozwoju. W podejmowaniu strategicznych decyzji będę korzystał z programu wypracowanego przez powołaną wkrótce przy Urzędzie Prezydenta RP Narodową Radę Rozwoju. Niektóre zamierzenia należy rozłożyć w czasie, ale ja chcę zapoczątkować konieczne zmiany dla Polski. Chcę być prezydentem dobrych zmian.

Niech uroczystość zaprzysiężenia będzie niezależnie od różnic naszym wspólnym świętem. Niech ten dzień będzie świętem całej naszej polskiej wspólnoty, której nieodłączną częścią są również Państwo, czytelnicy „Gazety Wyborczej”. Niech rozpoczynająca się prezydentura dobrze przysłuży się naszej Ojczyźnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 08, 2020, 01:01:18 pm »
Fejk, to jest mieszanka prawdy i nieprawdy (z pośredniakami), która zawsze w kogoś/coś godzi.
Po mojemu, 15.08.15 ten komunikat nie miał cech fejku. Można by go nazwać co najwyżej chciejstwem.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 08, 2020, 01:22:23 pm »
Nie no, fejk to jest, gdyż prezydent niczego takiego nie napisał - to wymyślili przecież w GW. A w kogo godzi fejk, że Ziemia jest okrągła (skoro zawsze ma godzić)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 08, 2020, 02:26:33 pm »
Po czym poznać, że czerwone wymyślili w "GW"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 08, 2020, 02:38:06 pm »
Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytanie, ale naprzód Ty odpowiedz na moje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 08, 2020, 02:42:05 pm »
Nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie zanim nie sprostuję fałszywej tezy zawartej w Twoim pytaniu. Tej mianowicie, że twierdzenie o kulistości Ziemi jest fejkiem.
Maźku, Ziemia naprawdę jest okrągła! To nie fejk!

R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2020, 02:52:30 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 08, 2020, 03:18:07 pm »
Faktycznie masz rację, sprawdziłem, jest okrągła. To teraz sprostuję fałszywą tezę zawartą w Twoim pytaniu - kolor czcionki jest brązowy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 08, 2020, 03:21:36 pm »
Dzięki. To powtórzę poprawnie:

Po czym poznać, że brązowe wymyślili w "GW"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 08, 2020, 03:32:34 pm »
Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale podrzucę trop, który być może naświetli Ci ogólną sytuację: https://tinyurl.com/odwedfq .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).