Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446047 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #165 dnia: Września 20, 2017, 09:12:04 pm »
Moje wspomniane uszy*, uczestniczące w dzisiejszym Zgromadzeniu Ogólnym sędziów warszawskiego SO, poinformowały mnie przed chwilą, że kilkugodzinna dyskusja była gorąca, a jej przebieg mniej więcej odzwierciedla depesza PAP: https://warszawa.onet.pl/sedziowie-so-w-warszawie-dezaprobata-ws-odwolania-wiceprezesow-sadu/7gh3sxc.
Wygląda na to, że SO, choć mocno podzielony, nie chce iść na ostre.

R.

pjes gwiazdkowy: te uszy są łatwo identyfikowalne i weryfikowalne wskutek zajrzenia do mych bilingów, ale przebieg debaty to w końcu żadna tajemnica...   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #166 dnia: Września 21, 2017, 11:42:56 pm »
Mamy obecnie dwa poważne i pilne (moim zdaniem) problemy klasy międzynarodowej.
Po pierwsze, czy cywilizacja Zachodu ma moralne prawo unicztożyć atomowo Północną Koreę TYLKO DLATEGO, ze zaczyna ona dysponować bronią, która teoreticznie może zagrozić dalszemu spokojnemu istnieniu USA (i innych krajów)?
Czy mamy moralne prawo profilaktycznie zamordować miliony ludzi TYLKO DLATEGO, że obawiamy się, że ich reżim mógłby zamordować miliony naszych obywateli?
Ja - jeszcze nie mam zdania.
Po drugie, czy Katalończycy mają niczym nieograniczone prawo do referendum?
Ja uważam, ze mają.

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #167 dnia: Września 22, 2017, 05:08:00 pm »
Dziś jest dzień szczególny numerologicznie.
Po pierwsze, XXX imieniny obchodzi Tzok :-)))
Po drugie, dziś jest 22 dzień miesiąca, a o godzinie 22:02 Słońce wstąpi w Znak i mamy Równonoc.
Po trzecie, dziś mijają równo trzy miesiące od dnia, gdy w LXXVI rocznicę napaści Hitlera na Stalina ograniczyłem swą obecność na Forum pana Lema do niniejszego wątku. Przypominam, że na ogólne życzenie ludności podwyższono poziom wody o dwa (?) głębarki, a na zbiorowe życzenie Forumowiczów, wyraziście wyrażone w "Sprawach Organizacyjnych", Remuszko po ośmiu latach nareszcie przestał się panoszyć, rozpychać, obrażać, przeszkadzać i śmiecić.

Z tej okazji sprawdziłem, jakie statystyczne korzyści odniosło Forum po 22 czerwca 2017. Przede wszystkim odpowiedziałem na pytania twardo weryfikowalne:
1. Jak zmieniła się liczba Forumowiczów?
2. Jak zmieniła się liczba wątków?
3. Jak zmienił się rozkład Forumowiczów zabierających głos?
4. Jak zmienił się rozkład wątkowych odwiedzin?
Dane sprzed miesiąca oraz sprzed pół roku są tu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg70056#msg70056, precyzyjne i niezmienne dane dzisiejsze są w mojej głowie (ale każdy może porachować sobie sam), a teraz odnotuję jeszcze oficjalne tubylcze statystyki. Licznik Forum wskazuje:
Odwiedzin - 10 050 (111 dziennie)
Odpowiedzi - 166 (w tym moich 120)

Na koniec jeszcze jeden kwiz (na warunkach tego z LXXVIII rocznicy IV rozbioru Polski, ale tylko za banknot 50-złotowy, gdyż nie jestem pewien, czy tego kwizu już nie było):

Mamy dwie flaszki wina: jedną białego, drugą czerwonego. Zaczerpujemy stołową (!)  łyżkę białego wina, wlewamy ją do flaszki z czerwonym winem, i starannie mieszamy. Potem zaczerpujemy (tą samą łyżką!) łyżkę mieszanki i wlewamy ją do flaszki z winem białym.
Czego teraz jest więcej: białego wina w czerwonym, czy czerwonego wina w białym?


R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #168 dnia: Września 23, 2017, 08:55:36 pm »
Oglądam wieczorne "Wiadomości" reżimowe (TVP1) i pokazali uliczne poparcie dla Kim-Ir-Wnuka, i przypomniało mi się, jak po filmie pana Fidyka "Defilada" zadzwonił do mnie Mistrz (wielka rzadkość, bo wolał, żebym to ja dzwonił do niego...), i pyta: widziałeś pan Państwochód?
Anegdota musi być niezrozumiała dla każdego, kto nie widział Fidyka i nie czytał "Wizji lokalnej", ale na to już nie poradzę.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #169 dnia: Września 25, 2017, 12:10:49 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg70192#msg70192

wysłane przed chwilą:

Pan Sędzia Bartłomiej Przymusiński
 
Wielce Szanowny Panie Sędzio,
W nawiązaniu do czwartkowego panelu ("Władza sądownicza. Organizacja – Zadania i kompetencje – Pozycja sędziego"), uprzejmie przypominam się z postulatem opublikowania wyciągu z kilkudziesięciu nowatorskich propozycji i pomysłów usprawnienia sądownictwa, przedstawionych w zarysie podczas tej fenomenalnej dwuipółgodzinnej debaty. Przypomnę, że do sporządzenia takiego bezcennego ekstraktu dwukrotnie zobowiązał się moderator, pan profesor Jerzy Stępień. Podkreślę jeszcze raz, że nie chodzi o tekst in extenso, lecz o wypunktowane streszczenie różnych arcyciekawych koncepcji, o których Państwo mówili. .
W mediach o tym ani mru-mru, ale za godzinę pismacy rzucą się na zapowiedziane wystąpienie prezydenta Dudy. Uważam, że to znakomita okazja, by nagłośnić najważniejsze pomysły z czwartkowej dyskusji.
Z respektem i dobrymi życzeniami :-)
Stanisław Remuszko
+22 641-7190, 504-830-131
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #170 dnia: Września 25, 2017, 04:54:30 pm »
O szczegółach tego, co prezydent zgłosił, "różnie mówią", a ja się nie znam. Jednak kwestii wieku najwyższych sędziów broniłbym jak niepodległości.
Uważam, że istnieją grupy społeczne (środowiska, kasty), których aktywność nie powinna podlegać granicom wieku ustalonym dla ogółu ludności (powszechne przepisy emerytalne). To są sędziowie i profesorowie akademiccy, do pewnego stopnia również lekarze, posłowie, senatorowie i radni, nie wspominając o twórcach czy kapłanach. Te grupy powinny rządzić się odrębnymi "prawami wieku", dyktowanymi przez życie. Tak jak żołnierze, policjanci, strażacy i sportowcy - tylko na odwrót.
Rozum i logika podpowiadają, że najcenniejszą wartością dla sędziego jest jego sędziowskie doświadczenie. Tego doświadczenia nie da się zastąpić niczym. A jego gromadzenie musi trwać. Kropka.
Uważam zatem, że granicy przymusowego przechodzenia najwyższych sędziów w stan spoczynku nie powinno być w ogóle lub powinna być wyższa. Nie lat sześćdziesiąt czy sześćdziesiąt pięć, lecz może siedemdziesiąt (statystyka i biologia). A w indywidualnych wypadkach prezydent mógłby zezwalać na więcej - za zgodą lekarzy, ma się rozumieć (analogia z prawem jazdy).

R.

 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #171 dnia: Września 26, 2017, 10:53:02 pm »
Jakże się cieszę z tych forumowych różnowątkowych tłumów i zażartych dyskusji:-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #172 dnia: Września 27, 2017, 09:55:38 pm »
Zdaje się, że dziś na Kwincie zaszły zmiany...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #173 dnia: Września 28, 2017, 02:59:53 pm »
W nadziei, że sprawa nie zakończy się Fiaskiem, uprzejmie informuje P.T. Zainteresowanych, że właśnie rodzi się, a w zasadzie dopiero poczyna (zygota...), pomysł postawienia w Ogrodzie Doświadczeń wielkiego (kilkumetrowego) pomnika, tylko nie wiadomo jeszcze, czyjego. Może Lema, może Golema, a może Robota Uogólnionego? Na mój gust, ten pokazany w google-doodle bardzo by się nadał jako stylistyka pana Mroza.

R.     
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #174 dnia: Października 01, 2017, 09:55:41 pm »
Dzięki Kasi właśnie suszę fenomenalne grzyby (także borowiki ceglastopore, przez pospólstwo zwane niekiedy Szatanami), Kasia wróciła na Mazury, i dzięki temu (poniekąd również dzięki Kasi...) miałem przed chwilą okazję dorwać się do kompa i przeczytać arcyciekawą egzegezę Maźka o falach grawitacyjnych.
My question is: czy Mistrz - gdziekolwiek i kiedykolwiek - bąknął cóśkolwiek na temat tych fal?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #175 dnia: Października 01, 2017, 11:30:54 pm »
czy Mistrz - gdziekolwiek i kiedykolwiek - bąknął cóśkolwiek na temat tych fal?

U Niego nawet tymi falami strzelali:

"„Eurydykę” poprzedzał bowiem bezludny kolos, pocisk jednorazowego użytku, „Orfeusz”. Był on działem grawitacyjnym, stanowiąc gracer (gravitation amplification by collimated excitation of resonance). Na sygnał „Eurydyki” miał wprawić Czarną Dziurę w drganie, zgodne z własną częstotliwością jej amplitudy.
   Choć olbrzymi w skali ziemskich zjawisk, był „Orfeusz” źdźebełkiem wobec masy kollapsara, którego miał rozhuśtać, lecz mógł korzystać ze zjawiska grawitacyjnego rezonansu. Oddając rozdygotanego ducha Hadesowi, zmuszał go do jednego skurczu i rozkurczu, a czarne piekło rozwarłszy wtedy swoje czeluście, otwarłoby dostęp „Eurydyce”, żeby wpłynęła w wiry bradychronicznych prądów. Uprzednio należało się z pokładu przekonać, że odległa o pięć lat świetlnych Kwinta jest już w pełni technologicznej ery, i podług tej diagnozy ustalić, kiedy nastąpi właściwa pora jej odwiedzin. Po określeniu tej pory „Eurydyka” miała utworzyć sobie temporalną przystań w Hadesie, rozdygotanym gracerową emisją „Orfeusza”. Ponieważ było go stać tylko na jeden wystrzał spójnej grawitacji i unicestwiał siebie tym wystrzałem, operacja nie mogła zostać powtórzona."

"Fiasko"
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #176 dnia: Października 02, 2017, 03:05:43 am »
Korespondencja stanowi własność odbiorcy, z uwzględnieniem utworu.
2. Tajemnica dotyczy np. poczty.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #177 dnia: Października 02, 2017, 04:49:58 pm »
Panie Smoku,
1. Co do własności korespondencji - też tak uważam. Pan Lem stał na stanowisku korespondencyjnej współwłasności, i nawet chyba napisał to w jednym z adresowanych do mnie listów na kredowym papierze i w kredowej kopercie, które z nabożeństwem wyjmowałem ze skrzynki pocztowej. Ciekawe, notabene, czy z tych kopert dałoby się wyekstrahować PanaLemowe DNA (jeśli lizał te koperty), albo czy na tych kopertach lub listach zachowały się daktyloskopijne ślady Mistrza...
I uprzejmie spytam: a propos CZEGO poruszył Pan temat własności korespondencji? Czyżby a propos fal grawitacyjnych???
2. Wobec tego powtórzę tamto pytanie POWOLI: czy Mistrz - gdziekolwiek i kiedykolwiek - bąknął cóśkolwiek na temat fal grawitacyjnych? Wie Pan może coś konkretnego na ten temat?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #178 dnia: Października 02, 2017, 09:44:08 pm »
Jutro nagroda Nobla z fizyki. Obstawiam fale grawitacyjne!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #179 dnia: Października 03, 2017, 01:40:03 pm »
http://wyborcza.pl/7,75400,22459534,nagroda-nobla-z-fizyki-za.html

Dodam dwie ciekawostki:
1. Tegoroczną nagrodę Nobla z fizyki mógłby dostać pan profesor Andrzej Trautman, o czym ciekawie opowiedział pan profesor Marek Abramowicz: http://wyborcza.pl/1,145452,19663061,einstein-kontra-hawking-1-0-co-zmieni-odkrycie-fal-grawitacyjnych.html
2. Właśnie się dowiedziałem, że do dziś nikt nie dostał nagrody Nobla za odkrycie/stworzenie sto lat temu Ogólnej teorii Względności.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )