Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 681281 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #855 dnia: Czerwca 23, 2012, 02:53:49 pm »
Zresztą Sztuka... czasem nawet wzruszę się solidnie byle czym...
Znaczy się żes nie wpelni szczęśliwy ,bo cie w kosmos pcha.Jak nie wierzysz ,to spytaj sie pierwszego z brzegu psychoanalityka  ;) Ja chyba też, bo voyagera uwielbiam i grzech popełniam już od 3 lat nie oglądawszy go,a mam wszystkie odcinki na dvd(przyznam przy tym,że niektóre części sa denne,ale są i cukiereczki)Co do cytatu Terminusa,to trza by ludzi pozbawić ich fizycznych uciech i powinności,to może się ustatkują,tylko czy wtedy to już homo sapiens będzie czy zgoła co innego?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #856 dnia: Czerwca 27, 2012, 04:45:20 am »
Ja chyba też, bo voyagera uwielbiam i grzech popełniam już od 3 lat nie oglądawszy go,a mam wszystkie odcinki na dvd

Eeetam, "Voyager" ze wszystkich odsłon "StarTreka" (na którym Mistrz - po prawdzie - i tak suchej nitki...) jest wśród najnędzniejszych i tem tylko się wyróżnia, że baba tam za kierownicą. Ale czego chcieć od reklamówki Programu Kosmicznego kręconej gdy sam Program w kryzysie...?

tylko czy wtedy to już homo sapiens będzie czy zgoła co innego?

Cokolwiek będzie, niech szybciej nastanie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #857 dnia: Czerwca 27, 2012, 11:00:28 am »
Eeetam, "Voyager" ze wszystkich odsłon "StarTreka" (na którym Mistrz - po prawdzie - i tak suchej nitki...) jest wśród najnędzniejszych i tem tylko się wyróżnia, że baba tam za kierownicą. Ale czego chcieć od reklamówki Programu Kosmicznego kręconej gdy sam Program w kryzysie...?

Voyager najgorszy  >:( A rozbudowana część holodekowa,nowe ciekawe rasy,wiele nowych pomyslów,efekty jak na tamte czasy ,kiedy powstawał,przepiękna muzyczna czołówka...itd. Tak ,ale nie chcę tu rozpętać dyskusji...przeniosę się na twoje forum,ale zara tam możesz mnie zbanować  :(  A co do Mistrza to i owszem,ale też mimo wszystko lubił oglądać.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2012, 11:02:12 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #858 dnia: Czerwca 27, 2012, 12:34:27 pm »
(1000 - 1) + 1 = 1000
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #859 dnia: Czerwca 27, 2012, 01:26:41 pm »
(1000 - 1) + 1 = 1000
A co to!Aha o łote zdrowaśki ci chodzi z PW. Odpuść sobie ,ja już zapomniałem  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #860 dnia: Lipca 03, 2012, 03:45:19 pm »
Wracajac do tematu - i dalej Benfordem jadąc - krótka rozmowa nadmienionego z Aldrinem:
http://www.gregorybenford.com/the-moon-and-buzz/
Ma się wrażenie, że tylko smutek został, a nostalgia... (Póki co.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #861 dnia: Lipca 03, 2012, 05:37:37 pm »
Wygląda, jakby był przecięty mieczem świetlnym z górnego lewego rogu w prawy dolny...
W ramach oddechu żeby nie zwariować zainteresowałem się tym i wygląda, że jemu stamtąd wylatają linki do paraszuta...

SpaceX Dragon Parachute Test
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #862 dnia: Lipca 05, 2012, 03:20:01 pm »
A NASA tymczasem w upadku chyba, skoro używa w reklamówkach chwytów rodem z "Faktu" (bo co ma ten portal magentyczny niby wspólnego z tytułowym ustrojstwem ze "StarGate", poza podobną nazwą?!?):
ScienceCasts: Hidden Magnetic Portals Around Earth


Choć z drugiej strony:
http://www.space.com/16395-orion-space-capsule-nasa-unveiled.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #863 dnia: Lipca 06, 2012, 12:30:11 pm »
Wygląda, jakby był przecięty mieczem świetlnym z górnego lewego rogu w prawy dolny...
W ramach oddechu żeby nie zwariować zainteresowałem się tym i wygląda, że jemu stamtąd wylatają linki do paraszuta...
Dobra robota, to wiele wyjaśnia!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #864 dnia: Lipca 09, 2012, 07:51:58 pm »
Wielka to będzie rzecz, jeśli się powiedzie. Bardzo skomplikowana operacja.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #865 dnia: Lipca 09, 2012, 08:31:39 pm »
W 2014 NASA zaczyna program badania portali magnetycznych pomiedzy Ziemia a Sloncem. Czy cokolwiek przelomowego moze wyniknac z faktu istnienia tych portali?:
NASA Launching MMS To Discover Hidden Portals In Earth's Magnetic Field

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #866 dnia: Lipca 09, 2012, 08:44:08 pm »
Dla podróży kosmicznych nie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #867 dnia: Lipca 09, 2012, 09:07:59 pm »
Pewne elementy wydają mi się nad wyraz ryzykanckie - opuszczanie łazika spod osłony na sznurkach, a potem odcięcie sznurków, żeby dźwig mógł się bezpiecznie oddalić. Ogólnie jest więcej etapów, z który każdy posiłkuje się inną technologią, w sumie więcej rzeczy może się schrzanić. Szczególnie te sznurki mnie męczą... Co prawda pomysł z poduszkami poprzednich łazików też wydawał mi się z innej planety (nie w chwili lądowania - tylko jako zagrożenie wplątania się łazika po udanym lądowaniu).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #868 dnia: Lipca 10, 2012, 10:34:09 am »
Poduszki miały też taką wadę, że mimo wszystko lądowanie było w miejscu przygodnym, mimo jego starannego wyboru. Potencjalnie mogła ta poduszka wpaść w dziurę na tyle dużą, żeby już tam utknęła na zawsze. Na temat ich rosnącej (wraz z rozmiarem) nieefektywności przyznam nie czytałem nigdy, ale na czuja to jest oczywiste, że jej powierzchnia (a więc masa powłoki) rośnie w kwadracie, a objętość (a więc masa ładunku pirotechnicznego) w sześcianie przy powiększaniu rozmiarów liniowych ładunku. Trochę to jest bardziej skomplikowane, bo "powłoka" tak na prawdę jest składana z "kulek" poszczególnych poduszek, ale średnio na jeża powinno się zgadzać.

Co do cięcia sznurków. Nie wątpię, że rzecz jest przemyślana, a pirotechniczna separacja starsza od pierwszego lotu Gagarina. Wszak wszystkie starty wahadłowców udały się, gdyż w odpowiednim momencie pirotechnicznie zerwano sążniste śruby, jakimi każdy z nich był na amen przyśrubowany do stanowiska startowego. Zresztą w tej misji wielokrotnie będą się odstrzeliwałyjakieś eksplozywne bolce i nity. Trochę mnie tylko niepokoi w duchu widok łazika, który ciągnie za sobą skorupę dźwigu na sznurku, jak owad nie mogący się pozbyć wylinki... Prawie się udało - jak zginąć na wojnie w ostatni dzień. Sam wiesz, że o awariach przeważnie decydują głupoty.

A bardziej się martwię samym opuszczeniem - ale nie tym o czym mówisz, czyli wysnuwaniem sznurków ze szpulek, tylko czy byli w stanie dobrze przetestować układ mechaniczny - wahadło podwieszone pod wahadłem - w tych odmiennych warunkach ciążenia i ciśnienia, w jakich ma to pewnie zadziałać. Jest to innymi słowy wahadło podwójne, które porusza się niekiedy chaotycznie - i to mnie martwi...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #869 dnia: Lipca 10, 2012, 11:43:48 am »
To czym się potem będę martwił?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).