Polski > Lemosfera

Co wymyślił Lem... kompendium.

<< < (56/59) > >>

Lieber Augustin:

--- Cytat: maziek w Października 03, 2022, 01:04:24 am ---No proszę, coś z Powrotu z Gwiazd już mamy - widowiskowe, choć nie najistotniejsze dla fabuły. Aczkolwiek po prawdzie zawsze mi się wydawało, że te ciuchy w spraju to słaby pomysł był...
https://www.youtube.com/watch?v=Obi65c6XSXw&t=95s&ab_channel=iDest

--- Koniec cytatu ---
Ponownie przyjrzałem się filmikowi i zwróciłem uwagę, że brzegi materiału sukni w okolicach dekoltu i ramiączek są zbyt równe, jakby ucięte nożyczkami. Najwidoczniej twórcy fashion show uciekli się do niewinnego triku: przypuszczam, że na obszary skóry modelki, które miały pozostać odsłonięte, uprzednio naniesiono warstwę olejku silikonowego lub innej substancji o niskiej właściwości adhezyjnej.

Notabene, nie tylko z Powrotu:
Nowe suknie zwą się tryszcze, bo się je natryskuje na ciało z buteleczek.
(Kongres...)

NEXUS6:
Po pierwsze pytanie: Jak wyszukac watek, ktory mnie interesuje? Kiedy wpisuje w okienku "szukaj" nazwe watku, to dostaje wyniki wyszukiwania slow.
Nie wiem czy bylo? Chcialem w watku " Co prewidzial Lem", zwlaszcza ze bezposrednio do Lema adresowana wadomosc:
https://android.com.pl/tech/508110-drukowany-ekran-stanislaw-lem-inuru/

xetras:

--- Cytat:  Nexus6 --- Po pierwsze pytanie: Jak wyszukac watek, ktory mnie interesuje? Kiedy wpisuje w okienku "szukaj" nazwe watku, to dostaje wyniki wyszukiwania slow.
Nie wiem czy bylo? Chcialem w watku " Co prewidzial Lem", zwlaszcza ze bezposrednio do Lema adresowana wadomosc
--- Koniec cytatu ---
Wątek o tym tytule nie istnieje.
Właściwy tytuł szukanego tematu to "Co wymyślił Lem kompendium"
To pokrótce (uwaga na marginesie).
Ad rem:
1.
Wyszukiwarka na forum nie istnieje.
:)
Praktycznie nie odsyła tam, gdzie chce szukacz. To warto sobie uświadomić.
2.
Wpisz szukaną frazę [tytuł tematu, lub coś podobnego], a potem:
site:forum.lem.pl w pasku adresu - wtedy google zwróci wynik w postaci listy.
Nawet gdy szukasz "co przewidział" to znajdzie "co wymyślił".

Q:

--- Cytat: NEXUS6 w Grudnia 31, 2022, 12:53:57 am ---Chcialem w watku " Co prewidzial Lem"
--- Koniec cytatu ---

Przeniosłem Ci wedle życzenia.


--- Cytat: NEXUS6 w Grudnia 31, 2022, 12:53:57 am ---Jak wyszukac watek, ktory mnie interesuje? Kiedy wpisuje w okienku "szukaj" nazwe watku, to dostaje wyniki wyszukiwania slow.
--- Koniec cytatu ---

Z tym jest kłopot - wyszukiwarka, jak zauważyłeś, działa jak chce (choć i tak ciut lepiej, niż kiedyś). Pozostaje "ręczne" przeglądanie Forum, ew. - jak słusznie stwierdził xetras - googlanie:

--- Kod: ---site:forum.lem.pl Co wymyślił Lem.
--- Koniec kodu ---
(Gdzie zamiast "Co wymyślił..." mogą być dowolne inne słowa kluczowe.)

Q:
Nie przewidział, ale dobrze wychwycił, czyli na marginesie "Ratujmy kosmos":
https://gizmodo.com/space-history-most-important-human-objects-1849950095

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej