Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 276082 razy)

poligon

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwca 10, 2012, 04:15:57 pm »
Niestety im bardziej na wschód tym bardziej dziko!

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/skandaliczne-zachowanie-kibicow-rosjanie-zabrali-g,1,5156150,wiadomosc.html

Szkoda bo bardzo szanuję Rosjan, a tu kawałek dziczy wystawia opinię. Sama idea przemarszu po Warszawie była prowokacją. Kurcze znam innych Rosjan a tu taka dzicz przyjechała, zupełnie jak z Polakami, buraczana mniejszość wystawia opinie.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwca 10, 2012, 05:15:20 pm »

edit: wiesiol, do ciężkiej cholery, ja wszystko rozumiem, a jak nie rozumiem, to staram się zrozumieć, ale tego nie rozumiem. Po co?
No niestety,ja już być wtedy CoNieCo wypiwszy przed meczem i w trakcie i stąd... Tylko nie po ćwiartce z litra  ;) a tego szlachetnego trunku, link dla smakoszy http://www.smaki-piwa.pl/ , może się przyda na Euro
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwca 14, 2012, 09:21:53 pm »
Zaryzykuję i wrzucę:
http://lewica24.pl/ludzie-i-polityka/816-gadzinowski-zgrane-cycki-radykalow.html
Abstrahując od tego co kto (i dlaczego) może sądzić o Gadzinowskim, sądzę, że trafnie zauważył pewne zjawiska...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwca 17, 2012, 03:30:45 pm »
Naród ma/miał igrzyska, tymczasem mroczne siły zamiatają.
Pięknie dobrany moment.
Nie warto zdradzać tajemnic państwowych.
Maziek pytał kiedyś o kryteria cudu. Razy postrzałowe głowy z pierwszych doniesień - cudownie zniknięte, bądź zlane w jedną (jak na teraz) - może być?
gen. Petelicki ośmiesza Donalda Tuska. "Kibice to waleczni młodzi ludzie"
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2012, 03:35:28 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwca 17, 2012, 03:41:36 pm »
Napisałem na innym forum:

Powiem jeszcze więcej. Nawet gdyby Petelicki się rzeczywiście sam zastrzelił, wykonawszy przed tym informujący telefon do żony, zostawiwszy list i nagrawszy swoje samobójstwo na dwie kamery, jedną analogową a drugą cyfrową dla pewności - większość osób za jasną cholerę nie uwierzy w samobójstwo.

"Powiem jeszcze więcej" odnosiło się do wpisu przedpiśćcy, który pedział tak:
Powiem wiecej , jesli teorie spiskowe maja racje to fala "samobojstw" i dziwnych zgonów nie ominie nawet szczytów władzy.

Zaś sformułowanie z mego wpisu "za jasną cholerę nie uwierzy" odnosiło się do wpisu ojca założyciela tamtego wątku:
Nie chce zabrzmieć jak oszołom - ale za jasną cholerę nie chce mi się wierzyć w samobójstwo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwca 17, 2012, 05:20:17 pm »
Strażnik rewolucji się znalazł. Dobra, ale potem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwca 17, 2012, 06:38:29 pm »
Po powrocie z Mazur upszejmie rządam wypiepszenia z mojego Jurowontku z oftopikamy!
VOSM
Przejrzałem te 5 stron. Niewiele zostanie.
Biedny maziek :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwca 17, 2012, 06:40:16 pm »
W kontekście ostatnich wydarzeń i co do wiary w rzetelne śledztwo prokuratury wojskowej(i nie tylko) Oświadczenie ppłk. Mariusza Lewińskiego (11.06.12)  Zdaje się nadal obowiązuje kolesiostwo,"socjalistyczne wspomaganie"znaczy niby o tym się wie,tylko czasami zapomina.W związku z śmiercią gen.Petelickiego następuje "owczy pęd" w wyjaśnianiu przyczyn tego wydarzenia(tudzież dorabiania sobie splendoru politycznego) ale czasami tak jest,że śmierć kogoś uprzytamnia nam co się wokół nas naprawdę dzieje Gen. bryg. Sławomir Petelicki krytykuje Platformę Obywatelską - HD
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwca 17, 2012, 06:45:45 pm »
Sam się przeflancuję, coby Maźka robota oszczędzić.
Cytuj
Powiem jeszcze więcej. Nawet gdyby Petelicki się rzeczywiście sam zastrzelił, wykonawszy przed tym informujący telefon do żony, zostawiwszy list i nagrawszy swoje samobójstwo na dwie kamery, jedną analogową a drugą cyfrową dla pewności - większość osób za jasną cholerę nie uwierzy w samobójstwo.
Racja. Taki klimat.
Ale nie wziął się on znikąd.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwca 17, 2012, 11:31:31 pm »
liv (a może i wiesiol), mam takie pytanko... (Abstrahujące od tego czy nieboszczyk generał zabił się sam, czy z pomocą i czy z użyciem dwururki, czy sześciopaka...)

Przewinął się tu - wcześniej poruszany, czas temu dłuższy, przez maźka - wątek kibiców (czy też pseudokibiców) i mam wrażenie, że to teraz jakaś świętość narodowa, a conajmniej przedmiot wokół którego toczą się ostre spory polityczne. Możesz/możecie mnie oświecić skąd to się wzięło?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwca 17, 2012, 11:48:01 pm »
Cytuj
Abstrahujące od tego czy nieboszczyk generał zabił się sam, czy z pomocą i czy z użyciem dwururki, czy sześciopaka...)
Jak dobrzy fachowcy byli - to sam. ;)
A na kibicach się nie znam, czuję się z tego powodu wyalienowany.
Wszyscy się malują, ja nie. Nawet samochodu nie udekorowałem.
Może coś z tymi kolorami?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwca 18, 2012, 11:56:07 am »
Racja. Taki klimat. Ale nie wziął się on znikąd.
Oczywiście, że nie znikąd, został celowo wytworzony w celu osiągnięcia korzyści politycznych. W tym wypadku sprawstwo bardzo łatwo wykazać a obejmuje ono grupę osób do policzenia na palcach jednej ręki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwca 18, 2012, 04:46:12 pm »
@Maziek
Cytuj
został celowo wytworzony w celu osiągnięcia korzyści politycznych.
Tu się z Tobą nie zgadzam. To nie miraż. To rzeczywistość.
Nie został on wywołany sztucznie. To efekt nieudolności (najdelikatniej jak mogę) głównych organów państwa. Jest z nami od dobrych 20 lat, tylko teraz nabrał gęstości i da się obserwować.
@ Cetarian
Cytuj
Liv
Czy ten arcypatriota, nieboszczyk, protektor prawdziwych kibiców, występujący w filmiku, to ten sam funkcjonariusz, który przez większość lat osiemdziesiątych zajmował się rozpracowywaniem opozycji demokratycznej na emigracji (w latach 1983-1987 stacjonował, zdaje się, w Sztokholmie), czy to tylko zbieżność nazwisk?
Jak najbardziej - ten sam. Chciałem napisać jak żywy, ale... :)
Innych tu nie ma.
Ot, dziedzice i ich młodzi pretorianie.
Mroczne siły toczą walkę, niczym u Dicka w "Kosmicznych marionetkach". Tyle, że żadna z nich nie jest jasna.
Jesteśmy płazami na bitewnej łące. Czasem zobaczymy błysk podkowy.

Już przerabiano to dawniej i gdzie indziej
„Jeżeli wszystko ma pozostać tak jak jest, wszystko musi się zmienić”
książę "Lampart" Salina
 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50552/lampart
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 04:51:51 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwca 18, 2012, 05:43:41 pm »
Piękną jednozdaniową (jednoakapitową?) syntezę na ten temat dał Wojciech Orliński (chyba tutaj niezbyt lubiany; ja też zresztą za nim nie przepadam od czasu, kiedy "nie wiedział, ale powiedział"), bodaj w ostatniołikendowym wydaniu "Gazetki". Niestety, nie przywiozłem go (wydania) z Mazur...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwca 18, 2012, 05:51:26 pm »
@Maziek
Cytuj
został celowo wytworzony w celu osiągnięcia korzyści politycznych.
Tu się z Tobą nie zgadzam. To nie miraż. To rzeczywistość.
Nie został on wywołany sztucznie. To efekt nieudolności (najdelikatniej jak mogę) głównych organów państwa. Jest z nami od dobrych 20 lat, tylko teraz nabrał gęstości i da się obserwować.
Nie mogę się z Tobą nie zgodzić, że jeśli chodzi o informowanie społeczeństwa, to nasze państwo obecnie jest dużo bardziej nieudolne niż było za nieboszczki partii. OK, tu zgoda, jeśli o to chodzi. Z drugiej jednak strony rozmawiamy o klimacie, w którym śmierć osoby ze świecznika automatycznie byłaby poczytywana za efekt działania długich rąk władzy. Fakt, że widziałem takie zestawienia, w których od Sekuły poczynając poprzez Mirosławiec, Smoleńsk, Leppera i teraz Petelickiego wszystko się łączy (niektórzy dokładają do tego owego prokuratora, co to niby targnął się na życie, choć jednak w tym wypadku nawet przy daleko posuniętym bezkrytycyzmie większość osób uważa, że to była błazenada). Ja jednak osobiście nie bardzo w to wszystko wierzę, choćby z tego powodu, jak jeszcze z PRLu wykryto, przynajmniej bezpośrednich, sprawców zabójstwa ks. Popiełuszki. Jeśli wówczas nie udało się zamotać, to słabo widzę, aby obecnie było to łatwiejsze. Ja nie widzę, żeby racjonalnie można było mówić o takim klimacie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).