Autor Wątek: Matematyka krolowa nauk ;)  (Przeczytany 80524 razy)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 13, 2022, 04:29:00 pm »
W sumie to zbieżne z tym czego mnie uczyli (polegam wyłącznie na wzrokowym podobieństwie do odległych wspomnień ;) ).
http://www.deltami.edu.pl/temat/matematyka/algebra/2018/01/25/Pierwiastkowanie_pod_kreska/
Bardzo dobre te odlegle wspomnienia;)

To dokładnie to samo.

Tylko w tej mojej książce są obszerne wyjaśnienia, które de facto sprowadzają się do dzielenia w słupku przez odpowiednie liczby.

Ja jednak nie pamiętam żeby mój rocznik miał te rachunki w programie...widocznie kalkulatoryzacja życia poczyniła postępy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 13, 2022, 05:20:06 pm »
To chyba było cos w rodzaju "matematycznej archeologii", widocznie było w programie nauczania to jedną lekcję trzeba było zrobić, tak jak z suwakiem logarytmicznym :) . Za moich czasów kalkulatory, aczkolwiek powszechnie używane, nie były jeszcze dopuszczalne, więc wszystkie zadania były robione pod tablice matematyczne. Ale pamiętam, że może w następnym roku dopuścili już kalkulatory (co spotkało się z moją zdecydowaną dezaprobatą :) ).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 06, 2022, 02:03:20 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki