Autor Wątek: Czy tylko ja to czuje ?  (Przeczytany 10293 razy)

Kryngiel

  • Gość
Czy tylko ja to czuje ?
« dnia: Października 23, 2006, 04:46:24 pm »
Wiadomo, ze czlowiek nie zyje wiecznie, a jedyna tego namiastka jest zycie naszych dzieci. Dzieci biologiczne przenosza nasz material genetyczny i (choc nie zawsze) czesc naszej psychiki, czyli naszego czlowieczenstwa. Jako ze istota czlowieka jest wazniejsza niz geny, mozna powiedziec, ze zmarly czlowiek zyje w ludziach, ktorzy maja jakas czesc jego umyslu.
Wlasnie cos takiego czuje, czuje ze Lem jest w nas i jestesmy niejako wybrani, aby kontynuowac jego mysl, czy Wy tez tak macie ?

PS Wiem, ze brzmie jak fanatyk :D

dzi

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 23, 2006, 05:59:36 pm »
Nie czuję się dzieckiem Lema.

Bladyrunner

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2006, 01:04:52 pm »
Cytuj
Wiadomo, ze czlowiek nie zyje wiecznie, a jedyna tego namiastka jest zycie naszych dzieci. Dzieci biologiczne przenosza nasz material genetyczny i (choc nie zawsze) czesc naszej psychiki, czyli naszego czlowieczenstwa. Jako ze istota czlowieka jest wazniejsza niz geny, mozna powiedziec, ze zmarly czlowiek zyje w ludziach, ktorzy maja jakas czesc jego umyslu.
Wlasnie cos takiego czuje, czuje ze Lem jest w nas i jestesmy niejako wybrani, aby kontynuowac jego mysl, czy Wy tez tak macie ?

PS Wiem, ze brzmie jak fanatyk :D

Jeśli dziedziczymy czyjąś część umysłu bo czytaliśm coś co napisał, to aż mnie strach bierze na myśl o tych co szytali "Mein Kampf". To chyba wielka nadinterpretacja.

Kryngiel

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2006, 01:40:48 pm »
Mein Kampf tez czytalem. I uwazam, ze jest chore.

Mieslaw

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2006, 02:56:35 pm »
Cytuj
Wiadomo, ze czlowiek nie zyje wiecznie, a jedyna tego namiastka jest zycie naszych dzieci. Dzieci biologiczne przenosza nasz material genetyczny i (choc nie zawsze) czesc naszej psychiki, czyli naszego czlowieczenstwa. Jako ze istota czlowieka jest wazniejsza niz geny, mozna powiedziec, ze zmarly czlowiek zyje w ludziach, ktorzy maja jakas czesc jego umyslu.
Wlasnie cos takiego czuje, czuje ze Lem jest w nas i jestesmy niejako wybrani, aby kontynuowac jego mysl, czy Wy tez tak macie ?

PS Wiem, ze brzmie jak fanatyk :D
Ja tak nie czuję.

Cytuj
aż mnie strach bierze na myśl o tych co szytali "Mein Kampf".
Też czytałem. Też uważam że jest chore.

dzi

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 24, 2006, 02:58:29 pm »
Ja uwazam ze jest zdrowe.

 :D

Bladyrunner

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 24, 2006, 11:47:20 pm »
Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie,
jako smakujesz,
aż się zepsujesz.

draco_volantus

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2006, 12:35:43 pm »
Niegłupio piszesz Kryngiel :) Ale głównie czuć się tak powinien syn Lema  :D
A Hitleryzm najlepiej opisał Sapkowski : "Zakręt historyczny".

Terminus

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2006, 12:48:57 pm »
O Boziu, człowiek se wyjedzie do Paryża na dwa tygodnie i takie rzeczy zaczynają się tu wypisywać ! O mon Dieu :)
 No cóż, jak zwykle, mieszacie Panowie pojęcia, a potem odseparowujecie składniki tej mieszaniny dochodząc do punktu wyjścia ze złudnym uczuciem osiągnięcia jakiegoś postępu intelektualnego. Jak można mieszać dziedzictwo artystyczno/ideologiczne ( czyli kulturalne ) z poczuciem kontynuacji biologicznej (bycia dzieckiem).  Masakra na biegunach.

Eeech, jak wrócę to się tu Wami zajmę, ludzie.

Pozdrowienia z rue Jussieu...

Hokopoko

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2006, 08:49:29 pm »
Cytuj
Mein Kampf tez czytalem. I uwazam, ze jest chore.

Chore jest, ale nie bez metody. Hitler momentami przejawia całkiem daleko idącą przenikliwość co do ludzkiej natury i na tych spostrzeżeniach bazowała w dużej mierze późniejasza - jakże skuteczna - faszystowska propaganda. W swojej chorobie, a może właśnie dzięki niej, Adolf potrafił zdiagnozować choroby, które były - i nadal są - przypadłością mas.
Oczywiście spore fragmenty tegoż dzieła to kompletne idiotyzmy.

draco_volantus

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2006, 01:45:16 am »
Cytuj
O Boziu, człowiek se wyjedzie do Paryża na dwa tygodnie i takie rzeczy zaczynają się tu wypisywać ! O mon Dieu :)
 No cóż, jak zwykle, mieszacie Panowie pojęcia, a potem odseparowujecie składniki tej mieszaniny dochodząc do punktu wyjścia ze złudnym uczuciem osiągnięcia jakiegoś postępu intelektualnego. Jak można mieszać dziedzictwo artystyczno/ideologiczne ( czyli kulturalne ) z poczuciem kontynuacji biologicznej (bycia dzieckiem).  Masakra na biegunach.

Eeech, jak wrócę to się tu Wami zajmę, ludzie.

Pozdrowienia z rue Jussieu...
krótko:  :D

i jeszcze chciałem zacytować koheleta o tym, że  praca wszelaka bez posiadania potomstwa to jest szaleństwem i pogonią za wiatrem



seee u have good night ała

Bladyrunner

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2006, 08:52:18 pm »
Cytuj
praca wszelaka bez posiadania potomstwa to jest szaleństwem i pogonią za wiatrem

Jasne, wszak sens życia człowieka polega na rozmnażaniu się.

Hokopoko

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 28, 2006, 09:23:15 pm »
A tam. Sens tej mądrości sprowadza się do tego, że jak się nie posiada potomstwa to nie musowo pracować...

Q

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 01, 2007, 04:02:38 pm »
Wydaje mi sie, że Kryngiel poruszył ciekawy temat. Genów i memow. Genów Mistrza niewątpliwie w sobie nie nosimy, natomiast każdy z nas nosi w sobie gigantyczną ilość memów którymi "zainfekował" nas Lem. I w tym memetycznym sensie jesteśmy faktycznie Jego "potomstwem"...

(BTW: muszę przyznać, że dzieła i filozofia Lema ukształtowały mój światopogląd w 100%, jestem więc Jego "memetycznym potomkiem" w 100%.)

Terminus

  • Gość
Re: Czy tylko ja to czuje ?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 02, 2007, 12:39:33 am »
Biedni Twoi rodzice, nie mieli na ciebie wpływu... nawet 0.5%... eh...