Autor Wątek: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...  (Przeczytany 64003 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« dnia: Marca 30, 2009, 10:22:07 pm »
W dniu 29 marca br. wystąpiliśmy z dzi na żywo w telewizji TVP Kultura w wieczorze o Lemie (od godziny 17 z minutami). Trochę nam głupio, że wcześniej nie napisaliśmy, ale to ze strachu, że damy plamę albo umrzemy na zawał w czasie nagrania (całkiem jak w tym kawałku w drugiej scence). Stanowiliśmy przerywniki w tle dla osób takich jak Jerzy Jarzębski, Wojciech Orlński, siostrzeniec Lema i jeszcze jedna antropolożka, której niestety nazwiska nie pamiętam. Tomasz Fijałkowski pomylił dni i nie wziął za udział. Niestety, to się nagrało.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2009, 10:50:45 pm »
Szkoda. Ja nawet nie wiedziałam, że taki wieczór o Lemie był wczoraj w tv.  :(

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2009, 11:19:10 pm »
No, kongratulejszyns, chylę czoła i wogóle!

(I wrzućcie kluczowe fragmenty na YouTube, czy gdzieś ;).)
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2009, 06:46:04 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2009, 08:23:38 am »
No patrz, czyli jednak dzi był tym drugim. Można to gdzieś jakoś zobaczyć? Telewizora nie mam :) (Mówiłem to też pani dziennikarce, ale jej to nie odstraszyło :) ).
Fajnie że dobrze poszło,
pozdrówka

AdamL

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2009, 09:28:44 am »
A w którym momencie programu można Was zobaczyć i posłuchać, bo mam całość nagraną na VHS, więc moe sobie sprawdzić jak wypadliście ;D
Całości nie oglądałem, tylko kawałkami, ale ogólnie ciekawy program jak dla mnie, bo wcześniej nie interesowałem się twórczością Lema i teraz mogłem go zobaczyć i posłuchać, co ma ciekawego do powiedzenia.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2009, 10:40:36 am »
Nie wiem, czy dobrze poszło, bo ja sie jeszcze nie widziałem. Dzi to ten w kraciastej nieb.-białej koszuli pierwszy od prawej w drugim wejściu a ja to ten pierwszy od prawej w zgniłej marynarce w trzecim wejściu. TVP ma to mi przysłać pocztą, więc wtedy będę mógł cos wrzucić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Medelejne

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2009, 04:07:16 pm »
Kurcze szkoda, że nie wiedziałam.... :(
"Zawsze, jak magnes opiłki żelaza, przyciągałem wariatów."

Stanisław Lem

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2009, 09:53:08 pm »
W paski a nie kratę ;)

Na sieci publikowane nie jest, przynajmniej nie znalazłem. Mam obiecane że dostanę kopię na płycie ale nie wiem jak z publikowaniem tego (prawa autorskie).

Ogólnie sztywni byliśmy ale chyba nie jest źle :D

A program nie wiem czy fajny, taki normalny. Zresztą wciąż nie widziałem całego, może zobaczę jak dostanę kopię.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2009, 10:43:17 pm »
W paski a nie kratę ;)
Widocznie miałem trzęsiączkę poprzeczną przed wejściem :-).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2009, 11:10:42 pm »
Hm..jakem olka tez musze sie do czegos przyznac;)..widzialam to!;)..obejrzalam z zaciekawieniem wszystkie antenkowe wejscia...lacznie z koncowym Przekladancem <swoja droga ze Wajda?..>...i dlatego tutaj jestem:)...z czego mozna wniskowac iz Panowie Forumowicze mnie zainteresowali <pojawiajace sie w tym miejscu domniemania ze swymi meskimi cechami przyciagneli zaslepiona niewiaste na forum sa bledne;)..acz nie do konca..zeby nikogo nie obrazic;))>...w mojej subiektywnej ...wypadliscie calkiem dobrze na tle Panow Jarzebskiego ...Orlinskiego itp...a juz wrecz blyskotliwie <co stwierdzam z niejaka przykroscia... zwazywszy moja rodzajowa przynaleznosc;)> w porownaniu z Jedyna Pania <przepraszam..nazwiska nie pomne> powtarzajaca co kilka slow sakramentalne  "tak" ..jakby chciala sie upewnic ze prawi sluszne rzeczy<a moze to zawisc przeze mnie przemawia?;)>.
Lema czytam intensywnie od kilku lat...maziek czy dzi ..nie dokonalam pelnej identyfikacji;)..stwierdzil ze na forum jest malo kobiet..wiec postanowilam dolaczyc do owej mniejszosci korzystajac zarazem z mozliwosci poczytania wielu ciekawych rzeczy w interesujacych mnie tematach.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow i korzystajac z okazji<nie wiem czy odwaze sie jeszcze zabrac glos;)> chcialam zapytac czy ktos z Was nie dysponuje zbednym egzemplarzem <moze byc nieprzyzwoicie..po namysle.. przyzwoicie zuzyty;)> ksiazki Tako rzecze Lem...przeczytalam Rozmowy..wyd z 1987r ..chcialam porownac...naklad wyczerpany..ech..a bibliotekarki wtykaja mi Zaratustre;)..wyborcza tez jakas takas wybiorcza;)..bylabym dozgonnie wdzieczna<dluzej trwajacej wdziecznosci nie jestem w stanie obiecac;)>
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 31, 2009, 11:19:54 pm »
Hehe czyli jednak są tacy ludzie w Polsce którzy czytają Lema, wyłapali że jest program na TVP Kultura, mają TVP Kultura (!) a równocześnie nie siedzą na forum! :) Super, dość niesamowite uczucie właściwie. ;)

PS: To był maziek ;)

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 31, 2009, 11:32:59 pm »
<pojawiajace sie w tym miejscu domniemania ze swymi meskimi cechami przyciagneli zaslepiona niewiaste na forum sa bledne;))>
Czyli jednak szpetny jestem... ;-)

Cytuj
postanowilam dolaczyc do owej mniejszosci
Poczułem moc swych słów ;-)

Uważam, że upolujesz Tako Rzecze na allegro itp. - chwila cierpliwości. Powodzenia. No i witaj w klubie.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:02:03 am »
Czyli Ci co siedza na forum maja TVP Kulture...wylapuja programy..i czytaja Lema?;)..ciekawe to powiazanie miedzy forum a dostepem do Kultury;)..jakas agenda?;)..ze czytam to nie znaczy ze rozumiem...a jak juz zrozumiem ze nie zapmne;)
maziek calosc tekstu prosze ogarniac;)dodalam ..acz nie do konca..zeby nikogo nie obrazic;)<a swoja ..skad taka kokieteria na forum..wydawaloby sie..przesiaknietym Rozumem i Nauka?;)>
Niestety..prowadze calodobowy nasluch na allegro...Tako rzecze ...nie bywa tam od dluzszego czasu ktorego nie nazwalabym chwila..bylabym wiec wdzieczna ..a moze powinnam po prostu napisac: zaplace!;) za Tako rzecze...zanim zapomne  co wyczytalam w Rozmowach;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 01, 2009, 12:23:54 am »
Cofam wszystkie zlosliwosci..jestem pod wrazeniem...mam nadzieje ze z Antykwariatu miast potwierdzenia zamowienia nie dostane maila pt przepraszamy brak w magazynie.Zamowilam juz:)Naprawde bardzo dziekuje.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)