Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Borwa

Strony: [1]
1
Hyde Park / Re: Dla mnie S. Lem umarl dawno temu...
« dnia: Maja 08, 2006, 03:59:02 pm »
Oczywiście, że są to rzeczy ze sobą powiązane. Pan jednak wypisywał to, czego PKB nie uwzględnia, czyli głównie to co świadczy o zadowoleniu z życia ale nie wpływa znacząco na to jaki kraj jest 'bogaty'. I nie chodziło mi również o Pańską opinię na temat Grecji i Cypru, tylko czemu postawił Pan Polskę tak wysoko w związku z członkostwem w EU i OECD oraz o Pański komentarz dotyczący PKB.

2
Hyde Park / Re: Dla mnie S. Lem umarl dawno temu...
« dnia: Maja 08, 2006, 12:07:47 pm »
Owszem, ale obliczanie tzw. parytetu siły nabywczej danej waluty wcale nie odbywa się na zasadzie porównania kursów a stosuje się bardziej miarodajne środki (na przykład tzw. 'koszyk dóbr' lub 'Big Mac index'). Stąd możliwośc porównania krajów. Ponadto te czynniki o których Pan wspomniał dotyczą w głównej mierze ogólnego dobrobytu i zadowolenia społeczeństwa a nie sytuacji gospodarczej danego państwa. I nadal nie rozumiem skąd w takim razie wnioskuje Pan, iż Polska jest na takiej wysokiej pozycji?

3
Hyde Park / Re: Dla mnie S. Lem umarl dawno temu...
« dnia: Maja 07, 2006, 09:26:53 pm »
Cytuj
1. Pobożne życzenia. Chyba piszemy o innym kraju.
- WIESZ JAK SIE LICZY PKB? JAK NIE, TO SIE NIE WYMADRZAJ NA TEN TEMAT.

To co Pan napisał wcale nie świadczy o tym, że orientuje się Pan w tym jak się liczy PKB. I pomimo tego, że (jak nic zresztą) nie jest to wskaźnik doskonały, to lepiej lub gorzej można za jego pomocą porównywać zamożność krajów.

Strony: [1]