Autor Wątek: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem  (Przeczytany 503024 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1155 dnia: Lipca 06, 2019, 10:57:21 am »
Chiny ewoluują w imperium galaktyczne?  :o

Coś w tym jest...
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2019, 11:00:33 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1156 dnia: Października 27, 2019, 03:41:27 pm »
Była już na forum fotorelacja maźka, z jego wizyty w CERN (LHC), więc i ja sobie pozwoliłem na skromną prywatę.

Głos Pana, trzy zdjęcia (żeby przesadnie nie zamulić posta) z mojej wizyty w NASA Deep Space Communication Complex w Canberze (Australia).





« Ostatnia zmiana: Października 27, 2019, 03:51:50 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1157 dnia: Października 27, 2019, 04:44:03 pm »
Fiuuu... super kapelusze.  :)  Prawdziwki?
A znajomi grzybiarze mówią, że to u nas wybitnie ich dużo tej jesieni.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2019, 05:09:37 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1158 dnia: Października 27, 2019, 06:56:40 pm »
Pozazdraszczająć...a które to cudeńka na zdjęciach?
Bo o ile czegoś nie mieszam to słynna emerytka DSS 46 tam powinna się znajdować?

Nawiasem...czy to są potencjalni odbiorcy głosu...?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1159 dnia: Października 29, 2019, 07:37:33 pm »
Nie macie wrażenia, że te krowy czegoś szukają na łące?
Wyglądają jak brygada ABW w przebraniu szukająca dyskietki z kosmicznym sygnałem. Albo braci w rozumie (swojskim)? Genialne snergowe ujęcie  8)
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2019, 07:39:25 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1160 dnia: Stycznia 21, 2020, 11:06:24 pm »
To ja coś ziemskiego - choć czy ja wiem...

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1161 dnia: Stycznia 22, 2020, 01:12:27 am »
To ja coś ziemskiego - choć czy ja wiem...
Gaudi?

A ja "rozbieram" - nomen omen - od kilku dni taką intrygującą niewiastę:

Panna stoi w porcie w Funchal - gapi się w ocean i co? Jedną ręką broni dostępu, a drugą przyjaźnie macha? na pożegnanie? powitanie? I dlaczego ma takie wielkie bary? Wilk?;)) No, niewiemniewiem...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1162 dnia: Stycznia 22, 2020, 12:36:01 pm »
gapi się w ocean i co? Jedną ręką broni dostępu, a drugą przyjaźnie macha?

To chyba wyraz ambiwalencji reakcji Europy na kryzys uchodźczy: jedną ręką "welcome!", a drugą - "zawracać łodzie!". ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1163 dnia: Stycznia 22, 2020, 12:49:48 pm »
Tak, Gaudi :) .


Pani moim zdaniem jest żeńskim księdzem, udzielającym błogosławieństwa odpływającym lub powracającym, filigranowa kratownica pod spodem zaś to symbol, że żeński ksiądz jest niemożliwy jako oderwany od tradycji Kościoła i dopiero nowoczesne, sztuczne konstrukcje próbują nieudolnie ten koncept jakoś umocować do skały (opoki), choć mimo wysiłków każdy widzi, że pod spodem jest pustka, próżnia i hula wiatr. Czapka z dwoma daszkami oznacza niezdecydowanie i niezdolność wyboru co ważniejsze - profanum, czy sakrum, zaś nagie piersi to znak, że niewiasta jak mówi Pismo grzeszną była, jest i będzie. I basta. Gdyby z piersi sikała woda to mógłby to być ewentualnie symbol karmiącej matki witającej powracających żeglarzy, ale jako że nie sika, to powściągnę (z trudem) domysły o co chodzi, ograniczając się do ww. grzeszności niewiasty jako takiej, pojmowanej ogólnie i ugruntowanej w tradycyjnej świadomości.


Mógłbym to też zinterpretować jako marzenie nieudolnego koszykarza, mianowicie pani wygląda, po odwróceniu o 180 stopni, jakby wypadała z kosza, co mogłoby symbolizować uniesienie, jakiego doznaje nieudolny koszykarz, kiedy wreszcie uda mu się wsadzić (piłkę), gdyż naga kobieta często jest symbolem uniesienia - patrz np. obraz pt. "Szał uniesień" niejakiego Podkowińskiego, przedstawiający całkiem nagą kobietę dosiadającą konia stojącego dęba.


I tu może skończę, bo dalej mi się nasuwa...


PS - Hornet, zazdroszczę wizyty na antypodach :) .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2020, 10:51:22 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1164 dnia: Stycznia 23, 2020, 08:19:41 pm »
Tak, Gaudi :) .
Mnie zawsze dziwiła nie tyle jego wyobraźnia (chociaż oczywiście - też), co tego, który wyłożył pieniądze na jej zwizualizowanie;)
Super - pozazdraszczam...

Ależ egzegezy ;D ;D
Ot, udane dzieło - skoro dopuszcza taką wielorakość odczytów;)
Jeden z możliwych to także: przybywajcie (jedna ręka), ale! (druga ręka) - ale zastanówcie się  - tutaj wszędzie jest pod górkę (chodzenie pod...= footslog, pchanie samochodu ze strachu przed jazdą= niekontrolowany rozrost mięśni):

Trochę pod kątem, bo z jadącego pojazdu - aż tak prostopadle nie było - ale prawie;)) i zza szyby, ale to nie skocznia, tylko podjazd na punkt widokowy. W każdym razie zdarzyło mi się wyjść zza kierownicy i oznajmić, że metra dalej nie pojadę - jak gugiel pomylił przystań z dzwonnicą na jednej górze;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1165 dnia: Stycznia 23, 2020, 09:54:00 pm »
Ot, udane dzieło - skoro dopuszcza taką wielorakość odczytów;)

To pozwolę sobie na jeszcze jedną interpretację. Może to wyraz coraz większej i na Zachodzie popularności Sapkowskiego, nawiązanie do tych słów nieśmiertelnych "stoi owa goła baba, w kamieniu kuta...". Choć śladów gołębiej aktywności, które nadałyby całości charakter dzieła skończonego, wyraźnie zabrakło...

(Przy czym układ rąk przedstawionej postaci zdaje się stawiać pod znakiem zapytania prawomocność takiej wykładni. Ale tylko pozornie, bo wszak może stanowić świadomy postmodernistyczny wtręt z innej parafii - niczym batystowe niewymawialne Renfri w wiadomym opowiadaniu. Ot, baba macarenę tańczy albo aerobik ćwiczy.)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2020, 01:02:10 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1166 dnia: Stycznia 24, 2020, 10:52:24 am »
Mnie zawsze dziwiła nie tyle jego wyobraźnia (chociaż oczywiście - też), co tego, który wyłożył pieniądze na jej zwizualizowanie;)
Mnie bardziej interesują pieniądze, jakie ten ktoś musiał wyłożyć na Gaudiego ;) - żeby ten tak dogłębnie mógł się poświęcić poszczególnym tematom, co może bardziej dotyczy jego burżuazyjnych kamienic niż SF, bo SF to może (nie wiem) realizował za wikt i opierunek jako dzieło życia. Za to teraz sobie tak na spokojnie poczytuję i odświeżam co widziałem i wczoraj mało nie zszedłem na atak śmiechu, ponieważ wyczytałem, że w 2018 urząd miejski Barcelony wykrył, iż kościół jest od 136 lat budowany jako czysta samowola bez stosownego pozwolenia - w związku z czym wdrożono adekwatne procedury i aby uchronić świątynię przed rozbiórką inwestor będzie musiał zapłacić karę do kasy miejskiej - 36 milionów euro w ratach przez 10 lat :) . Jest to dobry kierunek, a powinniśmy dobre wzorce przejmować i stosować - moim zdaniem należałoby wziąć pod lupę taki Wawel (zwłaszcza w reliktowej warstwie) czy Ostrów Tumski etc.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1167 dnia: Stycznia 24, 2020, 11:38:30 pm »
Mnie się wydaje, że oni po prostu tą babą otwierają oczy niedowiarkom...

Mnie zawsze dziwiła nie tyle jego wyobraźnia (chociaż oczywiście - też), co tego, który wyłożył pieniądze na jej zwizualizowanie;)
Mnie bardziej interesują pieniądze, jakie ten ktoś musiał wyłożyć na Gaudiego ;) - żeby ten tak dogłębnie mógł się poświęcić poszczególnym tematom, co może bardziej dotyczy jego burżuazyjnych kamienic niż SF, bo SF to może (nie wiem) realizował za wikt i opierunek jako dzieło życia.
Pieniądze miałam w pamięci podręcznej czyli domyślnej;)
Cytuj
Za to teraz sobie tak na spokojnie poczytuję i odświeżam co widziałem i wczoraj mało nie zszedłem na atak śmiechu, ponieważ wyczytałem, że w 2018 urząd miejski Barcelony wykrył, iż kościół jest od 136 lat budowany jako czysta samowola bez stosownego pozwolenia - w związku z czym wdrożono adekwatne procedury i aby uchronić świątynię przed rozbiórką inwestor będzie musiał zapłacić karę do kasy miejskiej - 36 milionów euro w ratach przez 10 lat :) .
Piękna akcja... ;D
Nawiasem - jeśli przyjąć, że średnio bilet kosztuje 23,25 euro, a odwiedza ją podobno 4.5 mln ludzi rocznie to mamy 104 625 000 euro - na biednego nie trafiło;)
Alele...Maziek...Ty nie podpowiadaj naszym... i lepiej nie martw się o Wawel, a o swoje podwórko - archiwum u was jest? Bo u nas był kiedyś pożar... :-X ;)

A co jeszcze widziałeś?

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1168 dnia: Stycznia 25, 2020, 09:02:26 am »
Mnie się wydaje, że oni po prostu tą babą otwierają oczy niedowiarkom...

Ciekawe tedy któż dostał za tę babę, jako konsultant, 20% ogólnej sumy kosztów ;).

Gaudi?

"Kto zatem jest autorem tego dzieła sztuki?
Izmiraidy?
Przypadek?
Bóg?
Nikt?
Teoria chaosu?"

J.D. "Katedra"

wczoraj mało nie zszedłem na atak śmiechu, ponieważ wyczytałem, że w 2018 urząd miejski Barcelony wykrył, iż kościół jest od 136 lat budowany jako czysta samowola bez stosownego pozwolenia - w związku z czym wdrożono adekwatne procedury i aby uchronić świątynię przed rozbiórką inwestor będzie musiał zapłacić karę do kasy miejskiej - 36 milionów euro w ratach przez 10 lat :) .

"- On to dzierżawi, mówi pan. Zna pan status prawny Izmiraidów?"
tyż "Katedra"

Dukaj przewidział?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2020, 12:20:36 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1169 dnia: Stycznia 25, 2020, 09:55:42 am »
Alele...Maziek...Ty nie podpowiadaj naszym... i lepiej nie martw się o Wawel, a o swoje podwórko - archiwum u was jest? Bo u nas był kiedyś pożar... :-X ;)
A wot i mam ci ja w domu oryginalne pozwolenie i dokumentację na swoją hawirę z 1924 roku :) . Mieści się nota bene na jednej kartce (w zasadzie tekturce) formatu A3 złożonej na pół ;) . Tak, że mnie mogą skoczyć :) .


A co widziałem - krótko byłem i pierwszy raz, więc chciałem się nachapać i raczej niewyszukanie "gwoździe programu" oblecieć oraz zdobyć tzw. "wrażenie ogólne" ;) . Mam coś 2,5k zdjęć więc teraz największy problem wybrać cokolwiek ;) .

























« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2020, 09:57:26 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).