Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595280 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1080 dnia: Lipca 19, 2018, 11:18:47 pm »
No prawda, serek topiony to jeden z sukcesów tego ustroju, chyba zawsze był. Ale łatania nim kajaków nie pamiętam, za to pamiętam wbijające się w zazwyczaj gołe plecy drewniane oparcia. A takie jak na papieskim zdjęciu dwie deseczki to wręcz tortura. Starszy z tylu miał lepiej - siadał na burcie.
Pewnie spalone, ale zdjęć zadziwiająco mało. Czyżby dlatego, że sprzed ery cyfrowej?
A jeszcze były takie z dziuką na mały żagiel z przodu, łaciński bodaj.

http://robhosailor.blogspot.com/2012/04/
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1081 dnia: Lipca 25, 2018, 07:07:34 pm »
Kontynuując wątek turystyczny - namiot warto umocować do ziemi. Służą do tego śledzie i szpilki.
Bo inaczej..
https://www.facebook.com/marvakingofficial/videos/258146001642614/
https://www.youtube.com/watch?v=bCx9IpZDFPo
Tak, wiem, wodę na Marsie odkryli - w formie podlodowego słonego jeziora, ale Mars daleko...  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1082 dnia: Sierpnia 11, 2018, 05:17:37 pm »
... jak fajnie... Media pasą nas znów wizjami, którymi za moich lat pacholęcych nas pasły:
https://tech.wp.pl/podwodne-miasta-to-nie-utopia-coraz-wiecej-architektow-mysli-jak-zasiedlic-wode-6282457279146113a
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1083 dnia: Sierpnia 11, 2018, 10:52:16 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1084 dnia: Sierpnia 12, 2018, 12:39:12 am »
Eeee..to był fejk..szkoda, bo dobry;))
Ale mnie bardziej rozwaliło, że ludzie pytali o co w tym chodzi...bo przecież krym to na ciostku...;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1085 dnia: Sierpnia 12, 2018, 08:06:13 am »
Tak jakoś przypuszczałem, komu się spodobo ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1088 dnia: Sierpnia 26, 2018, 12:06:38 pm »
Naukowcy zabrali się za pewien ciekawy obiekt. I co w tym dziwnego?
Ba, rzecz wygląda sensacyjnie/ normalnie - zależnie od przyjętego punktu.
Są wypowiedzi naukowców z tytułami, jest kontekst europejski,  jest Narodowe Centrum Nauki, czyli granty..
I jest filmik na końcu całkiem ciekawego artykułu.
I ten filmik przebija wszystko  8)
Nie ma zmiłuj - włącza się sam!
http://poznajpolske.onet.pl/zachodniopomorskie/archeolodzy-rozpoczeli-badania-kregow-sprzed-7-tys-lat-w-nowym-objezierzu/s6r6fc
Na zachętę zacytuję fragment sensacji...zbieg wszystkich gwiazd i zagięcie czasoprzestrzeni, a co!
Zagadka - czego brakuje?  ::)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2018, 12:15:21 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1089 dnia: Sierpnia 26, 2018, 12:57:26 pm »
Czego brakuje...przecież w filmiku - około 2:15 - masz jedynie możliwą odpowiedź: poziomu...jeszcze nie jesteś (obawiam się, że nigdy nie będziesz :-\ ) na takim poziomie by zainteresować się tak skomplikowanymi problemami duchowości, jak ta Pani...sorry Winnetou...

[kwadratowym nawiasem: ona zajmuje się tym zawodowo :o]
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1090 dnia: Sierpnia 26, 2018, 01:05:22 pm »
Ciekawe na jakim poziomie jest Penrose? Też widzi kręgi na niebie. Aż na powrót zacząłem czytać "Drogę do rzeczywistości" ;) .
http://wyborcza.pl/7,75400,23824476,znalezli-punkty-hawkinga-na-niebie-to-slady-wszechswiata.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1091 dnia: Sierpnia 26, 2018, 01:53:50 pm »
Cytuj
Czego brakuje...przecież w filmiku - około 2:15 - masz jedynie możliwą odpowiedź: poziomu...
Pudło  :D
No czego?..gdzie było już wirujące słońce, wszak podobnież gwiazda. Wprawdzie filmik niesie wykładnię wikkańską, ale oni również mają swoją boginię - niby lunarną bardziej, ale raczej dla nich chyba to nie problem - księżyc też gwiazda, co nie?  :)
Cytuj
Ciekawe na jakim poziomie jest Penrose?
Taa, cykliczność pasuje do kręgów jak talala. To wiele wyjaśnia, a nie tam jakieś cieplejsze punkty na mapie MPT.
Zresztą pani powiedziała to wprost - kręgi mogą być przejściami do innych światów,ech - i ja tam bylem, fakt, lata temu, jeśli to Węsiory - i przegapiłem taaakie cudo!
 Ale to może dlatego, że wtedy kamieni było jakby mniej - co jest kolejnym dowodem na niesamowitość miejsca - ono się autozapszeproszeniemeskaluje  :o
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2018, 01:57:55 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1092 dnia: Sierpnia 26, 2018, 02:26:32 pm »
Skąd wiesz, że przegapiłeś - może podmianka była?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1093 dnia: Sierpnia 26, 2018, 02:29:19 pm »
Wprawdzie filmik niesie wykładnię wikkańską, ale oni również mają swoją boginię - niby lunarną bardziej, ale raczej dla nich chyba to nie problem

Ano nie problem, bo... jak napisała, w swojej słynnej powieści "Mgly Avalonu" (robiącej w dużym stopniu za reklamówkę w/w religii), wiccanka Marion Zimmer Bradley:

"„Bo wszyscy Bogowie są jednym Bogiem”, powiedziała mi wtedy, jak to mówiła wiele razy wcześniej i jak ja powtarzałam wielokrotnie moim nowicjatkom, i jak będzie powtarzała każda kapłanka, która przyjdzie po mnie, „i wszystkie Boginie są jedną Boginią, tak jak jeden jest tylko Inicjator. I każdy człowiek ma swą własną prawdę i swego Boga w sercu”."

Nowoczesne ludzie, jednym słowem. Choć czy tak daleko stąd do późnorzymskiego podejścia do tematu? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2018, 02:31:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1094 dnia: Sierpnia 26, 2018, 02:29:25 pm »
Skąd wiesz, że przegapiłeś - może podmianka była?
Z zoną byłem.  :-X
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana