Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 145
1
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Lutego 17, 2024, 06:06:24 pm »
Podsumowanie serialowe 2023 roku (moje)

I Nagroda specjalna za film roku.

Godzilla Minus One

II. Najlepszy odcinek serialowy.

1. Star Trek Strange New Worlds - Subspace Rhapsody

Dziwne Nowe Światy, KOSMICZNA RAPSODIA

Sezon 02, odcinek 09
https://youtu.be/2Ox5ZmAHaHc?si=1Kw_0HXnNFpi6NRr

2. Star Wars Ahsoka, Shadow Warrior
Wojownik cienia
Sezon 01, odcinek 05

3. Star Trek Strange New Worlds Those Old Scientists
Dziwne Nowe Światy, CI STARZY NAUKOWCY
sezon 02, odcinek 07

III Rozczarowanie roku

Wiedźmin 3 sezon. O ja cię nie mogę. Co to za porażka jest, ogarokaraczan, postacie bez właściwości, ała. 1/10/.

Zestawienie zasadnicze:

1 Miejsce: One Piece sezon 1.

Miejsce drugie: Mandalorianin sezon 03.

Miejsce trzecie:SNW sezon 2. Dziwne Nowe Światy

Miejsce 4: Ahsoka, sezon 1

5. Legenda Vox Machiny s02

6. Star Trek Picard s03.

7. Loki sezon 2.

8. Monarch: Dziedzictwo Potworów.

9. Silos s01.

10 Gen V

I jedyny serial zdecydowanie pod kreską:
Wiedźmin
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1361251,podsumowanie-serialowe-2023-roku

2
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Lutego 14, 2024, 12:26:26 am »
Jak najłatwiej zmniejszyć emisję CO2 w UE o 90%?
Zmniejszając powierzchnię UE o  90%

3
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Lutego 11, 2024, 02:32:30 am »
Dlaczego CPK wyszło dopiero teraz? Bo to jest temat który łamie podziały, dlatego PiS nie był zainteresowany. Rozszerzenie bazy wyborczej budzi bowiem w tej formacji głęboką niechęć. Ale nie o CPK będę pisał a o elektoracie, który istnieje. Oto Krzysztof Stanowski założył se na Youtube Kanał Zero, gdzie odbyła się debata o CPK. Lży tam też ów Stanowski tradycyjne telewizje i Miszczaka w szczególności, dlatego jest podejrzewany o bycie nowym projektem telewizyjnym zapowiadanym przez Kaczyńskiego. Nie o tym chciałem jednak pisać: otóż audycja owa jest przykładem subtelnego działania, niezgodnego ze standardami PiS: efekt jest osiągnięty przez dobór właściwej formy przekazu: debata o nieograniczonej długości, w której precyzyjnie dobrana grupa dyskutantów może przedstawić swe racje. CPK jest projektem którego wyczerpujące omówienie musiało skończyć się porażką krytykantów. A nie o to chodzi pisiorom. Experci reżimowi skompromitowali się przy okazji, gdyż nie przyszli w ogóle, bo nie ma audytu, który się nie zaczął. Tak się robi propagandę: efekt końcowy osiągają poprzez dobór rozmówców, formy, tematu itp. I prowadzących, którzy prowadzili dyskusję.

4
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Lutego 08, 2024, 01:50:40 am »
Tymczasem ciufcia:

5
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Lutego 01, 2024, 03:37:43 am »
Dzieją się rzeczy ciekawsze. Oto Judasz umywa ręce:
https://twitter.com/patrykmichalski/status/1752752856862523604
Pani o dziwnym nieco nazwisku Zofia Malisz-Razem przykleja się do Kanału Zero - Stanowskiego że nie ma. Konkretnie to nie ma kobiet. Ale Stanowski startuje dopiero dziś o 20.
https://twitter.com/zofia_malisz/status/1752329717363962242

Dymek ma inne zdanie, ponadto nosi krawat. Sytuacja jest rozwojowa.
Zapomniałem dodać apoteozę fliperów:
https://twitter.com/JanMencwel/status/1752615839352619071
Niedola rentierów przeraża.

Orlinski udawał, że jest za Brzeską. Stracił pozycję czołowego thinktanka lewicy na rzecz 2 Lewych Rąk. Zresztą jak pisałem, że jest czołowy thinktank to myślał, że se robię jaja. A ja na poważnie pisałem. Co za nieogar.

6
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 29, 2024, 02:04:15 am »
 Günther von Kluge z 4 armią szedł od zachodu.
Nie muszę opisać występków Bodnara bo sam je opisał przed trybunałem wywodząc, że zmiany w TVP to tylko ustawą. I sąd odmawiając wpisu Sienkiewiczowi przepisuje wywody Bodnara.
Dlatego przekonany byłem, ze min. Bodnar szedł do Krajowej aby wyznać i domagać się ukarania. Ale nie. Poszedł robić blitzkrieg, który ugrzązł przed drzwiami gabinetu Prokuratora Krajowego. Jacyś goście stamtąd powiedzieli, że nie otworzą i się skończyło. Nawet siekiery nie zabrał ze sobą, żeby rąbać. Z kolei tamci nie zrobili zapadni.
A musiał to zrobić, aby powstrzymać stawianie zarzutów pani notariusz, która jest w Ameryce Południowej (rzekomo). Ale nie musi być tylko w Ameryce, bo jednocześnie może być taż w Dubaju. Możecie sobie dorobić pisząc ekspertyzy, że Sienkiewicz używał napędu WARP i zakrzywiał przestrzeń i stąd te jego fluktuacje czasoprzestrzenne.

7
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 29, 2024, 12:27:10 am »
To musisz to jakoś inaczej skonstruować, bo Pytia się w Hadesie przewraca. Nie: "zobaczymy co będziecie mówić" - bo to obnaża, że nie wiesz co powiemy. Lepiej mówić tak, że na dwoje babka wróżyła. W ten sposób czy coś powiemy, czy nie i cokolwiek powiemy - to wyjdzie na Twoje. Patrząc na Twoje posty myślałem, że jesteś w tym specjalistą.
Zwrotu "zobaczymy co będziecie mówić..." używa się, jak się wie co będzie mówione. Ale trzeba poczekać aż się wypowiecie, żeby był dowód.
Co do Bodnara: tamte inne nie dopuszczały się nikczemności na skalę państwową, jak zarycie się o drzwi prokuratora krajowego. I nie czerpały podstawy prawnej swej działalności z wizyty niemieckiego ministra: Ja Gut Bodnar, powiedział on bowiem. Jak to mówią: bltzkrieg ugrzązł jak czołgi Mansztajna pod Moskwą (ta, wiem że to nie musiał być Mansztajn. Nie chce mi się sprawdzać czyje czołgi utknęły pod Moskwą konkretnie). Czołgom won Mansztajna mówimy won.
2. Kładzenie fundamentów pod ustrój austriacko-akwarelistyczny. Ktoś nawijał, że Hitler tez wygrał wybory, jak pisiorom sie nie chce tego zaprotokołować to mnie się nie chce szukac. 
Słusznie wskazuje tu Mentzen, który wspomina też o Święczkowskim, który powinien wybrzmieć:
https://youtu.be/sxyEcVt16wE?si=THpfENipzpLFoGZT&t=769

Jesli powołanie było nieprawidłowe, to wszystkie decyzje powołanego są niebyła, czyli nie mógł przenieść rzekomego p. o. i iluś tam kryminałów trzeba będzie puścić.

8
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 26, 2024, 01:51:10 pm »
Ja tam widzę. Mógłbyś do analizy wykorzystać komputer kwantowy, ale nie będzie

9
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 26, 2024, 01:35:22 pm »
W inkryminowanym artykule jest link, a nawet 2

11
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 26, 2024, 11:43:59 am »
Jak TVN nie pokazała to nie znaczy, że woreczka nie było. Cała Polska widziała. Co do wyborów to spodziewać się możecie  ordynarnego sypania głosów, podmiany urn i exterminacji niepokornych członków komisji.
Wpływ takich działań na wynik wyborów jest oczywisty, vide 1947 rok.

12
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Stycznia 26, 2024, 02:34:39 am »

Extaza nieuzasadniona z powodu nowej nominacji.

13
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 25, 2024, 10:58:13 pm »
A propos mówienia i ułaskawiania... Owszem, różne osoby poprzedni prezydenci ułaskawiali, i były wśród nich "Słowiki" oraz inne ptaszki (Vogel), co rozmaite wątpliwości budziło:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/najglosniejsze-prezydenckie-ulaskawienia-z-tych-spraw-musieli-sie-tlumaczyc/vy1ssrt
Niewykluczone, że i Trzaskowskiemu coś podobnego się przydarzy (miłe swoją drogą, że zakladasz jego rychłe zwycięstwo, S.E.), ale 1. poprzedni ułaskawiacze mogą się przynajmniej tłumaczyć, że podsunięto im ten czy ów papier (bo z ułaskawień teatrum nie robili, dokonywało się to szybko i po cichu, więc faktycznie mogli nie wiedzieć), 2. nie ułaskawiali przed skazaniem, 3. nic nie słychać o tym, by wcześniejsi ułaskawieni zaraz potem na ministerialne stołki się pchali, raczej - czy zaczynali nowy żywot, czy do starych sprawek wracali - starali się to robić po cichu, i w szaty lilij niewinnych się nie stroili. I tu jestem dziwnie spokojny, że za Trzaskowskiego (czy Holowni) będzie - w najgorszym wypadku - podobnie. W najlepszym - może i bez szczególnych kontrowersji się obejdzie.
Vogel czy Słowik to pikusie przy Bodnarze.
Tymczasem jednak doszły mnie słuchy że nie doszło do przedstawienia zarzutów pani notariusz, która rzekomo protokołowała rzekome walne Sienkiewicza. Spierniczyła bowiem do Ameryki Południowej. Ale to nic pewnego.

Wystarczy że się zamknie Sienkiewicza w lochu na 3 dni bez woreczka z białym proszkiem i wyśpiewa wszystko co wie. I to, czego nie wie. Trzaskowski to jest jego jedyny ratunek, albo utrzymanie dyktatu aż się przedawni.

14
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 25, 2024, 12:58:12 pm »
To wieszczba a nie argument

15
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Stycznia 24, 2024, 12:29:34 pm »
Zobaczymy co będziecie mówić jak Trzaskowski zostanie prezydentem i będzie ułaskawial towarzycho

Strony: [1] 2 3 ... 145