Autor Wątek: pomocy - zaginiony w pamieci tytul  (Przeczytany 6828 razy)

jaaaan11

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« dnia: Lutego 29, 2012, 05:49:35 pm »
dawno dawno temu czytalem sf opowiadanie (raczej z krotkich).. mniej wiecej bylo o mysliwym/wych polujacych na ultra szybkie zwierze (poruszajace sie szybciej niz mogli na nie reagowac) i ultra nieporuszalne zwierze (nie mogli go niczym ruszyc ani przebic pancerza).. mam wrazenie ze to bylo Lema.. czy ktos moze zna cos takiego?
meczy mnie to juz od jakiegos czasu.. tak samo inne - na jakiejs planecie laduje (pirx?) i otaczaja go mikroskopijne mechaniczne organizmy dzialajace jakby sterowane zbiorowa swiadomoscia.. - any one :)?
bede bardzo wdzieczny za tytuly - i autorow jesli to jednak nie Lem!
pozdrawiam

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 29, 2012, 07:26:45 pm »
Opowiadanie o myśliwych raczej nie zostało napisane przez Lema.
Zależy jak leży (i jak konturowo się pamięta). Cyberiada, wyprawa trzecia, czyli smoki prawdopodobieństwa mi się kojarzą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

jaaaan11

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 29, 2012, 08:52:09 pm »
Opowiadanie o myśliwych raczej nie zostało napisane przez Lema.
     
„Niezwyciężony” (to tytuł książki i nazwa krążownika, ale bez Pirxa na pokładzie) ląduje   

na jakiejś planecie (...) i otaczają go mikroskopijne mechaniczne organizmy, działające jakby sterowane zbiorową świadomością...
i używające polskich liter.

haha :) niestety nie mam tu polskich liter od dluzszego czasu przebywajac w kraju angielsko-jezycznym (beznadziejne tlumaczenia Lema).. ukornie prosze o wybaczenie.
pewnie gdyby wszystkie mechaniczne (i nie) mikroskopijne (i nie) organizmy uzywajace polskich liter bylyby sterowane zbiorowa swiadomoscia w celu polepszania ich wszystkich bytu to pewnie z ich planety nigdy bym nie wyjezdzal :)!
„Niezwyciężony” - wielkie DZIEKUJE!

jaaaan11

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 29, 2012, 08:55:07 pm »
Opowiadanie o myśliwych raczej nie zostało napisane przez Lema.
Zależy jak leży (i jak konturowo się pamięta). Cyberiada, wyprawa trzecia, czyli smoki prawdopodobieństwa mi się kojarzą.

postaram sie sprawdzic! dziekuje za wskazowke - mam nadzieje, ze tego wlasnie szukam.. swego czasu zaczytalem caly niemal dzial s-f w osiedlowej bibliotece.. boje sie ze to akurat nie byl Lem z tymi mysliwymi - ale mam nadzieje, ze sie myle!

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 01, 2012, 01:43:09 am »
To pierwsze, jesli z Lema to Oferta Krola Okrucyusza z Cyberiady jedynie. Choc opisales to nader odlegle.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 01, 2012, 08:26:34 am »
O Nex, oczywiście to miałem na myśli a nie smoki prawdopodobieństwa. Boziu...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

jaaaan11

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: pomocy - zaginiony w pamieci tytul
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 01, 2012, 11:10:04 am »
To pierwsze, jesli z Lema to Oferta Krola Okrucyusza z Cyberiady jedynie. Choc opisales to nader odlegle.

haha.. bo to tez nader odlegle wspomnienie :)!
za wskazowke - dziekuje!