Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446054 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpnia 21, 2017, 04:13:06 pm »
Bezcenne wiosenne (rym!) dane porównawcze sprzed pół roku są tu i dalej (bardzo ciekawe):

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1558.msg68180#msg68180

dziś natomiast przedstawiam wyniki szufladowej obserwacji ostatniomiesiecznej. Mianowicie trzydzieści dni temu o godzinie 13:00 zanotowałem liczbę wskazań pierwszych dwudziestu wątków i kartkę włożyłem do szuflady, a przed chwilą wyjąłem ją i zapisałem świeży pomiar. Żeby nie nudzić wiernych Czytelników, podaję tylko pierwsze dychy w obu poprzednio sparametryzowanych kategoriach, umieszczając w nawiasie informację o marcowej pozycji:

Polskie Forum:

01. WSięd – 8271 wyświetleń (1)
02. Religijna rzeźba – 6044 (5)
03. Filmy SF – 6020 (2)
04. WPrzecz – 5428 (4)
05. WZob – 4963 (3)
06. Eksploracja kosmosu – 3732
07. O Lemie napisano – 3006
08. Sprawy różnorakie – 2308
09. Sprawy organizacyjne – 1966
10. Co wymyslił Lem - 1791 

Jak widać, wiosna-lato, robota-wakacje, a pierwsza piątka ani drgnie. Golem rzekłby (str. 282): piękna jest taka stałość zainteresowań na forum Pana Lema...

Hajtpark:

01. O muzyce – 7612 wyświetleń (1)
02. Ja, Remuszko – 3921
03-04. No nie mogie – 3902 (3)
03-04. Pytam – 3902 (6)
05. Fotokawiarnia – 3713 (2)
06. Fakty medialne – 3195 (4)
07. Polityczna Rzeźba – 2472
08. Upadek cesarstwa – 2181
09. Ogóry - 2150
10. Co tępora – 1794

Tu jedyną zmianą w czołówce widzi mi się mój wątek, ale to nie ja się wepchłem, tylko Czytelnicy mnie wepchli. Bardzo za to Im dziękuję, zwłaszcza że jest to wątek chemicznie wyrafinowany z całego Forum (nie ma Remuszki nigdzie indziej :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpnia 21, 2017, 09:15:31 pm »
Telewizja reżimowa właśnie podała, że dziś pani prezydentowa Maria Kaczyńska skończyłaby 75 lat. Pokazali piękne zdjęcia pani Marii [ośmielam się mówić tak poufale, bo miałem przyjemność sporo z Nią rozmawiać telefonicznie, i w zasadzie powinienem kiedyś opowiedzieć o tym, bo gdy sobie pójdę, to już nikt tego nie opowie: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=4783]
Tu chcę przypomnieć jedno: niezwykłość zdjęć pary prezydenckiej, które ukazały się we wszystkich przekaziorach zaraz po katastrofie. Niezwykłość polega na tym, że TAKICH zdjęć medialnie nie pokazywano wcześniej, a były to fotografie bardzo ciepłe, dobre, życzliwe i przyjazne dla osób fotografowanych. Moim zdaniem, świadczy to dobitnie o nieuczciwej kilkuletniej nieprzychylności dla ś.p. Kaczora Młodszego, który wizualnie/medialnie MIAŁ/MUSIAŁ źle wyglądać, szczerzyć kły i być niesympatyczny.
Ucałowania rączek, Szanowna Pani Mario  :-)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpnia 22, 2017, 12:51:46 pm »
- Janku Umiłowany, a czy Jego Świątobliwość nie przygarnął w Watykanie kilku rodzin z Syrii?
Chyba że to zbrodniczy Putin celowo rozsiewa takie fałszywe plotki...
Staszek

- Drogi Staszku,
W Polsce podobny gest uczyniła parafia protestancka. Włożyli w to sporo wysiłku, również materialnego. Bodaj po dwóch /?/ dniach beneficjenci rozpłynęli się bez śladu.
Kto im zabroni kochać np. panią Merkel ?. Miłosierdzie Boże nie ma granic.
Ze szczyptą prudencji
ks. Jan


- Wielebny Księże Infułacie, być może faktycznie jest tak, że bezkrytycznie uległem medialnemu mitowi.
Nie znam okoliczności papiesko-watykańskich, ale wydaje mi się wysoce prawdopodobne, że te kilka rodzin zostało, po pierwsze, bardzo starannie wyselekcjonowanych i przygotowanych; po drugie - że w Watykanie mają się nie gorzej niż w Norwegii, Niemczech czy Szwecji. Gdyby nawiali z Wiecznego Miasta - natychmiast podałyby to żądne sensacji media, a o niczym takim nie słyszałem.
Wychodziłoby zatem, że to jest bardzo skomplikowana operacja logistyczna, której nikt nie chce się podjąć - chyba że cudzymi rękami. Papież Franciszek decyzyjnie ma o niebo lepiej, bo jest monarchą absolutnym, a nad Wisłą nawet obecny Naczelnik Państwa musi dbać o względy wyborców. Ci zaś wyraziście i dobitnie (80%?) są przeciwni. Rzecz jasna, każdy może sobie prywatnie sprowadzić kogo tam chce. Ale wtedy musi też wziąć za niego odpowiedzialność, przynajmniej w okresie startowym. To jest duży wysiłek opiekuńczy - zapewnić dach nad głową, pracę, opiekę lekarską, naukę, tłumacza... Przypuszczam, że o początkowy polski byt pięcioosobowej syryjskiej rodziny musiałoby dość stale i dość długo (miesiące) troszczyć się drugie pięć osób. Skąd je wziąć i kto im zapłaci? Nie wiadomo. A to dopiero jedna uchodźcza rodzina. Owszem, przydałyby się tabuny Świętych Franciszków i rzesze Braci Albertów, ale w naszym realu ich brak...
Zupełnie pomijam przy tym kwestię terroryzmu oraz kwestię stabilności. Kto zainwestuje w dowolny poważny interes swój czas, serce, rozum i ogromny organizacyjny wysiłek bez gwarancji jakiej takiej stabilności tego interesu? Jeśli nawet uchodźcy przed sprowadzeniem zadeklarowaliby solennie dozgonną trwałość swej przesiedleńczej decyzji, to przecież są wolnymi ludźmi w wolnym kraju i po tygodniu czy miesiącu mogą zwyczajnie zmienić zdanie.
Widzę teraz, dzięki Twym myślowym inspiracjom, że sytuacja jest bardziej skomplikowana niż pochopnie sądziłem oraz że miłosierny gest papieża Franciszka - choć zapewne skłonił wielu dobrych ludzi do innych form pomocy - nie wywarł lustrzanego wpływu na sumienia statystycznych wiernych.
Niech dobry Pan Bóg ma Księdza Dobrodzieja w swej opiece :-)
Staszek
pjes: słowa „prudencja” nie ma u Doroszewskiego i nawet u Kopalińskiego, ale mój wybitny umysł wyekstrahował, że chodzi o „znajomość rzeczy”.

pies II [13:57]: Najnowsza wymiana myśli z druhem-profesorem, który spowodował wymianę myśli z druhem-księdzem:

- Argumentacja księdza nie podoba mi się, bo jest fałszywa. 

- Wasza Poglądowość, przyjmuję Twą kontrargumentacyjną opinię do wiadomości. Zauważam tylko, że to jest OPINIA (o sprawach moralnych humanitarnych, obywatelskich, patriotycznych, cywilizacyjnych, religijnych etc.), a nie twarda/ścisła WIEDZA. Taka wiedza (matematyczna, fizyczna, chemiczna, coraz częściej biologiczna) jest wspólna dla absolutnie wszystkich ludzi na świecie (w miarę rozumnych, ma się rozumieć), natomiast opinie w w. w. sprawach bywają różniste, i te różnice bywają przyczyną wojen. Wojna to takie działanie, że jedni ludzie masowo pozbawiają życia innych ludzi. Odebrane życie ma to do siebie, że nie wraca.
Mam nadzieję, że w pełni zgadzasz się z moją powyższą opinią.
Staszek
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 03:02:00 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpnia 23, 2017, 08:54:03 pm »
Mój patent na polityków i dziennikarzy, którzy przed kamerą przekrzykują się tak, ze czasami nic nie słychać albo trudno zrozumieć, jest prosty. Gdyby taka pani Olejnik zaprosiła mnie do studia, to bym przyniósł ze sobą niewinny mały gadżet: zegar szachowy. Eleganckie bezgłośne pudełko z dwoma przyciskami, o wymiarach 15x5x5 cm.
Z Kasią grywamy nieraz w scrabble i na niedawne XXXV urodziny kupiłem jej w internecie taki nowiutki elektroniczny czasomierz (stówa z dostawą). Postawiłbym to ustrojstwo na stole i miałbym komfort, bo wyszłoby przed widzami czarno na białym, kto dłużej był przy mikrofonie i o ile dłużej. Monologi pani redaktor czy równoprawna czasowo rozmowa z gościem.
Na posiedzeniach sejmowych komisji działają takie mikrofony z czerwoną lampką, która zapala się od kliknięcia, gdy mówca zaczyna gaworzyć, i gaśnie, gdy zabiera głos interlokutor. Co szkodzi podłączyć do tych mikrofonów zegar szachowy?
Kulturalny pan Rymanowski albo pan Piasecki nie zagłuszają dyskutantów ani nie dominują, tylko pozwalają ludziom się wypowiedzieć. Ale pani Olejnik jest inna, podobnie jak wielu polityków. Polecam moja ulubioną "Kropkę nad >i<" (pani Olejnik wkrótce wraca z zasłużonego urlopu na Hawajach).

R.

pjes: w ogóle uważam, że PTD, czyli Porządna Telewizja Dyskusyjna (gadające głowy), powinna w jakimś stałym górnym/dolnym lewym/prawym okienku wyświetlać dla widzów na bieżąco "czas przy głosie". Ale by się porobiło!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2017, 09:06:37 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpnia 24, 2017, 11:28:40 pm »
Aleśmy wzięli w tylnią głowę!

R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpnia 25, 2017, 04:30:37 pm »
http://wyborcza.pl/7,75400,22271104,wiedza-to-siec-podlacz-sie.html
Ciekawe spojrzenie, ale w istocie raczej mało nowe, przynajmniej na tle Mistrza ("Cyberiada", moje ulubione "Kobyszczę", str. 243, po *). Ciekawa byłaby natomiast prognoza, kiedy człak będzie mógł sobie wszczepić praczip do memoryjnego samozasilania, żeby mógł posilić się wiedzą jak Trurl...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpnia 26, 2017, 11:37:14 pm »
http://wyborcza.pl/7,75398,22282426,grzegorz-miecugow-nie-zyje-bohaterem-byl-dla-mnie-kazdy-polak.html
wyatearp 26.08.2017, 22:19
Żegnaj, Grzegorzu. Byłeś wielki, zwłaszcza NA TLE. Twoje odejście jest bardzo niesprawiedliwe i bardzo przykre (dla mnie osobiście). Pewnie też dlatego, że tak nagłe. Ze smutkiem przyjdę na pogrzeb, choć z reguły nie chodzę na pogrzeby..
Staszek Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpnia 28, 2017, 03:41:17 pm »
http://wyborcza.pl/7,75248,22288989,wiceminister-zemsty-narodowej-jak-patyk-jaki-chcial-przywrocic.html

wyatearp28.08.2017, 14:38
Jestem przeciw torturom, ale od lat zbieram podpisy za przywróceniem w Polsce kary śmierci (w zupełnie wyjątkowych wypadkach, rzecz jasna). Tu się można podpisać: http://remuszko.pl/ks/ Stanisław Remuszko, remuszko@gmail.com, 504-830-131

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpnia 29, 2017, 11:55:40 pm »
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2017, 12:00:41 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpnia 30, 2017, 06:22:02 pm »
Nie umiem tego reprodukować graficznie, więc tu jest link do nekrologu Grzegorza Miecugowa: http://nekrologi.wyborcza.pl/0,11,,400005,Grzegorz-Miecugow-nekrolog.html

Grzegorz, którego poznałem ze dwadzieścia lat temu przy okazji lustracji*, już wtedy był wybitnym dziennikarzem i publicystą oraz wyjątkowo kulturalnym rozmówcą. Już wtedy, bo na dzisiejszym pismaczym tle mógłby być wzorcem z Sevres. Kiedyś miałem przyjemność ugościć go domowym rosołem. Parę razy spotkaliśmy się w tej kawiarni przy Agrykoli. Sporo palił, jeśli dobrze pamiętam. Potem kontakty jakoś się urwały. A pojutrze, 1 września 2017 o godzinie 11:00, niewielka urna ze sproszkowanym Grzesiem zostanie pochowana w rodzinnym grobie Miecugowów na warszawskich Wojskowych Powązkach.

Przykro. Nagle. Za młodo. Żaden bliski druh, ale ta śmierć bardzo mnie poruszyła.

Stanisław Remuszko

------------
* „Gazeta Wyborcza. Początki i okolice”, wyd. III, s. 199-200, „Wariacje obywatelskie”, s. 186-187.

pjes [19:30] Obejrzałem przed chwilą główne wydanie "Faktów" TVN i dziwię się, że nie wspomnieli ani słowem o planowanym pogrzebie twórcy "Faktów". Może zrobią to jutro?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2017, 08:32:36 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpnia 31, 2017, 12:09:08 pm »
Dziś ćwierćfinały, w których Rosja zmierzy się ze Słowenią (o godz. 17.30 w Krakowie), Serbia z Bułgarią (o 20.30 w Krakowie), w Katowicach zaś Niemcy zagrają z Czechami (o 17.30) i Belgia z Włochami (20.30). Półfinały są zaplanowane na sobotę, a spotkania o pierwsze i trzecie miejsce w niedzielę (wszystkie w krakowskiej Tauron Arenie).
Tym razem wzięliśmy wczoraj w tylnią głowę tak bardzo, że definitywnie odpadliśmy z turnieju.  Inna sprawa, ze nie tylko my, ale i broniąca tytułu Francja.
Kto zostanie Mistrzem Europy '2017? Na moje czucie szanse są bardzo wyrównane, ale ja dopółfinałowo (rozstrzygnięcie dziś) ze względu na legendarną solidarność obstawiam Braci Czechów i Braci Rusów oraz Włochów i Niemców. Za wskazanie zwycięzcy turnieju przed rozpoczęciem dzisiejszych meczów funduję luksusową wielką wedlowską z całymi orzechami, przed półfinałami - średnią, a przed finałem - małą :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpnia 31, 2017, 05:44:34 pm »
Nie umiem tego reprodukować graficznie,

Zasadniczo nie da się w tym wypadku dotrzeć do obrazka źródłowego, bo nekrolog składany jest z modułów, ale jak machnąć PrintScreen, skopiować do tzw. Schowka i obrobić w edytorze grafiki, to voila:



(Uprzedzając ew. pytania: wrzuciłem ten post bez złośliwości, raczej empatycznie, w ramach łączenia się w bólu ponad podziałami.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2017, 07:15:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 31, 2017, 08:13:55 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1589.msg70115#msg70115

Koszmarny brak elementarnej krakowskiej informacji :-(

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #133 dnia: Września 01, 2017, 02:56:16 pm »
Nigdy więcej wojny!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #134 dnia: Września 04, 2017, 12:31:52 am »
Braty Rusy dołożyli Niemiaszkom 3:2. Brawo! Zostanie w słowiańskiej rodzinie :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )