Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cetarian dnia Dzisiaj o 12:34:39 am »

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2256973,1,autor-bloga-doniesienia-z-putinowskiej-polski-dla-polityki-oni-tu-sa-rosyjskie-wplywy-ida-wieloma-kanalami.read?src=mt

Autor bloga „Doniesienia z putinowskiej Polski” dla „Polityki”. „Oni tu są. Rosyjskie wpływy idą wieloma kanałami”

Polecam całość, a tu kluczowy fragment:

(…)

Mówiliśmy już o Macierewiczu. Podejrzenia o ślady rosyjskie dotyczą każdego etapu jego kariery: likwidatora WSI, szefa MON czy przede wszystkim podkomisji smoleńskiej.

Tu konkretnych historii jest bardzo dużo, powstały o tym książki. Zresztą zapominamy o tym, że on jest cały czas wiceprezesem PiS, ma tam swoją frakcję, wie, co się w partii dzieje, i ma realny wpływ. Macierewicz jest przede wszystkim głównym kapłanem religii smoleńskiej, która jak mało co podzieliła Polaków. Bo jeżeli ktoś uwierzy w to, że premier z obcym dyktatorem i ludobójcą brał udział w spisku, który miał na celu zamordowanie prezydenta i kilkudziesięciu osób z polskiej elity, to już nigdy nie przejdzie na drugą stronę. Jak mogę kiedykolwiek zagłosować na Tuska, który ma krew prezydenta na rękach?
Wątków prorosyjskich wokół Macierewicza jest dużo, ale chciałbym pokazać jeden, dotyczący Jacka Kotasa za pierwszych rządów PiS. Prosta historia została tak zamulona, że się wydaje, iż to jakaś teoria spiskowa, a można ją zamknąć w trzech zdaniach. Kotas był bliskim współpracownikiem człowieka, która prowadził filię rosyjskiego banku. Przewijał się z nim w kilkunastu zarządach spółek z grupy Radius. I tenże Jacek Kotas został wiceministrem obrony narodowej, a dostęp do informacji niejawnych dał mu praktycznie osobiście Macierewicz. Czy to nie wystarczy?

Kolejna osoba to pułkownik Krzysztof Gaj, który pojawia się już w kontekście afery mailowej.

Gaj pojawił się nawet wcześniej, został wciągnięty przez Macierewicza do MON, miał odpowiadać za tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Ale, jak się okazało, miał na koncie bardzo dużo wpisów w mediach społecznościowych, które można chyba tylko nazwać ukrainożerczymi, o zabitych banderowcach itd. Gdy wybuchła afera, został wyrzucony z MON, ale wkrótce odnalazł się w KPRM u Michała Dworczyka. Kiedy zaczęły wyciekać maile Dworczyka, to się z kolei okazało, że płk Gaj nielegalnie sobie kopiował tajne dokumenty NATO.

(…)

2
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 24, 2024, 05:27:43 pm »
A nie wiem co mi się uroiło...wyprowadziłeś zależność bez zarzutu...ja sobie coś ubrdałam, że trzeba wykazać, że lewa = prawej, wychodząc z zadanego warunku.

Psss...ubrdało mi się czy wyprowadzenie wzoru jest tożsame z jego udowodnieniem... ???

Psss2 nie daje mi spokoju to zadanie:)
Poszukałam rozwiązań - kilka na tw. cosinusów i dalej nie sprawdzałam, ale jedno mnie rozłożyło...jak zobaczyłam co gość wyrysował żeby dostać pola trójkątów zapisane przy pomocy sinusów...eghem ;D
Podivejte se;)
https://www.youtube.com/watch?v=vWKCNnGvNRw
3
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 24, 2024, 05:17:52 pm »
Nnn...nie wiem...
Oto zadanie 8:


Wykaż? No to wykazałem.
Nie do końca rozumiem, o co chodzi. Gdzie i co pomieszałem :-\
4
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 24, 2024, 04:48:07 pm »
To jest dobrze wyprowadzona zadana równość, ale nie jestem przekonana, że to jest to, o co chodziło w zadaniu 8.

Takie rozwiązanie pasuje do zadania 13 - gdzie trzeba było wykazać, że taki wzór da się wyprowadzić.

Hm? :-\

5
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 24, 2024, 04:11:00 pm »


Mgliście pamiętam, że istnieje jakieś twierdzienie apropos kąta i podwojonego kąta. Ale wolę samemu je udowodnić, niż szukać w internetach :)


Neopozytywiści orzekli, iż bezpośrednio dane są nam nie pęczki kartofli, ale pęczki wrażeń zmysłowych - następnie stworzyli symbole logiczne, oznaczające “pęczek wrażeń” i “pęczek kartofli”, ułożyli specjalny rachunek zdaniowy z samych znaków algebraicznych i wypisawszy morze atramentu doszli do matematycznie ścisłego i ponad wszelką wątpliwość prawdziwego rezultatu, że 0 = 0.
 ;)
6
Hyde Park / Odp: Rzeź obyczajowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maja 24, 2024, 01:51:50 pm »
7
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 24, 2024, 01:05:22 pm »
Super - gratki.
Dodatkowe punkty dla was za estetykę, bo uwaga lecą moje bazgroły czyli zadanie 8.

Mnie 2 z cos alfa uciekła:))
Ale chyba to tak - dosyć upiorne zadanie - bez tablic tylko rusz:



8
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Maja 24, 2024, 11:32:39 am »
Oczywista nie obyło się bez potknięć - w pkt. II po średniku powinno być EG=a/2 a nie EA=a/2, widocznie sparciało mi spoidło wielkie, bo myślę jedno a piszę i widzę drugie... Ale na szczęście źle zapisałem a dobrze myślałem ;) .
9
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Maja 24, 2024, 11:23:08 am »
Przeżyjemy.
10
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 24, 2024, 08:59:23 am »
Z kolei, ukłony za kwadrat. Twoje rozwiązanie jest prostsze i bardziej eleganckie, bez żadnych tam pierwiastków :)
Strony: [1] 2 3 ... 10