Polski > Lemosfera

PL +50

(1/2) > >>

Terminus:
Nie wątpię że wszyscy szanowni forumowicze wiedzą już, iż właśnie ukazał się zbiór opowiadań "PL +50" pod redakcją/dyrekcją J. Dukaja. Zawiera on szereg krótkich form autorstwa tuzów polskiej futurologi/fantastyki i ogólnie prozy (min. Mrs Tokarczuk, Mr Dukaj himself). Opowiadania mają traktować o wizji Polski za 50 lat.  No i koniec końców jest tam także opowiadanko S.Lema.
O ile się nie mylę zatytuowane "Orzeł biały na tle nerwowym".  

Czy ktoś już miał przyjemność z tym utworem? Ja przejrzałem opowiadanie Lema (w Empik'u ;] ) i muszę przyznać że czyta się je całkiem ciekawie - jedyną jego wadą jest fakt, że jest króciutkie.

Nie chcę nikomu psuć ewentualnej przyjemności czytania, wspomnę jedynie, że z tego co pamiętam, Lem stwierdza między innymi iż: "Lepper [...] zostanie jednak w końcu premierem" i że będzie to dla Polski korzystna lekcja (choć bynajmniej nie przyjemna); wspomina także o głębokim rozziewie polityczno/kulturowym pomiędzy Stanami a Europą Zachodnią, o terroryźmie i walkach w Iraku itp.

Przyjemnie się czytało, tak czy inaczej.

Shelvo:
Lepper premierem?
he..he :P

Terminus:
No cóż, niektórzy za czasów dawniejszych nie wierzyli że Ziemia jest elipsoidą, tak też teraz niektórzy nie przeczuwają mocy Leppera !

Julia:
Minęło trochę czasu i jeśli ktoś już przeczytał - niechże wyrazi swoją opinię o antologii jako całości. Prawdą li jest, że zestawienie to raczej mierne?

Terminus:
Ja wciąż nie przeczytałem:) Może przejadę się do Empiku na kilka godzin, hihi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej