Autor Wątek: Zmiany w Programie III PR  (Przeczytany 40610 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 27, 2020, 10:59:51 pm »
Niby obok, a jednak nie bez związku... Wadza znów pokazuje, że nie tylko jej ból, ale i jej radość z okazji Dnia Matki jest lepsza:
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/tvp-koncert-w-czasie-epidemii-komentarze-teatr-polski-w-warszawie-zabiera-glos/pl36he7,681c1dfa
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 28, 2020, 03:39:00 pm »
Zasadnicze pytanie Smoku - czy Ty słuchałeś Trójki przed 2015 r. (w jej warstwie reportersko-publicystycznej) na tyle długo i często, aby mieć jakiś ogląd o czym mówisz? Czy teoretyzujesz?
Oczywiście że nie. Nikt prawie nie słuchał Trójki bo ma słuchalność 5%.
Tylko przykładowych audycji które pokazywały, ze odczuwają w pisoskim jarzmie wyraźne cierpienie.

W każdym razie mamy Powtórkę z Rozrywki, kabaret Klika, doc Glajdus Karol, wódz ze stosownym słownictwem.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 28, 2020, 04:07:55 pm »
Tylko przykładowych audycji które pokazywały, ze odczuwają w pisoskim jarzmie wyraźne cierpienie.

Czy jesteś w stanie ocenić jaki procent czasu antenowego te przykładowe audycje, a dokładniej ich antypisoskie fragmenty zajmowały? I co wiesz - skoro nie słuchałeś - o całościowym poziomie w/w stacji. Wreszcie: czy uważasz, że lepiej jest zatrudniać fachowca, choćby o innym (manifestowanym od okazji do okazji) skręcie ideologicznym, czy też osobę, której główną zaletą jest partyjna lojalność (czasem partyjna lojalność b. świeżej daty), a pozostałe kwalifikacje mają drugorzędne znaczenie?*

* Nawiasem: czy obóz dobrozmianowy ma jakichś dziennikarzy muzycznych o znanych nazwiskach?

ps. Skoro mowa o dziennikarzach i o muzyce... O tym pomyśle chyba nikt jeszcze nie wspominał?
https://innpoland.pl/154947,pis-licencje-dziennikarzy-i-artystow-pieniadze-i-przywileje-dla-swoich
(Artykuł - powiedzmy - stronny, bo stanowiący głos w debacie, ale zwracający uwagę na pewną legislacyjną propozycję.)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2020, 05:15:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 28, 2020, 08:06:15 pm »
Oczywiście że nie.
Doceniam prawdomówność.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 29, 2020, 11:16:48 pm »
Nie no cynk musiał ktoś dać, że cierpienie jest szczególnie widoczne. I tylko wtedy tak.
Za czasów kaczystów pojawili się w Trójce tacy idealiści:

https://pbs.twimg.com/media/EYd0FxfUEAACwyp?format=jpg&name=medium

Odmienna wojny kolejka: do tej  pory Gość Niedzielny wykluczał a teraz będzie wkluczał.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 29, 2020, 11:29:00 pm »
Mów co chcesz, ale Rożek jest facet z dorobkiem (już sam tytuł jego doktoratu - "Badanie przyprogowej produkcji hiperonów w oddziaływaniach protonów z protonami w COSY-11" - robi wrażenie ;) ):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Rożek
I w kwestii tego, że spór polityczny stał się obecnie dość niszczycielski - też ma rację.

BTW. O co chodzi z tym "Gościem..." i rządzącymi, czemu - choć jedni i drudzy do fideizmu się odwołują - im nie po drodze?
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 11:36:34 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 30, 2020, 04:10:05 pm »
Ów Rożek o tym pisze wprost: za waszych czasów nie było dla niego miejsca w Trójce bo pisał w Gościu

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 30, 2020, 04:35:09 pm »
Dzięki za sprostowanko, szybko czytałem, i zrozumiałem, że to dobrozmianowcy "Gościa..." nie lubią. Niemniej... aktualnych władz Rożek też nie chwali, solidaryzując się z Niedźwieckim, i również z Trójki odszedł:
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,25959699,tomasz-rozek-tez-odchodzi-z-trojki.html
A już wcześniej niemiłe rozstanie z TVP zaliczył (wtedy nie z własnej inicjatywy):
https://www.o2.pl/artykul/koniec-sondy--tvp-nie-poinformowala-o-tym-gospodarza--6344751475869825a
Znaczy: może i masz rację, że obecny obóz do mediów idealistów wpuścił, ale najwidoczniej w intencji przerobienia ich na żołnierzy partyjnych, w której to roli się nie odnaleźli, nie z dobroci serca. Schematy z "Amatora" i "Bohatera roku" wiecznie żywe?
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2020, 04:39:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 30, 2020, 06:13:06 pm »
Tak czy siak, dziś po chyba myślę dwóch latach słuchałem Trójki ;) . Mam nadzieję, że to nie tylko w ramach kiełbasy wyborczej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 11, 2020, 09:23:33 am »
Cóż, jeśli kierować się biblijną maksymą o poznawaniu po owocach, to te chyba nie są zbyt smaczne:
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/rekordowo-niski-wynik-trojki-spadek-sluchalnosci/n04yyne,681c1dfa
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 10, 2020, 10:30:15 am »
działa, ale u mnie przerywa co trochę

https://nowyswiat.online/

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 10, 2020, 10:52:22 am »
działa, ale u mnie przerywa co trochę

https://nowyswiat.online/
Rajt. Nie da się słuchać przez to cięcie.

Edyt; już się nie tnie - chyba trzeba zaczekać na buforek.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2020, 11:33:30 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 10, 2020, 11:58:43 am »
No, przestało. Ale pierwej słuchałem kilkanaście minut, a teraz zaskoczyło od razu, więc to raczej były problemy z serwerem :)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 14, 2020, 10:13:03 am »
I jakie wrażenia? Mnie się podoba, słucham może nie całyczas, ale dużo, nawet inne tematyczne (muzyczne) internetowe radia poszły trochę w odstawkę. A te z polskiego eteru mogą się bujać. Zobaczymy, jak na dłuższą metę będzie w publicystyce, bo to się dopiero rozkręca. Brak reklam - cudo. Najsłabsze chyba serwisy informacyjne, ale za to krótkie.

Czy w jakiejkolwiek innej polskie stacji zagrają ten kawałek?


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 14, 2020, 10:27:25 am »
Dobrze się słucha choć ewidentnie jeszcze zapychają dziury trochę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).