Polski > Lemosfera

CYTAT-STANISŁAW LEM-POMOCY

<< < (2/14) > >>

maziek:
W wikicytatach on jest w dziale "inne" a po rosyjsku się w Tako Rzecze nie znajduje. W żadnym innym języku z wiki nie jest podane źródło.

Ambrose:

--- Cytat: liv w Marca 16, 2011, 07:42:38 pm ---(...)
Może "Bomba megabitowa", Rasa drapieżców", "Rozważania sylwiczne"?
Teraz nie bardzo mam czas szukać.
(...)
--- Koniec cytatu ---

Wydaje mi się, że nie będzie to ani "Bomba megabitowa", ani "Sylwy" a przynajmniej te zgromadzone w tomie "Sex Wars" GW. Czytałem wymienione księgi całkiem niedawno i nie kojarzę by ta bardzo popularna sentencja pana Lema się w nich pojawiła.

* Mam nadzieję, że się nie mylę, bo wyjdzie na jaw moje "uważne" czytanie :)

olkapolka:
To dopiero zagadka!;) Pół netu cytuje, ma w sygnaturkach, odgryza się w dyskusjach a nikt źródła nie podaje...
Przejrzałam dodane do Tako rzecze...Lem rozdziały i pobieżnie wcześniejsze...nic - tzn są wzmianki o idiotach i wariatach, narzekania na net itp, ale cytatu nie znalazłam - co oczywiście nie oznacza, że tam go nie ma ::)
W Świecie na krawędzi - w rozdziale o internecie też nie ma...o Bombie też pomyślałam - nic...chyba, że Adobe nie potrafi poszukać co u się ma (podobnie Sex Wars i Okamgnienie) ;)
Zaczynam myśleć, że to zdanie z jakiegoś wywiadu, artykułu...sylwia czy masz pewność, że to Rozmowy...?

Hm...widzę jedno wyjście:  trzeba postawić  Remerytową "wedlowską" żeby poszukiwania ruszyły;)
Hmhmhm....

sylwia:
Sylwia pewności nie ma żadnej ... :(
wpadła mi w ręce książka Szpakowskiej "Dyskusje ze Stanisławem Lemem", ale gorączka uniemożliwa mi czytanie lektury, a w pierwszych dwóch rozdziałach nie znalazłam cytatu ...
Bolączką dla mnie jest fakt, że wszyscy cytują, a nikt źródła wskazać nie może ...
Wciąż liczę na Waszą pomoc :)
bisous

maziek:
Właśnie przyszedł mi do głowy Fiałkowski ale widzę że jak zwykle jestem drugi ;) .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej