Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Organizacja]

<< < (136/141) > >>

olkapolka:

--- Cytuj ---Ja gdyby od zera, to Eden może... albo Pokój na Ziemi? Ale bez specjalnej stronności.
--- Koniec cytatu ---
Te książki są już w Akademii - akond się załamie:))

Nie mam specjalnych życzeń - może jednak warto powałkować te tytuły, które już są w akademii, a zostały porzucone?

Wtedy ten "Pokój...", "Eden", "Powrót...", "Dialogi", "Doskonała próżnia".

Jeśli już z tych - to najchętniej wróciłabym do Edenu - bo przyznaję, że czytałam tę książkę tylko raz i nie przypadła mi szczególnie do...niczego. Może coś przegapiłam?


Q:
Wiecie, tak się zacząłem zastanawiać - w kontekście "Powrotu...", ale i np. na "Eden" można to rozszerzyć, czy aby nie jest tak, że debaty o pewnych tytułach szybko się urwały, lub rozluźniły swój związek z nimi, bo po prostu taki był tych powieści dyskusyjny ;) potencjał. No, ale jeśli ktoś - np. akond - ma o nich coś do dodania, zawsze jest jakaś szansa, że się z tego ciekawy dogrywkowy dialog rozwinie, a przynajmniej głowami pokiwamy, że mądrze, oryginalnie, prawi.

Wspominacie o "Pokoju...". W zasadzie został tylko rozgrzebany - tj. coś tam zaczęliśmy, potem się urwało, bez jakiejś puenty, czy konkluzji. Może go po prostu dokończyć i potem myśleć co dalej?

Lieber Augustin:
Jeśli wolno wtrącić swoje trzy centy: ja też opowiadam się za "Pokojem...".

olkapolka:
Ok. To może być ten "Pokój..." - widzę, że w tym pokoju uporaliśmy się z tytułem i może z pierwszym  rozdziałem.

Zaczniemy od drugiego? "Wtajemniczenie"?

A później możemy ten "Powrót" albo "Eden" - w każdem dobrze by było pokończyć to, co już jest.

xetras:
Dorzucę do tych nieskończonych temat o Summie.

Przeglądałem go pobieżnie i nie było dygresji do końcowych zagadnień 8 rozdziału Paszkwil na ewolucję.
Tych:
Konstrukcje oparte na błędach
Bionika i cybernetyka
Oczami Konstruktora
Rekonstrukcja człowieka
Cyborgizacja
Maszyna autoewolucyjna
Zjawiska pozazmysłowe

U mnie (wyd.4, 1984) jest jeszcze:
Posłowie. Dwadzieścia lat później, a nie ma Sztuka i technologia, mimo tego że na okładce grafik go uwzględnił.

Wspomnieć też można o cyklu Adama Ustynowicza, czyli Summa po 30 latach.
https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=421817

Aha - obrazek Szymona Kobylińskiego "De Evolutionibus Entium Sapientum" w estetyce retro był obecny w ilu wydaniach?


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej