Polski > Prezentacje maturalne

Lem - co można jeszcze napisać?

<< < (2/4) > >>

lemolog:

--- Cytat: Ariel w Marca 17, 2017, 11:17:53 am ---wybrałem jego twórczość jako temat mojej pracy magisterskiej

--- Koniec cytatu ---

W jakiej dziedzinie: filozofia, filologia, teoria literatury, teoria języka?.. A może nawet historia nauki i techniki?..

Ariel:
Słusznie, nie zaznaczyłem - chodzi przede wszystkim o aspekt teoretyczno literacki. Pod tym względem bardzo wyczerpująca jest, pomimo filozoficznego fundamentu, praca Macieja Płazy "O poznaniu w twórczości S. Lema", są też książka i prace Stoffa, Praca o mimetyzmie Pięty, Praca o nazwach własnych i o surrealizmie, dlatego chciałem spróbować podskutować z ludźmi obeznanymi:)

maziek:
Przyszło mi do głowy badanie poziomu optymizmu u Lema na podstawie tego, co pisał i stworzenie z tego jakiegoś wykresu - ale jak przeczytałem że chodzi o teorię literatury to chyba odpada :) .

liv:
Dorzuciłbym psy i inne byty hodowlane oraz używki - alkohol, fajki, grzybki i inne lucyny...takie na co dzień, forpleżer, a nie jako środki bojowy w Kongresie.
Bo wychodzą mi z tych bohaterów sami abstynenci, lub coś przeaczam, przeoczam, przeee...u...ó - O!

maziek:
E no, roboty ciągnęły z butli (lejdejskiej) jak się patrzy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej