Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359483 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #780 dnia: Października 02, 2012, 08:43:58 pm »
Cytuj
tylko uwolnijcie mnie od tego tuturutu:)
Pytanie: z czym kojarzy się mi
Kłopotliwe pytanie :)
Zauważyłam kłopotliwość i dodałam piosenkę;) A tamtą mam na wyciągnięcie...nie chce wskoczyć...może kiedyś - niemyślana się pojawi.
No, teraz bedziemy sie klocic, ktory kawalek Dylana jest najbardziej znany  ::)  A Tobie, Ola moze sie poobijal o uszy ten charakterystyczny flet w Brathankach, bo jest b. podobny i we wszystkich ich kawalkach sie duzo przewijal, a z racji skocznosci moze i troche Ci sie z disco jakowyms skojarzyl.
Tam zaraz kłócić...alele...tego Twojego z Watchmanów...na thebestach nie ma ;D ;)
To nie Brathanki Nex - to chyba coś z rejonów Toto albo nie toto...hm...
Klin klinem czyli z deszczu pod rynienkę...znaczy troszeczkę ziemi, czy tam słońca...już uchyliło, zaś:
A co z tym:

otworzyło na oścież...dyć to z Emanuel nadawał;) I łączy się z różnymi Smoke'ami, Njuton Dżonami, Bonimitejlorami itp...ale ten konkretny (może przez te lajfy?;) ) z:
Suzi Quatro Chris Norman - Stumblin in

Tekst troszkę łagodniejszy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #781 dnia: Października 02, 2012, 09:01:15 pm »
Maziek, tekst bardzo ostry! Kontrowersyjny i bardzo gleboki. Metaforyczno-mistyczny, w zasadzie poezja spiewana najwyzszych lotow, zalalem sobie laptopa lzami katharsis  8)
Ola, Watchmen warto obejrzec, jak sadze. Osobiscie za komiksami nie przepadalem nigdy, nawet za mlodu wolalem ksiazki, ale w tym filmie komiksowosc jest w zasadzie przeslonieta. I to jest ciekawe, bo przeca biegaja poprzebierani jak na Helloween i niektorzy maja super-duper moce (w zasadzie jeden), ale jakos to nie razi. Duzo odniesien historycznych, kulturowych, politycznych, dobrze zrobiony, ciekawe postacie (ludzkie i okrutne), akcja i mordobicie. Nie wiem jak komiks, bo nigdy nie czytalem. No i muza!
Suzi Cztery, Sucha Kalifonia... myslalem ze rzut Bonyemow i Podobnych juz mielismy ;), ale jak nie to:
T-raperzy Znad Wisły - Nie tak, nie tak, nie tak (Oficjalny teledysk)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #782 dnia: Października 02, 2012, 09:04:40 pm »
Pewnie, wyśmiać, zglanować i nawet przegalopować. Po.
Chlip.
A jednak....

A to:
Albert Hammond - Down by the river 1975

P.S. Z Suzi to lubię dwa poniższe kawałki które były się przebiły przez PRL. Trochę za bardzo krzyczy :) , ale, ech tam, Te nisko zawieszone gitarki...

Suzi Quatro - 48 Crash
Suzi Quatro - Can The Can (1973)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2012, 09:13:36 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #783 dnia: Października 02, 2012, 09:27:23 pm »
Oj, Maziek. Zaraz zglanowac i roztratowac kopytami (a la krzyzowiec co to pedzil w stal odziany...), tak tylko zartuje  :-X
Teraz skojarzylem ta Suzi. Sluchalem jej, na zmiane z Kotem w Butach, w glebokim dziecinstwie z pocztowek dzwiekowych. Pamietacie taki wynalazek?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #784 dnia: Października 02, 2012, 09:31:18 pm »
Ta, miałem Boney M na tym, na przykład to: boney m painter man
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #785 dnia: Października 02, 2012, 09:45:29 pm »
Ola, Watchmen warto obejrzec, jak sadze. Osobiscie za komiksami nie przepadalem nigdy, nawet za mlodu wolalem ksiazki, ale w tym filmie komiksowosc jest w zasadzie przeslonieta. I to jest ciekawe, bo przeca biegaja poprzebierani jak na Helloween i niektorzy maja super-duper moce (w zasadzie jeden), ale jakos to nie razi. Duzo odniesien historycznych, kulturowych, politycznych, dobrze zrobiony, ciekawe postacie (ludzkie i okrutne), akcja i mordobicie. Nie wiem jak komiks, bo nigdy nie czytalem. No i muza!
Ja też nie. Za komiksami - znaczy się - nie. Ale akurat ten jest dosyć wyjątkowy i pokrywa się mniejwięcej z tym, co piszesz o filmie. Chociaż nie wiem czy jestem gotowa na taką wizualizację;) Co do muzyki - przewija się przez cały komiks. Pewnie dlatego:)
Gdzie tam maziek przegalopować;) Kartki - pewnie, były też takie z ruchomymi obrazkami...jak już drążymy ten klymat...down by the river?...yellow river?;)...ale a propos Suzie - ciekawiej brzmiała mi ta Pani:
Mike Oldfield feat Bonnie Tyler Islands

No co?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #786 dnia: Października 02, 2012, 10:19:27 pm »
Ide lyknac cykute  ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #787 dnia: Października 02, 2012, 10:34:11 pm »
Nie no, daj spokój, cykutę zaraz... To może to: Porter Band - Life
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #788 dnia: Października 02, 2012, 11:00:51 pm »
No, lepiej. Juz przechylalem...
No to jak jechaliscie 70-tymi, bardziej rozrywkowymi, to moze to?:
Stealers Wheel - Stuck in the middle with you
Little Green Bag - George Baker (Reservoir Dogs Soundtrack)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #789 dnia: Października 03, 2012, 04:01:48 pm »
Eee...Panowie się wyłamali z konwencji;)
Ide lyknac cykute  ;)
Nie wiedziałam, że Tyler ma taką siłę rażenia  ::)
Fajne te helikoptery. Wściekłe - wiadomo.
Ze skojarzenia, że nie tak nie tak i chodzenia na wino...zawszeć można zaprosić na sok;) Łap Nex, żeby Ci się kielich nie przechylał;)
Dla całkowitego wyłamania się z konwencji disco:
Coma - Tonacja (sygnał z piekła)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #790 dnia: Października 03, 2012, 07:02:08 pm »
Cytuj
Porter Band - Life
Ech, Maziek. Znów zaskoczyłeś lifkę. Jakoś tak, nie podejrzewałem...Tylko czemu jedynego smutasa na płycie wyjąłeś. Dyć ona taka "energetyczna".
No i terazz weź się i rozerw babo/chłopie. Do krzyczących? Czy może niekrzyczących. :-\
Tosie rozrywam. Ale pochołpiosku.
Ulubione krzykacze pajace. Z nimi nawet poranna jazda do roboty dobrze ładuje. Dający kopa są ijuż.
Slade - Coz I Luv You
A ci normalniej. Na powrót z roboty.
Marginalnie, coraz trudniej znaleźć linki do klasycznych folkorocko. Cenią się czorty. Przy nich i przy Fairport Convention i przy Steeleye Span i...Ufff - musiałem ślifka obudzić. :)
http://slivek26.wrzuta.pl/audio/50OtkoIHggm/07_sciezka_7
Ależ skład - miodzio.
A młode polskie okołocomowe - drugą razą.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2012, 07:07:47 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #791 dnia: Października 03, 2012, 07:20:30 pm »
E no wiesz, cała płyta była świetna, słuchało się jej od deski i tylko przekładało ze strony na stronę ;) . Byłem wtedy w wosmom kłassie. A ten akurat bo wiesz, te sprawy się przy tym rodziły ;) na prywatkach ... Bardzo miło wspominam, wszystko było dużo prostsze :) . Sowietskij Sojuz niepobiedimyj i tak daleje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #792 dnia: Października 03, 2012, 07:29:44 pm »
No wiem, wiem... :)
Cytuj
Byłem wtedy w wosmom kłassie. A ten akurat bo wiesz, te sprawy się przy tym rodziły ;) na prywatkach
Tego zazdroszczę. Jak ja byłom w wosmom, to jakieś bobbi wingtony (moja droga ja cię kocham...tarara rara).
Teraźniejsi, też mają kichę. A prywatki... :D
W szkole mają...szczęśliwy numerek.
Doszła, ale nie zaszła. ::)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #793 dnia: Października 03, 2012, 08:27:16 pm »
Ola, uratowalas mi moj marny zywot ta Coma. Wylalem cykute do zlewu, nalalem wodke na myszach.
W klimatach klasyczno-gitarowych i folkujacych, Mumford & Sons wydali tydzien temu nowa plyte, oto poszlaka:
Mumford & Sons - Hopeless Wanderer
Mumford & Sons - Broken Crown

Mowisz, Liv, Coz I luv ya? :
Polish Love Songs: De Press - Bo Jo Cie Kochom (English lyrics)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #794 dnia: Października 04, 2012, 09:12:37 am »
A może coś z innej beczki...

Jacintha Autumn Leaves