Autor Wątek: Ilustracja muzyczna  (Przeczytany 35299 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 29, 2005, 04:20:20 am »
Ostatnio zdobyłem ideał płyty ambient (obok Selected Ambient Works Aphex Twin), a mianowicie płytę Substrata autorstwa Biosphere. Genialna. Polecam.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2005, 04:21:49 am wysłana przez Terminus »

awariat

  • Gość
http://www.amazon.com/exec/Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 30, 2005, 04:44:30 pm »
Mysle, ze Philip Glass i jego kompozycje minimalistyczne. Mozna zaczac od soundtrack'u do "The Hours", swietnie oddaje cala jego tworczosc.

Chcialem tez polecic muzyke ze skladanki "Music of Cosmos" (http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00006HCVP/qid=1114868399/sr=8-1/ref=pd_csp_1/102-1793489-8835346?v=glance&s=music&n=507846)
Jest tam nawet utwor 'The Sea Named 'Solaris' - Bacha.

Z drugiej strony ksiazki Lema sa dosc dobrze zakrecone, wiec wiekszosc muzyki ktora nam sie kojarzy z kosmosem sie nie nada. Gdybym chcial zrobic film na podstawie ksiazki Lema i soundtrack do niego, to bym mial niezly dylemat. Kompozytor by musial wymyslec cos calkowicie nowego.

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 01, 2005, 03:20:01 am »
Ja np. do Kongresu Futurologicznego proponowałbym soundtrack w charakterze crossoveru afgańskiego folku z jazzem; bigbeat w trakcie przyśpieszenia akcji... Ulepić coś z gatunków istniejących na pewno by się udało.

Za to do filmów opartych na niektórych opowiadaniach o Pirxie, albo do Obłoku Magellana muzyka 'tradycyjnie kosmiczna' na pewno by pasowała.

Deckert

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 03, 2005, 03:33:40 pm »
Skoro mowa była nieraz o ambiencie, to zapodaję wam niezły link. Poszperajcie na tej stronce a pewnie znajdziecie wiele więcej ciakawych utworów.

http://music.download.com/templecity/3600-8357_32-100541082.html?tag=chart_topdls_artist

Powyższy link to utwory Temple City. Szczególnie polecam:

Apology in zero gravity
Sunrise over Nexus 5
What you mean to me

Życzę miłego słuchania wszystkim ambiendowcom.

CU
Deck

Aga-nieszka

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #34 dnia: Września 25, 2005, 08:44:29 pm »
No to jak zwykle baaardzo odbiegnę od tematu <ehhh>.
Z tego co wyczytałam, to niektórzy tak jak ja męczyli się w szkole muzycznej (ja tylko podstawówka), ale  praktycznie nikt nie zazuważył muzyki klasycznej. Mam na myśli np. do Fiaska - Reqiem Brachmsa lub koncert skrzypcowy Sibeliusa. Oczywiście jak ktoś ma dostęp do mistrzowskich wykonań. Jako że interesuję się muzyką klasyczną  - próbowałam. Bosko :D
Jak zwykle nie rozumiem co napisałam i liczę na Wasze zamiłowanie do zagadek (czasem bez rozwiązania <bleeee>).
*Aga*

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #35 dnia: Września 26, 2005, 01:07:44 am »
To dziwne, ze nie rozumiesz, co napisałaś, bo ja rozumiem ::)

No i ośmielam się zauwazyć, że pisałem o muzyce klasycznej! (o Planetach Holsta). Ostatnio słucham koncertów wiolonczelowych Bocceriniego (w wykonaniu R.Wallfisha i Northern Chamber Orchestra) - ale niestety, muzyka ta tak mnie frapuje i interesuje/fascynuje, że zupełnie nie potrafię skupić się na czytaniu.

Dlatego do tła książkowego najczęściej używam szumu świetlówki lub mruczenia kota (to drugie jest utrudnione, bo trzeba drania głaskać żeby mruczał, więc jedna ręka mniej).

Rachel

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #36 dnia: Września 26, 2005, 01:17:59 pm »
Ja niestety nie potrafię czytać przy muzyczce, bo zbyt mnie rozprasza i gdzieś tam uciekam myślami.
Teraz mam psinkę do towarzystwa i grzeje mnie w stopy jak czytam i jakoś tak przyjemniej ;)

Macrofungel

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #37 dnia: Września 26, 2005, 06:02:37 pm »
Mnie tam nawet nie przyszło do głowy, żeby czytać przy muzyce (ani słuchać muzyki przy czytaniu). Muszę to wypróbować, choć podejrzewam, że nic sensownego z tego nie wyjdzie. Właściwie to generalnie nie lubię robić dwóch rzeczy na raz.

Aga-nieszka

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #38 dnia: Września 26, 2005, 06:02:39 pm »
Dobrze, że mnie rozumiecie. Nie rozumiem w tym sensie, że myślę inaczej a piszę inaczej. NIE!! jeszcze inaczej: coś takiego:
"Ja... w moim zwyczaju nie leży myślenie słowami. Słowa są dla mnie jakoś... zbyt powolne... a orientować się muszę szybko..."
S. Lem "Fiasko"
Tzn. wiem o co mi konkretnie chodzi, ale... (mówiłam, mówiłam, nienawidzę polskiego jako wypracowań, a z gramatyką nie mam problemu)... widzicie, teraz też wiem, o co mi chodzi, ale...(i koło się zamyka)


??? i ciekawe, co by na to powiedziała moja facetka od polskiego (ja wiem: kazałaby mi czytać więcej książek - bo to wygląda, jakbym nie czytała NIC - a ja czytam WSZYSTKO co mi w łapę wpadnie).

i kolejna moja cecha świadcząca o znienawidzeniu pewnego przedmiotu: popatrzcie na temat, a teraz na mój post. widzicie. Nie trzymam się tematu jak to ja.
Ale jeśli pomimo tego wszystkiego nadal ktoś czyta i odpowiada na to co tu wyprawiam, to jest dobrze. (nawet bardzo, bo to niespotykane :/)
<<wyjątkowo wielkie odstępstwo od tematu jest spowodowane tym, że jeszcze bardziej nie myślę, bo siedzę na gg i na mailu zmieniając chasła i odkręcając to wszystko {wtajemniczeni wiedzą o co chodzi}>>

Sorki
*Aga:(*

P.S. Obiecałam być grzeczna... nie wyszło. Ale już będę normalna ( jeśli to możliwe :/)

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 10, 2006, 01:33:14 am »
Chciałem polecić płytę z gatunku muzyki ambient, nawet tak wokołolemowsko, bowiem kompozytor tworzy pod pseudonimem SOLYARIS ::) Naprawdę nazywa się Giorgio Robino, i pisze muzykę wyłącznie z wykorzystaniem gitary. Jednak zdziwi się ten, kto sądzi, że rozpozna ten instrument ::)

Płyta, którą polecam, świeża bo z 2006r. , jest w całości dostępna w internecie za darmo, nazywa się Cellar Door i jest hołdem artystycznym dla filmu Donnie Darko, notabene genialnego (także polecam).

Oto adres:
http://solyaris2.altervista.org/cellardoor.htm

TYTAN

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 10, 2006, 11:04:40 am »
Od tygodnia zasłuchuję się w znakomitej płycie "Amorphous Adrogynous Alice in Ultraland" z 2005, która koncepcyjnie kontynuuje album "FSOL ISNESS", jednak jest zdecydowanie lepsza. Gorąco polecam znawcom FSOL i nie tylko.

Oto link na stronę:
http://www.futuresoundoflondon.com/amorphous/
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2006, 11:13:31 am wysłana przez TYTAN »

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 10, 2006, 11:42:52 am »
Ooo, czyżby FaSOLki nagrali nową płytę? Zajebiście... Ino skond jom wzionć :)

Hokopoko

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 10, 2006, 12:58:33 pm »
Modern Jazz Quartet!

Hokopoko

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 10, 2006, 01:21:18 pm »
Cytuj
To dziwne, ze nie rozumiesz, co napisałaś, bo ja rozumiem ::)

No i ośmielam się zauwazyć, że pisałem o muzyce klasycznej! (o Planetach Holsta). Ostatnio słucham koncertów wiolonczelowych Bocceriniego (w wykonaniu R.Wallfisha i Northern Chamber Orchestra) - ale niestety, muzyka ta tak mnie frapuje i interesuje/fascynuje, że zupełnie nie potrafię skupić się na czytaniu.

 

A słuchałeś Boccheriniego w jakimś dobrym wykonaniu na instrumentach z epoki? Całkiem inny świat.

maziek

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 10, 2006, 08:00:49 pm »
Cytuj
Chciałem polecić płytę z gatunku muzyki ambient
No dobra, ściągnąłem to sobie, ale chyba coś się w plikach pokopało, bo chłopcy tylko stroją instrumenty a nie chcą grać...