Autor Wątek: Odwrócenie się biegunów  (Przeczytany 22008 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odwrócenie się biegunów
« dnia: Maja 31, 2008, 03:07:06 am »


Cytuj
A na poważnie.... Co około 12tyś. czy 12mln. lat następuje odwrócenie się biegunów, czyli zmiana pola magnetycznego ziemi. Ziemia jest jak wielka elektroda, z biegunem dodatnim i ujemnym. Wyobraźcie sobie, że ziemia porusza się z prędkością 1666 km/h. Przebiegunowanie ma trwać kilka godzin. Gwałtowne zahamowanie wywoła tsunami wysokości 3km. Do tego dojdą erupcje wulkanów, nakładanie się na sibie płyt tektonicznych i ogólnie popękanie ziemi w szwach.

Podobno na ziemię na ''fali'' mają przybyć obcy, by nas ocalić. Istnieją gęstości lub inaczej zwane poziomy. Ludzie żyją na 3-cim poziomie, buddyści osiągają 4-ty poziom ( pokemony?? ) . Są to poziomy rozwoju duchowego. Tylko osoby, które mają na tyle dużą wolę, by móc dostać się do 4-tej gęstości, dokonają tego w 2012, ponad 90% ludzi będzie miało ''zgon na majnie'' xD.

Jest jeszcze inna teoria, Majowie, nie napisali dalej kalendarza bo... Przybyli Hiszpanie i Portugalczycy, zaczęło się masowe polowanie na tubylców, biali ludzie ze strzelbami wygrali, oni nie zdążyli dalej napisać kalendarza i.... i bum.

Cytuj
(...)
A w 2012 NIBY to się ma zdarzyć http://hotnews.pl/artnauka-221.html .Już rok temu o tym czytałem w pewnej gazecie z programem telewizyjnym..

Cytuj
godzina 11.11, data 21 grudnia 2012, bedzie kapa... skoro zmienią sie igły kompasu z pólnocy na południe, to tiry z browarami pomylą drogi !!! w sklepach zabraknie piwa, co pociągnie to za sobą ogromną reakcje łańcuchową, ludzie zaczną strajkować, zaczną wręcz domagać sie piwa !!!,
na początek pójdą słowa...
potem obelgi...
potem zacznie sie agresja...
przemoc, mordy, walki na noże...
ZACZNIE SIE WIELKA ŚWIATOWA PATOLOGIA...
wszyscy będą krzyczeć "PIWA, JA CHCE PIWA PIWA BRONA, KU...... !!!!"...
ludzie zaczną sprzedawać swoje zony, dzieci dziadków za jednego małego browarka 0,3l...
PATOLOGIA NASTĄPI..

to było zajebiste :D




a to już w ogóle Hardkor xD

a Wy co? też się cieszycie, że możliwe, że Polska nie będzie się musiała kompromitować na EURO 2012? ;]

I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2008, 03:09:18 am »
Piłeś? Nie pisz.

This user possesses the following skills:

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2008, 03:43:51 am »
śmiech to zdrowie :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Rachel

  • Gość
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2008, 11:10:58 pm »
''zgon na majnie'' xD.


A czym się charakteryzuje ten typ zgonu? ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2008, 12:31:25 pm »
To przebiegunowanie w 2012 to są (mówiąc Lemem) klasyczne ćmoje-boje...

Widać ludzie dobrze mają, i czasu dużo, skoro chce im się takie bzdury wymyślać.

(Ale racją jest, że śmiechu z czytania tego może być - za przeproszeniem - kupa.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 02, 2008, 08:51:51 pm »
To przebiegunowanie w 2012 to są (mówiąc Lemem) klasyczne ćmoje-boje...
A tu się mylisz... Oczywiście, że dokładnie w tej dacie to bzdura, ale nadchodzi... Mamy szansę dożyć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:14:48 pm »
A tu się mylisz... Oczywiście, że dokładnie w tej dacie to bzdura, ale nadchodzi... Mamy szansę dożyć.

Hmmm?  ??? ??? ???
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:24:43 pm »
Kiedy wulkan wylewa lawę ta zastyga w taki sposób, że minerały magnetyczne w niej zawarte układają się zgodnie z przebiegiem linii sił pola magnetycznego Ziemi. Badając później taką skałę, można ją wydatować oraz stwierdzić układ tych linii w momencie jej zastygania. Z takich badń wynika, że w skali geologicznej zamiana miejscami biegunów zachodzi dość często - kilka razy na milion lat. Ostatnia jak się wydaje była 500-800 tyś lat temu, więc czas najwyższy. Ale prawdopodobnie trwa to raczej kilkaset-kilka tysięcy lat niż kilka godzin i nie będzie miało takich drastycznych skutków.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:33:16 pm »
A o tym to ja wiem od dość dawna... Ale (w świetle znanych mi faktów) nic nie zapowiada, by mialo w najbliższych latach nastąpić gwałtowne przebiegunowanie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 02, 2008, 11:35:26 pm »
http://www.sciam.com/article.cfm?id=satellites-spy-changes-to

Szukałem art. który był całkiem niedawno, ale znalazłem tylko to.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 03, 2008, 01:37:25 am »
Szukałem art. który był całkiem niedawno, ale znalazłem tylko to.

Ha, w jednym z linków "tego" był znacznie ciekawszy tekst na ten sam temat:
http://www.sciam.com/article.cfm?id=00010D87-BB04-1C71-9EB7809EC588F2D7

(Co nie zmienia faktu, że w roku 2012 grożą nam zupełnie inne klęski ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 03, 2008, 11:08:11 am »
Z pewnoscia. Na pewno Ziemia nie zahamuje z piskiem pekajac w szwach... Rety, skad ten Draco to wytrzasnal  :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 03, 2008, 11:30:57 am »
Rety, skad ten Draco to wytrzasnal  :)

A raczej: skąd ludziom do głów takie pomysły przychodzą? ???
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 03, 2008, 02:27:17 pm »
Pomysl jak z podrzednego filmu produkcji amerykanskiej i sie fajnie wpasowuje w tendencje katastroficzne (zlodowacenia/ocieplenia i inne jakies wizje po przejsciu wirusow czy czegos tam jeszcze). Ciekaw jestem efektow specjalnych (zwlaszcza wyhamowywania Ziemi), jakie by byly w takim filmie.
Powody pomyslow moga byc jeszcze bardziej pragmatyczne - skoro spory odsetek mieszkancow USA wierzy, ze wszechswiat ma 4000 cos tam lat, to taka sensacje sprzedac im mozna jeszcze latwiej. Nic tylko podkolorowac wizjami piekielnych ogni przebijajacych sie przez pekajaca skorupe, papieza-afroamerykanina i innych profetyzmow. I zalozyc odpowiedni Magneto-Kosciol przekazujacy apokaliptyczne wizje, a co najwazniejsze obietnice zbawienia, w teleewangeliczny sposob i zbierac datki odkupieniowe od paru tysiecy ciemnych wyznawcow, by w 2012 roku emigrowac po cichu na wyspy Bahama, zeby nie zaciukali widlami, wzglednie powlekli za koniem. A moze by uwierzyli, ze datki faktycznie przyniosly odkupienie calemu globowi i by zostac nowym prorokiem-odkupicielem?
No co, zly pomysl?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Odwrócenie się biegunów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 03, 2008, 03:39:16 pm »
Pomysl jak z podrzednego filmu produkcji amerykanskiej i sie fajnie wpasowuje w tendencje katastroficzne (zlodowacenia/ocieplenia i inne jakies wizje po przejsciu wirusow czy czegos tam jeszcze). Ciekaw jestem efektow specjalnych (zwlaszcza wyhamowywania Ziemi), jakie by byly w takim filmie.

Był już film "Jądro Ziemi", prawie tak samo głupi...

Powody pomyslow moga byc jeszcze bardziej pragmatyczne - skoro spory odsetek mieszkancow USA wierzy, ze wszechswiat ma 4000 cos tam lat, to taka sensacje sprzedac im mozna jeszcze latwiej. Nic tylko podkolorowac wizjami piekielnych ogni przebijajacych sie przez pekajaca skorupe, papieza-afroamerykanina i innych profetyzmow. I zalozyc odpowiedni Magneto-Kosciol przekazujacy apokaliptyczne wizje, a co najwazniejsze obietnice zbawienia, w teleewangeliczny sposob i zbierac datki odkupieniowe od paru tysiecy ciemnych wyznawcow, by w 2012 roku emigrowac po cichu na wyspy Bahama, zeby nie zaciukali widlami, wzglednie powlekli za koniem. A moze by uwierzyli, ze datki faktycznie przyniosly odkupienie calemu globowi i by zostac nowym prorokiem-odkupicielem?
No co, zly pomysl?

Prześlij biznes plan do Torunia ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki