Autor Wątek: Zagadka Einsteina  (Przeczytany 155932 razy)

Hokopoko

  • Gość
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 24, 2007, 10:15:10 pm »
Cytuj
Cytuj
(bo np. z sumy 7 S nic nie wywnioskuje, ale dla liczb 2i5 P dostanie 10 i od razu sie zorientuje, ale dla 3i4 P dostanie iloczyn 12 i też guzik sie dowie)
ALEŻ SOKRATES WIEDZIAŁ NA 100% ŻE PLATON NIE BĘDZIE ZNAŁ TYCH LICZB, A GDYBY PLATON DOSTAł NP. 10, KTORA GENERUJA TYLKO LICZBY 2 I 5 (CZYLI SOKRATES FERALNA SUME = 7) TO OD RAZU WIEDZIALBY JAKIE TO LICZBY! A SOKRATES POWIEDZIAL, ZE NA 100% WIEDZIAL ZE PLATON NIE WIE!!!
ARGH!
ARGH!!!
czy tylko dla mnie to jest jasne jak słońce, nie umie ktoś inaczej wytłumaczyć?

Dla mnie! dla mnie jest jasne ( ;D )
Będę strzelał: 6 i 11... ::)

Hokopoko

  • Gość
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 24, 2007, 10:28:35 pm »
A tak na marginesie: jeśli rzeczywiście rozwiązać tego nie można jakąś metodą, jakimś sposobem matematycznym, a tylko żmudnym liczeniem, to tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że rozwiązanie nie istnieje. Bo jeśli nie byłoby metody rozwiązania, to i nie byłoby metody skonstruowania tej zagadki - ktos musiałby przypadkiem wpaść na te liczby, zauważyć ich własności i ułożyć treść zadania...

draco_volantus

  • Gość
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 25, 2007, 01:23:37 am »
pleciesz trzy po trzy hoko. Matematyka sratyka. Żadnej satysfakcji nie miałem z rozwiązania Einsteinowej zagadki. Żadnych haczyków. Ta zagadka dostarcza dużo więcej satysfakcji (kilka den).

Cytuj
Jeśli Sokrates zna sume np. 7, to nie może powiedzieć, że Platon nie wie na 100%.

[ŁZY SZCZĘŚCIA, SZALEŃSTWO W OCZACH]

TAK, TAK!!! WIĘC WNIOSKUJEMY, ŻE ON NIE MOŻE JEJ MIEĆ!!!

 :D

draco_volantus

  • Gość
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 25, 2007, 05:21:17 am »
Cytuj
A tak na marginesie: jeśli rzeczywiście rozwiązać tego nie można jakąś metodą, jakimś sposobem matematycznym, a tylko żmudnym liczeniem, to tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że rozwiązanie nie istnieje. Bo jeśli nie byłoby metody rozwiązania, to i nie byłoby metody skonstruowania tej zagadki - ktos musiałby przypadkiem wpaść na te liczby, zauważyć ich własności i ułożyć treść zadania...
a tak na marginesie, to na rozwiąznie jest metoda, nie ma żadnego żmudnego liczenia, trzeba myśleć intensywnie tylko, myślę, że ktoś o IQ 500 (np. GOLEM XIV) od razu rozpoznałby mechanizm rozwiązania zagadki. Potem wystarczy tylko popatrzyć chwilę na tablice w exelu...

maziek

  • Gość
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 25, 2007, 09:37:45 am »
Cytuj
[ŁZY SZCZĘŚCIA, SZALEŃSTWO W OCZACH]

TAK, TAK!!! WIĘC WNIOSKUJEMY, ŻE ON NIE MOŻE JEJ MIEĆ!!!
Tak i o co Ciebie chodzi? Ja od razu mówiłem, że nie on nie może jej mieć. Fakt że nie czytałem kilka stron tam, gdzie pisaliście o rozwiązaniu, bo bałem się że się zasugeruje. To może wskoczyłem w niewłaściwym momencie. To już to rozwiązałeś do końca?

draco_volantus

  • Gość
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 25, 2007, 02:14:42 pm »
yhym, ale nie całkiem sam,

spoiler znów :)


(przeczytałem na stronie od hoko, że * nie jest liczbą superdobrą)
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2007, 03:43:10 pm wysłana przez draco_volantus »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 25, 2007, 04:24:28 pm »
4 i 13?
czy cos jeszcze innego wykombinowałeś?
dawaj, bo nie mam czasu myśleć...  ;D

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 25, 2007, 06:17:12 pm »
4 i 13.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 25, 2007, 06:49:16 pm »
I co teraz będzie?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 25, 2007, 07:00:12 pm »
Ja osobiście stawiam każdemu z Was kratę piwa, przy pierwszym spotkaniu. Serio. Poza tym, jeśli pozwolicie, będę Waszym podnóżkiem przy wsiadaniu do karocy i będę Was przenosił przez jezdnię jak będzie błocko...

edit: Czyli w istocie chodziło o znalezienie liczby Sokratesa, która (poza spełnieniem pozostałych warunków) nie jest sumą dwóch liczb pierwszych? I z wszystkich liczb od 4 - 9801 tylko 17? Jak do tego doszliście, nie mówcie że mechanicznie...
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2007, 07:14:07 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 25, 2007, 07:06:48 pm »
Trzeba będzie karocę kupić  ;D
Albo chociaż wypożyczyć na rynku, żeby nas na Salwatorów zawiózł  :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 25, 2007, 07:38:34 pm »
Maziek - ja jakimś specjalnym amatorem piwa nie jestem, więc jakby Ci nie zrobiło różnicy, wolałbym dużą torbę czekoladek... Zresztą mojej zasługi tu nie wiele, bo juz na początku zauważyłem te liczby na jednej ze stron, które podałem wcześniej - więc je tylko zweryfikowałem, a potem już tylko pracowałem nad ogólną metodą rozwiązywania tego typu problemów...  ;D
Bo na karocę toby trzeba było udowodnić, że nie ma więcej rozwiązań.  Postanowiłem wziąć się na sposób i napisać jakiś programik do liczenia tych sum i iloczynów. No ale w html i css za cholerę się tego nie dało napisać  ;D a w inszych rzeczach to ja jestem programista niedzielny, więc jak mi jakieś zapętlone pętle wyłożyły serwer, dałem sobie spokój...

A co do sum, to jest ich pono 54 i w zasadzie w każdej może kryć się rozwiązanie. tyle że z tymi większymi jest dużo więcej roboty, więc najłatwiej zacząć od dołu...



Draco, próbowałeś którychś z tych dalszych sum? Ja stwierdziłem (przy pomocy kartki papieru i ołówka!), że 23 się nie nada. A do reszty nie mam zdrowia... A może wszystkie sprawdziłeś?  ::)


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 25, 2007, 07:43:25 pm »
Dobra, ale to będą czekoladki z likierem...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 25, 2007, 07:54:05 pm »
23 też przepatrzyłem w exelu. Trafiłem tez na wersję zagadki w intenecie, że suma którą zna sokrates jest mniejsza od 20.

To załatwiłoby Twoje grymaszenie hoko, nie?  ;)

Ja tam piwem nie pogardzę  ;D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 25, 2007, 08:19:17 pm »
Cytuj
Dobra, ale to będą czekoladki z likierem...

Ano pewnie! te są najlepsze... i jeszcze z rumem... a i trufle w czekoladzie (znaczy takie śliwki czy coś tam), jak bys miał pod ręką... a broń Boże cukierki nadziewane wiórkami kokosowymi... w ostateczności to może być i słoik miodu...

Ale jak się podszkolę z programowania, to jeszcze do tej zagadki wrócę. Tak na czuja, to powinno sie to dać zalgorytmizować. Chociaż im większa suma, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wszystko zaskoczy, ale kto wie.